• Aydın39 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüketiciyle Birlikte Yazılan Öykü ve 360 Derece Anlatımla Gelen Başarı
13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:10

Tüketiciyle Birlikte Yazılan Öykü ve 360 Derece Anlatımla Gelen Başarı

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmalarıyla pazarlama ve iletişim dünyasının en prestijli ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmalarıyla pazarlama ve iletişim dünyasının en prestijli ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

 

DİMES’in, markanın ruhunu özetleyen “Hayata Başka Bak” şemsiye yaklaşımı altında, kahvaltı konseptini Sıkma Portakal ürünü ve 360 derece iletişim yaklaşımıyla sahiplendiği çalışmaları, Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda Gümüş Effie Ödülü’nün sahibi oldu.

 

En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması, American Marketing Association (A.M.A.) ve 2011 sonrası Effie Worldwide Inc.’ten alınan lisansla, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği iş birliğinde düzenleniyor. Çalışmaları pazarlama hedeflerine ulaşmadaki katkısı ve rolüyle değerlendiren yarışma, ticari etkinliği yüksek, sonuç getiren reklam ve pazarlama iletişim kampanyalarını seçerek ödüllendirmeyi hedefliyor. Strateji, yaratıcılık ve uygulamayı, etki ve iş sonuçları ile birlikte değerlendiren Effie Ödülleri, ‘Pazarlama ve İletişim Dünyasının Oscarları’ olarak da nitelendiriliyor.

DİMES’in başarılarının, tüketici beklentilerini en iyi şekilde karşılayan, onların hayatına en iyi şekilde eşlik edebilen ürünlerin gücü kadar, markanın güçlü bir bağ kurduğu tüketicisiyle birlikte yazdığı iletişim öykülerinin gücüyle de elde edildiğini vurgulayan Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Kendi alanında en zorlu ve prestijli platform olarak kabul gören Effie Ödülleri’nde elde ettiğimiz başarı bizlere gurur ve heyecan veriyor” dedi.

 

DİMES’in kahvaltı denilince ilk akla gelen marka olmayı öngören stratejisi doğrultusunda, kahvaltı geleneğine ve iletişimine başka bakarak dinamizm sağladığını belirten Duygu Süleymanoğlu, “Türkiye’de bizim var ettiğimiz ve gelişimini sürekli desteklediğimiz, sıkma ürün kategorisinin iletişiminde, araştırma sonuçlarına göre ülkemizde meyve suyunun en çok tüketildiği okazyon olan ve günün en önemli öğünü olarak gördüğümüz kahvaltıyı sahiplendik. Sıkma Meyve Suyu’nun faydalarını anlatmak yerine, ürünlerimizi ve markamızı sosyal yaşamın merkezine konumlamayı; DİMES’in kahvaltı denilince ilk akla gelen marka olmasını sağlamanın ve yüksek erişimin yanı sıra, kahvaltıda sıkma meyve suyu tüketme alışkanlığını arttıracak ve herkesin kahvaltıya başka bakacağı; yaşayan ve sürekliliği olan bir platform haline getirmeyi hedefledik” şeklinde konuştu.

 

Çok Boyutlu Öykü Anlatımı

Farklı iletişim disiplinlerini, farklı mecraları, farklı deneyimleri bir arada kullanan öykü anlatımı, günümüzde iletişimin en büyük önceliği. Öte yandan DİMES, tüketicisine ‘bakın size bir öykü anlatacağım’ demek yerine; onları yaşamak ve dinlemek, anlatmak ve aktarmak isteyecekleri, ilham verici bir deneyimin, bir öykünün parçası haline getirebilmeye öncelik veriyor.

 

Bu bağlamda farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullandıklarını vurgulayan Duygu Süleymanoğlu, “Günümüzün dijital yaşam tarzı, bizlere tüketicilerimizle daha yakın, daha sıcak ve daha etkileşimli iletişim fırsatı sunuyor. Karşılıklı temas, paylaşılan deneyim ve sıcak iletişim marka geleneğimizi, gerçek zamanlı entegrasyon gücü yüksek dijital iletişim projelerimizle geniş kitlelere yayabiliyoruz. Bu alanda en etkin markalardan biriyiz” dedi.

 

Süleymanoğlu, DİMES Sıkma Portakal 360 Derece İletişimi kapsamında gerçekleşen çalışmaları şöyle özetledi: “TV dizi içerik iş birlikleri ve gerçek zamanlı sosyal medya entegrasyonu, mobil odaklı iletişim projeleri, mobil ve radyo platformlarını eş zamanlı kullanan gerilla iletişim etkinlikleri gibi çalışmalar gerçekleştirdik. Tüketicilerimizin hayatlarına eşlik ettik, birlikte o ana ve hayata başka bakıp, paylaşılan deneyimler ve değerler oluşturmaya odaklandık. Böylece tüketicilerimizi, anlattığımız öykünün bir parçası haline getirmeyi amaçladık.”

 

Duygu Süleymanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Kahvaltı konseptli stratejimizin merkezinde, 25- 45 yaş arası genç yetişkinleri odağa almak, markamızı ve ürünümüzü, sosyal yaşamın merkezine konumlamak yer alıyor. Bu stratejimizi oluştururken, her zaman yaptığımız gibi tüketicileri dinledik, onların hayatlarından ve hayatları içerisinde önemsediklerinden ilham aldık. Bu bizim, trendleri değerlendirirken hep yaptığımız bir şeydir. Tüketicimizin hayatına değer katabilmek için, onların sesini çok yakından dinlemeye önem veririz. Kahvaltı konseptli çalışmalarımız, aslen tüketicilerimizle birlikte yazdığımız bir iletişim öyküsüdür. Tüketicilerimizin hayatlarına eşlik etmeye, onlarla birlikte hayata başka bakmaya, yeni iletişim ve başarı öyküleri yazmaya devam edeceğiz.”

 

Pazara ve İş Sonuçlarına Olumlu Yansıma

DİMES Marka Müdürü Ayşenur Desportes de, iletişimde elde edilen başarının, olumlu iş sonuçlarına olduğu kadar, pazarın büyümesine ve paydaşların gelirlerine de olumlu etki yaptığını vurguladı. Ayşenur Desportes konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Sıkma kategorisi, Türkiye’de bizim var ettiğimiz ve büyümesini sürekli desteklediğimiz, hem besleyici yönü, hem de tarım ve ekonomi açısından katma değeri yüksek bir kategori. Bu kategoride 2018 yılında tonaj bazında yüzde 56’lık bir büyüme elde ettik ve yüzde 58 pazar payına ulaştık. Sadece kendimiz büyümedik, meyve suyu pazarı genelinde daralma yaşanırken, en çok odaklandığımız Sıkma kategorisinin, yüzde 23 oranında büyümesine katkı sağladık. 360 derece iletişim örgümüzde, kahvaltı okazyonuna başka bakan reklam filmimizden Erkenci Kuş ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde içerik entegrasyonuna, DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı sponsorluğumuzdan, Swarm ve Foursquare uygulamaları üzerinden gerçekleştirdiğimiz mobil projeye, farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanarak, farklı temas noktaları oluşturduk.”

Haber : Helin ÖDEN

1557731488_dimes_logo_hbb_yatay_02.png1557731675_duygusuleymanoglu.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim