• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKSA ENERJİ’NİN GANA SANTRALİ’NDE “2 MİLYON KAZASIZ SAAT”
14 Ocak 2019 Pazartesi 16:02

AKSA ENERJİ’NİN GANA SANTRALİ’NDE “2 MİLYON KAZASIZ SAAT”

2 kıtada 5 ülkede faaliyet gösteren Aksa Enerji, 2019 yılının ilk günlerinde büyük bir başarıya imza attı. İş Sağlığı ve Güvenliği politikalarını uluslararası standartlara göre dizayn eden Aksa Enerji, 2018 Aralık sonu itibarıyla Gana Akaryakıt Enerji San

2 kıtada 5 ülkede faaliyet gösteren Aksa Enerji, 2019 yılının ilk günlerinde büyük bir başarıya imza attı. İş Sağlığı ve Güvenliği politikalarını uluslararası standartlara göre dizayn eden Aksa Enerji, 2018 Aralık sonu itibarıyla Gana Akaryakıt Enerji Santrali’nde “2 milyon adam saat kazasız” hedefine ulaştı. Aksa Enerji, belirlediği ‘’ 5 milyon adam saat kazasız’’ hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

 

 

Türkiye’nin global enerji şirketi Aksa Enerji, 2018 Şubat ayında belirlediği “5 milyon adam saat kazasız çalışma” hedefinin 2 milyon saatine 2018 Aralık sonu itibarıyla ulaştığını açıkladı. Aksa Enerji, 2018 Şubat ayında da Afrika’daki Gana Akaryakıt Enerji Santrali’nde “1 milyon adam saat kazasız çalışma” hedefine ulaşmıştı.Aksa Enerji’nin bu başarıyı elde etmesi “5 milyon adam saat kazasız çalışma” hedefine emin adımlarla ilerlediklerinin kanıtı oldu.

 

Aksa Enerji Batı Afrika Santralleri İşletme ve Bakım Koordinatörü Murat Çaptuğ, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında ulaşılan ‘’2 milyon adam saat kazasız çalışma’’ başarısı için şunları söyledi: ‘’Tüm faaliyetlerimizde istihdam ettiğimiz insan gücünün sağlıklı ve güvenli ortamlarda çalışması için ulusal ve uluslararası yükümlülükleri yerine getirmekle yetinmeyip aylık izleme ve ölçme performanslarıyla sürekli iyileştirmeyi taahhüt eden bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Bu anlamda yapılan iyileştirmelerden biri de 2018 yılında verilen İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin bir önceki seneye göre yüzde 67 oranında artırılması oldu. İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü gerek kendi çalışanlarımızda gerekse yerel çalışanlarda üst seviyelere getirerek, sektörün öncü santralleri arasına girmeyi hedefliyoruz.”

 

Aksa Enerji, insana ve çevreye verdiği değer ve saygı ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki faaliyetleriyle çalışanlarının güvenliğinin sağlanması ve mesleğe bağlı hastalıklarının önlenmesine yönelik üst düzey çalışmalar gerçekleştiriyor. Aksa Enerji, Gana Santrali’ndeki bu hedefe ulaşmak için santralde uyguladığı etkin İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarını 2019 yılında da kesintisiz olarak sürdürecek.

Haber : Helin ÖDEN

1547197270_aksa_enerji_gana_santrali.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 699 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim