• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer ÖZMEN İle Röportaj +
01 Ocak 2016 Cuma 20:26

Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer ÖZMEN İle Röportaj +

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer ÖZMEN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Mart 2015'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer ÖZMEN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN : Öncelikle Kendinizi Tanıtır mısınız ?

 

Ömer ÖZMEN : 15 Yıldır Avukatlık Yapıyorum

1976 Avusturya doğumluyum. İlkokulu Avusturya'da okudum. Ortaöğretim ve liseyi Aydın İmam Hatip Lisesi'nde tamamladım.1994 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine gittim. 1998 yılında mezun oldum. 1997 yılında son sınıftayken evlendim. 2000 yılından beri 15 yıldır Aydın ilinde serbest olarak avukatlık yapıyorum. Evliyim. 3 çocuk babasıyım. Aslen Afyonkarahisarlıyım.

 

Adnan AYTAŞKIN : Siyasi hayatınızdan bahseder misiniz ilk ne zaman girdiniz siyasete?

 

Ömer ÖZMEN : Siyasete Refah Partisi Gençlik Kollarında Başladım

Bizim siyasetimiz Refah Partisinin gençlik kollarında başladı. Ardından Fazilet Partisinde istişare kurulunda yer aldım. Fazilet Partisinin kapanma sürecinde Saadet partisinde aktif olarak görev aldım. 2010 yılına kadar Saadet Partisinin Aydın il başkanlığı, İl Müfettişliği, İl Başkan Yardımcılığı yaptım. 2010 yılında da Has Parti Genel Merkez Kurucu ve kurul üyeliği yaptım. İl başkanlığı yaptım. Milletvekili adaylığı yaptım. 2012 yılında da Has Partinin kapatılma süreciyle beraber AK Partiye katılımımızı sağladık. 2012 yılında AK Partideki ilk görevim il hukukçuluğuydu. Ondan sonraki süreçte de nasip oldu işte bildiğiniz gibi 9 ocak 2015 günü sayın Başbakanımız, Genel Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU bize İl Başkanlığı görevini tevdi etti. 17 ocaktan bu yana da hasb-el kader bu emaneti taşımaya gayret ediyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN : Değişik derneklerde sivil toplum örgütlerinde bulundunuz mu?

 

Ömer ÖZMEN : Gençliğim Milli Gençlik Vakfında Geçti

Lise hayatım ve üniversite hayatım milli gençlik vakfında geçti, Anadolu Gençlik derneğinde faaliyetlerimiz oldu. İHH'da Cansuyu derneğinde ufak tefek çalışmalarımız katkılarımız oldu. Bunlar dışında çok fazla görevimiz olmadı.

 

Adnan AYTAŞKIN : Kısa bir süre önce AK Partiden gelmenize rağmen il başkanı olarak görevlendirilmeniz konusunda ne düşünüyorsunuz.

 

Ömer ÖZMEN : Ak Parti'de Gönlü Olan Herkese Yer Var

AK Parti büyük bir yerde yani AK Parti ile çalışmak hizmet etmek için gönlü olan herkese yer var. Ben yaklaşık 2,5 senedir AK Partinin içerisindeydim katılım sürecinden sonra. Biz 2,5 senedir zaten buradaki birçok arkadaşı tanıyorduk, onlarla beraber seçim çalışmalarına katıldık Büyükşehir seçim çalışmalarında, kongre süreçlerinde beraberdik zaten. Benim bir güven göstergesi olduğunu düşünüyorum. Yani AK Partiye dün gelmiş olmanız veya partinin kurucusu olmanız veya en son gelmiş olmanız değil önemli olan AK Parti zaten kurumsallaşmış bir yapı. Belli bir takım rutinleri oluşmuş bir yapı. Bunu bir şekilde siz tüzüğe uygun partinin özel haklarına uygun yerine getirdiğiniz sürece zaten herhangi bir sıkıntı olmuyor. Önemli olan  buradaki Aydındaki rutin AK Partiye gönül vermiş olanları kucaklamak. Bizim buradaki avantajımızı da şu olabilir AK Partinin bundan önceki iç çekişmeleriyle herhangi bir taraf olmadığımızdan dolayı biz teşkilata çok daha rahat daha güzel bir şekilde kucaklayabiliriz. Önyargısız tüm insanlara karşı bunlar avantaj olarak da tabi bu süreçte çıkıyor bunu görüyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN : 55 tane mi aday adayınız var?

 

Ömer ÖZMEN :  55 Tane Aday Adayımız Var

2015 Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlerde Aydından 55 tane aday adayımız var. Bunların 7 tanesi ikinci tercih olarak Aydın'ı gösterdi 48 tane adayımızın birinci tercihi Aydın. Bunun içinde 7 tane engelli kardeşimiz var. 15 tane bayan kardeşimiz var. Geçen hafta biliyorsunuz temayülden sonra Ankara'da genel merkezin mülakatları da tamamlandı. 7 Nisan'ı bekliyoruz artık. Yani genel merkezin Aydın'ı en iyi şekilde temsil edecek olan listeyi biz yüksek seçim kuruluna vereceğine inanıyoruz. Biz bir an önce seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde girmek için bekliyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN : Geldikten sonra il başkanlığına nasıl bir strateji uyguluyorsunuz yani??

 

Ömer ÖZMEN : 7 Haziranda Aydında Ak Parti 1. Parti Olacak

Biz bunu herkese söylüyoruz zaten bizim hedefimiz 7 haziran seçimlerinde sandıkta AK Parti birinci parti olacak. Bunda iddialıyız biz gerçekten laf olsun diye söylemiyoruz. Biz bunu bütün ilçe toplantılarımızda bütün mahalle toplantılarımızda ifade ediyoruz. Çünkü AK Parti Aydın'da birinci olmuş bir parti. Burada garip olan Aydın'a CHP'yi vermiş olmamız. İnşallah biz bu durumu tekrar normal hale getirip Aydın'da AK Parti'yi birinci parti haline getireceğiz. Tabii bunun için de zor seçim çalışma sürecini inşallah aday adaylarımızla beraber yapacağımız nokta çalışmalar seçim karargah merkezlerinin önlerine koyacağı plan proje çerçevesi içerisinde yapacağı çalışmalarla biz bu aradaki  oy farkını kapatıp inşallah Aydın'da birinci parti olacağımıza inanıyoruz. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok bizim.

 

Adnan AYTAŞKIN : Bugüne kadar Aydına yapılan hizmetler??? Diğer illere daha fazla yapılıyor diye eleştiri alıyorsunuz.

 

Ömer ÖZMEN :  Aydın'a Gerekli Hizmeti'de Yatırımı'da Yaptık

Ben Aydın'a yapılan yatırımların diğer illere oranla daha az olduğuna katılmıyorum. AK Parti iktidarı döneminde ilk yolları Aydın'a yaptı. Mesela Nazilli-Denizli arasındaki yol ilk Aydın'a yapıldı. Aydın'daki üniversite hastanesi ve buna benzer birçok yatırım Çine Barajı AK Parti döneminde tamamlandı. O açıdan bu tür eleştirileri kabul etmek mümkün değil. Aydın'daki okulların birçoğu AK Parti iktidarı döneminde yenilendi. AK Parti burada parti ayırımı yaparak ya da parti ayırma gözeterek Aydın'a bir hizmet göndermedi yönündeki eleştiriyi biz kabul etmiyoruz. Böyle bir şey mümkün değil. Belediyenin farklı bir partide olması Aydın halkına eziyet ettiğimiz şeklinde yorumlar var böyle bir şey kesinlikle asla kabul etmiyoruz. Ben bu değerlendirmeye katılmıyorum. Kim yapıyorsa bunu. Biz Aydın'a gerekli hizmeti de yaptık yatırımı da yaptık. Bundan sonra da fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz inşallah.

 

Adnan AYTAŞKIN : Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu'nu değerlendirebilir misiniz

 

Ömer ÖZMEN : Büyükşehir Belediyesi Hizmetlerde Eksik Kalıyor

Özlem hanım bir sene oldu işte Büyükşehir Belediyesini kazanalı. Büyükşehir Belediyesi tabi Aydın merkez belediyesi gibi değil. Burada neticede sadece Aydın şehir merkezini yönetiyordu daha önce şimdi Buharkent'ten Didim'e kadar 17 tane ilçe 500'den fazla köy ve ilçelerin birtakım işleri de artık Büyükşehir'in elinde. Şu bir yıllık süreçte biz tam bir adaptasyonun sağlanamadığını görüyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesinin birtakım hizmetleri yerine getirmede eksik kaldığını görüyoruz. Yaptığımız çalışmaları bizzat vatandaş tarafından dinliyoruz. Zaman içinde oturur diye ümit ediyoruz. Yoksa bu şekilde çalışmaya devam ederse Aydın'ın işi zor.

 

Adnan AYTAŞKIN : Hükümetinizin aydında bölge hastanesi projesi var bildiğim kadarıyla proje aşaması geçildi mi geçilecek miii

 

Ömer ÖZMEN : Bölge Hastanesinin Temeli Atılacak

Aydın İlimize yapılması planlanan Bölge Hastanesinin önümüzdeki günlerde temelinin atılacağını ümit ediyoruz.  Çalışmalar devam ediyor. Seçim sürecinde bunların çalışması büyük bir ihtimal yerine getirilir.

Adnan AYTAŞKIN : Gazete olarak kampanyamız var. Çıldır Havalimanı konusunda ne düşünüyor sunuz ?

 

Ömer ÖZMEN : Önümüzdeki Günlerde Aydından Uçak Kalkışı Olacak

Birtakım sivil toplum kuruluşlarımızın Aydın'daki sivil havaalanının açılması konusunda gayretleri olduğunu biliyoruz. Bunların da destekçisiyiz, takipçisiyiz. Çalışmalardan haberimiz var. Aydın'da İstanbul için, Ankara için biz önümüzdeki günlerde uçak kalkışı olacağını düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalar var. Arkadaşlarımızın verdiği birtakım taahhütler var.  İnşallah Aydın'dan İzmir'e gitmeden de arkadaşlarımız İstanbul uçuşlarını gerçekleştirebilecekler diye ümit ediyoruz böyle bir çalışma var. Bizde bunu destekliyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN :Milletvekillerini değerlendirir misiniz?

 

Ömer ÖZMEN : Aday İnşallah Aydın İçin Hayırlı Bir Kadro Çıkar

Biz bütün milletvekillerimizle çalışıyoruz. Hiç bir milletvekiliyle sıkıntımız yok bizim. Allah razı olsun yaptıkları hizmetlerden dolayı. Neticede bu bir süreçtir. 4 yıllık süre sona eriyor. Gerisi Ak Parti Genel Merkezin takdiri. Bizim ona herhangi bir noktada ne tasarrufumuz olur ne yorumumuz olur. Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Aydın'da aday şunlar dedikten sonra bizim ne bir eleştiri hakkımız olur ne bir soru sorma hakkımız olur. Biz bize teyit edilen listenin etrafında Aydın'da AK Parti'yi birinci yapmak için gerekli çalışma yaparız sadece, gerisi bizi ilgilendirmiyor. Çünkü bizim işimiz değil. Aday adaylarını belirlemek genel merkezin işi. İnşallah Aydın için hayırlı bir tablo çıkar. Neticede Ahmet olmuş, Mehmet olmuş fark etmez. Burada önemli olan Aydın'da AK Partiyi birinci yapmak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 5746 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim