• Aydın18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GEKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
22 Temmuz 2015 Çarşamba 11:26

GEKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Aydın, Denizli ve Muğla illerinden oluşan Güney Ege Bölgemizin gelişmesi ve kalkınması için faaliyetlerini sürdüren Ajansımızın 72. Yönetim Kurulu toplantısı, 14 Temmuz 2015 Salı günü saat 10:00’da; Aydın Valilik Binası’nda gerçekleştirilmiştir.

Aydın, Denizli ve Muğla illerinden oluşan Güney Ege Bölgemizin gelişmesi ve kalkınması için faaliyetlerini sürdüren Ajansımızın 72. Yönetim Kurulu toplantısı, 14 Temmuz 2015 Salı günü saat 10:00’da; Aydın Valilik Binası’nda gerçekleştirilmiştir. 
Dönem Başkanı Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın konuşması aşağıdaki gibidir:
Bildiğiniz üzere, Ajansımız Yönetim Kurulu sırasıyla her ay Aydın, Denizli ve Muğla’da toplanarak Ajansın çalışmalarını gözden geçirmekte ve Ajansın gerçekleştireceği çalışmalar hakkında kararlar almaktadır. 
Bugün Ajansımızın 72. Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirmek üzere Aydın’da toplanmış bulunmaktayız. Toplantıda, Ajansımızın son bir ayda yapmış olduğu faaliyetleri, daha önce almış olduğumuz kararlarla ilgili gelişmeleri gözden geçireceğiz ve ihtiyaç duyulan hususlarda kararlar alacağız. Bunun yanında, önümüzdeki dönemde Ajansın gerçekleştirmeyi planladığı proje ve faaliyetleri görüşerek değerlendireceğiz. 
Ajansımız Şubat ayı içerisinde 2015 yılı Mali Destek programlarını ilan etmişti. Alternatif Turizm, Üretim ve Ticaret Altyapısının Geliştirilmesi ile Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programlarından oluşan çağrıya başvurular 8 Mayıs 2015 tarihinde sona erdi. Bölgeden toplam 165 proje başvurusu yapılan programların değerlendirmesinde son aşamaya gelinmiştir. Ağustos ayında başarılı projeler ilan edilecektir. Değerlendirmeyi geçerek destek alacak projelerin Bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.  
Ayrıca, Ajansımız Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında gelen 4 proje, bugün Yönetim Kurulumuzca değerlendirilerek karara bağlanacaktır. 
Teknik Destek Programımızın 2. Dönemi olan Mayıs-Haziran aylarında 10 adet proje başvurusu yapılmıştır. İlgili projelerin değerlendirmeleri tamamlanmış olup başarılı olan 7 proje önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.
Yönetim Kurulu Toplantımızın bir diğer konusu ise; Rusya’nın Moskova kentinde 14- 17 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenen Moskova Uluslararası Gıda Fuarına katılımın değerlendirilmesidir. Ajansımız, bu fuar kapsamında İstanbul İhracatçılar Birliği ile işbirliği içerisinde olup tahsis ettiğimiz stant alanında Bölgemiz firmalarının kendi ürünlerini sergilemesini amaçlamaktayız. 
Bugünkü toplantımızın bir diğer önemli gündem maddesi ise; Ajansımızın Personel alım ilanı sonuçlarının görüşülmesidir. 6 uzman ve 2 destek personel alımı için sınav gerçekleştirilmiş, kazanan isimler 11 Temmuz 2015 Cuma tarihi itibariyle Ajansımız resmi web sayfasında ilan edilmiştir. Bu alımların hem Ajansımız ve Bölgemiz için hem de aramıza yeni katılacak arkadaşlar için hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

Yönetim Kurulumuzda başkanlık her sene Aydın, Denizli ve Muğla Valilerimiz arasında sırasıyla değişmektedir. Bu ay sonu itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı Denizli Valimiz Sayın Şükrü Kocatepe’ye geçmektedir, şimdiden Sayın Valimizi kutlar, hayırlı olmasını temenni ederim.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim