• Aydın30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKT Trailer, Comtrans’15 Fuarı’na Damgasını Vuracak
28 Ağustos 2015 Cuma 12:19

OKT Trailer, Comtrans’15 Fuarı’na Damgasını Vuracak

OKT Trailer, 8 – 12 Eylül tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek 13. Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı – Comtrans/15’te yenilikçi araçlarını görücüye çıkarak.

OKT Trailer, 8 – 12 Eylül tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek 13. Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı – Comtrans/15’te yenilikçi araçlarını görücüye çıkarak. OKT Trailer, Dünyanın ve Rusya’nın lider çekici, treyler ve araç üstü ekipman üreten şirketlerinin katıldığı Comtrans’15 Fuarı’nda, inovatif ürünleri ile Türk Sanayisini 13. Hol 300 nolu stantta temsil edecek.

“Türkiye’de ilk defa üretildi”
Türkiye’de ilk defa OKT Trailer tarafından üretilen paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri’ nin tanıtımı Comtrans’15 Fuarı’nda gerçekleştirilecek. 28.000 litre taşıma kapasiteli, 7.780 kg ve şasi üzerinde birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak OKT teknolojisiyle üretilen yeni nesil Süt Tankeri, fuarın ardından OKT’nin faaliyet gösterdiği tüm pazarlar için üretime alınacak. OKT Trailer, süt tankeri ile birlikte yekpare levhalı gövde yapısı, en az birleşim noktası ve en uzun kaynak dikiş teknolojisine sahip yüksek mukavemetli ve uzun ömürlü kullanım sunan W Tip Alüminyum Silobas ve Silindirik Akaryakıt Tankeri’ni de ziyaretçilerin beğenisine sunacak. 

OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Rusya pazarı, araç üstü ekipman ve treyler sektörü için büyük önem taşımaktadır. İki yılda bir düzenlenen Comtrans Ticari Araçlar Fuarı’na sürekli katılım sağlayarak Türk Sanayisi’ni Rusya’da temsil ediyoruz. 25 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin katıldığı Comtrans Fuarı, benzersiz özelliklere sahip araçlarımızı katılımcılar ile buluşturmamız kapsamında bizlere inanılmaz fırsatlar sunuyor. Bu çerçevede 2013 yılında olduğu gibi yine ilgi odağı olacağımıza inanıyoruz.”

Dünyada 29 ülkeye araç üstü ekipman ve treyler ihraç ettiklerini sözlerine ekleyen Maraş, “2001 yılından bu yana Rusya, Ukrayna, Belarus, Makedonya, Cezayir, Almanya, Kazakistan, Romanya, İtalya ve Ürdün’ün de aralarında bulunduğu toplam 29 ülkeye ihracat yapıyoruz. Her geçen yıl uluslararası alanda marka değerimizi geliştirerek faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki payımızı arttırıyoruz. 2014 yılı itibarı ile ciromuz, 16 milyon doları aştı.  İhracatımızın ciromuz içerisindeki payı ise 8 milyon dolardan fazladır.” dedi. 

Mercedes Benz, Man, Ford ve Renault gibi dünya markalarının onaylı üst yapıcısı olduklarını söyleyen Maraş, “Onaylı üst yapıcısı olduğumuz tüm markalar, OKT’nin bugün küresel düzeyde rekabet edebilir araç üstü ekipman ve treyler ürettiğini herkese göstermektedir. Artık geldiğimiz noktada, faaliyet gösterdiğimiz sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilen, yenilikçi ürünleri ile sektöre yön veren, iş sağlığı ve güvenliği ile çalışanlarına değer veren ve tüm bu faaliyetlerinin belgelendirmesini sağlamış bir firma olduğumuzun farkındayız.“ dedi.

OKT Trailer Hakkında

1983 yılında kurulan OKT Trailer, 30 yılı aşkın süredir gerek yurt içinde gerekse yurt dışında müşterilerine hizmet vermektedir. 1989 yılında; yanlardan çift silindirli ve arkadan devirmeli ilk damper kasa üretimiyle, sektörü “kullanıcı dostu ürün” kavramıyla tanıştırdı. 

1991’ de ilk fabrika yatırımını gerçekleştiren OKT Trailer; Amerikan tipi damper üretimi ile alışılmış damper vizyonunu değiştirerek, müşterilerinden yoğun ilgi gördü. 1994’e gelindiğinde; 2000 m²lik ilave tesis yatırımı ile OKT Trailer, ilk treyler damperi üreterek bir ilki gerçekleştirdi. 

Sahip olduğu gelenek ve değerlerle çizdiği vizyon doğrultusunda, büyümesini sürdüren OKT Trailer;2000 yılında 10.000 m²lik kısmı kapalı, toplamda 18.000 m²lik fabrika alanına ulaştı. 

Alüminyum damper üretimi ile birlikte sahip olduğu tecrübeyi alüminyum tanker ve silobas üretimlerinde de kullanarak ürün gamını genişletti.

Yurtdışı satışları hızla ilerleyen OKT Trailer, tüm dünyada tanınan ADR Tip Onayını2004 yılında Alüminyum Silindirik Tanker Semi Treyler ile ilk kez aldı. Bugün karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı mevzuatına göre gerek araç üstü gerekse semi treylerde farklı ihtiyaçlara cevap veren yeni tasarımları ile OKT Trailer sektöre yön vermektedir.  

2014 yılında; Dünya standartlarında üretim kalitesi ile Türkiye şartlarına uygun, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentileri dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı; üstün özellikleri ile sektöründe ilk ve tek yerli üretim araç olarak müşterilerinin hizmetine sunuldu. 

Artan ihtiyaçlar doğrultusunda, fabrika alanlarını büyüten ve yeni yatırımlar gerçekleştiren OKT Trailer; bugün yaklaşık 20.000 m²lik kapalı üretim alanı ve 200 kişilik personeliyle, sektörün önde gelen üreticileri arasında yerini almıştır.

OKT Trailer, 1983 yılından bu yana, benimsediği misyonu toplam kalite felsefesiyle bütünleştirerek, Petrol ve kimyasal türevleri, inşaat sektörü, beton, agrega ve gıda taşımacılığı gibi alanlarda ürettiği karayolu taşıma çözümleriyle, marka sözünün arkasında durmayı başarırken, sertifikasyon ve kurumsallaşma süreçlerini kalite ve güven çerçevesinde şekillendirerek dünyada adından söz ettiren nadir Türk markalarından biri olmuştur.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1633 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim