• Aydın15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUŞADASI AVRUPALI YATIRIMCILARIN LİSTESİNDE 1 NUMARAYA YÜKSELDİ
01 Ekim 2020 Perşembe 18:07

KUŞADASI AVRUPALI YATIRIMCILARIN LİSTESİNDE 1 NUMARAYA YÜKSELDİ

Kuşadası Türkiye’nin yaşanabilir kentleri arasında adını üst sıralara yazdırdı.

Kuşadası Türkiyenin yaşanabilir kentleri arasında adını üst sıralara yazdırdı.

Belediye Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesiyle birlikte yıldızı tekrar parlayan kent, başlatılan hizmet seferberliği sayesinde Avrupalı yatırımcının gözdesi oldu.

Avrupan en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Kuşadası’nın adı Türkiyenin yaşanabilir kentleri arasında hızla yükseldi. Kuşadası’nın yıldızı, Belediye Başkanı Ömer Günel ile birlikte tekrar parladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesinin iş birliğinden doğan uyum, ilçeye her alanda hizmet olarak geri dönmeye başladı. Kuşadası’nın yeniden marka bir turizm kenti haline gelmesi, parasını değerlendirmek isteyen yabancı yatırımcıyı da ilçeye çekti. Almanya, Hollanda, İngiltere ve Belçika gibi ülkelerde yaşayanlar Kuşadası’ndan villa, ev ve nitelikli konut almak için sıraya girdi.

ZMET SEFERBERLİĞİ

Belediye BaşkanıÖmer Günelin görevde olduğu son 1,5 yılda Kuşadası’nda alt ve üst yapı yatırımları çoğaldı. Kent genelinde başlatılan hizmet seferberliği ile Kuşadası’na 85 kilometre uzunluğunda yeni yol yapıldı. 'Trafik Sakinleştirme Projesi' sayesinde kent içi trafiği rahatlatıldı, yaya yolları genişletildi. Otopark alanları çoğaltıldı. ENERYA ile yapılan görüşmeler neticesinde ise doğalgaz yatırımlarının öne çekilmesi sağlandı. Park ve peyzaj düzenlemeleriyle de yeşil alanların çoğaltılması, Aydın Büyükşehir Belediyesinin çevre, doğave insan sağlığını koruyan ‘İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisini’ Kuşadası’na kazandırması kenti sadece Türkiyenin değil Avrupanın cazibe merkezlerinden biri haline getirdi.

İÇ TURİZMDE DE 1. TERCİH KUŞADASI

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi'nin yaptığı yatırımlar sayesinde ilgi odağı olan Kuşadası’ndan en çok Almanya, Hollanda, İngiltere ve Belçikalı turistler gayrimenkul satın aldı. 1 Haziranda başlayan normalleşme sürecinde Kuşadası, yazlıkçıların da yaşamak ve yatırım yapmak için ikinci adresi oldu. Yaz dönemini geçirmek için İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlerden ilçeye gelenler geri dönmedi. Kuşadası'nın nüfusu 117 binden 424 bine kadar çıktı. Durum böyle olunca marka inşaat firmaları ibresini Kuşadası’na çevirdi. İlçenin yeşili koruyan, doğa dostu projelerle ön plana çıkan konut üreticilerinden büyük ilgi görmesi, arsaların da değerlenmesini sağladı. Özellikle Ege, Değirmendere, Davutlar ve Güzelçamlı mahalleleri nitelikli konut yapımının favori bölgeleri oldu.

KUŞADASI YENİDEN MARKA BİR KENT

Belediye Başkanı Ömer Günel,Göreve gelmeden önce Kuşadası’nı yeniden marka bir kent haline getireceğimizin sözünü vermiştik. Bunu Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlunun verdiği destekle başardığımız için çok mutluyuz. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesinin iş birliğinden doğan uyum ile kentimizin marka değerinin yükselmesi ilçemizdeki her sektöre önemli bir katkı sağlayacak.  Kuşadası’nın marka değeri her geçen gün daha da yükselecek. Artık Kuşadası’nın görüntüsünü bozan çarpık yapılaşmaya da kesinlikle izin vermeyeceğiz. Çünkü peyzaj projesiyle gelmeyen, yaptığı inşaatı nasıl yeşille donatacağını, şekillendireceğini ifade etmeyen kimseye inşaat ruhsatı vermiyoruz” diye konuştu.

2-(9)-002.jpg

Bu haber toplam 10525 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim