• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanada Okulları’na İnsan Kaynakları Ödülü
06 Mayıs 2019 Pazartesi 15:17

Kanada Okulları’na İnsan Kaynakları Ödülü

İnsan kaynakları ve kariyer sitesi SecretCV ödülleri sahiplerini buldu. Gençlerimizi çalışma hayatına kazandıran ve onlara yeni ufuklar açan kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi.

İnsan kaynakları ve kariyer sitesi SecretCV ödülleri sahiplerini buldu. Gençlerimizi çalışma hayatına kazandıran ve onlara yeni ufuklar açan kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi.

 

SecretCV, eğitim sektöründeki atılımları ile dikkat çeken, kendi alanında en çok ilan veren ve pek çok öğretmeni iş yaşamına kazandırarak öğrencilerimizin ve yeni nesillerin geleceğini şekillendiren eğitmenlerin önemini bir kez daha kavratan Kanada Okulları’na ödül vererek onurlandırdı.

 

KANADA OKULLARI NEDEN BU KADAR ETKİN?

2016’dan beri ülkemizde PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) skorlarında yıllardır tutarlılıkla kendi yerini muhafaza eden Kanada Ekolünü uygulama misyonuyla yola çıkan okul, Türk değerlerini de uygulama alanına yansıtarak eğitim alanında benzersiz bir müfredat oluşturdu.

Kanada Okulları Eğitim Koordinatörü Ayşen Karşit, eğitim dünyasına getirdikleri yenilikler hakkında şu bilgileri verdi:

 

“Bizler Kanada Ekolü’nü ülkemize taşırken yalnızca eğitim değerini değil eğitimin nasıl bu denli başarılı ve tutarlı olduğunu da inceledik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda öğretmenlerin farklı materyallerle çalışmak ve uygulama alanında yenilikçi yaklaşımlar temellendirmekle değerlendirildiklerini ve Kanadalı yöneticilerin öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki etkilerini sürekli olarak denetlediklerini gördük. Bu nedenle bizler de Kanadalı yetkililerin yılda birkaç kez kontrol sürecine tabi tuttuğu ve öğretmenlerin her üç ayda bir eğitime sokulduğu, yenilikçi ve ilerlemeci bir yaklaşım benimsedik. Bu yaklaşımımızın sonuçlarını da uluslararası projeler, üniversite kabulleri, burs olanakları, sanat ve spor dallarında kazandıkları madalyaları ile kanıtlayan öğrencilerimiz sayesinde deneyimledik. Bu nedenle öğretmenlerimiz bizler için çok değerli ve eğitim yaklaşımımızın en sağlam yapı taşıdır.”

 

Haber: Helin ÖDEN

1557138848_hrcv6517.jpg1557138864_hrcv6520.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim