• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SİVASLILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTU
19 Temmuz 2016 Salı 23:28

SİVASLILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTU

Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleşecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin dokuzuncusu 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde “Sivas Merkezde” gerçekleştirildi.

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal  Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi  Aydın Ticaret Borsası Gıda Labaratuvarları A.Ş. ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması”  Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleşecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin dokuzuncusu 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde “Sivas Merkezde” gerçekleştirildi.

 

Sivaslıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve  Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanlarından Hakan Gökalp ve Aysun Uğur  görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

 

Amacımız; bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük miktarda  olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı  “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması”  Projemiz kapsamında Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin dokuzuncusunu Sivaslıların yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde tadım uzmanlarımız, proje kapsamında hedeflenen 1000  kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verdi. Amacımız; bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük miktarda olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. Projemiz kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğinin  onuncusu 30-31 Temmuz 2016  tarihlerinde  Erzincan’da gerçekleştirilecektir. Projemizin devamında Giresun, Elazığ, Kütahya, Ordu, Malatya, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 10 ilde daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız,  Sivas’da gerçekleşen tadım ve tanıtım etkinliğimizde projemize destek sağlayan Sivas Ticaret Borsası’na teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.


7b8d5762-ae3f-459d-92ef-e1567cbc5e6c.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1645 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim