• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞİŞECAM DÜZCAM, GLASSTEC 2018 FUARI’NDA İLERİ TEKNOLOJİYLE ÜRETİLEN YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI
31 Ekim 2018 Çarşamba 14:43

ŞİŞECAM DÜZCAM, GLASSTEC 2018 FUARI’NDA İLERİ TEKNOLOJİYLE ÜRETİLEN YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden biri olan Şişecam Düzcam, 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen Glasstec 2018 Fuarı’ndaki yerini aldı. Şişecam Düzcam, fuarda yenilikçi ve üstün özellikli ürünleriyle ziyaretçilerden b

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden biri olan Şişecam Düzcam, 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen Glasstec 2018 Fuarı’ndaki yerini aldı. Şişecam Düzcam, fuarda yenilikçi ve üstün özellikli ürünleriyle ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

31.10.2018 - Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 23-26 Ekim tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Glasstec 2018 Fuarı’ndaki yerini aldı. Fuarda, ileri teknoloji ürünlerini sergileyen Şişecam Düzcam, ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarındaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne sererken fuar ziyaretçilerine enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik ve gürültü kontrolü sağlayan ve dekorasyona yönelik en yeni ve katma değerli ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgiler verdi.

 

Ar-Ge ve yatırım faaliyetlerini aralıksız sürdürerek pazarın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan Şişecam Düzcam‘ın üstün nitelikli ürünlerinin çevre dostu binalar yaratılmasına olanak tanıdığı bildirildi.

 

 

Şişecam Düzcam’ın projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunan geniş ürün gamını sergilediği ve fuarda büyük ilgi gören etkin ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayan yüksek performanslı yeni temperlenebilir ürünleri ile ilgili aşağıdaki bilgiler paylaşıldı:

 

 •  
 • Üç gümüşlü yeni ürün ‘’Şişecam Temperlenebilir Solar Low‑E Cam Nötral 60/28’’ ideal ışık geçirgenliği ve etkin güneş kontrolü ile nötral görünümün yanı sıra enerji tasarrufu da sağlamasıyla prestijli projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.
 • Yüksek ışık geçirgenliğine ve 1,0 W/m2K ısı geçirgenlik katsayısına sahip “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 70/37” nötral görünümün ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı rezidans, villa ve mağaza vitrin camlarında tercih edilmektedir.
 • “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/27” içeriden dışarıya bakıldığında nötralliğin ön planda olduğu ama cephede mavi renk etkisinin olması istenen ofis, hastane ve otel projelerine çözümler sunmaktadır.
 • “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 51/28” ise Nötral 50/27 ile aynı özelliklere sahip olup, dışarıdan bakıldığında cephede yeşil renk etkisi yaratmaktadır.
 • Renksiz cam üzerine yapılan kaplama ile renklendirilen “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Derin Mavi 40/28” kontrollü gün ışığı ve daha etkin güneş kontrolünün ön plana çıktığı sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarında tercih edilmekte, içeriden dışarıya bakıldığında nötral etki devam ederken dışarıdan içeriye bakıldığında cephede mavi etki yaratmaktadır.
 • Özel olarak geliştirilen temperlenebilir boyanın düzcama uygulanması ile elde edilen “Şişecam Temperlenebilir Boyalı Cam” ise iç mekan uygulamalarının yanında, dış mekanda spandrel uygulamalarda da kullanılabilen, estetik ve şık çözümler sunmaktadır.

 

Şişecam Düzcam Hakkında

 

Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurt dışında ise İtalya, Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın ise beşinci büyük düzcam üreticisidir.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”“güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Haber : Merve GÜLMEZ

1540975353_gorsel.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim