• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKT Trailer'den Süt Sektörüne Büyük Hizmet
12 Kasım 2015 Perşembe 10:50

OKT Trailer'den Süt Sektörüne Büyük Hizmet

Türkiye’de araçüstü ekipman ve treyler sektöründe inovasyonun merkezi olan OKT Trailer, ülkemize yeni nesil bir araç daha kazandırarak paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri’ni taşımacılık sektörünün hizmetine sundu.

Türkiye’de araçüstü ekipman ve treyler sektöründe inovasyonun merkezi olan OKT Trailer, ülkemize yeni nesil bir araç daha kazandırarak paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri’ni taşımacılık sektörünün hizmetine sundu.

Sektörüne kazandırdığı yenilikçi ürünlerle Türk sanayisinin gururu olan OKT, araştırma ve ürün geliştirmeleri sonucu Yeni Nesil, Süt Tankeri’ ni üretti ve basın lansmanını 5 – 8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda gerçekleştirdi. 

2015 yılında Türkiye’de ilk defa OKT teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil Süt Tankeri, şasi üzerinde eski tip birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak üretildi. 7.780 kg. boş ağırlığı olan Süt Tankeri, 28 bin litre süt taşıyor. 

Süt tankeri ile ilgili 3. Ulusal Süt Zirvesi’nde konuşan OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, Türkiye’ye bir ilki daha kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 1983 yılından itibaren yenilikçi düşüncenin ve inovasyonun peşinden giderek başarıya ulaştıklarını belirten Maraş, “Yeniliğin ve kalitenin izinden ilerleyen firmamız, bugün, 250’ye yakın çalışanıyla sektöre yön veren, ar-ge çalışmaları ile müşterilerini yeni ürünler ile tanıştıran ve ürünlerini dünya standartlarında üretip 29 ülkeye ihraç eden bir konuma ulaştı.” dedi. 

Yeni Nesil Süt Tankeri’nin de OKT’nin araçüstü ekipman ve treyler sektörüne inovatif bakışının sonucu olarak geliştirildiğini söyleyen Maraş, “Süt Tankerimizin üretimini, Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve bu tip Taşımalarda Özel Ekipmanların Kullanımı Antlaşması olan ATP kapsamında gerçekleştirdik. Sütün, insan sağlığına uygun bir şekilde steril ve güvenli taşınması amacıyla tank içerisinde yapılan kimyasal uygulama, pasivasyon ve pickling sayesinde yüzey parlaklığı sağlanırken iç yüzey temizliği ile de sütün tutunması ve bakteri oluşumu engellenmektedir.” dedi. 

Sütün taşınması esnasında ısı değerlerini koruyabilmek için çok hassas çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Maraş, sütün dolum anından boşaltım süresine kadar ısı değerlerinin sabit kalması kapsamında gövdenin izolasyon ile kaplandığını söyledi. Ağırlığı azaltılırken sağlamlık ve mukavemetinin arttırılması için özel tasarım detaylarıyla projelendirilen tankın, paslanmaz çelik malzemeden üretildiğini ifade eden Maraş, “Süt tankeri üretiminde, silindirik ve ana gövde yapısında enlemesine eksiz, yekpare levhalar ve bunların kaynak birleşimlerinde ISO 3834 Kaynaklı imalat kalite yeterlilik onayı kapsamında sertifikalı kaynakçılar tarafından ve en uzun kaynak dikiş teknolojisiyle üretildi.” dedi. 

Maraş, Yeni Nesil Süt Tankeri’ nde kullanıcı ergonomisinin ön plana çıkarıldığını, dolum- boşaltım sisteminde ve ekipman kullanımında kolaylık sağlandığını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Yeni Nesil Süt Tankeri’ni AVCI TARIM satın aldı
OKT tarafından üretilen yeni nesil süt tankerini satın alan Avcı Tarım’ ın sahibi Ali Rıza Avcı da bir açıklama yaparak, “OKT’ nin süt taşımacılığı için geliştirdiği yeni nesil aracının bizler için en büyük avantajı tonaj, piyasada çalışan tankerlere göre her seferinde yaklaşık % 8 daha fazla ürün taşıyoruz, satınalmış olduğumuz tanker bu konuda tek.  Tank içinin parlaklığı ve iç yüzey temizliği sayesinde iç gövde ve tesisat üzerinde süt tutunmuyor. Tank tüm noktalarıyla kolayca temizleniyor. Şoförlerim de çok memnun, tank tesisatındaki sadelik oldukça kullanışlı. Sütü tanka doldurduğumuz andan tesise ulaştırıp boşalttığımız ana kadar sıcaklığını koruyor. Ayrıca estetik dış görünümü ile de sütün işlendiği sanayi tesislerinde büyük ilgi görüyor. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda süt taşımaktan dolayı bizler de Avcı Tarım olarak büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi. 

Süt tankerinin hem insan sağlığının korunması hem de daha fazla süt taşınması kapsamında sektöre birçok yenilik sunduğunu sözlerine ekleyen AVCI, zaman içerisinde filolarının tamamını bu yeni tankerler ile değiştirmeyi planladıklarını belirtirken tankı üreten OKT Trailer ekibine de teşekkür etti.

 

OKT Trailer Hakkında

1983 yılında kurulan OKT Trailer, 30 yılı aşkın süredir gerek yurt içinde gerekse yurt dışında müşterilerine hizmet vermektedir. 1989 yılında; yanlardan çift silindirli ve arkadan devirmeli ilk damper kasa üretimiyle, sektörü “kullanıcı dostu ürün” kavramıyla tanıştırdı. 

1991’ de ilk fabrika yatırımını gerçekleştiren OKT Trailer; Amerikan tipi damper üretimi ile alışılmış damper vizyonunu değiştirerek, müşterilerinden yoğun ilgi gördü. 1994’e gelindiğinde; 2000 m²lik ilave tesis yatırımı ile OKT Trailer, ilk treyler damperi üreterek bir ilki gerçekleştirdi. 

Sahip olduğu gelenek ve değerlerle çizdiği vizyon doğrultusunda, büyümesini sürdüren OKT Trailer;2000 yılında 10.000 m²lik kısmı kapalı, toplamda 18.000 m²lik fabrika alanına ulaştı. 

Alüminyum damper üretimi ile birlikte sahip olduğu tecrübeyi alüminyum tanker ve silobas üretimlerinde de kullanarak ürün gamını genişletti.

Yurtdışı satışları hızla ilerleyen OKT Trailer, tüm dünyada tanınan ADR Tip Onayını2004 yılında Alüminyum Silindirik Tanker Semi Treyler ile ilk kez aldı. Bugün karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı mevzuatına göre gerek araç üstü gerekse semi treylerde farklı ihtiyaçlara cevap veren yeni tasarımları ile OKT Trailer sektöre yön vermektedir.  

2014 yılında; Dünya standartlarında üretim kalitesi ile Türkiye şartlarına uygun, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentileri dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı; üstün özellikleri ile sektöründe ilk ve tek yerli üretim araç olarak müşterilerinin hizmetine sunuldu. 

Artan ihtiyaçlar doğrultusunda, fabrika alanlarını büyüten ve yeni yatırımlar gerçekleştiren OKT Trailer; bugün yaklaşık 20.000 m²lik kapalı üretim alanı ve 200 kişilik personeliyle, sektörün önde gelen üreticileri arasında yerini almıştır.

OKT Trailer, 1983 yılından bu yana, benimsediği misyonu toplam kalite felsefesiyle bütünleştirerek, Petrol ve kimyasal türevleri, inşaat sektörü, beton, agrega ve gıda taşımacılığı gibi alanlarda ürettiği karayolu taşıma çözümleriyle, marka sözünün arkasında durmayı başarırken, sertifikasyon ve kurumsallaşma süreçlerini kalite ve güven çerçevesinde şekillendirerek dünyada adından söz ettiren nadir Türk markalarından biri olmuştur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1895 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim