• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Patlayan Cin Mısır Aydın Tarım Fuarında
12 Aralık 2015 Cumartesi 15:27

Patlayan Cin Mısır Aydın Tarım Fuarında

9-12 aralık tarihlerinde yapılan 4. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Aydın ili Efeler ilçesi Fatih kapalı pazaryerinde açıldı.

9-12 aralık tarihlerinde yapılan 4. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Aydın ili Efeler ilçesi Fatih kapalı pazaryerinde açıldı. 
Fuar’da MGM Tarım Ürünleri Pazarlama Müdürü Muharrem Deniz ile yaptığımız görüşmede Deniz  bu yıl dördüncüsü düzenlenen fuarın önceki yıllara göre katılım oranın daha yüksek olduğunu, sebebinin ise fuar alanının bu yıl şehrin merkezinde olmasından kaynaklandığını düşündüğünü söyledi. 
Fuarın hem şehrimizin hem de tarım ürünleri ve tarım makinalarını tanıtımına katkı sağladığını çiftçilikle uğraşan insanları teknolojiyle buluşturduğunu ayrıca fuarda firmaların birbirini tanıdığını , ürünlerini ve ekonomilerini nasıl geliştirebileceklerini tartışabilecek fırsat bulduklarını söyledi.
MGM firmasının; firmayı ve Ege bölgesinin yerli ürünleri olan zeytin, zeytin yağı, dağ kuru inciri, kestane, altın çilek ve Patlayan Cin Mısır'ı  tanıtmak  amacıyla fuarlara katıldıklarını, GDO'suz ve firmalarının üretimi olan ürünleri  tüketicilere tattırdıklarını söyledi.
Katılımın yoğun olması sebebiyle fuar alanının yeterliliği hakkında yönlendirdiğimiz soruya Muharrem Deniz standart bir fuar alanı olmamasının yatırımcılar ve ziyaretçiler açısından fuarda yer bulma ve otopark  sorununu beraberinde getirdiğini  fakat Büyükşehir Belediyesinin  ve bazı sivil toplum kuruluşlarının bu konuda ciddi bir çalışmalarının olduğunu önümüzdeki yıllarda Aydın şehrine yakışır bir fuar alanının olacağını söyledi.

Haber - Fotoğraf : Şeyma KIRÇAN

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2041 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim