• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Number One Kuaförü Sahibi İskender DURMUŞ Röportajı
02 Kasım 2016 Çarşamba 19:24

Number One Kuaförü Sahibi İskender DURMUŞ Röportajı

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Onur DÜZEL ; Number One Erkek Kuaförü İşletme Sahibi İskender DURMUŞ ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Onur DÜZEL ; Number One Erkek Kuaförü İşletme Sahibi İskender DURMUŞ ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Onur DÜZEL : Aydın da Numberone  isimli erkek  kuaför salonunun sahibi ve aynı zamanda ustasısınız, İsterseniz bu işe ne zaman başladığınızla röportajımıza  başlayalım.

İskender DURMUŞ : 2006 yılından beri bu işletmenin sahibiyim

Onur DÜZEL : Kendi mesleğinize  nerede, nasıl çalışmaya başladınız ? Bu işte üzerinizde emeği olanlar var mıdır ? Numberone’nın bu kadar iyi hizmet vermesi  bir nevi ustanıza da bağlı mıdır ?

İskender DURMUŞ :  Ustam Mehmet BORAZAN’dır

Benim ustam Mehmet BORAZAN, aynı zamanda onun kalfasıydım. İlk başta yetiştiğim yer onun yanıdır. Kendisi hala aynı işletme de işine devam ediyor. Üstümde emeği çoktur o yüzden eskiyi, geçmişi unutmuş değilim. Bu kadar iyi hizmet vermemizde Ustam Mehmet BORAZAN’ın etkisi büyüktür.

Onur DÜZEL : Numberone olarak 10 senedir sektör olarak durumunuzu anlatır mısınız ? Fiyatlar nasıl şekilleniyor ?

İskender DURMUŞ : Görselliğe Rağbet Arttı

Yeni saçlar ve yeni şekiller özellikle görselliğe rağbet olması fiyatın belirlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle gençlerimizin daha değişik saç ve sakal ihtiyaçları gün geçtikçe farklılaşması fiyatların farklı olmasında büyük etken oluyor.

Onur DÜZEL : Örneğin şu an bir genç arkadaşımız gelip dergiden şu saçın aynısını istiyorum  deyince yapabiliyor musunuz?

İskender DURMUŞ :  Fotoğraf’taki Saçı Aynen Yapabiliyoruz

Dergiden ya da farklı bir şekilde bize bir fotoğraf gösterilir ve öyle saç istenirse % 85 olarak aynısı oluyor. Bu birazda elimizdeki saça bağlı. Saçın durumuna göre olma olasılığı yüksek.

Onur DÜZEL : Mesleğinizin kurumsallaşması  mümkün müdür ?

İskender DURMUŞ :  Kurumsallaşma Mümkün

Mesleğimizin kurumsallaşması mümkündür. Anlaşabilmek, potansiyeli yakalayabilmek çok önemli. İşleyen yerlerde bu şekilde işliyor. Bizim buralarda da tam yaygınlaşmış değil.

Onur DÜZEL : Kalfa, Çırak sıkıntısı çekiyor musunuz ? Sizce bu sıkıntının nedeni ne olabilir ?

İskender DURMUŞ :  Çırak ve Kalfa Sıkıntısı Çekiyoruz

Şu dönemde yüzde yüz olarak Çırak ve Kalfa sıkıntısı çekiyoruz. Gençlerin bu dönemde eğitim isteklerinin artması. Maaş yetersizliği ayrıca yeni iş alımlarında artık Lise Üniversite mezunu istenmesi gibi nedenler etkiliyor.

Onur DÜZEL : Bildiğim kadarıyla mesleğiniz artık üniversite ve lisede eğitimi veriliyor oradan bu iş için talep olmuyor mu ?

İskender DURMUŞ : Okullardan Kalfa Gelmiyor

Kuaförlük mesleğinde okullu olmak maalesef erkeklerde çok kalfa sorununu çözmüyor ama Bayan Kuaförleri daha fazla rağbet görüyor.

Onur DÜZEL : Bu işin okul eğitimi alan ile dışarıdan öğrenen arasında nasıl fark  var aralarında bir fark olduğunu düşünüyor musunuz  ?

İskender DURMUŞ : Bizim İş El Emeği, El İşidir

Kuaförlük mesleğinde okullu olan ile alaylı arasında tabi ki fark var. Bizim iş el emeği, el işidir. Çekirdekten yetişip gelme gibidir. Eğitimde ise daha çok teknik bilgiler teorik bilgiler verilmektedir.

Haber / Fotoğraf : Onur DÜZEL

_dsc1304.jpg_dsc1311.jpg_dsc1315.jpgiskender.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4416 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim