• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOÇ TOPLULUĞU’NUN GELENEKSEL  ‘ANADOLU BULUŞMALARI’NIN 27’NCİSİ GERÇEKLEŞTİ
19 Kasım 2018 Pazartesi 10:27

KOÇ TOPLULUĞU’NUN GELENEKSEL ‘ANADOLU BULUŞMALARI’NIN 27’NCİSİ GERÇEKLEŞTİ

KOÇ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER M. KOÇ:“YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA YAŞANAN EKONOMİK VE SİYASİ DALGALANMALARA RAĞMEN; ÜLKEMİZ SANAYİİNE EN FAZLA YATIRIM YAPAN TOPLULUK OLMAYI SÜRDÜRÜYORUZ. SON 5 SENEDE YAPTIĞIMIZ YAKLAŞIK 35 MİLYAR TL’LİK YATIRIMI

KOÇ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER M. KOÇ:

“YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA YAŞANAN EKONOMİK VE SİYASİ DALGALANMALARA RAĞMEN; ÜLKEMİZ SANAYİİNE EN FAZLA YATIRIM YAPAN TOPLULUK OLMAYI SÜRDÜRÜYORUZ. SON 5 SENEDE YAPTIĞIMIZ YAKLAŞIK 35 MİLYAR TL’LİK YATIRIMIN ÜZERİNE 2018’İN İLK 9 AYINDA YAKLAŞIK 6,4 MİLYAR TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK. TOPLULUĞUMUZUN YARATTIĞI KOMBİNE CİRO, TÜRKİYE MİLLİ GELİRİNİN YÜZDE 7’SİNE EŞDEĞERDİR. ŞİRKETLERİMİZ ÜLKEMİZİN İHRACATININ YÜZDE 10’UNU GERÇEKLEŞTİRİYOR.ELDE ETTİĞİMİZ GELİRLER SONUCU TOPLULUK OLARAK ÖDEDİĞİMİZ VERGİLER, ÜLKEMİZİN VERGİ GELİRLERİNİN YÜZDE 8’İNE TEKABÜL ETMEKTEDİR. EN ÖNEMLİSİ DE ÜLKEMİZE GURUR KAYNAĞI KURUMLAR VE İNSANLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ. YILLARDIR İFTİHARLA TAŞIDIĞIMIZ BU BAYRAK, BAYİLERİMİZLE BİRLİKTE ÜLKEMİZ İÇİN YARATTIĞIMIZ EN BÜYÜK DEĞERDİR. SAYISI SEKİZ BİNİ AŞAN BAYİ GÜCÜMÜZ, TOPLULUĞUMUZUN EN ÖNEMLİ REKABET AVANTAJIDIR.”

 

Türkiye’nin dört bir yanındaki Koç Topluluğu bayilerini bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen Anadolu Buluşmaları’nın 27’ncisi Adana’da gerçekleşti. Koç Topluluğu’nun Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye’deki 300’e yakın yakın bayisinin bir araya geldiği Anadolu Buluşmaları’na Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu ve Koç Holding Grup Başkanları da katıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan Ömer M. Koç, dünya genelinde iş yapma biçimleri ve tüketici alışkanlıklarının önemli bir değişim geçirdiğini belirterek şöyle konuştu:"Dördüncü Endüstri Devrimi" ya da "Dijital Çağ" olarak adlandırılan bu yeni dönemde, ancak teknolojiyi ve kaynaklarını etkin kullanan ülkeler dünyada söz sahibi olabilecek. Böyle bir küresel tablo içinde, ülkemizi yeni dijital çağda rekabetçi kılacak ortamın hazırlanması da önem kazanıyor. Bu çerçevede ülkemiz de dünyadaki baş döndürücü gelişime ve değişime ayak uyduracak; hatta bunu şekillendirecek nesilleri yetiştirebildiğimiz ölçüde aydınlık ve çağdaş bir geleceğimiz olacağına inanıyorum. 100'üncü yılımıza doğru emin adımlarla ilerlerken küreselleşmeye, yenilikçiliğe, teknolojiye ve yaratıcılığa verdiğimiz önemle büyümeye devam ediyoruz.”

 

Ömer M. Koç: “90 yılı aşkın süredir devam ettirdiğimiz başarılarımız, ülkemize ve insanımıza duyduğumuz sevginin ve bağlılığın bir neticesi olarak nitelendiriyorum.”

Merhum Vehbi Koç'un 'Ülkem varsa ben de varım, demokrasi varsa hepimiz varız' sözünün ışığında Topluluğun kuruluşundan bu yana ülkemizin ekonomik ve toplumsal gelişimine öncülük etmeye, değer katmaya odaklandığını ifade eden Ömer M. Koç, “Her zaman, her koşulda, yılmadan, cesaretle ve sorumlulukla ard arda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettik. Ülkemizin kalkınmasındaki itici güç olmaya gayret gösterdik. 90 yılı aşkın süredir devam ettirdiğimiz başarılarımızı, ülkemize ve insanımıza duyduğumuz sevginin ve bağlılığın bir neticesi olarak nitelendiriyorum. Asıl başarımızın yarattığımız şirketler veya ürünler değil, güçlü itibarımız ve istikrarla temsil ettiğimiz değerler olduğuna inanıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana üzerine titreyerek koruduğumuz değerlerimizin, laik cumhuriyetin ilke ve devrimlerine bağlılığımızın, bugün ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu görüyoruz. Türk iş dünyasının öncü kuruluşu olarak her konuda ve her alanda, dürüst ve adil iş yapış şeklimizden, ürünlerimizin kalitesine, markalarımızdan teknoloji gücümüze kadar dünya standartlarını ve en iyiyi hedef alıyor ve bu azimle çalışıyoruz” dedi.

 

Ömer M. Koç: “Topluluğumuzun yarattığı kombine ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7’sine eşdeğerdir.”

Yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan ekonomik ve siyasi dalgalanmalara rağmen ülkemiz sanayiine en fazla yatırım yapan Topluluk olmayı sürdürdüklerini söyleyen Ömer M. Koç; “Son 5 senede yaptığımız yaklaşık 35 milyar TL’lik yatırımın üzerine 2018’in ilk 9 ayında yaklaşık 6,4 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlarımıza devam ederken mali yapımızı sağlam tutuyor, risk yönetimi sistemlerimize özel önem vermeyi sürdürüyoruz. Bu hassasiyetimizin özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda daha da önem kazandığını görüyoruz. Topluluğumuzun yarattığı kombine ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7’sine eşdeğerdir. Şirketlerimiz ülkemizin ihracatının yüzde 10’unu gerçekleştiriyor. Ne mutlu ki, bu sene de ciro büyüklüğü ve ihracat sıralamalarının ilk 10’unda dört şirketimiz yer aldı. İhracat pazarlarımızı çeşitlendirme stratejimizin yine bu dönemde ne kadar doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Elde ettiğimiz gelirler sonucu Topluluk olarak ödediğimiz vergiler, ülkemizin vergi gelirlerinin yüzde 8’ine tekabül etmektedir. Ayrıca ülkemizdeki özel sektör Ar-Ge yatırımlarında, Ar-Ge merkezi sayısında ve Ar-Ge personeli istihdamında açık ara öndeyiz. 2007 – 2017 döneminde yaklaşık 8,2 milyar TL Ar-Ge harcaması gerçekleştirdik. Borsa İstanbul’da halka açık şirketlerimizin piyasa değeri toplam piyasa değerinin yüzde 19’udur. En büyük piyasa değerine sahip şirket Koç Holding’dir. En önemlisi de ülkemize gurur kaynağı kurumlar ve insanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Yıllardır iftiharla taşıdığımız bu bayrak, bayilerimizle birlikte ülkemiz için yarattığımız en büyük değerdir. Sayısı sekiz bini aşan bu bayi gücü, Topluluğumuzun en önemli rekabet avantajıdır” dedi.

 

Levent Çakıroğlu: “Teknoloji, Ar-Ge, inovasyon ve insan kaynağımızı geliştirmek için kesintisiz yatırım yapıyoruz.”

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İş modelleri hızla değişiyor, dönüşüyor. Bu kapsamda Koç Topluluğu olarak yeni teknolojiler ve iş modelleriyle hep bir adım önde olmaya, çevre dostu, üstün nitelikli ürünler ve hizmetlerle tüketicilerimiz için değer yaratmaya ve pazar liderliklerimizi pekiştirmeye devam ediyoruz. Küresel vizyonumuz ve sürdürülebilir büyüme stratejimiz çerçevesinde teknoloji, Ar-Ge, inovasyon ve insan kaynağımızı geliştirmek için kesintisiz yatırım yapıyoruz. Bu hedefle, dijital teknolojilerin sunduğu fırsatlardan en etkin şekilde faydalanıp yeni büyüme alanları yaratmak üzere Koç Holding liderliğinde ‘Dijital Dönüşüm Programı’ başlattık. Amacımız dijital teknolojilerin sunduğu fırsatlardan tüm şirketlerimizin en yüksek seviyede yararlanmasını sağlamak, müşterilerimize benzersiz bir deneyim ve ilave değer yaratmak, hızla değişen rekabet ortamında şirketlerimizi daha da güçlendirmek ve gelecek vaat eden yeni iş alanları yaratmak. Böylece Türkiye’de dijital dönüşüme de liderlik etmeyi ve ülkemizin geleceğine

değer katmayı hedefliyoruz.”

Haber : Merve GÜLMEZ

1542439556_mer_m.__ko___anadolu_bu6lu__malar__.jpeg1542439554_levent___ak__ro__lu_anadolu_bulu__malar__.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim