• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURİZMDE “GÜVENLİ KENT” KUŞADASI’NA 6 YENİ MAVİ BAYRAK
30 Mayıs 2020 Cumartesi 09:59

TURİZMDE “GÜVENLİ KENT” KUŞADASI’NA 6 YENİ MAVİ BAYRAK

2020 yılında Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar açıklandı.

2020 yılında Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar açıklandı. Kilometrelerce uzunluktaki plajları ile ulusal ve uluslararası alanda büyük bir üne sahip olan Kuşadası’nda 21 olan Mavi Bayrak sayısı 26ya yükseldi. Bu yıl Kuşadası’nda 3’ü Aydın Büyükşehir Belediyesi, 3’ü ise Kuşadası Belediyesi tarafından işletilmekte olan 25 plaj ve 1 marinada Mavi Bayrak dalgalanacak.

KUŞADASINDA MAVİ BAYRAK SAYISI HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından belirli kriterleri yerine getiren plaj ve marinalara verilen ve ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Ödülleri açıklandı. Her yıl düzenlenen bir törenle ilan edilen Mavi Bayrak ödülleri için bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle tören düzenlenmedi.  Mavi Bayrak Ödülü almaya hak kazanan plaj ve marinalar TÜRÇEV Başkanı Rıza Epikmen tarafından yapılan bir açıklamayla duyuruldu. Kuşadası’ndan 25 plaj ve bir marina belirlenen kriterleri yerine getirerek Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

Deniz suyu temizliği, donanım ve hizmetler, çevre yönetimi ve çevre eğitimi konularında belirli kriterleri yerine getiren plaj ve marinalara verilen Mavi Bayrak Ödülü’nü Kuşadası’ndan bu yıl almaya hak kazanan 25 plaj ve 1 marinanın isimleri şöyle: Davutlar Aydın Büyük Şehir Belediyesi Sevgi Plajı, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadınlar Denizi Halk Plajı, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kuştur Halk Plajı, Kuşadası Belediyesi Güvercinada Plajı,  Kuşadası Belediyesi Green Beach Halk Plajı, Kuşadası Belediyesi Secret Beach, Flora Garden Ephesus, Palm Wings Beach Resort, Grand Belish Hotel, Atlantique Holiday Club Hotel, Risus Aqua Beach Resort Hotel, Merkez Ephesia Hotel, Ephesia Holiday Beach Club, Fantasia Hotel Deluxe, Ömer Holiday Resort, Amara Sealight Elite Hotel, Sealight Resort Hotel, The Grand Blue Sky Hotel International, Infinity by Yelken, Charisma De Luxe Hotel, Korumar Hotel De Luxe, Ladonia Hotels Adakule, Kuştur Club, Tusan Beach Resort Hotel, Pine Bay Holiday Resort ve Setur Marina.

MAVİ BAYRAK TEMİZ ve GÜVENLİ PLAJ DEMEKTİR

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin turistik faaliyetleri olumsuz etkilediği bir süreçte Kuşadası’nın Mavi Bayrak sayısının artmış olmasının son derece memnuniyet verici olduğuna dikkat çekerek Uluslararası alanda destinasyon belirleme sürecinin en önemli ölçütlerinden olan Mavi Bayrak denizlerimizin, plajlarımızın temizliği ve güvenliği anlamına gelmektedir. Bu nedenle de çok büyük bir önem taşımaktadır. Geçtiğimiz yıl 21 olan Mavi Bayrak sayımızı 26ya yükseltmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu sayıyı korumak ve daha da arttırmak en büyük sorumluluklarımızdandır” dedi.

plajlar-(15).jpeg

Bu haber toplam 561 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim