• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Ticaret Borsası Atina'da Aydın'ı Temsil Etti
17 Kasım 2015 Salı 19:52

Aydın Ticaret Borsası Atina'da Aydın'ı Temsil Etti

Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Aydın Ticaret Borsası yeni ticari ağlar ve pazarlar bulmak amacıyla Atina'da Aydın'ı temsil etti.

Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Aydın Ticaret Borsası yeni ticari ağlar ve pazarlar bulmak amacıyla Atina'da Aydın'ı temsil etti. 
Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi temsilcileri ve Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen ile Proje Memurları Hatice Gülpınar ve Çağrı Menderes M.I.N.D (Marketing, Internationalization & Development) projesinde Aydın'ın ihracat hacmini arttırmak, yeni ticari ağlar ve pazarlar bulmak amacıyla Atina'da Aydın'ı temsil etti. 
MIND Projesi başlangıç toplantısı, 5 ayrı ülkeden 8 proje ortağının katıldığı pazarlama, uluslararasılaştırma ve geliştirme projesi olarak, ülkelere arası pazarlama müdürü modeli yaratıp, kendisinde bulunması gereken nitelikler ve yeteneklerin belirlenmesi, ülkeler arası pazarlama faaliyetlerinin kalkınması, yeni iş arayanlar, işsizler ve KOBİ’ler arasında yapılacak anketlerle uluslararası pazarlama müdürü modeli hakkında bildikleri, yeni bir iş kurmada ya da iş kurarken yapacakları ya da yapabilecekleri faaliyetlerin neler olabileceği hakkında 5 ayrı ülkede alan araştırması yapılması, öğrencilerin uluslararası pazarlama alanında bildiklerini saptama  konularını içermektedir. 
Aydın Ticaret Borsası, Aydın Valiliği, Milano Ticaret Odası, Espaitec Consulting, Prism Consulting, Atina Ticaret Odası, Hellenic-American Unio’ın  da araların bulunduğu MIND projesinin ortağıdır. Bu başlangıç toplantısında projenin bütçesi, takvimi ve amaçları hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca her proje ortağı toplantıda ayrı bir çalışma grubu oluşturmuş, uluslararası pazarlama müdürü hakkında olması gereken yetenek ve bilgiyi tartışmıştır. Bu konuda ayrı ayrı her proje ortağı sunum yapmıştır.  Ayrıca ülkeler ve bölgeler arası ticaretin geliştirilmesi, Pazar faaliyetlerinin artması, stratejik ortaklık ve gelecekte beraber yürütülebilecek projeler hakkında Aydın Ticaret Borsası ve diğer ortaklar arasında protokol imzalanması kararlaştırılmıştır. Ayrıca projenin internet sitesinden projeyi tanıtan Türkçe içerikli sunum, seslendirme yapılması karara bağlanmıştır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1728 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim