• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı Fonlar İş Planını Satın Alıyor
19 Kasım 2016 Cumartesi 22:57

Yabancı Fonlar İş Planını Satın Alıyor

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Vizyonerlerle Buluşmalar” adlı seri etkinliğinde konuşan Mars Sportif A.Ş. kurucu ortağı Muzaffer Yıldırım,

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Vizyonerlerle Buluşmalar” adlı seri etkinliğinde konuşan Mars Sportif A.Ş. kurucu ortağı Muzaffer Yıldırım, yabancı fonların önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye’den şirket alımlarını hızlandıracağını anımsatarak “Yabancı bir fonla görüşürken her şeyiniz şeffaf olsun. Onların yatırım yapacakları şirketlerin iş planı ve büyüme potansiyelini dikkate aldığını göz ardı etmeyin” dedi.

 

Astel AŞ’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan DSDER Başkanı Kaan Akın, vizyonerlerle üyelerini buluşturmaya devam edeceklerini vurguladıktan sonra “Önümüzdeki ayki etkinliğimizde Alphan Manas’ı ağırlamayı planlıyoruz” dedi.

 

Ortaköy The House Cafe’de gerçekleştirilen etkinlikte, DSDER üyelerine girişimcilik deneyimlerini aktaran Muzaffer YıldırımMars Entertainment Group’u büyütüp Koreli bir yatırım fonuna sattım. Türkiye’de en fazla yabancı fonlarla görüşmeler yapıp, şirket satmış kişilerden biriyim. Fonlar Türkiye’yi yakından izliyor. Bu yüzden onlara şirketinizle ilgili şeffaf ve doğru bilgileri vermenizde yarar var. Fonlar bir şirketin geleceğinde ümit varsa ilgileniyor. Onlarla görüşmeye sıfır hatalı raporlar ve 5 yıllık büyüme planıyla gidin” dedi.

 

Eğlence sektöründe emeklilik diye bir konu olmadığını vurgulayan Yıldırım şöyle konuştu: “Bu alanda yatırım yapacakların müşteri memnuniyetine çok önem vermesi gerekiyor. Ortağım Menderes Utku ile Mars Sportif A.Ş. ile Nulook Prodüksiyon şirketlerinde yapımcılık, yiyecek içecek ve spor sektöründe yatırımlara devam ediyoruz. 2017 tedirgin bir yıl buna karşın yakında TV’ler için dizilere başlayıp, iki sinema filmi de çekeceğiz. Spor ve eğlence alanında yeni konseptler üzerinde çalışıyoruz. Bir alanda faaliyete yöneldiğimizde, rakipleri yok etme anlayışıyla değil, tam tersine pazarı büyütme hedefiyle hareket ediyoruz”dedi.

 

“Vizyonerlerle Buluşmalar” etkinliğinin sonunda, DSDER Saymanı Gül Gürer Alimgil,Muzaffer Yıldırım’a bir teşekkür hediyesi takdim etti.

 

Yıldırım’ın “Vizyonerlerle Buluşmalar” sohbetinden çıkan notları şöyle özetledik:

 

 • Şirketiniz ne kadar büyük olursa olsun butik algısı yaratmaya çalışın
 • Şirketinizi sadece ofiste oturarak yönetmeyin, dışarı çıkıp hayata dokunun
 • Alanına odaklı, sorumluluk sahibi kişilerden oluşan bir takım oluşturun
 • Faaliyet gösterdiğiniz alanda yurtiçi ve yurtdışındaki şirketlere ilişin gözlemler yapın
 • Yabancı fonların Türkiye’de şirket alımlarını hızlandıracağını unutmayın
 • Yabancı fonlarla görüşmeye bir iş planı hazırlayıp gidin ve son derece şeffaf olun
 • Yabancı fonların gelecek vaad eden şirketlerle ilgileneceğini aklınızdan çıkarmayın
 • Sıfır hatalı raporlar hazırlayın ve fonla görüşmeye 5 yıllık büyüme planıyla gidin
 • Şirketinizi fona satışa hazırlamak için bir aracı kurum veya danışmanla çalışın
 • AydınÖzel            
 •   1479394302_1gorsel.jpg                                                                                            
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1385 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim