• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ Röportajı
12 Ocak 2016 Salı 23:57

BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ Röportajı

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Genel Koordinatör Cemal Aydın ÖZPOLAT; BBP - Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Aralık 2015'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Genel Koordinatör Cemal Aydın ÖZPOLAT; BBP - Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Sayın Başkanım öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ? Nerelisiniz  ? Nerede doğdunuz ? Hangi eğitimleri aldınız ?

Mustafa DESTİCİ : Hoş Geldiniz

Öncelikle sizlere hoş geldiniz diyorum. Aydından Parti Genel Merkezimize bu röportaj için geldiniz, ayağınıza sağlık diyorum, hoş geldiniz diyorum, şeref verdiniz tabi biz Büyük Birlik Partisi olarak yazılı görsel basına büyük önem veriyoruz, özellikle yerel medya ya büyük önem veriyoruz yerel medyanın güçlendirilmesi desteklenmesi  daha fazla desteklenmesi gerektiğini  düşünüyoruz bunu da her fırsatta dile getirmeye çalışıyoruz. 

Mustafa DESTİCİ : Basın Hür Olmalıdır

Yerel medyanın hangi zorluklarla işlerini yapmaya çalıştıklarını biliyoruz bunlara şahitlik ediyoruz onun için işiniz zor, zor bir görev  ifa ediyorsunuz. Aydının Aydınlı nın  sesi olmaya  çalışıyorsunuz ben bu anlamda size başarılar diliyorum, tarafsızlık ilkesine bağlı kalması lazım tabi basının medyanın biz sonuna kadar basın özgürlüğünden yanayız basının hür olmasına destekliyoruz.

Mustafa DESTİCİ : Basın Tarafsız Olmalı

Basınında basın ahlak ve ilkelerine ve tarafsızlık ilkesine de bağlı kalmasına da aynı şekilde yani evet basın özgür olmalı basın sansür edilmemeli, basın mensupları yazdıklarından  dolayı konuştuklarından dolayı  bir cezayla karşı karşıya kalmamalı ama öbür taraftan basın mensupları da basın ahlak ve ilkelerine uygun hareket etmeli ve tarafsız olmalı devletin varlığı ve milletin birliğini de tehlikeye atacak bir takım davranışlar içerisinde de olmamalı tabi işin doğrusu bu.

Mustafa DESTİCİ : İlahiyat Mezunuyum

Ben 1966 Eskişehir doğumluyum ilköğretimi Sivrihisarda ortaöğretimimi ve liseyi Ankara merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladım daha sonra Ankara İlahiyat Fakültesinden  mezun oldum, Gazi  Üniversitesinde de Felsefe Tarihi dalında da yüksek lisansımı tamamladım eğitimin her kademesinde de çalıştım yani ilköğretimde, lisede, üniversitede de akademisyen olarak görev yaptım tabi.

Mustafa DESTİCİ : 1978'den Beri Aktif Siyasetin İçerisinde Olduk

Ankara ya 1978 yılında geldiğimizden bugüne kadar da hep aktif siyasetinde de içinde olduk önce Gençlik Teşkilatları içerisinde daha sonra da Büyük Birlik Partisi rahmetli Genel Başkanı ile birlikte siyasete başladık ve bu güne kadarda geldik tabi bizim gayemiz, amacımız, ülkemize ve milletimize hizmet etmek.

Mustafa DESTİCİ : Türk İslam Coğrafyası İçin Çalışıyoruz

Türkiye İslam  coğrafyasında ki kardeşlerimizin bütün problemleri  sadece Türkiye'nin değil bütün kardeşlerimizin problemlerini  kendi problemlerimiz olarak görüyor değerlendiriliyor ve hem ülkemiz içindeki insanlarımızın sesi soluğu olmaya hem de Türk  ve İslam coğrafyasındaki  kardeşlerimizin sesi soluğu olmaya gayret ediyoruz.

 

Cemal Aydın ÖZPOLAT :

İslam ülkelerinden bahsettik  de dünya coğrafyasına baktığımız zaman İslam ülkelerinde şu an çok büyük kaoslar yaşanmakta  demokrasi getirilmek adına bir takım yaptırımlar olmakta bu konunun  nedenleri çözümleri  nelerdir, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olarak neler söyleyebilirsiniz. En başta Suriye konusu güncel olan.

 

Mustafa DESTİCİ : İslam Ülkeleri Büyük Bir Tezgahın İçine Düştüler

İslam ülkeleri  özellikle Osmanlıdan sonra gerçekten büyük bir  boşluğun, oyunun ve tezgahın içine düştüler emperyalist küresel güçler buradaki özellikle doğal zenginlikler petrol  başta olmak üzere ele geçirmek için ve buraları sömürmek adına gerçekten oralarda çok parçalayarak bölerek böyle küçük devletçikler  oluşturdular belli kişileri belli grupları belli aileleri o devletlerin başına yerleştirdiler ve neticede de yıllardır orayı sömürmeye devam ettiler .

Mustafa DESTİCİ : Halk Bir Yanlışlık Olduğunu Fark Etti

Yıllar geçtikten sonra da burada yaşayan halklar insanlar burada bir terslik olduğunu burada bir yanlışlık olduğunu fark ettiler ve kendilerinin başına yönetici diye konulanların kendilerini hizmet etmekten çok dışarıya uluslararası emperyalist güçlere hizmet ettiklerini  bu arada da kendi ceplerini de doldurduklarını kendi nüfus alanlarını da genişlettiklerini  gördüler ve bunlara karşı bir mücadeleye giriştiler.

Mustafa DESTİCİ : Batı Farklı Bir Oyun Ortaya Koydu

İslam Ülkelerinin yapılan yanlışı fark etmesinden sonra bunu fark eden batı bu sefer başka bir oyun ortaya koydu artık bunları burada tutamadıklarını anlayınca bu sefer güya bir Arap baharı havasıyla oraları demokratikleştirmeyi öne sürerek bu sefer onlara müdahale etmeye başladı ama bu seferde parçalanma getirdi bölünme getirdi ve nihayetinde yine kendi amacına hizmet edecek yapılar kurma gayreti içerisine girdi şu anda İslam coğrafyasında yaşadığı problem bu kısaca söylemek olursak olay budur.

Mustafa DESTİCİ : Büyük Bedel Ödeyen Ülkeler Var

Batı'nın üzerinde oynadığı oyunlar sonucunda Bütün İslam coğrafyası bedel ödüyor ama fazla bedel ödeyen de var az bedel ödeyen de var burada baktığın zaman da en fazla bedel ödeyenlerden başlayarak  Afganistan daha sonra Irak,  Suriye, Libya ve Mısır bu ülkelerin büyük bedeller ödediğini görüyoruz.

Mustafa DESTİCİ : Suriye Savaş Arazisi Konumunda

Suriye de şu anda baktığımız zaman Suriyeli neredeyse Esat ın oturduğu bölge dışında laskiye ve Şam bölgesi dışında bütün bölgeler ister Türkmenlerin ister Arapların yaşadığı bölgeler bir savaş arazisi konumunda yıkılmadık yer kalmamış öldürülmedik insan bırakılmamış milyonlarca kişi toprağını terk etmiş yüzbinlercesi hayatını kaybetmiş ve yaşanacak bir Suriye kalmamış neticede gelinecek nokta bu.

Mustafa DESTİCİ : Irak Fiili Şekilde 3'e Bölünmüş

Irak a baktığımız zaman orada  aynı şekilde  IRAK fiili şekilde 3 e bölünmüş merkezi yönetim şii lerin elinde efendim bir Kürt bölgesel yönetimi var Barzani ve Talabani  partilerinin bulunduğu birde İŞİD çıktı şimdi yani birden bire çıkmadı bu kadar geniş alana yayılabilmesi başta ABD olmak üzere emperyalist küresel güçlerin göz yummasıyla o seviyeye geldi yoksa müsaade etmeseler bu seviyeye gelebilirmiydi  gelmesi mümkün değil.

Mustafa DESTİCİ : Suriye Politikamızla Ne Kazandık

Pkk eşittir Pyd diyor bizim Cumhurbaşkanımızda söylüyor, Başbakanımızda söylüyor bizde söylüyoruz pkk eşittir pyd, pyd de nerdeyse bölgede bir devlet kurumu aşamasına kadar geldi bütün bunlar göz yumulmasa desteklenmese  bu aşamaya gelebilir mi geldiler, Türkiye yi yönetenlerinde burada izlediği politikalarında vebali var ben buradan açıkça soruyorum yani bizim Suriye politikamızda geldiğimiz noktada Türkiye nin Allah aşkına elinizi vicdanınıza koysun ve cevap versin biz ne kazandık 5 yıldır yürütülen politikada bir kazanç söylesinler biz şunu kazandık desinler.

Mustafa DESTİCİ : PYD Diye Bir PKK Komşumuz Oldu

Suriye politikamızla kazandığımız birşey olmasa da kaybettiklerimize baktığımızda pyd diye bir pkk  o bölgede komşumuz oldu, Türkmenler bombalanıyor, Arap Müslümanların evleri yakılıp yıkılmış milyonlarca mülteci binlerce insan denizlerde boğuluyor bizim kardeşlerimiz Türkiye büyük bir ekonomik gücün altına girmiş öbür taraftan komşularıyla kötü olmuş yani neresinden bakarsan bak kaybettiğimiz çok fazla işte bu Suriye politikasından dolayı Rusyayla karşı karşıya geldik, İranla karşı karşıya gelmişsin, Çinle karşı karşıya gelmişsin peki bütün bunlara değecek ne var ortada sadece esad ismini esed yaptık hepsi bu kadar.

 

Cemal Aydın ÖZPOLAT :

Peki neden Esad in ismi Esed oldu ?

 

Mustafa DESTİCİ : Hükümetin Aldatıldığını Düşünüyorum

Esad'ın ismi neden Eset oldu onu Türkiye'yi yöneten kişilere sormak lazım, Aile dostu olmuşlardı bir ara tabi o arada ben hükümetin aldatıldığını kandırıldığını düşünüyorum ve kendilerine iyi tablolar çizildi ABD tarafından İngiltere tarafından ve Suriye de aynı Libya da olduğu gibi Mısırda olduğu gibi yönetim değişikliğine gidildiğini, her halde garantisi verildi müdahale edileceği söylendi ve Türkiye o bataklığa sokularak kandırıldı, Türkiye gücünün ayrı bir kısmını buraya harcadı ve büyük ekonomik kayıpların yanı sıra siyası kayıplar elde etti ve netice de malesef faturanın büyüğünü biz ödedik ve karşılığında da hiçbir şey almadan bir fatura ödedik.

Mustafa DESTİCİ : Musul'u Kurtarıp Peşmergeye Teslim mi Edeceğiz

Irakta ki Musul un yanında ki Başika bölgesindeki  bizim kuvvetlerimizin konuşlandırılması elbette ki biz o bölgede Türk Askeri olsun istiyoruz başta Türkmenler olmak üzere o bölgedeki mazlumlara sahip çıkılmasını istiyoruz ama neticede ne elde ettik veya sonuçta ne elde edeceğiz yani bunu bilmek istiyoruz yoksa biz Musul u kurtarıp Peşmerge ye teslim edeceksek ben bunu desteklemiyorum mevcuttan daha kötü bir durum olarak görürüm ben bunu  çünkü biz Saddamdan sonra Peşmerge nin Barzani ve Talabani nin Kerkük te ve Musul da ne yaptığını biliyoruz oradaki Türkmen varlığını yok etme oranın demokratik yapısını değiştirmek adına hangi hainlikleri yaptıklarını biliyoruz.

Mustafa DESTİCİ : Barzani de Esad Gibi Olabilir

Benim Askerim şu anda Peşmerge yi eğitip Musul u İŞİD den kurtarıp Peşmerge ye teslim edecekse bu gün Barzani bizim  yüzümüze gülebilir çünkü başka alternatifi yok yani oradan petrol alıyor olabiliriz gönüllü olarak bize verdiği yok ama yarın kendi ayakları üzerine durmaya başladığında Kerkük ve Musul petrollerini de ele geçirdiğinde de ABD ile de anlaştığında onların işletmeleri noktasında da acaba aynı tavrın Türkiye ye devam edecek mi yoksa o zaman da işte ESED için söylediklerini  veya ESED için bizi kandırmış aldatmış söz verdi tutmadı yani Barzani içinde aynı sözleri duyabiliriz bunun garantisi ne.

 

Adnan AYTAŞKIN : 

Başkanım Türk İslam birliği üzerine kurulmuş bir partisiniz Milliyetçi Hareket Partisi de Türk İslam üzerine kurulmuş bir parti mesela birliktelikten uyum sağlamadan yöne Saadet Partisiyle Saadet Partisinin ismini kullanarak genel seçime girdiniz mesela Milliyetçi Hareket Partisi ile farkınız nedir ? Birliktelik söz konusu olur mu bundan sonra veya ayrılan nokta nedir ?

 

Mustafa DESTİCİ : MHP Seçim İşbirliğine Yanaşmadı

Saadet Partisiyle sadece seçim iş birliği yaptık, aynı iş birliğini de biz Milliyetçi Hareket Partisiyle de yapmak istedik ama Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın Genel Başkanı ve yönetimi  böyle bir iş birliğine yanaşmadılar, sıcak bakmadılar biz o konuda hiçbir şart da öne sürmemiştik bizim çünkü önceliğimiz ülkemiz ve milletimiz camiamız ülkücü ve milliyetçi camia Türk İslam ülküsüne gönül verenler bütün insanlarımız mağdur olan bütün insanlarımız dolayısıyla da milli manevi değerlere sahip bu ülkenin bu vatanın birliğinden beraberliğinden kardeşliğinden yana olan bütün insanlarımız bizim önceliğimiz ve biz bunun için siyaset yapıyoruz.

Mustafa DESTİCİ : MHP İşbirliği Yapmamanın Bedelini Ağır Ödedi

Biz ülke için, millet için gelin şimdi değilse de ne zaman diyerek bir araya gelelim dedik ama MHP buna yanaşmadı, Saadet Partisi yanaştı Saadet partisiyle seçim iş birliği yaptık Milliyetçi Hareket Partisiyle de bunun olmasını arzu ettik  istedik ama Milliyetçi Hareket Partisi bize yanaşmadı eğer böyle bir seçim iş birliği yapılsaydı  7 haziranda çok daha farklı bir tablo meydana çıkardı ve biz Türkiye nin hayrınada olacağını düşünüyorduk inanıyorduk  ama olmadı bunun bedelini de daha sonra Milliyetçi hareket partisi  1 kasımda ağır bir şekilde ödedi.

Mustafa DESTİCİ : Bizim Önceliğimiz Devletimiz, Milletimiz

Bizim Büyük Birlik Partisi olarak hem 7 haziran seçimleri öncesi hem de 1 kasım seçimleri öncesi çok net çağrılarımız oldu Milliyetçi Hareket Partisine  bu konuda seçim iş birliği konusunda ama dediğim gibi onlar bunu duymazdan geldiler kulak tıkadılar, yanaşmadılar ve neticede sonuç ortada dolayısıyla biz Büyük Birlik Partisi olarak üzerimize düşen görevleri dün de yaptık  bugünde yaptık yarında yaparız ama dediğim gibi bizim önceliğimiz Devletimiz, Milletimiz, fikrimiz, misyonumuz biz bunlardan taviz vermeden bu güne kadar geldik bundan sonrada bu şekilde yürümeye devam edeceğiz.

Mustafa DESTİCİ : Biz Bütün Muhalefet Partilerinden Farklı Bir Partiyiz

Sadece MHP değil   biz bütün muhalefet partilerinden farklı bir siyasi partiyiz biz bu güne kadar hangi hükümet olursa olsun hangi iktidar olursa olsun hep doğrularında yanlarında durduk hiçbir komplekse girmeden evet doğrudur dedik bunu destekliyoruz dedik.

 

Adnan AYTAŞKIN:

Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU  döneminde de eleştiri  alınıyordu bazı Ak partinin kararlarına destek verildiğini söyleniyordu.

 

Mustafa DESTİCİ : Doğruya Doğru Yanlışa Yanlış Deriz

Doğruya doğru referandumda da yaptık bunu daha önce de yaptık ama Ak Parti nin yanlışlarını da hiç çekinmeden evet bunlar yanlıştır bunlarında karşısındayız dedik yine biz aynı politikamızı da sürdüreceğiz belki de Büyük Birlik Partisini diğer partilerden ayıran en büyük özelliği budur dediğim gibi dün de böyleydi bu günde böyle ve yarında böyle olacak inşallah.

 

Cemal Aydın ÖZPOLAT :

7 haziran seçimlerinde Saadet partisi ile seçime girdiniz peki 1 kasım seçimlerinde neden Saadet Partisi ile seçime girmediniz ?

 

Mustafa DESTİCİ : 7 Haziranda Beklediğimiz Neticeyi Alamadık

7 haziranda biz bir özveride bulunduk  Saadet Partisi çatısı altına gittik ve beklediğimiz neticeyi  alamadık bu sefer daha önce de onlarla konuşmuştuk bir daha yakın tarihte bir seçim olursa da bu seferde Büyük Birlik Partisinin çatısı altında bunu deneyelim diye fakat o arkadaşlarımız buna yanaşmadılar.

Mustafa DESTİCİ : 1 Kasım'da Saadet Partisi Ak Parti İle İşbirliği Aradı

1 Kasım Seçimlerinde Saadet Partisi biliyorsunuz son güne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi bir seçim işbirliği aradılar ve onu da  gerçekleştiremediler bunun için biz her parti ayrı ayrı seçimlere katıldı burada da bizim hiçbir vebalimiz yok biz üzerimize düşen görevi yaptık.

Mustafa DESTİCİ : Saadet Partisi Önce Partimde Kaldı

Maalesef Saadet Partili o kardeşlerimizde bizim 7 haziranda göstermiş olduğumuz özveriyi Ülke adına Millet adına Devlet adına ortaya koyduğumuz tavrı maalesef onlar koyamadılar önce ülkem ve milletim diyemediler önce partim de kaldılar halbuki biz her şartta önce ülkem ve milletim deyip bunu fiili olarak uygulayan bir siyasi partiyiz onlar uygulayamadılar biz her türlü fedakarlığı yaptık ama işte bu kardeşlerimiz elini taşın altına koyamadılar.

Mustafa DESTİCİ : Saadet Partisi Sevabın Büyüğünü Kazanamadı

Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa KAMALAK ın bir sözü olmuştu 7 haziranda siz sevabın büyüğünü kazandınız demişti  hani Saadet Partisini kabul ederek  bende dedim ki gelin bu seferde siz sevabın büyüğünü kazanın sevaplarda eşitlensin dedim terazileri de eşitleyelim dedim ama onlar maalesef bunu yapamadılar mesele bu tamamıyla.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Ahmet ÖZAL partinizde devam ediyor mu irtifakın adayı mıydı, şu an partiyle alakası var mı ?

 

Mustafa DESTİCİ: İrtifakın adayıydı, yani bizde şu anda resmi bir görevi yok

 

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım benim merak ettiğim Rahmetli Genel Başkanınızın vefatı ile ilgili suikasttır, şudur budur bir çok dedikodu var konuları mutlaka derinlemesine de araştırmışsınızdır, bize bilgi verir misiniz aydınlatabilir misiniz.

 

Mustafa DESTİCİ : Genel Başkanımızın Ölümünün Ardından Olayın Takipçisi Olduk

Tabi olayın ilk gününden bu güne kadar  Merhum Genel Başkanımız Muhsin YAZICIOĞLU'nun ölümü ile ilgili hiçbir eksik nokta bırakmadan hukuk içerisinde olayın takipçisi olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz taaki  bütün şüpheler  ortadan kaldırılıp olay aydınlatılıncaya kadar  şu anda Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığında ana soruşturma dosyası  devam ediyor.

Mustafa DESTİCİ : Hiç Bir Nokta Karanlıkta Kalmaz

Kahramanmaraş Adliyesinde görülen bir  dava var, bu Salı günü de 5. duruşması yapılacak yine aynı şekilde Yargıtay  Cumhuriyet  Başsavcılığında üst dereceli memurlarla ilgili süren  bir soruşturma var sivil savcılıkta yürütülen bir soruşturma var, dolayısıyla da 3 - 4 yerde 3 - 4 koldan bu soruşturmalar devam ediyor ve bizde Avukatlarımız ve Aileler le birlikte bu işin peşindeyiz inşallah hukuk içinde bu mesele aydınlatılır ve neticede hiçbir nokta karanlıkta kalmaz  bizim arzumuz ve isteğimiz bu.

Mustafa DESTİCİ : Muhsin YAZICIOĞLU Yiğit Bir İnsandı

Muhsin YAZICIOĞLU kendisini milletine ülkesine davasına adamış yiğit bir insandı herkes de bunun böyle olduğunu  en zıt fikirdekiler bile dile getirdiler ve taktir ettiler dolayısıyla da  onun bu şehadet  sürecinin de aydınlatılması noktasında  bizim bu uğraşımızın da her kesimin  başta meclis olmak üzere çünkü o meclisin çok şerefli bir üyesiydi. Başta meclis olmak üzere herkesin taktir vermesini biz arzu ediyoruz ve bekliyoruz. Bizde kendisini  bir kere daha rahmetle minnetle ve de şükran la anıyoruz, mekanı  cennet olsun, ALLAH rahmet eylesin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Cemal Aydın ÖZPOLAT :

Benim için ayrı bir yeri var benim  rahmetli babam da veteriner hekimdi , sayın genel  başkanımızda veteriner hekimdi  benim için değeri vardır Aydına her geldiğinde mitinglerinde konuşmalarında  mutlaka izlemişimdir rahmetliyi ve son derece de demokrat insan olduğunu Aydın  Büyük Birlik Partili arkadaşlarından da almışımdır.

 

Mustafa  DESTİCİ : Vatan Hainleri Hariç Herkese Kapımız Açık

Bizim partimiz öyle biz herkese her kesime çok rahat diyalog kurabilen ülkenin milletin meselelerini  konuşabilen bir siyasi partiyiz. Herkese kapımızda gönlümüzde açık biz sadece vatan hainleri bu istisnadır bu kapsamın dışındadır çünkü bu millete bu memlekete bu devlete hainlik edenlerle bizim işimiz olmaz.

Mustafa DESTİCİ : Ülkeyi Yönetenler Hainlerle Mücadele Edemedi

İşte bakın Türkiye nin yaşadığı sıkıntılar ortada bu gün ülkemizin bir bölgesi savaş alanına döndürülmüş vaziyette ve maalesef bu hainler hainliklerinden hiçbir döneminden vazgeçmediler, Türkiye yi  yönetenler de maalesef  bunları yok etme noktasında gerekli basiretleri ve topyekun mücadeleyi ortaya koymadılar dönem dönem doğru mücadele şekilleri ortaya konsa da bu sürdürülmedi ama daha çok yanlış yöntemlerle mücadele ettiler.

Mustafa DESTİCİ : İktidar Saçma Sapan Bir Süreç Başlattı

işte bu iktidar da son 3 yılında çözüm süreci diye de bir saçma sapan bir süreç başlattı bunun bir çözüm getirmeyeceğini biz kendilerini söyledik  bu sürecin bir çözülme ayrışma bölünme süreci olduğuna Pkk ile masaya oturulamayacağını müzakere edilemeyeceğini mücadele edilmesi gerektiğini hatta  cihat edilmesi gerektiğini çünkü bunlar dinsiz ataist örgüt olduğunu biz söyledik bu gün camii yaktıklarında işte bizim ne kadar doğru söylediğimiz ortaya çıktı.

Mustafa DESTİCİ : İktidar Şimdi Bizim Söylediğimiz Yere Geldi

Terör Örgütü için biz dedik ki bakın bunlar ne silah bırakır ne  dışarı çıkar bunlara inanmayın bunlara aldanmayın bunlar iyi niyetli değil sizin bu ortaya koyduğunuz süreci istismar edecekler ve sabotaj edecekler dedik o gün bizi  karıştırıcılıkla çözüm istemeyen  şehit gelsin isteyen bir takım saçma sapan sözlerle cümleler le suçlayan  itham eden  iktidar şimdi bizim söylediklerimizin daha sertini  söylüyor.

Mustafa DESTİCİ : Cumhurbaşkanı Söylediğimiz Yere Geldi

Biz Kürt sorunu yoktur terör sorunu vardır dediğimizde bizi inkarcılıkla suçluyorlardı şimdi bizzat Cumhurbaşkanının  ağzından duyuyoruz işte biz Pkk Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir HDP onun siyasi uzantıları dediğimizde kardeşim adamlar normal parti işte siyaset yapıyor niye bundan rahatsız oluyorsunuz diyenler  yine bizzat Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ağzından Pkk siyasi uzantılarının bizim Kürt kardeşlerimizin  temsilcisi değildir diyorlar. İşte son Terörist kalıncaya kadar mücadele edeceğiz diyorlar  biz bunları size dediğimizde müzakere olmaz mücadele şart dediğimizde bunlara kulak astınız bizi dinlemediniz gittiniz Pkk nın sözüne medya uzantılarını batıyı dinlediniz ve memleketin hali işte ortada geri dönüşü olmayan bir yola doğru soktunuz memleketi. 

Mustafa DESTİCİ : Hendekler Kazılırken Neredeydiniz ?

Ben İktidar Partisine soruyorum; o hendekler kazılırken siz neredeydiniz, o vergi mahkemelerini, vergi dairelerini,  mahkemelerini  kurarken sen neredeydin Pkk şehirleri ele geçirirken şehir yapılanmaları kurarken sen neredeydin kim yönetiyordu bu ülkeyi dolayısıyla da şu anda tanklarla girdin binlerce askerlerle girdin özel harekatçı polislerle girdin niye işi bu noktaya getirdin.

Mustafa DESTİCİ : Bölge PKK'ya Kalıyor

İnsanlar bölgeyi terk ediyorlar; kim terk ediyor öğretmen terk ediyor, doktor terk ediyor, polis çalışanlar terk ediyor can güvenliği olmadığı için ama daha önemlisi o bölgede yaşayan Devletin milletin yanında durmuş Kürt kardeşlerimiz terk ediyor yani bölge Pkk ya kalıyor sadece dağdaki terörist değil ki o bölgedeki insanlarında  bir kısmı pkk lı olmuş.

Mustafa DESTİCİ : PKK İle Topyekün Mücadele Şart

Bölge Pkk ya kalıyor sen şimdi oraya tank la girsen ne olur 10 tane terörist öldürsen ne olur 100 tanesini oradan çıkarsan ne olur yani topyekun bir mücadele şart kararlı bir müdehale  sonuna kadar şart yani ümidimiz yok ama mücadele yi destekliyoruz inşallah sonuna kadar mücadele edilir ve bu mücadele yarım bırakılmaz.

 

Cemal Aydın ÖZPOLAT:

Sayın Genel Başkanım geçen gün kendim biraz araştırdım hemen hemen her gün bir vilayettesiniz geziyorsunuz çokta güzel  ama o vilayetler arasında Aydını göremedik, Aydına geldiniz mi?

 

Mustafa DESTİCİ : Davet Gelirse Aydın'a Tekrar Gelirim

Aydına daha önce 2 sefer geldim, il kongremiz için gelmiştim o bir parkın içinde bir salonda il kongresini  gerçekleştirmiştik  daha sonra bir davet olursa tekrar gelebilirim biz Aydını seviyoruz program olmadan gelemiyoruz.

Mustafa DESTİCİ : Bazı Arkadaşlarımız Kandırıldılar

Biliyorsunuz bizim arkadaşlarımız sağ olsunlar dik  duruyorlar tabi kandırılmayan arkadaşlarımız yok mu var bazı arkadaşlarımız kandırıldılar işte bir kısmı makam mevki bir kısmı işte efendim terör bitecek diye bir kısmı ekonomik kriz geliyor diye kandırıldı bir kısmı dış politikalar diye bütün yabancı ülkeler üzerimize çullanacak hükümet kurulmassa tek başına hükümet kurulmassa diye kandırıldı bir kısmı ekonomik krizle kandırıldılar.

Mustafa DESTİCİ : Millet Zoraki Desteklemek Zorunda Bırakıldı

Sadece bizim arkadaşlar değil milletin belli bir kısmı kandırıldı ve dolayısıyla da  oy verdiler zoraki desteklemek zorunda kaldılar bu gün baktığımızda da bu vaad edilenlerinde hiç birisi ortada yok terör daha bir artmış vaziyette yedi düvenle düşman haline geldik Dünyayla karşı karşıya kaldık ekonomi çok zor durumda her an böyle giderse ağır bir kriz olmaz ama bekleniyor milli manevi değerlerden kopuş çok hızlanmış bir vaziyette kandırıldı arkadaşlarımız onun için inşallah o kandırılanlarda bu günün farkına varmış vaziyetteler inşallah önümüzdeki günlerde biz bu derlenmeyi toparlanmayı sağlayacağız.

 

Cemal Aydın ÖZPOLAT :

En son Aydın halkına neler diyeceksiniz ?

 

Mustafa DESTİCİ: Seçim Sonrası Kurullarımızı Topladık

Öncelikle biz şu bilgiyi de vereyim bu seçimlerden sonra en hızlı ve geniş bir şekilde kurullarını toplayarak istişare eden siyasi parti biziz hem bütün kurullarımızın önce ayrı ayrı topladık ayrı ayrı dinledik daha sonrada hepsini bir araya getirerek 2 günlük bir kamp ta bir Otelde toplu olarak dinledik ve neticede bir karar aldık birkaç karar aldık.

Mustafa DESTİCİ : Yeni Bir Vizyon Ortaya Koyacağız

daha doğrusu önümüzdeki bahar ayında inşallah yani bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen kurultayla ile ilgili bir program kadro ve  vizyon kurultayı  gerçekleştireceğiz partinin programını yenileyeceğiz  kadrolarımızı zenginleştirileceğiz bir yeni vizyon ortaya koyacağız.

Mustafa DESTİCİ : Muhsin Yazıcıoğlu Düşünce Enstütüsünü Kurduk

İnşallah Alperen Ocakları Vakfımız ile yeni bir yapılanma başlattık bütün bu  süreçlere yardımcı olması anlamda Türkiyedeki bütün  eğitim gönüllülerimizi harekete geçirmek için Muhsin YAZICIOĞLU Düşünce Endüstürüsü ve Araştırma  Merkezi  kurduk şu anda Ankara da bu faliyete başlıyor inşallah önümüzdeki günlerde ve dolayısıyla da milletimize de ülkemize de hizmet etmek için Büyük Birlik Partisine büyüterek yaşatmak için her türlü gayreti bütün arkadaşlarımızla da gösteriyoruz.

Mustafa DESTİCİ : Herkesi Çatımız Altında Siyaset Yapmaya Çağırıyorum

İster daha önce bizde görev yapmış, ister yapmamış, milli ve manevi değerleri  bağlı bu vatanı birliğinden beraberliğinden milletin güvenliğinden huzurundan  yana olan herkesin başı açığı başı kapalısı Türkmeni  Alevisi  Sünnisi  çerkezi  lazı boşnağı  yörüğü doğulusu batılısı herkesi bu çatı altında bir olmaya ve siyaset yapmaya davet ediyorum açıkça bu çağrıyı yapıyorum.

Mustafa DESTİCİ : Aydın Göç Almasıyla Türkiyenin Adeta Bir Fotoğrafı

Tabi Aydın bizim çok önem verdiğimiz öncelediğimiz illerin başında geliyor büyük şehirlerimizden bir tanesi milletimizin mayası diyebileceğimiz bir şehirlerden bir tanesi tarihle bu günü birleştiren göç alması dolayısıyla da Türkiyemizin adeta bir fotoğrafı konumunda olan bir ilimiz onun için biz Aydının huzurunu Aydınlıların mutluluğunu birliğini beraberliğini ve güvenin her şeyin üzerinde görüyoruz.

Mustafa DESTİCİ : En Kısa Zamanda Görüşmek Üzere

Ülkemizde olduğu gibi aynen  ben sizin gazetenizin derginizin aracılığıyla da Aydınlı vatandaşlarımıza kardeşlerimize sevgilerimizi saygılarımızı ve muhabbetlerimizi sunuyorum en kısa  zamanda görüşmek üzere diyorum size de başarılar diliyorum.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4335 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim