• Aydın7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUSTAFA SAVAŞ'IN AHİLİK HAFTASI MESAJI
14 Eylül 2020 Pazartesi 17:31

MUSTAFA SAVAŞ'IN AHİLİK HAFTASI MESAJI

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'ın Ahilik Haftası Mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'ın Ahilik Haftası Mesajı

Büyümenin, gelişmenin ve kalkınmanın temel harcı Ahilik, özünde helal kazanç anlayışı bulunan büyük bir miras, ticarette ahlâk anlayışını da nesilden nesile taşıyan ulvi bir mücadeledir.

Ahilik kazanırken paylaşmış, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine çok önemli katkılar sunmuş, bağlarımızı güçlendiren bir değerler bütünü olmuştur.

Bugün dünya genelinde yaşanan pandemi sürecini de göz önüne alacak olursak, ülkelerin ticari faaliyetleri daha bir önem kazanmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte sınırları aşan küresel markalar ticarette daha da rekabetçi bir ortama neden olurlarken, bu büyük rekabet ortamında üretimde bulunan, mesleki becerisiyle hizmet sunan ve istihdam sağlayan günümüz esnaf ve sanatkarlarını korumak için bizler de büyük bir çaba içerisindeyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, esnaf ve sanatkârlarımıza destek olunması için önemli ve kararlı bir politika yürütülmektedir. Esnaf ve sanatkârlarımıza ciddi finansal teşvikler verilmekte, vergi konusunda birçok muafiyet ve indirimler sağlanmakta, krediye erişim konusunda büyük kolaylıklar sunulmaktadır. Pandemi süreci de aşıldıktan sonra 2023'e, 2053'e ve 2071'e giden yolda esnafımızla birlikte daha fazla büyüyeceğiz. Bu zor günlerin de en kısa sürede aşılacağına olan inançla, Ahilik haftasının, milletçe kardeşliğimizde, birlik ve beraberliğimizde daha güçlü bağlara vesile olmasını diliyor, Anadolu’nun manevi mimarlarından Ahi Evran-ı Veli’yi rahmetle ve minnetle anıyorum.

                                                                                                        Mustafa Savaş

AK Parti Aydın Milletvekili

TBMM KİT Komisyonu Başkanı

Bu haber toplam 7083 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim