• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
​İstanbul’da &NOW ile Dijital Dönüşüm Rüzgarı
07 Mayıs 2019 Salı 11:39

​İstanbul’da &NOW ile Dijital Dönüşüm Rüzgarı

Management Centre Türkiye (MCT) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek, iş ve teknoloji haftası “&NOW Business&Tech Week” 2-3 Mayıs tarihleri arasında Volkswagen Arena’da 3500’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Management Centre Türkiye (MCT) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek, iş ve teknoloji haftası “&NOW Business&Tech Week” 2-3 Mayıs tarihleri arasında Volkswagen Arena’da 3500’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. &NOW kapsamında gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi, Dijital Liderlik Zirvesi, Future of Work Zirvesi, HR Tech Leaders, İnsan ve Marka, Zirvedekiler ve Be Digital Yönetim Fuarı gibi pek çok etkinlik, dünyaca ünlü konuşmacıların sunumlarıyla iki gün boyunca katılımcılara geleceğe dair vizyon paylaşımında bulundu.

 

 

Management Centre Türkiye (MCT) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen “&NOW Business& Tech Week”, 2-3 Mayıs tarihleri arasında Volkswagen Arena’nın ev sahipliğinde, sektör profesyonellerini buluşturarak yaşadığımız dijital dönüşümde insan faktörünün konumlanması derinlemesine ele aldı.

 

 

İş Dünyasının Şifreleri Çözüldü

QNB Finansbank ana sponsorluğu ve Kariyer.net yetenek sponsorluğunda “Hello HR” teması ile düzenlenen 24. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde; dünyaca ünlü konuşmacılar yaptıkları ilham verici sunumlar ile geleceğin iş dünyasının şifrelerini örnekler vererek anlattılar.

 

Renault - Nissan - Mitsubishi İttifakı, Dijital İnsan Kaynakları Küresel Genel MüdürüAlfonso Diez David,sunumunda insan faktörünün, herhangi bir İK dönüşümünde ilk sırada olacağına değindi. David, “Son kullanıcıya ulaşmamız ve işin sürekliliğini sağlamamız gerekiyor, biz insan kaynaklarıyız, teknolojinin ve satışların desteklenmesi bizim görevimiz o yüzden işin sürekliliği her şeyden önce gelir. Değişimden korkmamalı ve son kullanıcıları kendi müttefikiniz yapmalısınız ” diye konuştu.

Fütürist Yazar Richard Watson da yapay zeka ışığı altında insanın amacını ve potansiyelini yeniden keşfetmesi gerektiğini vurgulayarak, “Robotlara geçebilecek işler, düşük uzmanlık gerektiren işler olacak. Teknolojilerin inanılmaz bir güç verdiği çağdayız, biz bu güçle ne yapmak istiyoruz ve kim olmak istiyoruz öncelikle bunu düşünmeliyiz ” yorumunu yaptı.

 

Geleceğin Liderleri, Dijital Liderlik Zirvesi’nde Buluştu

Yapı Kredi ana sponsorluğunda 2 Mayıs’ta bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin tek Dijital Liderlik Zirvesi, işin dönüşümüne tanıklık etmek ve geleceği yeniden düşünmek için öncülük eden liderleri bir araya getirdi. ‘Dijital Dünyada Sesini Duyurmak ve Dinlemek’ oturumunda konuşma yapan Yazar ve Diyalog Profesörü Megan Reitz, “İnsanlar teknolojiyi benimsemek istiyor ama onlarla ilgili derinlikli tartışmalara girmek istemiyor. Teknoloji bizim söylemlerimizi etkiliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Geleceğin İş Dünyası Nasıl Oluşturulur?

Akbank’ın ana sponsorluğunda 3 Mayıs’ta gerçekleştirilen Future of Work Zirvesi’nde geleceğin iş dünyası nedir, nasıl oluşturulur konuşuldu. Geleceğin iş dünyasına hazırlıklı olmak isteyen profesyonellerin bir araya geldiği zirvede konuşma yapan Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “İnsan doğasında merak duygusu ve keşfetme arzusu vardır. İhtiyaçlarımız temelde aynı ama formu değişiyor sadece. Dijital dönüşüm aslında bir form, önemli olan anlam üretmek. Değişimin merkezinde insanın kendisi yer alıyor. Kurumlar insan odaklı olmalı, hayatı kolaylaştırmalı ve duygulara dokunmalı.” dedi

 

Ayrıca “&NOW Business&Tech Week” kapsamında düzenlenen, kurumsal firmalar ile binlerce profesyoneli buluşturan Be Digital Yönetim Fuarı, İK dünyasında teknolojinin en iyi kullanım örneklerinin dinlenebileceği HR Tech Leaders, sektör profesyonellerini yöneticilerle bir araya getiren Liderler Kahvesi diğer dikkat çeken etkinlikler arasında yer aldı.

Haber : Merve  GÜLMEZ

1557135925_alper_utku_ve_didem_g__rc__o__lu_tekay__2-(1).jpg1557135936__13a2881.jpg1557135937__13a2845.jpg1557135937__13a3044-(1).jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 635 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim