• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SİBER SALDIRILARIN KOBİ’LERE MALİYETİ 50 BİN DOLARI GEÇİYOR
24 Nisan 2019 Çarşamba 09:31

SİBER SALDIRILARIN KOBİ’LERE MALİYETİ 50 BİN DOLARI GEÇİYOR

Son iki yılda KOBİ’lere yönelik siber saldırıların artmasıyla zarara uğrayan KOBİ’ler, siber güvenlik çözümleri için farklı arayışlara giriyor.

Son iki yılda KOBİ’lere yönelik siber saldırıların artmasıyla zarara uğrayan KOBİ’ler, siber güvenlik çözümleri için farklı arayışlara giriyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, KOBİ’lerin ölçeklerine uygun yönetilen hizmetler ile kendileri için avantaj sağlayacak IT güvenliğine uygun maliyetle ulaşabileceklerini belirtiyor.

 

 

Adres fark etmeksizin siber saldırılarını gerçekleştiren hackerlere karşı çözümler arayan KOBİ’lerin siber güvenlik için harcadıkları maliyetler gün geçtikçe artıyor. KOBİ’lerin siber saldırılara karşı harcadıkları ortalama maliyetin 50 bin doları geçtiğini aktaran Clonera, IT güvenliğinin, yönetilen hizmet sağlayıcıları ile uygun maliyetlerle sağlanabileceğini belirtiyor.

 

 

KOBİ’lerin %90’ı Yeni Bir Yönetilen Hizmet Sağlayıcısına İhtiyaç Duyuyor

 

 

ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Belçika’da 850 KOBİ’den toplanan veriler ışığında elde edilen anket sonuçlarına göre, KOBİ’lerin %90’ının doğru siber güvenlik çözümleri için yeni bir yönetilen hizmet sağlayıcısına geçebilecekleri görülüyor. Bütünleşik iş çözümleri sunan Clonera’ya göre, KOBİ’lerin iyi korunmadıklarını anladıkları anda doğru bir güvenlik çözümü için çok daha fazla ödeme yapmayı kabul ettiklerini ve %25’inin siber saldırı sonrasında yönetilen hizmet sağlayıcısını değiştirdiklerini belirtiyor.

 

 

Siber Güvenlik İhtiyaçları 5 Yıl İçinde Dış Kaynaklardan Karşılanacak

 

 

KOBİ’lerle yapılan aynı anketin bir diğer sonucu ise 5 yıl içerisinde KOBİ’lerin %77’sinin siber güvenlik ihtiyaçlarını dış kaynaklardan karşılayacaklarını tahmin etmeleri. Clonera’ya göre bu durum, son iki yıl içerisinde KOBİ’lere yönelik gerçekleşen siber saldırıların ortalama maliyetinin 50 bin dolarları bulması ve KOBİ’lerin IT güvenlikleri için doğru ve profesyonel bir biçimde yönetilen hizmet sağlayıcılarını tercih etmelerinden doğuyor.

 

 

İlk 5 İş Önceliğinde Siber Güvenlik Yer Alıyor

 

 

KOBİ'ler arasında olası bir güvenlik zafiyetinin müşteri sadakatini etkileyebileceği konusunda artan bir düşüncenin olduğunu dile getiren Clonera, anket sonuçlarına göre KOBİ'lerin %89'unun siber güvenliği ilk beş iş önceliğinden biri olarak gördüklerini belirtiyor. KOBİ'lerin güvenlik konusunda daha bilinçli hale gelmelerine rağmen büyük masraflar altına girmelerinin kendilerine yarar sağlamayacağını da aktaran Clonera, KOBİ’lerin büyük şirketler gibi siber güvenlik için yüksek hizmet ücretlerini ödemesine gerek olmadığını, ölçeklerine uygun yönetilen hizmet sağlayıcısına başvurmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Haber : Merve GÜLMEZ

1554995158_siber_sald__r__lar__n_kob___lere_maliyeti_50_bin_dolar___ge__iyor__1_-001.jpg1554995161_siber_sald__r__lar__n_kob___lere_maliyeti_50_bin_dolar___ge__iyor__2_-001.jpg1554995161_siber_sald__r__lar__n_kob___lere_maliyeti_50_bin_dolar___ge__iyor__3_-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 276 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim