• Aydın36 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güneş Grubu"Bize atılan iftiraları çürütürüz."
26 Eylül 2017 Salı 10:14

Güneş Grubu"Bize atılan iftiraları çürütürüz."

Sanayi ve Tticaret Odası seçimlerinin 6 ay ertelenmesi üzerine Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, başkan yardımcıları ve oda saymanı ile birlikte basın açıklamasında bulunarak iddialara cevap verdi.

Sanayi ve Tticaret Odası seçimlerinin 6 ay ertelenmesi üzerine Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, başkan yardımcıları ve oda saymanı ile birlikte basın açıklamasında bulunarak iddialara cevap verdi.

AYTO Başkanı Ülken ekibi ile birlikte açıklamalarında oda aidatından, yeni binaya, tanıtım tırından, odanın bütçesine ve ortağı olduğu firmanın milli eğitimden aldığı eğitim yeterlilik belgesine kadar tüm iddialara cevap verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ülken aynı aşk ve şevkle çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, "Biz ticaret odası seçimi nasıl olması nasıl yaşanması gerekiyorsa öyle olmasını istedik. Ancak insanların şeref ve haysiyetleri ile oynamaya kalkanlarla yasalar önünde elbette hesaplaşacağız. Süreç boyunca yine de polemik ve gerginlik girdabının içine girmeyeceğiz. Ancak bize atılan iftiraları çürütürüz" dedi.

Milli Eğimden ihale konusuna değinen Başkan ÜLKEN "Maalesef seçim sürecinde insanların şeref ve haysiyetlerini de hiçe sayan bazı haberler yapıldı. Bunlardan biri de Milli Eğitim'den ihale aldığımıza yönelik bir haber idi. Nasıl bir sürücü kursu yetkili olduğu konuda eğitim vermek için milli eğitimden yeterlilik belgesi alıyor ise bizim de ortağı olduğumuz firma yetkili olduğu bölümle ilgili eğitim verme konusunda belge aldı. Bunun içinde ne ihale, ne bir kuruşluk bir para var. Ancak seçim sürecinde her türlü iftira atıldı. Bunun hesabını yasalar önünde soruyoruz" dedi. Bu yalan haberin kendilerini zedelediği gibi Milli Eğitim Müdürü’nede zarar verdiğini” Hadi bize vurdunuz Milli Eğitim Müdürü'ne yazık değil mi?" diye seslendi.

Toplantıya Başkan Yardımcısı Fatih ERKUL söz alarak odanın binasına ve yeni yapılmakta olan binaya ilişkin iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Erkul, "Bugün eleştirilen pek çok karar, karşı tarafta yer alan yönetim kurulu üyelerinin de desteği ile yani oy birliği ile alınmıştır. Önceki dönemde 1 milyon liraya satın alınan eski EBSO binası da mevcut binamızdan sadece yalnızca 250 metrekare büyüktü. Ve 1 milyon liraya alınan binayı 2 milyon 250 bin liraya bir kamu kurumuna sattık. Mevcut binamız kamulaştırma bölgesi içerisinde yer alıyordu yeni binanın yerini de burası ile trampa ettik. Kararları da oy birliği ile aldık" dedi.

Seçim gündemlerinin önemli konularından olan oda aidatları ile ilgili Sayman Ergün Evran konuştu. "Yıl sonu itibariyle yeni binamıza geçmeyi hedefliyoruz. Hiç kredi çekmedik. Yeni binamıza geçtiğimizde de 3 milyon nakit varlığımız olacaktır. Seçimlere kısa bir süre kala oda aidatları yüksek diye hep eleştirildik. Odamız Aydın'a komşu illerden Manisa'da 900, Muğla'da 610, İzmir'de 475, Denizli'de 345 ve ilimiz Aydın'da ise 296 TL aidat alınmaktadır.” dedi.

Toplantıda tanıtım tırı konusuna da değinildi. Yönetim Kurulu Üyesi Nuri TUNCAL söz alarak “ Ayrıca tanıtım tırını göremeyenler de varmış. Tanıtım tırı faaliyetlerine devam etmektedir. Şu anda Adnan Menderes üniversitesinde tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Görmek isteyenler üniversiteye gidebilir" dedi.

Başkan Hakan ÜLKEN sözlerine Güneş grubu olarak "Aydın'a hizmet için devam" dediklerini, "Biz bu seçim döneminde siyasilerden destek de köstek de istemiyoruz. Siyasi destekle kazanırsanız o siyasi kurumun güdümünde kalırsınız. Yarın da gebe kaldığınız yere mahkum olursunuz. Bu nedenle siyaset kendi mecrasında yürümeli. Oda seçimlerine karışmamalı. Herkes Aydın Ticaret Odası kapısından Aydın kimliği ile içeri girmeli" diye konuştu.

HBAER:Serhat ERDEMGİL

_dsc2169.jpg_dsc2182.jpg_dsc2185.jpg_dsc2188-001.jpg_dsc2175-001.jpg_dsc2172-001.jpg_dsc2176.jpg_dsc2178-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2742 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim