• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALBARAKA TÜRK DEĞERLERİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR
26 Aralık 2018 Çarşamba 11:27

ALBARAKA TÜRK DEĞERLERİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR

Albaraka Türk insana ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projeleri ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlayan yatırımları ile toplum için değer üretmeyi, bizi biz yapan değerlerimize değer katmayı sürdürüyor.

Albaraka Türk insana ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projeleri ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlayan yatırımları ile toplum için değer üretmeyi, bizi biz yapan değerlerimize değer katmayı sürdürüyor.

 

Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Albaraka Türk, ana ortağı Albaraka Bankacılık Grubu öncülüğünde eğitim, sağlık, erişilebilirlik ve çevre alanlarında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek değerlerimize değer katmaya devam ediyor.

 

Albaraka Türk, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma için belirlediği Küresel Hedeflerine ulaşılması amacıyla toplumsal sorunların çözümüne, ekonomik büyümeye ve sosyal kalkınmaya katkı sağlayacak projeler yürütüyor. Özellikle eğitim ve sağlık alanlarında fırsat eşitliğinin sağlanmasına odaklanan Albaraka Türk, bu amaçla dünya çapında projeler gerçekleştiriyor. Çalışanlarıyla birlikte insana ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk faaliyetleri yürüterek çalışan duyarlılığını arttırmaya yönelik çalışmaları teşvik etmeye özen gösteriyor.

Albaraka Türk’ten Ulusal ve Uluslararası Projelere Büyük Destekler

 • Albaraka Türk’ün desteği ve Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü koordinasyonu ile; devlet koruması altına alınmış, barınma yeri olmayan çocukların rehabilite edilerek topluma kazandırılmaları amacıyla, eğitim gördükleri okulun yatakhaneleri Sevgi Evleri’ne dönüştürülüyor.
 • Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama hedefiyle özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgeleri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ulaşılamayan okullara çalışanlarının gönüllü hizmetleriyle ulaşıyor; kısa süreli eğitimler düzenliyor, atölye kurulumu ve kapasite geliştirme projeleri gerçekleştiriyor.
 • Yeryüzü Doktorları Derneği iş birliğiyle, personelleri adına Pakistan ve Kamerun’daki hastaların katarakt ameliyatlarının yapılmasına destek olan Albaraka Türk, 600 kişinin yeryüzünün renklerine yeniden kavuşmasına vesile oluyor.
 • Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) bünyesinde Albaraka Türk’ün desteği ile kurulan YEDAM Atölye; Grafik Tasarımı, Gastronomi ve Pastacılık, Spor Faaliyetleri, Ahşap Oyuncak ve Sanat Atölyeleri ile İstanbul/Fatih’te hizmet veriyor.
 • Suriye’deki savaşta bombalanarak zarar görmüş olan, Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki bir okulu İnsan Vakfı iş birliğiyle restore eden Albaraka Türk, okulun fiziki koşullarına ve öğrencilerin kışlık kıyafet ihtiyaçlarına da destek veriyor.
 • Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında Banka, tüm engelli ya da 70 yaş üstü müşterileri için şubelerini erişilebilir hale getiriyor; çağrı merkezlerinde engelli müşterilere öncelik tanıyor, online destek menüsünden hizmet veriyor. Ayrıca İşitme engelli müşterilerin hizmet alma kalitesini artırmak için personellerini işaret dili öğrenmeleri konusunda teşvik ediyor, doğru ve etkili iletişim için eğitim programları düzenliyor; görme engelli müşteriler için ise sesli ATM’lerle hizmet sağlıyor. Program kapsamında Genel Müdürlük, şube ve ATM’lerini engelli vatandaşların erişimine uygun hale getirmekte olan Albaraka Türk, bu kapsamda altyapı geliştirme çalışmalarına devam ediyor.
 • 2017 Haziran ayında dâhil olduğu Karbon Saydamlık Projesi’nde (CDP) C derecesini elde ederek başlangıç yapan Albaraka Türk; Türkiye’nin Leed Gold Sertifikalı İlk Banka Genel Müdürlük Binası olmasıyla sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetini sürdürüyor.
 • Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği işbirliği ile orman haftasında çalışanlarının katılımıyla fidan dikimi etkinliği düzenleyen Banka, 2018 yılı sonuna kadar toplamda on bin adet fidan dikilmesini hedefliyor.

Albaraka Türk Hat Koleksiyonu Dünyayı Dolaşıyor

 • 2005 yılından bu yana Albaraka Uluslararası Hat Yarışması’nı düzenleyen Albaraka Türk, Altunizade Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kampüsünde yer alan Albaraka Sanat Akademisi’nde kültür sanat faaliyetlerini sürdürüyor.
 • 20 yılı aşkın sürelik çalışmanın sonucunda ortaya çıkan ve seçilmiş 60 eseri ile 2017 yılı boyunca sanatseverle buluşan Albaraka Hat Koleksiyonu yaklaşık 500 eserden oluşuyor. Koleksiyondaki eserler, bugüne kadar Macaristan, Küba, ABD, Almanya, İngiltere, Avusturya ve Polonya gibi birçok ülkede sergileniyor. 2018’de ikinci kez Londra’da açılan Hat Koleksiyonu sergisi, önümüzdeki dönemde Fransa ve Malezya’ya da taşınacak.
 • Hat Koleksiyonu yurtdışının yanı sıra yurtiçinde de “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi” adıyla Türkiye’nin çeşitli illerinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Haber : Helin ÖDEN

1545808472_albaraka_cevre_gorsel_2.jpg1545808472_albaraka_suriye_okul.jpg1545808489_albaraka_genel_mudurluk_gorsel_.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 808 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim