• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiçekçi Şenol KARAKOL ile Çok Özel Röportaj
07 Ekim 2016 Cuma 18:16

Çiçekçi Şenol KARAKOL ile Çok Özel Röportaj

Karya Çiçekçilik Genel Müdürü Şenol KARAKOL ile AydınÖzel Dergileri muhabiri Ezgi ERTAN çok özel röportaj gerçekleştirdi.

Karya Çiçekçilik Genel Müdürü Şenol KARAKOL ile aydın özel dergileri muhabiri Ezgi ERTAN çok özel röportaj gerçekleştirdi.

Ezgi ERTAN : Karya Çiçekçilik ne zaman kuruldu?

Şenol KARAKOL : 10 Yıldır Hizmet Veriyoruz

22 kasım 2006 yılında açtık. 10 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Eşim ve oğullarımla beraber.

Ezgi ERTAN : İnsanların mutlu olduğu günlerde ya da cenazelerde onların duygularına ortak oluyorsunuz. Bu nasıl bir duygu?

Şenol KARAKOL : Özel Anlara Ortak Oluyoruz

İnsanların sevinçlerine ortak olmak güzel bir şey. İnsanların sevinçlerine, özel anlarına ortak olmak duygularını paylaşmak bizi mutlu ediyor. Tabi cenazelerde, acı günlerde üzülüyoruz.

Ezgi ERTAN : Evlere, iş yerlerine çiçek götürüyor musunuz?

Şenol KARAKOL : Çiçek Apayrı Bir Şey

Ev ve iş yerlerine çiçek götürme servisimiz var. Bilhassa bayanlarımız çiçeğe karşı baya duyarlı, çok seviyorlar. Başka bir hediye versen o kadar çok sevinmezler. Çiçek apayrı bir şey.

Ezgi ERTAN : Habersiz gönderilen çiçek olduğu zaman ne yapıyorsunuz?

Şenol KARAKOL : Ben İsimsiz Çiçek Göndermiyorum

Ben isimsiz çiçek göndermiyorum. Kesinlikle isim alıyorum. Telefon numarası alıyorum. Bir gün birisi geldi buket yaptırdı. Bir de özel not yazıp zarfın içine koymuş. Notu da iliştirdik çiçeği gönderdik. Aradan bir-iki saat sonra bir bayan geldi, gönderen de bayan. Çiçek gönderdiğimiz bayan geldi mektubun içinde tehditler, küfürler olduğunu söyledi. Bağırıp çağırdı.  Çiçeğe sticker da koymuştum, kendi reklamımız olan sticker. Bayan, çiçeği gönderenin nasıl birisi olduğunu sordu. Sipariş veren kişinin bir-iki saat sonra tekrar geleceğini söyledim. Çiçeği gönderen bayan geldi. Arabanın plakasını aldım. Çiçek gönderilen bayana söyledim arabanın plakasını. Çiçeği gönderdiğimiz bayan savcılığa şikayet etse haklı, ben zarfı açıp bakamam ki. Bir daha isimsiz çiçek göndermedim, göndermeyi de düşünmüyorum.

Ezgi ERTAN : Burada hangi hizmetleri veriyorsunuz? Çelenk yapma  ya da değişik organizasyonlarınız var mı?

Şenol KARAKOL : Organizasyon İşi de Yapıyoruz

Organizasyon işi de yapıyoruz. Gelin masaları, balon süsleme, iş yeri açılışı gibi her türlü organizasyonu yapıyoruz. Efeler Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelere de hizmet veriyoruz. Her ay bir çiçekçi bir ay boyunca yapıyor. Efeler Belediyesinde on iki çiçekçi , Büyükşehir Belediyesinde on beş çiçekçi var, kura çekiyoruz. Hangimiz çıkarsa şansımıza Belediyeye o hizmet veriyor.

Ezgi ERTAN : Yani Büyükşehir Belediyesiyle Efeler Belediyesinin yaptığı sırayla iş verme olayını demokrat buluyorsunuz.

Şenol KARAKOL : Sıra İle Çalışma Olayını Özlem ÇERÇİOĞLU Başlattı

Belediyelerin sıra ile çiçekçileri tercih etmesini tabi demokrat buluyorum. Daha önce böyle yapılmıyordu. Belediyenin başlatmış olduğu bir şey bu. Ticaret odası yapmaya başladı. Daha önce sabit bir çiçekçi vardı. Özlem hanımdan önceki belediye başkanları sadece bir veya iki çiçekçiyle çalışıyorlardı. Kura çekme olayını Özlem hanım başlattı.

Ezgi ERTAN : Benim sormayı unuttuğum ya da sizin anlatmak istediğiniz şeyler var mı?

Şenol KARAKOL : Kaliteli Çiçek Ucuza Satılmıyor

Büyük marketler saksı çiçekleri satıyorlar, fiyatları çok uygun. Bizim fiyatların çok çok altında. İki gün sonra yaprakları düşüyor. Ucuz oluyor ama beklemiş çiçek hemen soluyor, yaprakları düşüyor. Seyyar satıcılar çiçek satıyor ucuza. Yatık güller, daha önceden kesilmiş çiçekleri satıyorlar. Ama bizde öyle bir şey olmuyor. Bizim mallarımız en fazla iki veya üç günlük oluyor ve hemen solma olayı olmuyor. 

Röportaj Haber : Ezgi ERTAN 

dsc00454.jpgdsc00453-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3718 defa okunmuştur
YORUMLAR
Süper
Ahmet uyguc
Hayırlı olsun ezgi
07 Ekim 2016 Cuma 22:39
95.14.208.156
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim