• Aydın22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enerya Aydın'da 100 bin aboneye ulaştı
07 Aralık 2020 Pazartesi 20:47

Enerya Aydın'da 100 bin aboneye ulaştı

Hizmet verdiği kentlerde doğal gaz konforu ve ekonomisini yaygınlaştırmak için çalışmalarına sürdürülebilir bir şekilde devam eden Enerya, Ege Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Aydın'da 100 bininci aboneye ulaştı.

Hizmet verdiği kentlerde doğal gaz konforu ve ekonomisini yaygınlaştırmak için çalışmalarına sürdürülebilir bir şekilde devam eden Enerya, Ege Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Aydın'da 100 bininci  aboneye ulaştı.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile Ege Bölgesi’nin kadim kültüre sahip kentlerinden biri olan Aydın’da doğal gaz kullanımı gün geçtikçe artıyor. Kullanım konforu ve temiz enerji olması sebebiyle alternatif ısınma kaynakları her geçen gün yerini doğal gaza bırakıyor. “İnsanların yaşam konforunu arttırma” amacıyla çalışan ve Aydın genelinde 63 mahalleyi doğal gazla buluşturan Enerya, buna ek olarak 6 ilçede bulunan 10 mahallede daha fizibilite çalışmalarını tamamladı. Enerya, artan talep ile Aydın’da bugün itibarıyla 100 bin aboneye ulaştığını açıkladı. Enerya'nın 100 bininci abonesi İbrahim Savaş’a hediyesi olan elektrikli scooter'ı Enerya'nın Antalya, Aydın ve Denizli’den Sorumlu Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ve Aydın İl Müdürü Osman Ersöz  takdim ettiler. Tulukcu ve Ersöz, İbrahim Savaş nezdinde Aydınlılara Enerya'yı  tercih ettikleri için teşekkür ettiler.

“Hedefimiz her zaman daha fazla yaşam alanını doğal gaz konforuyla buluşturmak”

Tulukcu, Aydın’da 2011 sonunda 309 abone ile Efeler İlçesi’nin Yedi Eylül Mahallesi’nde başlayan serüvenin bugün 100.000 abone ile devam ettiğini belirterek, bugün toplam 63 mahalleye 1.097 km doğal gaz hattı ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Tulukcu sözlerine şöyle devam etti;  "Aydın genelinde bugün Nazilli, Efeler, Söke, Çine, İncirliova ve Kuşadası ilçelerinde toplam 63 mahallede doğal gaz konforu yaşanmaya başlarken buna ek olarak 6 ilçede bulunan 10 mahallede daha fizibilite çalışmalarımızı tamamladık. Enerya olarak alt yapı çalışmalarında başta Aydın Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerimizle yakın iş birliğinde ve gerekli prosedürlere uygun şekilde ilerleyerek süreçlerimizi yönetiyor ve izin belgelerimizi tamamladıktan sonra altyapı çalışmalarına başlıyoruz. Aydın halkının doğal gaza olan ilgisinin artmasıyla Aydın'da  abone sayımız son 3 yılda 2 katına çıktı. Tüm bu çalışmalar doğrultusunda da bugün Aydın'da 100.000 aboneye ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

Yaşadığımız pandemi sürecinin önemli öğretileri olduğunu söyleyen Tulukcu, ev içinde sağlığımıza da hassasiyet göstermemiz gerektiğinin altını çizdi. Ilıman bir iklime sahip olan Aydın’da kışın birçok alternatif ısınma sistemi kullanıldığını anımsatan Tulukcu, "Uzmanlar, bu sistemlerin bazılarının mekan içerisindeki havayı devir daim ettiği için sağlıksız olduğu konusunda açıklamalarda bulunuyor. Bu yönden baktığımızda da doğal gaz en sağlıklı ısınma sistemi olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

Tulukcu ayrıca, Aydınlıların doğal gaz kullanımı ile diğer alternatif ısınma yöntemlerine kıyasla ev ekonomisine yılda ortalama yüzde 47 gibi bir oran ile 1.781 TL katkı sağlayabileceğinin altını çizdi.

Enerya Hakkında

STFA Yatırım Holding grup şirketi olarak 2003 yılında kurulan Enerya, doğal gaz dağıtımı, elektrik ticareti, doğal gaz ticareti ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji A.Ş, Partners Grup ortaklığıyla 10 şehirde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahiptir ve yaklaşık 1.400.000 aboneye hizmet sunmaktadır. Yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biridir.

aydin-100bininci-abone-(2).jpg

Bu haber toplam 9376 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim