• Aydın36 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EUREFE ADÜ Ev Sahipliğinde Düzenlendi
16 Temmuz 2016 Cumartesi 14:24

EUREFE ADÜ Ev Sahipliğinde Düzenlendi

EUREFE’2016 Kongresi’nin açılış töreni, 14 Temmuz 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Adnan Menderes Üniversitesi Aydın İktisat Fakültesinin organize ettiği Avrupa Birliği İlişkileri, Ekonomi, Finans, Ekonometri konularında panel ve oturumların düzenlendiği EUREFE’2016 Kongresi’nin açılış töreni, 14 Temmuz 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Kongre Başkanı olarak yaptığı açılış konuşmasında Aydın İktisat Fakültesi hakkında bilgiler verdi. Akademik teşvik puanlamasında İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri sıralamasında 2.sırada yer aldıklarını söyleyen Sarılı, genç bir fakülte olmalarına rağmen elde edilen bu başarının gurur verici olduğunu belirtti.Uluslararası katılımlı bir kongre düzenlemenin zorluğunun farkında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Sarılı, kongrenin bilim dünyasına katkılar sağlamasını temenni ederek, organizasyona destek veren kamu kurumlarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kongre Onursal Başkanı Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, içinde bulunduğumuz dünyanın karmaşık yapısının yetenekli insanların çalışmalarıyla çözülebileceğini vurguladı. İnovatif çalışmalar ve icatlarla bilime dayanarak oluşturulan yeni söylemlerin, dünyayı değiştireceğini belirten Prof. Dr. Bircan,  “Bizim dünyayı değiştirebilecek yapılara, yeni projelere, yeni ekonomik söylemlere ihtiyacımız var. Bütün bunların odağında da insan var. ADÜ olarak bu yöndeki her türlü girişime destek olacağız. Öncülük görevini üstleneceğiz. Biz bunu yapacak kapasitedeyiz.” diyerek Kongrenin Üniversitemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan tarafından Kongreye destek veren kurumlara ve sponsor firmalara plaketleri verildi.

Ney ve gitardan oluşan müzik dinletisi katılımcıların ilgisini çekerken, Kongrenin açılış töreni Atatürk Kongre Merkezi önündeki toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Törenin ardından Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkileri: Gündemdeki Gelişmeler ve Tam Üyelik Süreci konu başlığında düzenlenen panelin Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı yaparken, panelistler, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sanem Baykal, Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Günuğur, Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıdvan Karluk oldu.

İki gün süren Kongrede farklı üniversitelerden gelen katılımcılarla eşanlı olarak düzenlenen 6 oturumda, yaklaşık 175 bildiri sunumu yapıldı. 

adu_2931.jpgadu_3034.jpgadu_3041.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim