• Aydın20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİNÇER VOLKSWAGEN YATIRIMINA DESTEK ÇIKTI
20 Ağustos 2019 Salı 17:06

DİNÇER VOLKSWAGEN YATIRIMINA DESTEK ÇIKTI

Çine Belediye Başkanı Enver Salih DİNÇER, Volkswagen Fabrikası kurulumu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU'na tam destek verdiklerini açıkladı.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih DİNÇER, Volkswagen Fabrikası kurulumu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU'na tam destek verdiklerini açıkladı.

Özellikle son günlerde Aydın Basınında sıkça yer alan haberlere göre Wolkswagen’in 123ncü fabrikasını İzmir İlimize yakın bir bölgede açacağı, 1,3 milyar euroluk yatırımla 4000 ya da 5000 kişiyi istihdam edeceği söyleniyor.

 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun da bu konuda haklı bir talebi oldu ve bu yatırımın Aydın İlinde yapılması için tüm Aydınlı siyasilerimize çağrıda bulundu. Biz de Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın çağrısını destekliyoruz ve diyoruz ki “bu yatırımı gelin Çine’ye yapalım”. Çine Belediye Başkanı olarak her türlü girişime ve fedakarlığa hazırız. Ben de tüm Aydınlı siyasetçilerimize diyorum ki; hep beraber; iktidarı muhalefeti bu yatırımın Aydın’da yapılmasını sağlamak için birlikte hareket edelim.

Tabi ki Çineli olarak, Çine Belediye Başkanı olarak bu yatırımın Çine’ye yapılması taraftarı olduğumu söylemek istiyorum. Özellikle Aydın Milletvekilimiz  ve aynı zamanda Kit Komisyonu Başkanı olan Sayın Mustafa Savaş’ında Çineli olması bizim için büyük avantaj.Çine’ye kapalı cezaevi yapmak ekonomiyi ve istihdamı arttırmıyor. Organize sanayi bölgemiz de tam kapasiteli istihdamı arttırıcı ve nüfusu arttırıcı dinamiğe kavuşmadı. Çine her geçen gün özellikle genç kesimden göç verir hale geldi.Bu projeyle hem gençlerimize istihdamı sağlayalım hem de Çine’nin ekonomisini canlandıralım.

Gelin bu büyük proje için elimizden geleni yapalım, bu yatırımı, Çine’ye getirelim.Bu tür projeler Çine’ye yapılacaksa bizde tüm enerjimiz ve gücümüzle hazırız.

017.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 417 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim