• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
​Tarım sektörünün büyük buluşması Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı, Ziyarete Açıldı…
28 Kasım 2018 Çarşamba 16:20

​Tarım sektörünün büyük buluşması Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı, Ziyarete Açıldı…

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı, Growtech Eurasia18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı,28 Kasım’da Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda ziyarete açıldı.30’dan fazla ülkeden 800 firma ve

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı, Growtech Eurasia

18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı,

28 Kasım’da Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda ziyarete açıldı.

 

30’dan fazla ülkeden 800 firma ve markanın katıldığı, Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve Macaristan’ın ülke olarak milli katılım sağladığı Fuara, rekor düzeyde 160 ülkeden online ziyaretçi kaydı yapıldı. 1 Aralık’a kadar ziyarete açık kalacak Growtech Eurasia 85000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla düzenleniyor. 50 bin m2 alanda ‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ ile ‘Hayvancılık’ olmak üzere toplam 5 kategoride düzenlenen fuara bu yıl 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve marka katılım sağlıyor.

160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı…

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı’nın 18 yıldır seracılığı başkenti Antalya’da düzenlendiğini belirten Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Bu toplantıda bir ilki daha gerçekleştirdik. İlk defa yerel, ulusal ve uluslararası basınla aynı anda buluştuk. Uluslararası tarım gazetecileri federasyonu iş birliğiyle Macaristan, Ukrayna, İsrail, Sırbistan, Irak ve Gürcistan’danuluslararası tarım yazarları da aramızda. Growtech her zaman uluslararası katılımcı ve ziyaretçi sayısının yüksekliği ve oluşturduğu iş hacmiyle öne çıkan bir fuar. Bu yıl uluslararası katılımcı ve marka sayımızın yüksekliğinin yanısıra fuar öncesinde 160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı aldık. Dünya genelinde 193 ülke bulunduğu düşünülürse; Growtech’in bu yıl da rekorlara imza atacağını söyleyebiliriz. En çok ziyaretçi kaydı aldığımız ülkeler sırasıyla, Hindistan, Cezayir, Mısır, Fas, İran, Ürdün, Irak, Tunus ve Filistin.” dedi.

Ulusal, Yerel ve Uluslararası Basın Growtech Tarım Fuarını Takip Ediyor…

Ulusal ve yerel basınla birlikte bu yıl Macaristan, Ukrayna, Gürcistan, İsrail, Sırbistan ve Irak’tan uluslararası basının da fuarı takip ettiğini açıklayan Growtech Fuar Direktörü Engin Er şöyle devam etti“Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve bu yıl ilk kez Macaristan ülke olarak milli katılımla Growtech’de olacaklar. T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve BAİB koordinasyonunda Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı ile eş zamanlı olarak Alım Heyeti Programı’ne ev sahipliği yapıyoruz. Azerbaycan, Bahreyn, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Moldova ve Ürdün'den 29 firma programa katılıyor.Bunun yanı sıra bu yılbirçok ülkeden bağımsız heyet ve dernekler fuarımızı ziyaret ediyorlar. Örneğin dünyada seracılık konusunda en büyük yatırım yapan ülkeler olan Rusya ve Özbekistan’dan yatırımcı heyetler alım yapmaya Growtech fuarına geliyorlar. ”

 

Sektöre dair en yeni ve teknolojik gelişmeler Growtech’de konuşulacak…

Her yıl tarıma dair en son ve teknolojik gelişmelerin tanıtıldığı Growtech Uluslararası TarımFuarı, bu yıl çok sayıda etkinliğe de evsahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisi 29 Kasım Perşembe günü Growtech Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Etkinlikte Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı(BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eroğlu, Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Bülent Aytekin, Yüksel Tohum İş Geliştirme Müdürü Ziya Yıldız gibi önemli isimler, sektörün bugünü ve geleceğini konuşacak.

 

ATSO Growtech Tarım İnovasyon ve Bitki Islahı (BIPP)Ödülleri Sahiplerini Buluyor…

Ayrıca, fuar kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 11. kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek. Ayrıca Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi, ATSO ve TÜRKTOB işbirliği ile düzenlenen AR-GE Proje Pazarı Bitki Islahı (BIPP) Ödül Töreni’ne evsahipliği yapılacak.29 Kasım’da fuar alanında yapılacak ödül törenlerine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Akdeniz ÜniversitesiZiraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz katılım sağlayacak.

Haber : Merve GÜLMEZ

1543400301_growtech_2018_bas__n_top_1.jpg1543400663_growtech_2018_bas__n_top_2.jpgjhtjm.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim