• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDIN İL/İLÇE ODA VE BORSALARI MÜŞTEREK İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
02 Haziran 2020 Salı 09:42

AYDIN İL/İLÇE ODA VE BORSALARI MÜŞTEREK İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aydın İl/İlçe Oda ve Borsaları Müşterek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Aydın İl/İlçe Oda ve Borsaları Müşterek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen toplantıya Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası, Aydın Sanayi Odası, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası, Kuşadası Ticaret Odası, Söke Ticaret Odası, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları ve Meclis Başkanları ve Meclis Üyeleri katılım sağladı.

Toplantının başlangıcında Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’in TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Aydın ilindeki Oda ve Borsalar için gerçekleştirilen toplantıya teşriflerinden dolayı mutluluklarını ve teşekkürlerini dile getiren konuşmalarının ardından TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimleri ile koronavirüs ile mücadele sürecinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapılan çalışmalara değinildi. Salgınla mücadele sürecinde TOBB olarak tüm oda/borsalar ve Sektör Meclisleri ile devamlı istişare halinde olan TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsaların sıkıntılarının çözülmesi için bu süreçte devletin ilgili bakanlıkları nezdinde hemen hemen her gün iletişimde olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda toplantıda çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemelerinin ertelenmesi, istihdam maliyetlerini düşürmek üzere Kısa Çalışma Ödeneğinin kapsamının genişletilmesi, başta TOBB Nefes Kredisi olmak üzere firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketlerinin hayata geçirildiği dile getirildi.

Aydın’daki Oda ve Borsaların temsilcileri videokonferans yoluyla müşterek olarak gerçekleştirilen toplantıda TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bölge bazında koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları ve üyelerinden gelen talepleri bizzat iletme imkanı buldu ve Aydın ilinin ekonomik ve sosyal olarak bu süreçten en az hasarla çıkıp, normalleşme sürecine adapte olurken dikkat edilmesi gerekenler istişare edildi. Aynı zamanda bundan sonraki süreçte neler yapılmasına dair Oda ve Borsaların görüş ve talepleri gündeme geldi.

sablon-364.jpg

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim