• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Kuşadası İlçe Başkan Adayı Nail ÖZAZMAN Röportajı
07 Kasım 2015 Cumartesi 22:54

CHP Kuşadası İlçe Başkan Adayı Nail ÖZAZMAN Röportajı

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; CHP Kuşadası İlçe Başkan Adayı Nail ÖZAZMAN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; CHP Kuşadası İlçe Başkan Adayı Nail ÖZAZMAN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Nail Bey öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ? Nerelisiniz ? Nerede doğdunuz ? Hangi eğitimleri aldınız..

 

Nail ÖZAZMAN : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini Bitirdim

Merhabalar, adım Nail ÖZAZMAN, 1963 Selçuk doğumluyum, Lise bitinceye kadar Eğitimime Selçuk'ta devam ettim daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim, 26 yıldır Avukatlık yapıyorum.

Nail ÖZAZMAN : Baba Sülalem Kuşadalıdır

Babam Kuşadalı, bütün Baba sülalem, akrabalarım Kuşadası'nda bende Kuşadası'na geldim yerleştim, 1995 yılından beri ikametgahım Kuşadası'nda ama öncesinde de 5 yıl boyunca Kuşadası'na Selçuk'tan gelip giderek çalıştım, Selçuk'ta Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanlığı yaptım.

Nail ÖZAZMAN : Selçuk CHP'de İlçe Sekreterliği Yaptım

Selçuk'ta Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Sekreterliğini yaptım Sayın Vefa Ülgür'ün İlçe Başkanı olduğu ve Belediye Başkanı olarak seçildiği dönemde İlçe Sekreteriydim.

Nail ÖZAZMAN : 2004'te CHP Kuşadası İlçe Başkanı Oldum

Kuşadası'nda yaşamaya başlayınca 2003 yılı sonunda yine bir grup arkadaş ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisinde  siyaset yapmaya başladım, 2004 yılında Kuşadası İlçe Başkanı oldum, 2008 yılında ki İlçe Kongresine kadar'da Başkanlık yaptım.

Nail ÖZAZMAN : Aydın Büyükşehir ve Kuşadası Meclis Üyesiyim

2014 yılında ise Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Kuşadası Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim, Kuşadası Belediyesi Encümen üyesiyim.

Nail ÖZAZMAN : Kuşadası İlçe Başkan Adayıyım

Kasım ayı sonunda yada Aralık başında yapılması planlanan önümüzdeki Kongre de nasip olursa CHP Kuşadası İlçe Başkanlığına adayım.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Avukatlık yapıyorsunuz ? Kaçıncı yılınız oldu ?

 

Nail ÖZAZMAN : Avukatlıkta 26. Yılımı Yaşıyorum

Serbest Avukatlık yapmaktayım, geçen yıl Meslekte 25. yılını dolduranlara Plaket verdiler bu sene Avukatlık mesleğimde 26. yılımı yaşıyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Nail Bey; ilk Siyasi yaşamınız nerede başladı ? Nasıl oldu ? Kaç yaşındaydınız ? İlk CHP'de mi başladınız ?

 

Nail ÖZAZMAN : Siyasete Lise Döneminde Maraş Katliamı İle Başladım

1980 yılı öncesi Lise dönemlerinde Siyasete ilgi duymaya başladım, Selçuk Lisesinde ilk siyasi hayatıma başlayış Maraş Katliamı ile oldu, bir gün uyandığımızda Maraş'ta birçok insanın öldürüldüğünü, katliam yapıldığını öğrendik, tam o zaman Lise 2'deydik sanıyorum, Lise 2'de Okullarda Öğrenci ve Öğretmen boykotları vardı, O boykotlara katılarak Siyasi yaşamım başladı daha sonra Sol Örgütlenmelerin içerisinde yer aldım.

Nail ÖZAZMAN : Üniversite'de Siyasetten Uzak Kaldık

Ben Üniversiteye 1981 yılında girdim, 12 Eylül 1980 Faşizminin yaşandığı bir ortamda Siyaset yapmak mümkün değildi, Derneklerde olmak mümkün değildi, Üniversiteyi bitirinceye kadar Siyasetten uzak kaldık.

Nail ÖZAZMAN : Selçuk ADD Kurucu Başkanıyım

Uğur MUMCU'nun Katledilmesinden sonra Selçuk'ta bir Grup Genç, benden daha genç insanlar Atatürkçü Düşünce Derneğini kurmaya karar vermişler bana da Başkan olmamı teklif ettiler, böylece tekrar Atatürkçü Düşünce Derneğinde başladık ardından Erdal İNÖNÜ SHP'sinde üye oldum Atatürkçü Düşünce Derneğinin kuruluşundan bir süre sonra, daha sonra SHP, CHP oldu o zamandan beri devam ediyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Neden İlçe Başkanı Adayısınız ? Daha önce İlçe Başkanlığı yapmışsınız, tekrar Neden ? Mevcut Başkan Aday mı ?

 

Nail ÖZAZMAN : İktidara Karşı Örgütlenmemiz Gerekiyor

1 Kasımda yapılan seçimden sonra bütün Sosyal Demokratlar, bütün Yurtseverler bir araya gelip mevcut İktidarın karşısında örgütlenmeleri gerekiyor bunun içinde öncelikle tabi ki Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde ki Barış'ın sağlanması gerekiyor, yukarıdan en aşağıya kadar bu yetmez bunun dışında Cumhuriyet Halk Partisinin dışında farklı Siyasi partilerde olabilir, farklı Siyasi anlayıştaki insanlar da olabilir.

Nail ÖZAZMAN : Başkan Adaylığını Kendime Misyon Edindim

1 Kasım seçimlerinin bize gösterdiği tablo gittikçe Ülkenin daha karanlığa boğulacağı söz söyleme özgürlüğünün kalmayacağı, Siyaset yapma hakkının kalmayacağı günlere doğru gidiyoruz, bunun önünde yer almak için parti içi barışı ve birlikteliği sağlamak için aday oldum ve kendime böyle bir misyon edindim.

Nail ÖZAZMAN : Başkan Soner KAPLAN Parti'yi İyi Yönetti

Mevcut İlçe Başkanımız Soner KAPLAN, bugüne kadar partiyi olabildiğince Kuşadası'nda iyi yönettiğini düşünüyorum, onca zorluklarına rağmen bugüne kadar belki bir anlamda şanssız bir İlçe Başkanı çünkü sürekli seçimler ile uğraşmak zorunda kaldı.

Nail ÖZAZMAN : Soner KAPLAN İle Birlikte Hareket Edeceğiz

Mevcut Başkanımız Soner KAPLAN, son benim Adaylık çıkışımdan sonra da sanıyorum benim kişiliğime olan güvenden dolayı parti içerisinde bölünmeye yol açılmaması, parti içerisinde birlik ve bütünlüğün sağlanması adına aday olmayacağını tekrar söyledi, sanıyorum birlikte hareket edeceğiz partiyi yeniden yapılandırırken.

Nail ÖZAZMAN : Aygüneş, Günel ve Altungün'ün Birlikte Hareket Edeceğini Duyuyoruz

İçinde bulunacağımız süreçte duyduğumuz şeyler var, Kuşadası'nda bizim dışımızda ki Siyasi Aktörlerin bir arada toplandığını İlhan AYGÜNEŞ ile Ömer GÜNEL'in birlikte hareket edeceklerini Esat ALTUNGÜN'ün ayrı bir liste çıkarmayıp onların listesine destek olacağını veya onların listesine kendi taraftarlarını yerleştireceğini duyuyoruz, saygı duyuyorum onların bu tür davranmasına da, Siyaset yapmak hepimizin en demokratik hakkı, onların da hakkı birlikte karşılıklı saygı çerçevesinde aynı parti içerisinde yer almaya devam edeceğiz.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadası Belediye Başkanımızı başarılı buluyor musunuz ? Genel olarak, Neler yaptınız sizde meclis üyesi olarak ne tür hizmetler yaptınız ?

 

Nail ÖZAZMAN : Özer KAYALI Kadar Çalışan Bir Belediye Başkanı Görmedim

Bildiğim şu, Kuşadası Kuşadası olalı Özer KAYALI kadar çalışan bir Belediye Başkanı görmedim, bunda çok iddialıyım çünkü sabahleyin 8'de 9'da neyse gelir Makamına, akşamüstü 8'de 9'da zor çıkarırız oradan dışarıya, eksiği şu; Reklamını yapmıyor.

Nail ÖZAZMAN : Özer KAYALI 2 Yılda Önceki  5 Yıl'dan Fazla Yol Yaptı

Şuana kadar Özer KAYALI yönetiminde ki Kuşadası Belediyesi 2 yıla yakın süredir geçtiğimiz 5 yıllık dönemden daha fazla yol yaptı, bunu kimse bilmez Kuşadası'nda ama İkiçeşmeliğe gidin görün yollar yapılmıştır, Kadınlar Denizinin belirli bölgelerine gidin Yollar yapılmıştır, Ege mahallesine gidin yollar yapılmıştır.

Nail ÖZAZMAN : Bir Eksiğimiz Reklam Yapmayı Beceremiyoruz

Bizim şanssızlığımız ana arter denilen herkesin gözünün önünde olan 12 metre'den büyük Bulvarlar, yollar Büyükşehir Belediyesi'nin görev ve sorumluluk alanında biz buralarda bir şey yapamıyoruz ama bunun dışında ki ara sokaklarda üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz, bir eksiğimiz Reklam yapmayı beceremiyoruz, Belediyenin kaynağını reklam ve tanıtım ile harcayacağımıza yatırım yapalım insanlar görür diye düşünüyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Nail Bey İlçe Başkan Adaylığınızı Belediye Başkanı Özer KAYALI Bey ile paylaştınız mı ? Adaylığınız konusunda sizin arkadanız da mı ?

 

Nail ÖZAZMAN : Adaylığım Konusunda Özer KAYALI İle Birlikteyiz

Biz bir ekibiz, 2004 yılından beri de hiç bir ayrılığımız olmadı bundan sonra da olacağını düşünmüyorum, attığım her adımdan Belediye Başkanımın mutlak olarak bilgisi vardır ve atılacak kararları da olabildiğince birlikte almaya çalışırız, Belediye Başkanım Özer KAYALI'da şuanda benimle birlikte ve sonuna kadar da birlikte gidecek.

Nail ÖZAZMAN : Belediye İle İlçe Yönetimi Uyumlu Olması Gerekiyor

zaten olması gereken CHP'li bir İlçe Belediyesinin olduğu bir İlçe'de Belediye ile uyumlu senkronize olabilecek bir İlçe Yönetimi olması gerekiyor, İlçe yönetimi ile Belediye farklı düşündüğü takdirde biz İlçe'yi toparlayamayız biz sosyal demokrat Cumhuriyet Halk Partisi anlamında toparlayamayız, bir çatışma yaşanır, bir karşıtlık yaşanır, doğru olanında yine Belediye ile uyumlu bir İlçe Yönetiminin olması gerektiği görüşündeyim.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Nail Bey Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile yol yaptık falan dediniz, Siz aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesisiniz aynı zamanda, Özlem Hanım ve Büyükşehir Belediyesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Özlem Hanım'ın adaylığınızdan haberi var mı ?

 

Nail ÖZAZMAN : Özlem ÇERÇİOĞLU 17 İlçe'den Sorumludur

Özlem ÇERÇİOĞLU Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor ve 17 İlçe'den de sorumludur, Bu tür şeyler ile yani İlçe Örgütlerinin belirlenmesiyle ilgili doğrudan içerisinde olacağını, müdahil olacağını düşünmüyorum, İlk defa kurulan bir Büyükşehir'i örgüt olarak, personel olarak oluşturarak, hem bütçesini oluşturmaya hem de hizmet vermeye çalışıyorlar hiç kolay değil işleri.

Nail ÖZAZMAN : Özlem ÇERÇİOĞLU Aydında Kimsenin Yapamadığını Yapmıştır

Kuşadası'nda da önemli işler yaptılar, örneğin Boyalık yolu yıllardan beri kötü bir haldeydi şimdi herkesin beğendiği takdir ettiği bir yol oldu, Kuşadası Kent arıtmasıyla ilgili çalışıyorlar, onlarında olabildiğince kentimize hizmet etmeye çalıştıklarını düşünüyorum, bu süreçte bizim hiç bir partilimizi karşımıza alma hakkımız ve şansımız yok, en yukarıdan Büyükşehir Belediyesinden en aşağıdaki Üyelerimize kadar birlikte olmak zorundayız, Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU Aydında kimsenin yapamadığını yapmıştır, ilk defa Aydın CHP'li olmuştur, onun bu hakkını teslim etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Delege seçimleri var, yapılan var mı ? Süreç yeni mi başlıyor ?

 

Nail ÖZAZMAN : Delege Seçimleri 9 Kasım'da Başlayacak

1 Kasım Genel Seçimleri öncesi bazı İlçelerde başlamış olsa da Kuşadası'nda Delege seçimlerine hiç başlanmamıştı, son haftaya bırakılmıştı, sonra Genel Merkezimizin aldığı bir karar ile Genel Seçimlerin erkene alınması dolayısıyla durduruldu şimdi bütün mahalleler önümüzdeki Pazartesi'den itibaren yapılamaya başlayacağını düşünüyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Delegeler ile görüşüyorsunuzdur ? İlçe Kongresinin tarihi belli mi ?

 

Nail ÖZAZMAN : İlçe Kongresi 20 Kasım İle 3 Aralık Arasında Yapılacak

Şuanda Üyeler ile görüşüyoruz, Üyeler Delegeleri belirleyecek, 20 Kasım'dan itibaren de İlçe Kongresi süreci başlayacak, 20 Kasım 3 Aralık arasında yapılacak, İlçe Kongresinin tarihi Delege seçimlerinden sonra alınabiliyor, Delege seçimleri bittikten sonra da 15 gün askı süresi var, herhalde Aralık ayı'nın ilk günlerinde olur diye düşünüyorum veya kasım sonu gibi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

İlçe Başkanı Adayısınız ? Delegelerin ve Üyelerin size karşı ilgileri nasıl ?

 

Nail ÖZAZMAN : Seçimi Kazanmak İçin Kaygı Taşımıyorum

Aradığım yerlerden genellikle çok pozitif sonuçlar alıyorum, bana olan desteği görüyorum, daha önce benim bir deneyimim var, Kuşadası'nda bu seçimler ile ilgili, partililer benim nasıl bir yönetici olacağımı biliyor, seçim kazanmasını da seçim kaybetmesini de biliyorum, ben o katı kuralları hep işlettim, hiçbir zaman benim olsunda nasıl olursa olsun demedim, bu anlamda kişisel egom hiç yoktur, Partim için, Kuşadası için, Ülkem için hayırlısı ne ise onun olmasını temenni ediyorum, ilgi iyi, ilgi iyi, seçimi kazanmak ile ilgili bir kaygı taşımıyorum açıkçası.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Nail Bey; Bizim sorularımız bitti, Bizim soramadığımız sizin söylemek istediğiniz neler var ?

 

Nail ÖZAZMAN : Hiçbir Partilimizi Kaybetme Lüksümüz Yok

Teşekkür ediyorum öncelikle gelip bana ilgi gösterdiniz ? Yerinizi bana açacaksınız ? Baştan beri söylemeye çalışıyorum bizim 1 Kasım'dan sonra çıkan tablo'da hiçbir partilimizi kaybetmeye lüksümüz yok, olabildiğince birleştirici, olabildiğince kapsayıcı, olabildiğince her rengin içerisinde olacağı bir Cumhuriyet Halk Partisi yaratmak sorundayız, Türkiye'nin bize ihtiyacı var, biz bunun ilk basamağında en alt basamağında İlçe Örgütlenmesinde bunu yapmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız, Teşekkür ediyorum.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3668 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim