• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meraklı Köfteci'nin Sahibi Raşit TAŞÇI Röportajı
02 Kasım 2016 Çarşamba 23:29

Meraklı Köfteci'nin Sahibi Raşit TAŞÇI Röportajı

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Emrullah TURGUT; Meraklı Köfteci İşletme Sahibi Raşit TAŞÇI ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Emrullah TURGUT; Meraklı Köfteci  İşletme Sahibi Raşit TAŞÇI ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Emrullah TURGUT : Kaç yıldır bu iştesiniz ? Daha önceki işletme yeriniz nerede bulunuyordu?

Raşit TAŞÇI : 3 Yıldır Bu İşle Uğraşıyorum

Bu işe 3 yıl önce başladım. Bundan önceki işletme yerim Kurtuluş mahallesindeydi. Ufak bir dükkanda işe başladım. Ondan sonra yine aynı mahallede biraz daha büyük bir dükkâna geçtik. Şimdi de 3 haftadır buradayız.

Emrullah TURGUT :İsim olarak neden meraklı köfteci peki ?

Raşit TAŞÇI : Kemal SUNAL’ın Filminden Esinlendik

Reklamcı arkadaşlarla beraber  ’adını ne koyalım , ne koyalım’ derken sabahlara kadar düşünüp durduk. En sonunda Kemal Sunal’ın çevirdiği filmden esinlenerek bu adı koymaya karar verdik. Şu anki yeni iş yerimizde konsept olarak resim ve figürlere uyumlu olmayacağından onun resimlerini bu iş yerimizde koyamadık. Daha önceki mekanlarımızda resim ve figürleri mevcuttu.

Emrullah TURGUT : İlk işe girdiğiniz zamanlar  şu kadar büyüyeceğim, şu zamanda şu kadar büyümem gerek ‘  veyahut  başka bir düşünceniz oldu mu ?

Raşit TAŞÇI : Hedeflerimiz Var

Kesinlikle, ilk girdiğim zamanlar ilk üç ay şu  kadar  kazanç yapmam gerek diye işe başladım ve hep öyle devam etti.  Şunu yaptık altı ay sonra şunu da yapabilir miyiz gibi birçok soruyla bu işe başladık. Yeni iş yerimize geçerken bile şu dönemde adım adım hedefler koyarak belli bir zaman içinde hareketlerimizi belirliyoruz.

Emrullah TURGUT :  Şu anki hedefiniz nedir ? Yeni işyerinize geldiniz ilerisi için  bundan sonra koyduğunuz hedef nedir ?

Raşit TAŞÇI : Hedefim Deniz Kenarında Restoran İşletmek

Bundan sonra ki hedefim deniz kenarında Restoran işletmesi açmak. Deniz olan yerde huzur bulduğum için öyle bir düşüncem var. Şube olarak devam etmek isterim hedeflerim bu yöndedir. Açacağım şube eğlenebileceğim, dinlenebileceğim aynı zamanda çalışabileceğim bir yer olmasını isterim. Bodrumda öyle bir yer açmak hedeflerimdendir.

Emrullah TURGUT :  Peki talep olursa  franchising  düşünür müsünüz ?

Raşit TAŞÇI :  Franchising Vermeyi Düşünmüyorum

Büyük ihtimalle düşünmem. Çünkü İsminizin kötü anılabilme olasılıkları var. Sonuçta gıda sektörü önemli, müşteri ile ilişkiler önemli bu yüzden bir başkasının nasıl davranacağını bilemezsiniz. Franchising olayı daha kapsamlı bir olay. Bu dükkâna geçene kadar zaten eşim ve oğlum bu işi götürdü. Eşim artık işi bıraktı ev hanımı olmak istediğini söyledi oğlumda bu 3 yıl içinde kendini  geliştirdi. Şu an onunla işletmeye devam ediyoruz.

Emrullah TURGUT :  İlk olarak 3 yıl önce bir dükkan açtınız ve kısa zamanda büyüyerek şimdi de 3. dükkanınıza geçtiniz, bunu neye bağlıyorsunuz ?

Raşit TAŞÇI : Burada Müşteri memnuniyeti Önemli

Sanırsam iyi çalıştık. Gece 3 e kadar işimizi yaparak, ondan sonra kendi tanıtımızı yapmak amacıyla broşür dağıtarak geçirdik. Bence iyi çalıştık. Burada müşteri memnuniyeti de önemli tabi ki. Bundan önceki dükkânlarımızda paket ağırlıklı olarak çalıştık hatta müşterilerimizin çoğu eski dükkânlarımızın yerlerini bile bilmiyorlardı açıkçası. Buraya gelince de tepkiler ‘ a bizim alışveriş yaptığımız yer sipariş verdiğimiz yer’  olarak güzel tepkiler aldık.  Ayrıca şu anki konumumuz daha iyi Forum Aydın yolu üzeri başta olmak üzere çevre olarak da daha çok herkese ulaşabilme imkânımız da oldu. Ayrıca öğrenci bölgesi olması da çok önemli bir faktör.

Emrullah TURGUT :  Paket servisiniz hala devam ediyor mu ? Paket servisi elemanı ile servis elemanı farklı herhalde?

Raşit TAŞÇI : Her Yere Paket Servisimiz Mevcuttur

Evet devam ediyor. Ayrıca paket servis elemanlarımızı da genişlettik. Bununla birlikte her yere paket servis mevcuttur. Mimar Sinan mahallesinden Çıldır havalimanına kadar paket servis imkânımız vardır. Aynen paket servis elemanlarımız ile normal servis elemanlarımız farklı. 3 kuryemiz var. İnsanlar artık evlerinde bir saat yemek bekleyemiyor , bizde en hızlı şekilde servisimizi sunmaya çalışıyoruz. Bizim paket ulaştırma süresi  maximum 45 dakika dır. Yemek sepeti ile de çalışıyoruz. İstenilen siparişe göre zaman farkı olabiliyor tabi.

Emrullah TURGUT :  Benim unuttuğum bir şey olup sizin  söylemek istediğiniz başka bir şey varmı ?

Raşit TAŞÇI : Aydında Bulunmayan ürünleri Satıyoruz

Vatandaşlarımızın Yeni yerimize gelip görmelerini, tatlarımızı tatmasını istiyoruz. Aydında bulunmayan ürünleri satıyoruz bir uğrayıp görmelerini denemelerini istiyoruz.

Röportaj Haber / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

rasit.jpg_dsc1332.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4778 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim