• Aydın40 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
URTİM ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR
13 Mayıs 2019 Pazartesi 13:16

URTİM ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

Sanayi ve okulların çeşitli etkinliklerle bir araya gelmesi, öğrencilerin deneyim kazanması ve sektörün geleceği için büyük önem taşıyor.

Sanayi ve okulların çeşitli etkinliklerle bir araya gelmesi, öğrencilerin deneyim kazanması ve sektörün geleceği için büyük önem taşıyor. 2018-2019 öğretim yılı boyunca Boğaziçi, Yıldız Teknik, MEF, İstanbul, Karadeniz Teknik, Süleyman Demirel ve Kocaeli üniversitelerinde gerçekleştirdiği etkinlikler ve sponsorluklar ile 32 farklı üniversiteden yaklaşık 5000 öğrenci ile buluşan URTİM, İstanbul’da ve Anadolu’da geleceğin mimar ve mühendislerinin kariyer gelişimlerine destek sağladı.

Referansları arasında Tekfen İnşaat’ın Tüpraş Rafineri Projesi, Dia Holding ve IC İnşaat’ın ortak projesi Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Gürsoy Grup’un Çamlıca Camii, Giresun Stadyumu ve Tekfen, Gemsan, Günkon, IOT Vito ve İlk İnşaat’ın farklı fazlarını gerçekleştirdikleri Star Rafinerisi, Rönesans İnşaat’ın Yamal LNG Tesisleri Projesi gibi birçok prestijli projeyi bulunduran URTİM, gerçekleştirdiği eğitim projeleriyle tecrübelerini öğrencilere aktarıyor.

“Öğrencilerin şantiyeye gitmeden önce kalıp ve iskele konusunda bilgilenmelerini istiyoruz.”

Sanayici-okul işbirliklerinin sektör ve ülke adına çok büyük bir önem taşıdığını belirten URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yıl itibariyle eğitim projelerimize ağırlık vermeye başladık. Farklı eğitim kurumlarıyla çalışmalar ve işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Sektördeki 39 yıllık deneyimlerimizi öğrencilerle paylaşmak ve sektörümüzle ilgili pratik yapmalarını sağlamak bizleri çok mutlu ediyor. Öğrencilerin şantiyeye gitmeden önce kalıp ve iskele konusunda bilgilenmelerini istiyoruz. Çeşitli workshoplar ile takım çalışması ve analitik düşünce becerilerinin artması konusunda farklı modeller sunuyoruz. Çalışma hayatımızdaki deneyimlerimizi de paylaşarak öğrencilerimize yol göstermeye çalışıyoruz. Eğitimli iş gücümüzü arttırmak ve öğrencilerin kariyerlerini belirleme süreçlerine destek olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Serdar Urfalılar; bu sene İstanbul dışındaki üniversitelere giderek Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizle bir arada olmanın her zaman savundukları “eğitimde fırsat eşitliği” açısından güzel bir adım olduğunu ve gençlerdeki coşkuyu görmenin tarif edilemez bir mutluluk verdiğini ifade etti.

Ülkenin Her Yerinden Mühendis ve Mimar Adayları ile Buluşuldu

Bu öğretim döneminde üniversitelerin takvimlerini yakından takip eden URTİM, sunum ve workshop çalışmalarını da kapsayan etkinliklerde, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen katılımcı öğrencilere malzemeleri ve sistemlerin kurulumunu bire bir deneyimleme şansı sundu. Eğitimlerin yanı sıra pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Ergun Baştan tarafından URTİM’i ve sektörü tanıtıcı sunumların da gerçekleştirildiği etkinlikler:

Yıldız Teknik Üniversitesi – İlk Baretim ve Civilİstanbul Etkinlikleri

2018 senesi Ekim ayında “İlk Baretim” ile başlayan Yıldız Teknik Üniversitesi etkinlikleri Mart ayında gerçekleştirilen Civilİstanbul Kariyer etkinlikleri ile devam etti. URTİM, sektörel sunumlar ve workshoplarla birçok farklı üniversiteden öğrenciye deneyimlerini aktarma fırsatı buldu.

İnşaat Zirvesi İZ’19 Etkinliği Kapsamında Isparta’daki Öğrencilerle Buluşuldu

URTİM Isparta’daki öğrencilerle Süleyman Demirel Üniversitesi’nde ilk kez bu sene gerçekleştirilen İnşaat Zirvesi etkinliği ile buluştu. Öğrencilerin yoğun ilgisine sahne olan etkinlik ileriki dönemlerde workshop çalışmaları ile zenginleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki DECO Çelik Köprü Yarışması’nda Heyecan Doruktaydı

Öğrencilerin yapı takvimlerindeki etkinliklerden bir diğeri ise 16-18 Nisan tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen URTİM’in sponsor olduğu DECO Çelik Köprü Yarışmasıydı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmanın ikinci ve üçüncü günü URTİM tarafından düzenlenen “Güvenli Kalıp ve İskele Kurma Workshop’u” ile devam etti.

“Deco Çelik Köprü Yarışması 2019”da ödül alan ekipler şu şekilde sıralandı:

1-Karadeniz Teknik Üniversitesi

2-Bayburt Üniversitesi

3-İstanbul Üniversitesi

Ayrıca “Romemlet Team Diamond” ödülünün sahibi ise Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi oldu.

İLK İM-2019 Etkinliği - Karadeniz Teknik Üniversitesi

URTİM’in sponsorluğunda 21-24 Nisan tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen İLK-İM 2019 etkinliği kapsamında öğrenciler “Güvenli İskele ve Kalıp Kurulumu Workshop’u”na katılma fırsatı yakaladı. Firma ve sektör hakkındaki sunumlar ile öğrenciler bilgilendirildi.

TİMOB 2019 Kocaeli Üniversitesi’nde Düzenlendi

Bu sene Kocaeli Üniversitesi'nin düzenlediği TİMOB(Türkiye İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Buluşması)'da URTİM yine öğrencilerin yanındaydı. Şirket yetkilileri tarafından, Türkiye’nin birçok üniversitesinin temsil edildiği etkinlikte “Güvenli Kalıp ve İskele Kurma Workshop’u”nun yanında sektörü ve firmayı tanıtıcı sunumlar da gerçekleştirildi.

“Güvenli Kalıp ve İskele Kurma Workshop’u” MEF Üniversitesi Öğrencileri ile Buluştu

URTİM, Nisan ayının son gününde MEF Üniversitesi öğrencileri ile birlikte oldu. Eğitim ve sunumlarla keyifli anlara sahne olan etkinlik “Güvenli Kalıp ve İskele Kurma Workshop”u ile tamamlandı.

İstanbul Üniversitesi Etkinliği ile Akademik Takvimin Sonuna Gelindi

URTİM, mayıs ayının ilk haftası İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Yapı Kulübünün davetlisi olarak üniversitenin Avcılar Kampüsü’nde bir workshop ve sunum gerçekleştirdi. Bu sene Yıldız Teknik Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi birinci sınıf mühendislik öğrencileriyle başlayan “baret takma etkinlikleri” yıl boyunca farklı üniversitelerde devam etti. Kariyer günleri, yarışmalar, sunumlar ve workshop çalışmalarının da dahil olduğu etkinlikler Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin de katılımıyla toplamda 8 üniversitede yapıldı.

URTİM, Anadolu’daki birçok üniversiteye ve öğrenciye ulaşarak “eğitime tam destek” misyonunu fırsat eşitliğine önayak olarak gerçekleştirdi. Öğrencilerin coşkusuna ve çalışma azmine ortak olmak ise firma için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Haber : Helin ÖDEN

1557740156_bogazici_universitesi__5_.jpg1557740162_bogazici_universitesi__4_.jpg1557740173_sunum.jpg1557740178_karadeniz_teknik_universitesi__1_.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 799 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim