• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaziemir Belediyesi yalnız hissedenlerin yanında
07 Nisan 2020 Salı 09:44

Gaziemir Belediyesi yalnız hissedenlerin yanında

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkmaları kısıtlanan ve sıkıntılı bir dönemden geçen 65 yaş ve üstü bireylere destek vermek isteyen Gaziemir Belediyesi, “Yalnızlıkla Mücadele Hattı”nı yaşama geçirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkmaları kısıtlanan ve sıkıntılı bir dönemden geçen 65 yaş ve üstü bireylere destek vermek isteyen Gaziemir Belediyesi, “Yalnızlıkla Mücadele Hattı”nı yaşama geçirdi. Evinden çıkamayan ve dijital konularda sorun yaşayan vatandaşlar, hafta içi mesai saatlerinde 0 232 999 02 51 telefonunun 1311 dâhili numarası üzerinden Yalnızlıkla Mücadele Hattı’na ulaşabilecek. Bu hatta görevli çalışanlar, talep eden bireylere evlerinde dijital okuryazarlık eğitimi de verecek.

Uygulama kapsamında; dijital işlemlerle ilgili sorun yaşayan, kaygı ve endişelerini paylaşmak isteyen vatandaşlara Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli çalışanlar tarafından telefonla veya yüz yüze destek sağlanacak. Gün içerisinde telefonla arayarak yardım isteyen vatandaşlara gerektiğinde randevu verilerek evlerine ziyarette bulunulacak ve internet üzerinden yapılacak işlemlerinde yol gösterilecek. Gelişen teknolojiyi yakından takip edemeyen, çevrimiçi işlemleri gerçekleştiremeyen, sanal kart ya da bankamatik kartı ile mobil ödemelerde sorun yaşayan yurttaşların yardımına Yalnızlıkla Mücadele Hattı’nda görevli personel koşacak.

Dijital okuryazarlık eğitimi
Gaziemir Belediyesi ekipleri, Yalnızlıkla Mücadele Hattı’nı arayarak yardım isteyen vatandaşlara randevu vererek evlerinde onlara dijital okuryazarlık eğitimi de verebilecek. Eğitim kapsamında vatandaşların rutin işlemlerde kullanacakları dijital uygulamalarla ilgili anlaşılır bilgiler sunulacak. Banka kartı üzerinden fatura yatırma, para gönderme gibi işlemler konusunda vatandaşa destek verilecek.

Her zaman halkımızın yanındayız
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Virüs salgını başlamadan önce bile ülkemizde kendini yalnız hissedenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Şimdi evinden çıkamayan, 65 yaş ve üstü yurttaşlarımızın her anlamda yanında olmak bizim görevimiz. Yalnızlıkla Mücadele Hattı’mızda görevli ekip arkadaşlarım hafta içi 09.00 – 17.30 saatleri arasında telefonun diğer ucunda olacaklar. Gerektiğinde yurttaşlarımızı ziyaret ederek onlara dijital okuryazarlık eğitim de verecekler. Gaziemir Belediyesi olarak her zaman halkımızın yanındayız” dedi. 

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim