• Aydın37 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAMPF – Nielsen Perakende Ciro Endeksi İlk Çeyrek Sonuçları Açıklandı
29 Mayıs 2019 Çarşamba 10:29

TAMPF – Nielsen Perakende Ciro Endeksi İlk Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından hazırlanan ‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ ilk çeyrek sonuçları açıklandı.

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından hazırlanan ‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Perakende sektörünün yılın ilk çeyreğinde enflasyondan arındırılmamış toplam cirosu %24 artış gösterdi.

 

 

Türkiye’de organize perakendenin çatı kuruluşu olan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından hazırlanan ‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ Mart 2019 verileri açıklandı. Bu verilere göre perakende sektörünün yılın ilk çeyreğinde enflasyondan arındırılmamış toplam cirosu %24 artış gösterdi.

 

TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ Mart 2019 verilerini yorumlayan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu,organize perakende sektörünün 2019 ilk çeyreğinde yüzde 24 nominal büyüme gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: “Büyümenin yüzde 4’lük kısmı yeni mağaza açılışlarından gelirken, yüzde 19’luk kısmı metrekare başına ciro büyümesine işaret ediyor. Büyüme enflasyona yakın gerçeklemiş görünmekle beraber gıda dışı büyüme mağaza açılışları düşüldükten sonra enflasyonun bir parça altında kaldı. Gıda büyümesi ise gıda enflasyonun altında realize oldu. TÜİK perakende endeksi ile mukayese ettiğimizde modern perakendenin sektörde büyümeye bu çeyrekte de liderlik ettiğini görüyoruz. Perakendenin en önemli olan ikinci ve üçüncü çeyrek sonuçlarının ekonomik aktivite açısından çok daha belirleyici olacağını, tüketici güven endeksi gelişiminin bu sonuçlara etki edeceğini öngörüyoruz.”

 

 

 

TAMPF – Nielsen Perakende Ciro Endeksi yılın ilk çeyreğinde %24 artış gösterdi…

 

TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi MART 2019 verilerine göre sektörün yılın ilk çeyreğinde enflasyondan arındırılmamış toplam cirosu %24 artış gösterdi.

 

Perakende Sektöründe yılın ilk çeyreğinde Mağaza Metrekaresi başına ciro %19 arttı…

 

 

TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi verilerine bakıldığında yılın ilk 3 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre; sektörün Metrekare Başına Ciro Değişiminde %19 oranında artış gerçekleşti. Bununla birlikte perakende sektöründe satış alanının Metrekare Değişiminde %4 oranında bir artış olduğunu görüyoruz.

Haber : Helin ÖDEN

1559112511_alp_onder_ozpamukcu.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim