• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADININ İŞ HAYATINDAKİ ROLÜ TRAFOLARA İŞLENDİ
24 Ekim 2018 Çarşamba 15:02

KADININ İŞ HAYATINDAKİ ROLÜ TRAFOLARA İŞLENDİ

KADIN GÜÇLENİRSE TÜRKİYE GÜÇLENİRUEDAŞ’ın konuşan trafoları, kadınların iş ve sosyal yaşamdaki rolüne dikkati çekmek için BUİKAD işbirliği ile birlikte "Kadın Güçlenirse Türkiye Güçlenir" mesajıyla boyandı.

KADIN GÜÇLENİRSE TÜRKİYE GÜÇLENİR

 

 

UEDAŞ’ın konuşan trafoları, kadınların iş ve sosyal yaşamdaki rolüne dikkati çekmek için BUİKAD işbirliği ile birlikte "Kadın Güçlenirse Türkiye Güçlenir" mesajıyla boyandı.

 

Türkiye’nin öncü enerji şirketlerinden Limak Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) kesintisiz elektrik hizmetinin yanı sıra, vatandaşın sosyal ve kültürel hayatta var olması için de projeler geliştiriyor. Bu doğrultuda, Türkiye genelinde dikkati çeken projelerden biri olan “Trafolar Konuşuyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında kadının iş hayatındaki rolünü desteklemek ve kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlamak için adım attı.

 

UEDAŞ VE BUİKAD İŞBİRLİĞİ

Atıl konumda bulunan trafoları renkli sloganlarla süsleyen UEDAŞ, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) işbirliği ile Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yer alan bir trafoya, "Kadın Güçlenirse Türkiye Güçlenir" mesajını grafiti şeklinde yazdırdı. BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, Başkan Yardımcısı Oya Eroğlu, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Limak Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce ile birlikte uygulamanın yapıldığı bölgeyi ziyaret ederek incelemede bulundu.

 

İş Kadını ile Güçlü bir Türkiye'ye Ulaşmak ”vizyonuyla yola çıkan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın projenin içinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu: “Bugün UEDAŞ ile birlikte yürüttüğümüz bir proje için buradayız. ‘Kadın güçlenirse Türkiye Güçlenir’ solaganıyla kadınların istihdamda, ekonomide, her alanda başarılı olması ve kendini göstermesi için bir mesaj vermek istedik. Umuyoruz ki yaptığımız bu çalışmayla birlikte mesajlarımız birçok kadına iletilir. Amacımız kadının toplumsal konumunu güçlendirmek” dedi.

 

KADINLAR VE DEZAVANTAJLI BİREYLERE SOSYAL MESAJ

Konuyla ilgili bilgiler veren Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, “Trafolar Konuşuyor projesiyle birlikte trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçmeyi amaçlarken, aynı zamanda, halkımızın bilinçlenmesini sağlayacak adımları attık. Bu kapsamda grafitti sanatçılarımıza ulaşım ve malzeme desteği vererek hizmet bölgelerimizdeki trafolarımızı renklendirdik. Trafolar şehrin merkezlerinde, göze çarpan bölgelerde. Bu trafoları sosyal sorumluluk mesajları ile süsleyerek, farkındalık oluşmasına katkı sağlamak istedik. Özellikle toplumun güncel sorunları olan konuları seçtik. Proje kapsamında, “Engel Sen Olma”, “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar”, “Risk Alma Önlem Al” ,“Kadına şiddete, dur de” bilgilendirme yazıları trafolara grafiti şeklinde yazıldı. UEDAŞ’ın hizmet bölgesi olan Bursa, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir’de belirlenen 30 trafonun proje kapsamına dahil edildi. 2017 yılında başlattığımız bu projemizi çeşitli kurum, sivil toplum örgütü ve derneklerin desteğiyle yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu proje kapsamında BUİKAD’ın isteğiyle bir trafo binasına da “Emeğin Cinsiyetin Olmaz” sloganı yazılacak” diye konuştu.

 

UEDAŞ HAKKINDA

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda 3.1 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 4 il, 55 ilçe, 2221 mahalle ve 636 köy sorumluluk sahasında 2177 personelle 7/24 hizmet veriyor. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren firma gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularına da destek oluyor. 2010 Eylül’ünde özelleşen şirket Limak Holding bünyesinde bulunuyor.

Haber : Merve GÜLMEZ

1540371304_3-(1).jpg1540371305_2.jpg1540371309_1-(1).jpg1540371309_1.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim