• Aydın39 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Lab ve Anomali’den Güvenlik Operasyon Ekiplerini Siber Saldırılara Karşı Korumak İçin İşbirliği
14 Mayıs 2019 Salı 11:37

Kaspersky Lab ve Anomali’den Güvenlik Operasyon Ekiplerini Siber Saldırılara Karşı Korumak İçin İşbirliği

Kaspersky Threat Data Feeds artık Anomali Threat Platform ile entegre çalışıyor. Bu işbirliği sayesinde, işletmeler küresel güvenlik alanı hakkındaki bilgi düzeylerini artırmak için Kaspersky Lab'ın sürekli güncellenen, bağlamsal ve eyleme geçirilebilir T

Kaspersky Threat Data Feeds artık Anomali Threat Platform ile entegre çalışıyor. Bu işbirliği sayesinde, işletmeler küresel güvenlik alanı hakkındaki bilgi düzeylerini artırmak için Kaspersky Lab'ın sürekli güncellenen, bağlamsal ve eyleme geçirilebilir Threat İntelligence özelliğinden yararlanabilecekler.

 

Siber ataklar sürekli olarak gelişiyor ve karmaşıklaşıyor, rakipler her defasında daha karmaşık izinsiz giriş ağları, şaşırtma teknikleri, özelleştirilmiş yazılımlar ve gelişmiş saldırı yöntemleri kullanıyorlar. Değişen ve gelişen siber tehditler dünyasında güvenliği sağlayabilmek için, Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC – Security Operation Centre) ekiplerinin güvenilir tehdit istihbarat kaynaklarından ilgili tehdit verilerini zamanında elde etmeleri çok önemlidir. Bunu müşterilerine sağlayabilmek isteyen Kaspersky Lab, Anomali ile işbirliği gerçekleştirdi.

 

Anamoli Tehdit Programı, organizasyonların tehditleri tespit etmelerine, anlamalarına ve yanıt vermelerine yardımcı oluyor. Platform, güvenlik ekiplerine işlerine en büyük tehlikeyi oluşturan tehditleri tespit edebilmeleri ve önceliklendirebilmeleri için sayısız kaynaktan tehdit istihbaratı sağlıyor.

 

Kaspersky Threat Data Feeds Kaspersky Security Network’den toplanan geniş bir kötü niyetli faaliyet ağını, en son siber tehditleri ve diğer güvenilir tehdit veri kaynaklarından toplanan bilgileri kapsıyor. Veri Akışlarındaki her kayıt, işlem yapılabilir içerikleri (tehdit adları, zaman damgaları, bir tehdidin tespit edildiği coğrafi konum, virüslü web kaynaklarının IP adresleri, hasheler (hashes), tehdidin popülaritesi vb.) içeriyor.

 

Anomali Threat Platform kullanıcıları - SOC ekipleri de dahil olmak üzere - Kaspersky Threat Data Feeds’i kullanarak, tehditleri daha net görüp kim, ne, nerede, ne zaman gibi sorulara daha doğru cevaplar alabilirler.

 

Kaspersky Lab B2B Ürün Pazarlama Müdürü Sergey Martsynkyan “Biz bütün olası tehditleri nerede olursa olsun belirlemek ve araştırmakta kararlıyız. Tehdit istihbarat piyasasında lider bir tedarikçi olan Anomali ile işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu işbirliği sayesinde daha fazla şirket Kaspersky Threat Data Feeds’in sağladığı verilerden yararlanabilecek” dedi.

Kaspersky Threat Data Feeds şu anda Anomali Preferred Partner Store’da erişilebilir durumda. Kaspersky Threat Intelligence hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesiniziyaret edebilirsiniz.

Haber : Merve GÜLMEZ

1557812195_kaspersky_lab_office.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim