• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Demirciler Sitesi Fiyasko İle Sonuçlandı
25 Nisan 2018 Çarşamba 16:50

Aydın Demirciler Sitesi Fiyasko İle Sonuçlandı

Aydın Demirciler Sitesi Kooperatifi İskan Ruhsatı alamadığı için Dükkanlar tamamlanmasına rağmen ruhsat alıp işe başlayamıyor.

Aydın Demirciler Sitesi Kooperatifi İskan Ruhsatı alamadığı için Dükkanlar tamamlanmasına rağmen ruhsat alıp işe başlayamıyor.

Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali KÜNKÇÜ'nün bir önceki Genel Kurulunda verdiği söz ile hayata geçirilen Proje yapımı tamamlanmasına rağmen iskan ruhsatı alamıyor.

Üstün Yapı Firmasının Sahibi Bayram MARUF'un Müteahhitliğini yaptığı Proje Resmi Prosedürlerin işletilememesinden İskan Ruhsatı alınabilmesi için yeni Projenin çizilmesi bekleniyor..

Açılışı yapılan Demirciler Sİtesinde en az 1 Buçuk yıl Ruhsat alınamayacağı konuşuluyor.. 

Aydın Demircler Odası Başkanı Muhammet Ali KÜNKÇÜ, 6 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkan Adaylığında kullanmak için İskan Ruhsatı olmayan Demirciler Sanayi Sitesi'nin açılışı alelacele yaptı.

Bazı Dükkanların açılmasının yanında birçok Dükkanda da Kiralık yazısı asılmaktadır.

İskan Ruhsatı alınmadan açılacak Dükkanlarda Elektrik yok, Su yok, Ruhsat yok hiçbir şey yok..

Aydın Demirciler Kooperatifi Başkanı Muhammet Ali KÜNKÇÜ ve Yönetiminin beceriksizliğinden kaynaklı Ruhsat değişiklikleri ile Kooperatif Üyeleri mağdur ve Pişman durumda olduklarını açıkladılar.

Koopratifin Başlamasının ardından her Genel Kurul'da ek Paralar toplanması kararına tepki gösteren Üyeler pişman olduklarını açıkladılar.

Üstün Yapı Firmasının Müheahhitliğini yaptığı Aydın Demirciler Sanayi Sitesi Koopratifinde Üyelere teslim edilen Dükkanlarda işçilik ve malzemenin kötü olması dikkatlerden kaçmıyor.

Duvarların Sıvalarının sıkıntılı olmasının yanısıra Pis Su Borularınında Dükkanların içerisinden geçiyor olması bu çağda bu devirde yapılan Modern bir işyeri için Dükkan Sahibi üyeleri ve Kiracılarını mağdur etmeye devam ediyor.

Değerli Aydın Halkı ve Esnaf Arkadaşlar Mağdur olmamak için Aydın Demirciler Sitesinden Dükkan Kiralamadan önce İskan Ruhsatı var mı diye sorun. Yoksa Yaptığınız bütün masraf boşa gidecektir. Çünkü İşyeri Ruhsatı alamıyorsunuz, Elektiriğiniz yok, Suyunuz yok..

Adnan AYTAŞKIN - AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

demircilersitesimanset.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4860 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim