• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunanlı İşadamları Aydın’da Ağırlandı
04 Eylül 2015 Cuma 19:53

Yunanlı İşadamları Aydın’da Ağırlandı

Aydın Ticaret Odası (AYTO) bu yıl 3. sü düzenlenen “Expo Agean 2015” Fuarı’nda Aydın Ticaret Odası stnad açarak üyelerinin ürün, katalog ve broşürlerini sergilemiş, AYTO standı oldukça da beğeni görmüştü.

Aydın Ticaret Odası (AYTO)  bu yıl 3. sü düzenlenen “Expo Agean 2015” Fuarı’nda Aydın Ticaret Odası stnad açarak üyelerinin ürün, katalog ve broşürlerini sergilemiş, AYTO standı oldukça da beğeni görmüştü. 
21-24 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen fuarda AYTO Başkanı Hakan Ülken tarafından ziyaretçilere başta Aydın İncir olmak üzere zeytin, zeytinyağı, lokum ve reçel çeşitleri ikram edilmiş,  AYTO standını ziyaret eden iş adamları ile görüşmeler gerçekleştirilmişti. 
Yunanistan’ın Midilli adasında düzenlenen fuardan umutlu dönen AYTO’ya Yunanistan’dan ilk geri dönüş gerçekleşti. Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i makamında ziyaret eden Yunanlı işadamı Fotis Ksenelis ve beraberindeki heyet,  AYDIN İNCİRİ ithal etmek için görüşmelerde bulundu. 
Yunanistan’ın Midilli adasında incir ve şarap ticareti ile uğraşan Fotis Ksenelis,  Dünyanın en kaliteli incirinin Aydın’da yetiştiğini ifade ederek, “Midilli adasında Efesos Bölgesinde de incir yetişmektedir. Ancak Aydın İnciri’nin lezzeti çok daha güzel, biz Yunanistan iç pazarında Aydın İnciri’nin satışını yapmak istiyoruz. Midilli’de düzenlenen Expo Agean 2015 Fuarı’nda AYTO standında ilk adımı gerçekleştirdik. Bugün de firmalar ile bağlantı kurmak üzere Aydın’dayız.” diye konuştu. 
Yunan İşadamlarını Aydın’da Ağırlamaktan Çok Mutluyuz. 
21-24 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşen Expo Agean 2015 Fuarı’nın  hemen müteakibinde Yunan işadamlarının Aydın’ı ziyaretinin  AYTO Üyeleri için ciddi bir kazanım olduğunu ifade eden AYTO Başkanı Hakan Ülken, “ Fuar bitmesinin hemen ardından Sn. Fotis Ksenelis ve beraberindeki heyeti Aydın’da ağırlamaktan çok mutlu olduk.  Yunanistan’ın Midilli adasındaki fuarı tercih ederken komşu ülke pazarlarının avantajlı olduğunun farkında idik, bu da bizim haklılığımızı gösterdi. İncir ticareti ve ihracatı yapan üyelerimiz ile bağlantı kurmalarını sağladık.” dedi. 
Midilli’de düzenlenen fuarda AYTO Üyelerinin ürünlerinden oluşan pek çok ürünün sergilendiğini ifade eden AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Bakış  “ Aydın’ın inciri, zeytini, zeytinyağı başta olmak üzere kabak tatlısı, reçel çeşitleri, yapı yalıtım ürünleri, medikal ürünler, katalog ve broşürler sergiledik. Standımız oldukça beğeni gördü, bu fuara ilişkin ilk ihracat bağlantımızı da gerçekleştirdik.” dedi.  
Expo Agean 2015 Fuarı’nın  güzel bir tecrübe olduğunu kaydeden AYTO Genel Sekreteri İlknur Kabasakal ise “AYTO olarak Midilli’de stand açarken Yunanistan’da mevcut bulunan ekonomik krizi fırsata dönüştürebilmeyi amaçlamıştık, istediğimiz gibi de sonuçlandı, iki ülke arasında ticaret için bugün ilk adım atıldı.” diye konuştu.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1538 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim