• Aydın37 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
​ALBARAKA GARAJ’DA START UP’LAR İÇİN ÜÇÜNCÜ DÖNEM BAŞLADI
08 Mayıs 2019 Çarşamba 14:39

​ALBARAKA GARAJ’DA START UP’LAR İÇİN ÜÇÜNCÜ DÖNEM BAŞLADI

Albaraka Türk, daha fazla girişimciye destek vermek amacıyla yapısına ön hızlandırma eklediği Albaraka Garaj’da yeni girişimciler için üçüncü dönemi başlattı.

Albaraka Türk, daha fazla girişimciye destek vermek amacıyla yapısına ön hızlandırma eklediği Albaraka Garaj’da yeni girişimciler için üçüncü dönemi başlattı. Albaraka Garaj için başta teknoloji tabanlı girişimler olmak üzere girişimciler için 7 Mayıs’ta başlayan başvurular, 23 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek.

 

Amaçlarının daha fazla girişimciyi desteklemek olduğunu belirten Albaraka Genel Müdürü Melikşah Utku, bugüne kadar 19 girişimi desteklediklerini, bunlardan 6 girişim ile ortak proje hayata geçirdiklerini ve 3 girişime yatırım yaptıklarına dikkat çekti.

 

Albaraka Türk, verimliliği yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hayata geçirebilmek için kurduğu Albaraka Garaj merkezinin yapısına ön hızlandırmayı da ekleyerek, yenilikçi iş ve projeler için start up’lara üçüncü dönemin kapılarını açtı.

 

Bir buçuk yıl önce hayata geçirilen Albaraka Garaj ile hem start up’ları destekleyen hem de kendi kurum kültürüne ve dijitalleşme yolculuğunda önemli katkılar sağlayan Albaraka Türk, bugüne kadar binin üzerinde başvuru aldığı Albaraka Garaj’da 19 girişimi destekledi. Garaj’da 3. Dönem başvurularını almaya başlayan Albaraka Türk’e başvurmak isteyen girişimciler, 7 Mayıs–23 Haziran 2019 tarihleri arasında albarakagaraj.com üzerinden başvuruda bulunabilecek.

 

 

“Daha fazla girişimciye destek olacak”

Albaraka Garaj, ön hızlandırmanın yanı sıra Albaraka Portföy Yönetiminde kurulan Girişim Sermayesi Fintech Yatırım Fonu ile birlikte daha da güçlenen yapısıyla, artık daha fazla girişimciye destek olacak. Albaraka Garaj’ın bir katılım bankası bünyesinde kurulan dünyadaki ilk start up hızlandırma merkezi özelliği taşıdığını belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Albaraka Garaj, inovasyon yolculuğumuzun hem içeriden hem de dışarıdan beslendiği, kurumun dinamikleri ve stratejik önceliklerine uygun özgün bir model olarak yoluna devam ediyor. Başlangıçta hızlandırma merkezi olarak başladığımız bu yolda ekosistem içindeki eksik ve talepleri de görerek birtakım iyileştirmeler yaptık. Yatırım tarafı için gelen yoğun talepler ile birlikte, Albaraka Portföy yönetiminde girişim sermayesi fintech yatırım fonunu kurduktan sonra kısa sürede üç girişime yatırım yaptık. Daha fazla girişimciye yardımcı olabilmek ve hakkaniyetli bir eleme yapabilmek adına ön hızlandırma programımızı da hayata geçirdik. Bu ön hızlandırmanın yanı sıra Girişim Sermayesi Fintech Fonumuz ile birlikte artık daha fazla girişimciye yardım edebileceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bugüne kadar Albaraka Garaj kanalıyla 6 Projeyi hayata geçirdiklerini belirten Utku, “Albaraka Garaj’ı kurduğumuz günden bu yana geçen 2 yıl içinde toplamda binin üzerinde başvuru alırken, 19 girişimciyi destekleyerek, 6 projeyi hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz başlıca projeler; biometrik imza, satış ve tahsilatın oyunlaştırılması, chatbot, VR destekli eğitim ve mobil ödeme çözümü oldu” açıklamasında bulundu.

 

Son başvuru tarihi 20 Haziran 2019

Üçüncü dönem başvuruların başladığı Albaraka Garaj’da başta teknoloji tabanlı girişimciler olmak üzere tüm girişimciler, 7 Mayıs – 20 Haziran 2019 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Albaraka Garaj’da Temmuz – Ağustos ayları içerisinde 6 haftalık ön hızlandırma eğitiminin ardından girişimciler, final sunumuyla birlikte 9 ay sürecek olan hızlandırma maratonuna başlayacak.

Haber : Helin ÖDEN

1557303063_toplu_gorsel_1.jpg1557303063_toplu_gorsel_2.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim