• Aydın13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hale Tan ÖZEL İle Çok Özel Röportaj
15 Mart 2014 Cumartesi 22:27

Hale Tan ÖZEL İle Çok Özel Röportaj

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ın DYP Didim Belediye Başkan Adayı Hale Tan ÖZEL İle Çok Özel Röportajı - Mart 2014

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ın DYP Didim Belediye Başkan Adayı Hale Tan ÖZEL İle Çok Özel Röportajı - Mart 2014

Hale Tan ÖZEL : 6 Ayda 18 Sertifika Kazandım

Tabi öncelikle çok teşekkür ediyorum Adnan Bey size. Ben 1981 İstanbul doğumluyum. Aydın Atatürkçü çağdaş bir Türk kadınıyım her şeyden önce. İstanbul'da bütün eğitimimi tamamladım ilk orta lise Üniversite. daha sonra Londra'da Psikoloji eğitimleri aldım. Bununla alakalı 6 ay boyunca ciddi eğitimler sonucunda 18 sertifika kazandım. Bu benim için önemli bir deneyimdir. Bunun dışında efendim neler yapar Hale Tan ; Açıkçası okul hayatımı bitirdikten sonrada okul hayatıma devam ettiğim süreç içerisinde çalışmahayatına başladım. Önemli kariyer sonucuna vardık açıkçası.

Hale Tan ÖZEL : Takvim Gazetesinde Araştırma Yazıları Yazıyorum

Finans sektörüne bakacak olursak Demir Bank'da çalıştım Genel Müdürlükte üst düzey yönetim kadrosunda görev aldım. Akabinde baktığımız zaman Goldaş Kuyumculuk'ta çalıştım,  Atv'de çalıştım. Efendim Star tv hizmetlerinde çalıştım Uzan grubu olarak çalıştım. Genç Parti'nin kuruluşunda büyük emeklerim oldu, çok çalıştım. Daha sonra Beyoğlu Belediyesi'nde beş sene Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, işte  kültür organizasyon ve basın halkla ilişkiler koordinatörlüğü yaptım. Sonra Cen Ajans reklamcılıkta basın halkla ilişkiler kurumsal iletişim koordinatörlüğü yaptım. Bu süreç içersinde yaklaşık 2010 yılından itibaren de Takvim Gazetesi'nde araştırma yazıları yazıyorum. Şu an seçim çalışmasıyla bir ara verdik  çünkü; şuanda bir araştırma yapabilecek kudretim yok.

Hale Tan ÖZEL : Her Çalıştığım Patronumla Bir Üniversite Bitirdim

Ama bu açık baktığımız zaman ciddi anlamda çalışmalarım oldu. Hepsiyle her çalıştığım patronumla bir Üniversite bitirdim. Çok kapsamlı çok yönlü çalıştım. Gördüğünüz üzere sektörlere bakacak olursanız bana bambaşka vizyonlar kazandırdı. Önemli deneyimlerdi bunlar ; Özellikle siyaset kısmına bakacak olursak Beyoğlu Belediyesi bir Ak Parti Belediyesidir misal olarak ve 5 yıl süreç boyunca burada belediyecilik anlamında çok önemli deneyimler elde ettim ve biliyorsunuz Türkiye deyince akla Beyoğlu denir.  Beyoğlu gelir, Taksim gelir ve herkesin aklına burası gelir. Günde 2 milyon yaklaşık ortalama 1,5 milyon insanın ziyaret ettiği bir ilçedir Beyoğlu. Çok farklı ve çok zor bir süreçti ama başarılı bir şekilde tamamladık. Sayın başkanım benim için çok önemli bir değerli büyüğümdür.Aynı zamanda arar danışır ve bir çok bilgi alışverişinde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Mispahgül hocam  çok zeki, çok üretken, çok başarılı bir belediye başkanıdır. 2 dönemdir belediye başkanı, 3. döneme de aday. Genç kendisiyle işe başladığı dönemde gençti açıkçası hep söyler ; en zor en stresli dönemlerimi beraber yaşadık diye az çektirmediler bana, açıkçası benim için zorlu ama çok eğitimli bir süreçti.

Hale Tan ÖZEL : 19 Yaşında Siyasete İlgim Başladı

Ben Demirbank ta Çalıştığım sürece benim patronum Cıngıllıoğlu Doğru Yol Partisi  ile çok ciddi bağları vardı, Sayın Çiller'le, Süleyman Demirel'le çok büyük bağlantıları böyle diyalogları vardı çok fazla teşviki mesaileri vardı. 19 yaşında da onlarla oturup sohbetlerde bulunurdum, çok sıcak gelmeye başladı ben okumayı çok severim araştırmayı çok severim. Bu anlamda siyasi bazı şeylerde kitaplar okumaya araştırma yapmaya başladım. Çok siyasi demeçler dinlemeye başladım, algıda seçicilik başladı açıkçası. Sonra rahmetli Yazıcıoğlu bizim çok önemli aile dostumuz bizim için çok kıymetli bir insan nur içinde yatsın. Yani kendisi ben merakımı algılayınca öğrenince değerli Mehmet Emin Koruculara, Hikmet Aytek, Alparslan Türkeş rahhmetli'nin danışmanlığını yapmış olan  kişidir Hikmet Aytek. Oğulları'da da ocak başkanlığı yapmış kişidir. benim çok yakın aile dostlarım ve artık arkadaşlarım çocukları Hikmet amcamın ve onlar benim siyasi hocamdı. Ben siyaset öğrenmek istediğimi bana bunu her köşesiyle, her maddesiyle öğretmenizi istiyorum. Duruşuyla her şeyi ile öğretmenizi istiyorum dedim. Onlarda bana senin aslında siyasi bir karakterin yok sen hani çok düzsün çok netsin çok dürüstsün yani yapar mısın falan dedi;Bende böyle bir siyasetçi olurum dedim, kendi değişimem dedim.Ama siyasetçi olmak istiyorum dedim onlarla çok fazla sohbetlerim oldu işte değerlendirmeler oldu onlardan eğitimler aldım siyasi bir çok eğitim aldım. Siyasi birçok eğitim aldım.

Hale Tan ÖZEL: MHP Kültürüyle Büyüdüm

Ben MHP den öğrendim. Açık söylüyorum ben MHP ye gönül vermiş bir insanım. Yalan değil bunun hiç bir şeyi de yok. MHP kültürüyle büyüdüm, seviyorum Milliyetçi Hareket Partisini yani çok da şuan ki konumuyla alakalı eski MHP ile şuan ki MHP yi bir tutamıyorum. Çok üzgünüm bu konuda, benim gönül verdiğim dönem eski dönemdi, o benim öğrendiğim dönemlerdi, o başkaydı. Şuan aynı şeyi söyleyemiyorum duruş açısından ama açıkçası ya geçmişte bir sürecim var bununla alakalı.

Hale Tan ÖZEL : Genç Parti'nin Kuruluşunda Cem UZAN İle Çalıştım

Baktım sonra devamında profesyonel iş hayatı içine girince, işte Genç Partinin kuruluşu Cem Uzan' la çalıştığım dönem Star televizyonunda o dönemde büyük hizmetler verdim. Çalıştım ve benim için 2,5 senelik bir süreçte bir 10 senelik tecrübe elde ettim. Sonrasında işte Beyoğlu Belediyesinde farklı birisiyle çalıştım.

Hale Tan ÖZEL : Daha Önce Hiçbir Partiye Üye Olmadım, Profesyonel Hizmet Verdim

Bakın bunlar hep böyle baktığınız zaman değişik partiler siyasi hayatta hani şu düşünülmesin tabi ki benim için bu çok önemli bunun düşünülmesini hiç bir şekilde istemem ââ bak parti parti gezmiş ; ben parti parti gezmedim. Hiç bir partiye üye olmadım. profesyonel hizmet verdim. Benim işim basın danışmanlığı, kurumsal iletişim koordinatörlüğü yani halkla ilişkiler sonuçta ulusal basındaki gücü bunların hepsinin bütünlüğünde kurumsal iletişim diyoruz zaten. Benim işim buydu ve ben bana yapılan teklifler doğrultusunda görüşmeler sonucunda iş değişiklikleriyle bir Profesyonel hayatımı geliştirdim ya kendimi zenginleştirdim bu anlamda.

Hale Tan ÖZEL : Doğru Yol u Buldum

Çok iyi oldu bana göre Doğru Yol'u buldum. Yani aslında başladığım nokta Doğru Yol'du benim siyasette gördüğüm, oturduğum kalktığım insanlar Doğru Yol'un başındaki insanlardı ve sonunda yine Doğru Yol'a geldim. Aradaki süreçlerde MHP nin kültürünü de aldım Ak Partinin de kültürünü aldım, CHP üst düzey dostlarımda oldu üstadlarım oldu hepsiyle, bu arada İstanbul'da önemli ve büyük bir Üniversitede Başkanımla çalıştık, önce Başkanla başladık devamında tek geldim şey yaptım siz söyleyin öğretim görevliliği yaptım. Liderlik ve siyasal güncel konular üzere dersler verdim haftada bir gün 3 saat bu da benim için önemli bir deneyimdi. 3 sene boyunca devam eden bir süreçti buda. Tabi Şubat'ta başlayan Mayıs'ta biten bir süreç dönemsel buda benim için çok önemli bir deneyimdi. Sağolsun o da Sayın Başkan tarafından oldu Ahmet Misbah Demircan tarafından oda bana ayrı bir deneyim kazandırdı. Baktığımız zaman geçmişe hani her çiçekten bal almak gibi bir durum ve doyum noktasına ulaştım ve dedim ki artık yani ben artık biliyorum, ne istediğimi biliyorum, ne istemediğimi biliyorum, sürecimi biliyorum. Artık önümde baktığım zaman çok şükür kü 33 yaşındayım ama geçmişe baktığımda kariyer noktasına, dönüm noktasına ulaştım. İstediğim artık liderlik dersi verdikten sonra, hani bu konsepte girdikten sonra artık ben liderim dedim, ya benim karakterimde liderlik olduğu için bunu yapabiliyorum iyi bir yöneticilik yapabiliyorum. O zaman dedim ki; bu bütün her şeyi, bütün deneyimlerimi toparlayıp Doğru Yol çatısında birleştirip Doğru Yol karakteriyle, özüyle birleştirip hizmet vermek istiyorum dedim.

Hale Tan ÖZEL : Eşim DYP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

En çok sorulan sorulardan biride zaten budur. Bana neden Didim. Şimdi efendim ben aslen İstanbul doğup büyüme bir Türk kızıyım ama şimdi benim eşim Aydın'lı, eşimin Aydın'lı olması sebebiyle ' Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması sebebiyle ben aslen İstanbul Güngören'den aday gösterildim. Bekardım o dönem. Gösterildim, çalışmalarıma başladım ama sevgili eşim bana  bu süreçte evlilik çalışmamızı hızlandırmamızı istediğinde, tabi bir karmaşaya düştük takdir edersiniz ki ve böyle ayrı olmayacağını hani Ben Aydın'da sen İstanbul'dan bu ikilemde bir evlilikte çok büyük sıkıntı yaşayacağımız konusunda hem fikir olduk ve Genel Başkan Yardımcısı olması sebebiyle yani bu öngörüyü sayın genel başkanla paylaştı ve

Hale Tan ÖZEL : 32 Senedir Mavişehir de Yazlığı olan Bir İnsanım

Ben Aydın'dan bir ilçesinden aday olmaya karar verdiğimde, bana bir tercih sunulduğunda hani ben de Didim'i tercih ettim. Didim'i tercih etmemin sebebi şu; Didim'de şöyle bir problem var; yerli yabancı durumu var yani affedersiniz, Didim'in yerlisi zaten bugüne kadar gelen başkanlara bakarsak dünün yerlileri, Didim'in geldiği noktaya bakarsanız sıfır.  Başladığı nokta neyse yıllar evvel yine aynı noktada.  Didim Gelişmemiş bir Didim, bir çivi çakılmamış bir Didim maalesef  yaşamayan yani sadece yılda 40 gün yaşayan bir ilçe olmuş, geri kalan zamanları ölü geçiren bir ilçe, Şimdi bende açıkçası bunu yüreğim el vermiyor neden 32 senedir Mavişehir'de yazlığı olan bir insanım.

Hale Tan ÖZEL : Son Yıllarda Didim'e Daha Az Gelmeye Başladık

Ailem doğdum, büyüdüm her yazı orda geçiririm. Son yıllarda daha seyrek gidilmeye başlandı, çünkü artık Didim tat vermemeye başladı yani denizinin işte  deniz kıyısının sahilinin balık istifi gibi üst üste olması rengarenk karmaşa içerisinde olması yani huzurlu bir tatil olmamaya başladı son dönemlerde. Bizde yani başka Bodrum, Çeşme'ye gitmeye başladık, dostlarımızla,  ailemizle böyle bir süreç oldu. Yani dedim ki; benim burada evim var, yani benim hem evim var ve ben devam edemiyorum evimde kalamıyorum ben bunun keyfini çıkartamıyorum. 

Hale Tan ÖZEL : Dedim ki Ben Didim den Aday Olmalıyım

Ben Güngören Projelerini belirledikten sonra, o zaman dedim ki buradaki projelerim zaten İstanbul vizyonuna uygun projeler bunları birde turizm projeleriyle diğer oluşturduğum başka projeler vardı. Onları Didim'e uyarlayıp Didim'in eksikleriyle eşleştirip dedim ki ben Didim'den aday olmalıyım. Şimdi Kuşadası'na baktım, Kuşadası daha farklı bir konsepte bir yer ama Kuşadası gelişmiş bir yer ama Didim gelişememiş bir yer. Yani burada çok büyük bir açık var.Didim'in, biliyorum Didim'i. Kuşadası'nı bilmiyorum açık söylüyorum Kuşadası'nı ama Didim'i çok iyi biliyorum. Yani ben her yıl geliyorum Didim'e, yani bilen bir insan olarak da Didim'e ayrı bir sevgim var, ayrı bir sevdam var Didim'e karşı, seviyorum da yani gelmeden de yapamıyorum, geçerken uğramadan da yapamıyorum ama sonunda Bodrum'da, Çeşme'de görüyordum sonu. Artık dedim ki ben oralara değil Didim'e kalmalıyım, yatırımımı orda geliştirmeliyim ve Didim için bir şeyler yapmalıyım dedim.

Hale Tan ÖZEL : Yavaş, Emin Adımlarla Gitmemizin Bir Sebebi Var

Aralık'ın başında, daha doğrusu tabi Aralık'ın başında, ilk haftasında böyle bir karar değişikliği yaptık. Hemen basın açıklamasını bu yönde değiştirdik. Çünkü Güngören adaylığım açıklanmıştı, çalışmalara da başlamıştık. Seçim ofisini açmadan hani bu şeyi yapmadan direk buraya transfer olduk. O süreçte düğün hazırlıklarımızda vardı bizim yani yorucu ve şey temposu vardı nişanlıydık. Yani git gel bir durumlarımız oldu. Mecburen gittik geldik, gittik geldik ama Didim'de sürekli çalışmalar yaptım. Şimdi benim Didim'de şöyle bir şeyim var Adnan Bey; yavaş gitmemizin, emin adımlarla gitmemizin bir sebebi var. Şimdi Doğru Yol Parti'si biliyorsunuz ki bu Demokrat Parti çatısı altından ayrıldı en son Anavatan Partisi ile birleşmelerden sonra birleşme gibi gözüken bir şey vardı sonra ayrıldı. Sonra gerçek Doğru Yol'cular 2007 27 Mayıs'ta Doğru Yol ismini geri aldı biliyorsunuz ve ondan sonra Doğru Yol'cular gerçek Doğru Yol'cular kaldı Doğru Yol'da. Toparlanmalar başladı, eksikler giderilmeye başladı ve zemin tekrar sağlamlaştırılmaya geçmişteki rahmetli Menderesten ondan sonra Süleyman Demirel'in dönemindeki gibi Çünkü Çiller döneminden sonrada baya kopmalar oldu biliyorsunuz. Bu toparlanmalar aşamasında  yani yeterince gücüne kavuşamadığı için 2009'da seçimlere katılamadı. 2009'da seçime katılmadığı içinde açıkçası biz teşkilatlanmada zayıf kaldık.

Hale Tan ÖZEL : Didimde Çok Güzel İletişimlerimiz Var

Partimizin teşkilatlanma çalışmaları zayıf kaldığı içinde ben Didim'de çalışmalara başladığımda çok büyük sıkıntılar yaşadım. Â Doğru Yol kaldı mı, â Doğru Yol var mı,â şöyle mi, böylemi tabi ki bunları yaşadım.Ama kırdık bunu çok şükür, kırdık çok güzel iletişimlerimiz var Didim'de güzel gidiyor çalışmalarımız, açıkçası şöyle size söyleyeyim, diğer partiler gibi yani çok büyük bütçelerle çalışmalarımızı hazırlamadık biz,  şimdi biz Doğru Yol partisi olarak hazineden para alan bir parti değiliz biz, kendi cebimizden karı koca harcayan bir çiftiz yani adayız. Bu doğrultuda da bütçemizi de minimum tutmuş durumdayız. Eşim Büyükşehir adayı olduğu için onun kapsamı daha büyük yani daha büyük harcamaları var. Benimde Didim'de mutlak bir şey yapmam lazımdı.

Hale Tan ÖZEL : Didim'in İlk ve Tek Kadın Adayıyım

Dedim ki hani ben alt yapı çalışmalarımı yapayım ama son vurgunu son 1 ayda yapayım. Zaten seçim biliyorsunuzdur son 1 aydır seçim yani o süreçte yapıyım diyerekten, yani şimdi artık start verdik. Araçlarımız giydirildi, bizimde artık daha fazla görünür bir durumu geçme zamanımız geldi. Yani durumumuz şuanda bu. Nasıl gidiyorsunuz derseniz; Didim'de ben çok iyi gittiğimizi düşünüyorum. Didim'de ilk ve tek kadın adayım. Didim'e artık bir kadın eli değmeli.Misyonlu insanlara gerçekten yüklemeye çalışıyorum. Şimdi gerçekten Didim'in bir bayana ihtiyacı var.Bayanın elinin değdiği yeri biliyorsunuz ki; hiç bir zaman dağınık olmaz, erkeği doğuranda kadındır,arkasını toplayanda kadındır,derleyen, düzenleyende kadındır baktığımız zaman,öğretende kadındır buna. Şimdi doğal olarak da kadınlar birde daha cesurdur biliyorsunuz, daha yüreklidir. Sakın yanlış anlamayın her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğu gibi; her güçlü kadının arkasında da hani bireysel gücü üst düzey olan kadınlar dışında hani arada da arkasına da aldığı bir güç mutlaka vardır,babasının gücüdür, kardeşinin gücüdür, eşinin gücüdür vardır mutlaka hissettiği bir şey. Benim kendi bireysel karakterim sebebiyle gücüm var ve birde  eşim var yani. Bu süreçte de açıkçası ben yürekliyim.

Hale Tan ÖZEL : Ben Seçimi Almak İçin Her Yolu Deniyorum

Evet 24 günümüz kaldı. Ben almak için geldim, ben seçimi almak için her yolu deniyorum açık söyleyeyim, şimdi artık son 2 kozumuz vardı. Şimdi şöyle bir şey söyleyeyim size Didim'de zemin çok kaygan bu seçimde, Didim'de hiç bir şey belli değil, hiç bir evdeki hesap çarşıya uymayacak gözüküyor açık konuşuyorum sizinle. Çünkü çok kirli pazarlıklar var Didim'de, maalesef kimin eli kimin cebinde belli değil, yani bir parti bir partiyle anlaşıyor, birde bakıyor ki biri kazanamayacak  birine destek veriyor.  Bir partide istifalar oluyor, İstifalar geliyor halkımız gayet her şeyin bilincinde çok da bu anlamda bir şey yaşamak istemiyorum, kimseye de bir şey söylemek istemiyorum, çünkü benim kendi vizyonumu ortaya koymak isterim her zaman. Çünkü orada bir vizyon olmadığı için şuan ortada Didim'de.

Hale Tan ÖZEL : Sayın Şahenk Hayatta Herhalde Sadece Didim de Yanıldı

Şimdi hiçbiri proje açıklamıyor Adnan Bey şöyle söyleyeyim size. Benim görmüş olduğum hiç bir proje yok ortada yani yol yapıyorlar, işte asfalt yapıyorlar, çiçek dikiyorlar, ağaç dikiyorlar, çukur yapıyorlar, çöp kutusunu yerin altına indiriyorlar. Biri kruvazör liman yapıyor. Allah Allah hani uç hayaller bunlar yani sen bir kere Didim'e kruvazör liman yapamazsın.Çünkü Didim'in debisi müsait değil buna araştırmasını yaptık, getirttik, Aralığın 3. haftasıydı getirttik, çalışma yaptık izinler aldık, yaptırdık ve böyle bir şey mümkün değil, mümkün değil imar projesine hayata geçirmek istiyoruz biz, bununla alakalı, bir takım çalışmalar yapılabiliyor ama çok büyük çaplı gemilerden bahsetmiyorum, ama bir liman çalışması yapmak için bir çalışma yapmak gerekiyor. Bunların hazırlıklarını yapıyoruz. Şimdi oraya bir liman gelmek durumunda, çünkü orda bir Dev Marin var. Şunu söylüyorum; ben Doğuş Gurubunu çok iyi tanıyan, yıllardır içlerinde bulunan bir insanım. Sayın Şahenk çok zeki bir adamdır, inanılmaz zeki bir adamdır. Nereye neyi konuşlandıracağını çok iyi bilir, ben diyorum ki; Hayatta herhâlde bir tek Didim'de yanıldı yaptığı projede. Çünkü şimdi Didim'de bunu yaptı ama değerlendiremeyen bir belediyeyle çalışıyor.

Hale Tan ÖZEL : Türkiye'ye İl ve İlçe Bazında Baktığımız Zaman Didim 3. Borçlu Belediyedir 

Bakın çok net söylüyorum size  Sayın Kamacı büyüğümdür,saygım var, devlet büyüğümdür yine saygım var ama maalesef çok kötü bir yönetici, hiç bir şey yapmamış, bir çivi dahi çakmadan 500 küsur milyon TL borcu var bu belediyenin. Türkiye'ye il ve ilçe bazında baktığımız zaman 3.borçlu belediyesidir. Bu çok büyük bir şey, ya bir de bu 5 yılda yapılmış bir borç, yani şimdi tabi ortada çok büyük usulsüzlükler, yolsuzluklar, bunu ben söylemiyorum zaten, 89 tane mahkeme dosyası var. Yani kendisinin bu kadar çırpınışını son çırpınışları olarak görüyorum. Show üstüne show yapıyor.

Hale Tan ÖZEL : Bu Değirmenin Suyu Nereden Geliyor

Bakıyorsunuz, bu para değirmenin suyu nerden geliyor diyorsunuz; DSP'ye geçtiğinden beri 500 bin lira para harcamış CHP Adayı olduğu süreçte de çok para harcamış, nerden geliyor. Bakıyorsunuz yol firması vermiş olduğu ihale verdiği kendi döneminde verdiği olaylardan biri 700 bin lira hibe etmiş. Ha bakıyorsun anladınız mı parti akıtıyorsa yani meclis üyelerini parayla satın alıyor,  insanlara şimdi biliyorsunuz Milli Emlak'ın arazileri yeni kanunda belediyelere devroluyor, bazı kanun sebebiyle herkese çay bahçesi sözü veriyor. Onu vaad ediyor, bunu vaad ediyor, kaybedeceğini anladığı için olmadık vaadler de bulunuyor. 300 kişiye iş sözü vermiş, zaten senin Ankara Çankaya Belediyesi'nden daha fazla personelin var. Bakın; kahvede oturup okey oynayıp ta ay sonunda gidip 2500 lira bankadan gidip çeken insanlar var Tespitli sayılı.

Hale Tan ÖZEL : Kaçak Su Kullanan, Göz yumulan Mahalleler Var

Kendisini kaçak su kullanıp ta göz yumduğu mahalleler var, onları çok iyi biliyor halkımız çok iyi biliyor kimlere müsama gösterdiğini. Yani baktığınız zaman hiç bir şey yapılmamış bir Didim, diyor ki; köyleri şehre çevirdik. Hani senden  köyden kasabaya çevirdin. Ben kimseyi eleştirerek bir basamak atlamıyorum, şimdi mağdur politikası var. İşte biliyorsunuz mağdurun yanında olur ya Türk halkı, sever böyle şeyleri, oda mağduru oynamayı sever, mağdur değil Kamacı bunu insanların anlaması lazım mağdur değil, bu adam yanlışlar yaptı.

Hale Tan ÖZEL :  CHP'nin Yapmış Olduğu Bir Hata Var

Üst üste kasetler efendime söyleyeyim, görsel kasetler, sesli kasetler, yolsuzluklar, dosyalar, görevden alınmalar bunların hepsi gerçekleşti. Bunların hepsinin de bir cezası olmalı değil mi. Cezası olmalı, sizi adaylıktan çektiler, burada CHP'nin yapmış olduğu bir hata var. Önce aday göstermeyecektin, bunları bildiğin halde, adaylıktan çekilecektin, şimdi oda onu koz olarak kullanıyor. Mağdur politikasını uyguluyor. Show yapıyor ya şimdiden 31 Mart'ın seçim kutlamalarını, kazanma kutlamalarını  hazırlıyor, Cumhuriyet Meydanı'nı o kadar inanıyor kazanacağına. Düşünün yani diğerlerine bakıyorsunuz, Diğerlerine bakıyorsunuz Sayın İlter Didim Halkının da değer verdiği Didim'in Yerlisi gönlüm el vermiyor bir şey söylemeye, o gruba.

Hale Tan ÖZEL : CHP Deniz ATABAY'ın Benden Ne Farkı Var

CHP zaten Deniz ATABAY benden ne farkı var, 3 ay Didim'de 9  ay İstanbul'da yaşıyor. Bende aynı bunu yapıyorum, beni suçluyorlar onu da suçlasınlar  o zaman. Şimdi Didim için Didim'e gönül vermek, Didim'e hizmet vermek istemek,  Didim'i şahlandırmak istemek, marka yapmak istemek eğer ki  suçsa eğer ki reel gelmiyorsa, affedersiniz diğerlerine hiç gelmez, çünkü diğerleri hizmet veremez, biz bunu gördük. Neden; çünkü yerliye insanlar bir şekilde yani ses çıkartamıyor, öyle söyleyeyim size. Yerli, yerli, yerliye ses çıkartamıyor, yapamıyor bu hizmet yapamıyor.

Hale Tan ÖZEL : Didim Belediyesi'nin 500 Kusur Milyon Borcu Var

Nasıl bir süreçtir bu; açıkçası yâ konuştukça, gördükçe, izledikçe karşılaştığım manzaralar karşısında oturup ağlayacak duruma geliyorum. İşte bakın; Didim Belediyesi 500 küsur milyon borcun altında iken bide gidip tefeciden 800 bin TL para alıyor. Tefeciden aldığı parayla personelin maaşını ödüyor. Peki ben soruyorum tefeciden aldığı parayı nasıl giderleştirecek belediyede, baktığımız zaman inanılmaz şeyler var. Ya size anlatsam, bunlar dökülse ortaya size yemin ediyorum, 1 kişide onun suratına bakarsa ben adam değilim. Ama ben bunları ortaya çıkartacak, bundan siyaset yapacak kadarda aciz değilim. Ha bunları söylüyorum; neden söylüyorum çünkü artık insanın canına tak etti.

Hale Tan ÖZEL : Sayın Kamacı Bana Çok Büyük Hainlik Yaptı

Ben normalde hiç bir şekilde konuşmadım Sayın Kamacı hakkında, Sayın Kamacı bana çok büyük bir hainlik yaptı. Beni adım adım takip etti. Ben hangi meclis üyesi adayıyla görüştüysem, anlaştıysam evraklarını alma noktasında ertesi gün karşıma gelip çok özür diliyorum, Kamacı tehdit etti, işte malıma vergisine kesermiş, yerimi iptal edermiş, ruhsatımı vermezmiş, ruhsatımı yenilemezmiş, işte benim ekmek teknem falan diyerek 12 tane adayımı böyle kaçırttı. Şimdi ben bunlarla karşılaşınca, bakın ben seçim ofisi tutamadım, hali hazırda tutamadım. Çok dürüst söylüyorum, seçim ofisim yok benim neden; anlaşıyorum, gidiyorum mal sahibi diyor ki çok  özür dileriz Hale hanım camımızı, penceremizi indirmekle tehdit ediyorlar, bizi Kamacı ile başımızı belaya sokmayın ya ne olur ya Allah Allah diyorsun 1,2,3, hepsimi yalan söylüyor bunların.

Hale Tan ÖZEL : Kamacı Belediye Personelinden İmza Attırmış

Ya inanın bu var yani bu adam belediye personeline imza attırmış, seçim süreci çalışmaları boyunca konvoya katılmayan, işte seçim çalışmalarında gözükmeyen, başka seçim çalışmalarında yada ofislerinin önünden dahi geçse iş hakkı fesh edilecektir diye insanlara istifa ediyorum diye imza attırmış. Ya bu nasıl bir baskıdır ya, ya sen Sayın Başbakana herkes insanlar diktatör diyor. Asıl diktatör dibimde açık söylüyorum yani, ben Özlem hanımı anlamıyordum Sayın Kamacıya bu kadar karşıt olduğunu meğerse hanımefendi haklıymış. Yani durum bu.

Hale Tan ÖZEL : Kirli Pazarlıkları Görünce İnsanın Sinirleri Bozuluyor

Tâbi ki şimdi  bunlarla siyaset yapmıyorum ama bu kirli pazarlıkları görünce, insanın sinirleri bozuluyor. Ben Didim'de şuana kadar aday olup ta başka bir adayla masaya oturmamış tek adayım. Böyle bir şey yapmıyorum, teklifler gelmedi mi geldi değişik teklifler geldi. Meclis üyeliği 1. sıra meclis üyeliği teklifleri de geldi, başka görevler teklif edildi, geldi hepsine teşekkür ediyorum sağolsunlar. Ben şunu söylüyorum Didim'in bir kadına ihtiyacı var, Didim'in vizyona, dinamik bir ekibe, çalışkan bir ekibe, vizyon sahibi bir ekibe ihtiyacı var.

Hale Tan ÖZEL : 12 Ay Yaşanabilir Didim Diyorum

Bakın Didim bir turizm şehri, turizme yakışır bir şekilde yönetilmeli. 12 ay yaşamalı diyorum Didim, şimdi yaşayan bir şehir vizyonu konseptiyle geldim ben. Yaşayan şehir 12 ay 4 mevsim boyunca hareketli olan bir şehirdir. Yani şehir diyorum çünkü ben bir günlük şehir vizyonuna sokuyorum ve burada festivaller şehri olmalıdır Didim diyorum. Organizasyonlar, etkinlikler şehri olmalıdır diyorum, bir fuar merkezi projem var. Çok güzel, mimarlar tarafından çizildi, sadece son dış cephedeki kurulacak olan marka restoranlar kısmında detaylandırılıyor, bir onlar kaldı. Büyük bir fuar merkezi konseptimiz var, içinde bir kongre salonu, artı bir fuar merkezi.

Hale Tan ÖZEL : Didim'de Sinema Yok Biliyor musunuz ?

Şimdi ben Didim'i niye gidip İstanbul'da tanıtıyorum. Didim İstanbul'da mı tanıtılır. Lütfen şunu soruyorum size Adnan Bey İstanbul kendini başka bir yerde tanıtma ihtiyacı duyuyor mu ? Duymuyor, kendi fuar merkezleri var, Didim'de sinema yok biliyor musunuz, insanlar Kuşadası'na gidiyor sinemaya. Ne acı değil mi. Bir sinema yok, yani şimdi çok üzücü bir şey bununla alakalıda bir tiyatro, birde sinema salonu, kültür daha doğrusu, kültür salonu çalışmamız var. Onunda planı projesi, çizimleri hepsi tamam, o çok detaylı ve çok güzel, bir sergi salonu ve galeride var. O konsepti de bir araya aldık.

Hale Tan ÖZEL :  Cumhuriyet Meydanı Üstü Konser Alanı Altı Otopark

Cumhuriyet Meydanını üstünü konser alanı etkinlik alanı olarak organize edip, alt tarafına da içinde çalışma yapılıyor, yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü son haliyle İstanbul'a gitmediğim için 1.5 aydır göremediğim sadece bilgiler geliyor, mâil akışı yapıyoruz ama 3 kat olarak planlanmıştı ama sanıyorum alt yapıdan dolayı 2 kat olarak yapılacak ama çok büyük alan olduğu için ciddi bir otopark olacak. 2 katlı otopark, biz 3 katlı olarak planladık ama şehir planlamacı mühendisler onu planlarken 2 katın daha sağlıklı olacağının kararına vardılar ama geniş kapsamlı bir çalışmaydı. Ben orayı çok kaliteli bir otopark olarak işletmesini ve şimdi bakın belediye bir hizmet verirken illaki kendi cebinden belediyenin kendi cebinden  harcamasıyla, halktan kesmesine ihtiyacı yok. Yok çünkü yap işlet devret bir sürü proje var.

Hale Tan ÖZEL : Yaz Kampı Projem Var

Mesela çevre yaz kampı projem var benim, çevre yaz kampı projesi de şöyle gerçekleşiyor, öğrencilerin mesela, 650 öğrenci kapasiteli bir kamp bu. Bu öğrenciler villa tipi evlerde olacak, büyük bir arazi içerisinde, orman arazi var, vasıfsız orman arazileri var biliyorsunuz onlar artık belediye konseptinde hizmete açılabiliyor. Şimdi orada hepsi villa tipi, 4 er odalı, ailesinin kafasının rahat etmesi için huzurlu olabilmesi için bütün sosyal aktiviteler bir, konaklamaları kızla ayrı erkekler ayrı olacak. Buda tamamıyla ailelerin kafası çünkü ne olursa olsun Türk toplumu gelenek, görenek, muhafazakar bir toplumdur. Bu anlamda da insanları huzursuz etmemek adına rahat çocuklarını göndermeleri adına böyle bir şey; yabancılar için geçerli değil tabi ki bu bizi topa tutarlar. Şimdi burada konaklayacaklar, ne yapacaklar 10 günlük kamp bunlar, 10 günlük kampta bütün sanatsal, tiyatro, işte diksiyon, oyunculuk efendime söyleyeyim, bunun gibi bütün sporlar; yüzmeden, voleybola, basketbola, atlı sporlara gelene kadar bütün sporların eğitimleri beraber ekip çalışmasına birlik beraberlik güçlendirmek adına birlikte kurulan o etkinlikler, organizasyonlarla 10 günlük bir kamp. Eğlence ve sosyalleşmekle alakalı bir çalışma bu. İşte ilk önce Didim akabinde Aydın lise öğrenciler için geçerli bu, burada da teşvik edici bir sistem var. Bizim not sistemimiz 5 lik sistem biliyorsunuz, 4 lük sistemi tutturamayan   yani o dönem  not olarak dönüm notunda en son notu 4'ü tutmayan öğrenciler o kampa gelemiyor. Bu durumda arkadaşımınki tutuyor gidiyor, seninki tutmuyor gidemiyorsun. Sen hırs yapıyorsun çalışıyorsun başarılı olmak istiyorsun. Çünkü sende gitmek istiyorsun. Çünkü gidenler programa dahil oluyorlar.

Hale Tan ÖZEL : Kardeş Belediyecilik Sistemi Var

Şimdi  bir kardeş belediyecilik sistemi var Adnan Bey bu çok yaygın, dünyada yaygın bir sistem kardeş belediyecilik sistemi Didim'de yok denecek kadar 1 tanemi 2 tane mi ne var sanırım 2 tane diye biliyorum ama yaşamıyor, hiç bir şey yapılmıyor. Kardeş belediyecilik demek sürekli değişim organizasyonlar demektir, bu anlamda benim şu anda 15 tane hedefim ilk çalışmalarım görüşmelerim sonucunda 15 Türkiye'den ve 17 tane Avrupa'dan belediye kardeş belediyecilik sistemini hemen devreye sokup öğrencilerin değişim programlarına tâbî tutmaktır. Şimdi ben kendi öğrencime Odessa ile kardeş belediyecilik yaptığım zaman benim öğrencilerim, 200 öğrencim Odessa ya gidecek Ukrayna'yı görecek, orada yeni insanlar tanıyacak, ortam görecek, Avrupa görecek, gelecek ne yapacak ailelerine soracak ne yedin ne içtin demeyecekler, ne yaptın, nasıl bir yer, nasıl insanlar, nasıl ortam güzel mi, değil mi. Şimdi ne olacak; benim insanım orayı merak edecek belki ilk fırsatta Rusya'ya gitmek isteyecek. Bu anlamda aynı şey o öğrenciler içinde geçerli.

Hale Tan ÖZEL : Didim'de Su Arıtma Tesisi Var Ama Çalışmıyor

Ben bunları orada mutlu edebilmem için Didim'de bu insanları, o yabancı öğrencileri mutlu edebilmem için önce Didim'i önce hazırlanmam lazım. Bu çevre yaz kampını kurulumu yapılırken Didim'in bir alt yapısını düzenlemem lazım, siz biliyor musunuz Didim'de logar çalışması bile yok. Bakın yollarda bakın devlet kanununa göre her arsa önünde logar çalışmasının bir sisteminin olması lazım Didim'de yok bu, ne acı değil mi ve bunu Belediyenin yapması lazım bu yok. Şimdi Didim halkı suya 60, 70 lira fatura ödüyor her ay 50, 60, 70 arasında değişiyor. Bunun 20, 25 lirasını kullanıyorlar geri kalanını nereye kesiliyor belli değil, ama o suyu da kullanamıyorlar. Hem bir yemek dahi yapamıyorlar, ne yapıyorlar içme suyu alıyorlar ayrıca. Ona da 40, 50 lira gidiyor, ne yapıyor ekstra bir masraf oluşuyor. Şimdi açıkçası ben bir şey sormak istiyorum; Sayın Kamacı dan önce Ünal Bey başkanlık yapmış. Ünal Bey  bir şey yapmış, nasıl yaptığını da bilemiyorum ama Dünya Bankası'ndan bir kredi almış  ve su arıtma tesisi kurulumu başlamış, Soysalan ile başlamış Ünal'la devam etmiş, Yapılmış ama sonra para ortadan kaybolunca sistemi varmış var ama çalışmıyor, çalıştıramıyorlar. İşlemesi için onu bilinçli insanların vizyon sahibi insanların teknolojiyi geliştirip uyarlaması lazım su arıtma sistemini devreye geçirmesi lazım su arıtma sistemi var ama çalışmıyor Didim'de. İçmek mümkün değil. yemek dahi yapamazsınız hiç bir şey koyamazsınız hani tuzlu su çünkü; yüzümü yıkadığım zaman  gözlerim yanıyor. Öyle bir maalesef kuyu suyu daha güzel yani öyle söyleyeyim size.

Hale Tan ÖZEL : Yağmur Yağınca Yollar Sular Altında

Bugün feci bir yağmur vardı. Bugün artık silecek yetiştiremiyordum ve bu sırada yollardan geçemiyordum. Şimdi arabam nerdeyse kalacak da yolda, her yer sular altında. Bir kere Altınkum, Didim'in neyidir göz bebeğidir. Yani muhteşem bir sahile sahiptir ve Didim Altınkum'da hiç bir çivi çakılmamış bu güne kadar. Güzelken çirkinleştirilmiş ve hiç bir hizmet yok. Şimdi bizim amacımız bir kere sahil şehrini komple düzenlemek, burada şemsiye tipinden tutun, yani Marmaris'e bu yakışır. Baştan sonra beach sistemidir. Çok şık bir görüntüsü vardır, temiz bir görüntüsü vardır o sistem her işletmeye verilir, ihaleyle. Bu arada şartımızda şu ; Didim'in işsizlerini iş bulma kursu sağlanacak bu durumda. Fuar merkezi kurulacak diyorum, bir kültür merkezi kurulacak diyorum, bir çevre yaz kampı kurulacak diyorum.

Hale Tan ÖZEL : Semt Konakları Kurulacak

Bakın en önemli Projelerimden biride semt konakları kurulacak. Biz ona motivasyon konağı diyoruz, onun adı asıl motivasyon konağı, bizim Didim için geçerli olacak ama semt olduğu için işte mahallelere birleşip 4 tane şu an hedefimiz. Semt konağı konak şeklinde bu, işte burada kadınlarımıza daha çok aktivasyonu sağlamak, işte kadınların bir bahçesi hatta kapalı   bir spor salonu, sadece o mahallede ikametgahla kayıt olup üyelik kaydı olup orada ücretsiz spor faaliyetlerine, bildiğimiz gerçek spor faaliyetleri gerçekleşecek, kapalı ama diyorum, insanların rahat etmesi için. Hani mesleki eğitim kursları, efendime söyleyeyim gençlere de aynı şekilde, kadınlara da aynı şekilde hem yaptıklarını sergileyebilecekleri kermes yapabilecekleri bir alan, orda kendi emeklerini orada satabilmeleri için.

Hale Tan ÖZEL : Semt Konaklarında Sağlık Merkezi Olacak

Bunun içinde semt konaklarının içinde sağlık merkezi olacak. Hani devlet hastanesine gidemiyor, sigortası yok, özel hastaneye gidemiyor bütçesi uygun değil, bu anlamda sağlık hizmeti olacak, hani ayaküstü sağlık hizmetinden bahsediyorum geniş çaplı değil, bir sağlık ocağı gibi bir sistem kurulacak, bildiğiniz tabip konulacak içine, İşte çamaşır yıkama sisteminden günlük dışarıda çalışanlara günlük öğlen yemek servisine varana kadar 250 kişilik günlük yemek servisi verilir. Buna benzer bir çok aktivitenin olduğu hayat kazandıracak o semte bir konak, şimdi mesela kız kına gecesi yapmak istiyor, mekan tutamıyor ya kapalı bir aile ya da açık bir aile bilemezsiniz işte durumu olmayan bir aile orada gidip sadece çerez parasını verip 50 liraya orada kınasını, biz müzik sistemini her şeyini kuracağız oraya. Yani orada kınasını yapacak, eğlencesini yapacak, kadınlar belki gün yapacak, o tarz aktiviteler olacak. Hayatı hızlandıracak şeyler sergilerden tutun, bir çok fuara, organizasyona, etkinliğe varana kadar çok ciddi projeler var.

Hale Tan ÖZEL : E-Belediyecilik İle Her Türlü Hizmeti Vereceğiz

Bunun yanında o kadar fazla şey var ki 57 tane proje var, En önemlisini söyleyeyim size bakın, en başa getiriyorum bunu Aydın'da diyorum Didim'i geçiyorum, e belediyecilik diye bir sistem var, ödül almış belediyeler var ama yapılan tek işlem su faturası ödemek, e belediyesi. Bakın ben İstanbul'da e belediyeciliğin ilk kurulduğu belediyede hizmet verdim. AKOS sisteminin (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi ) nin kurulduğu ilk kurulduğu yerde hizmet verdim. Şimdi ben e belediyeciliği çok iyi biliyorum, şimdi e belediyecilik dediğin şey bir vatandaşlık şifren olup belediyeden aldığın bir vatandaşlık şifren olup onunla girdiğin zaman oturduğun yerdeki imar planlarını, Didim'deki turistik yerlerdeki kamera alanları, trafik kamera alanlarını, efendime söyleyeyim evrak takibini yapabileceğin elektrik, su, doğalgaz, digitürk, işte ıvır zıvır faturalarını ödeyebileceğin o kadar fazla şey var ki açılımı var ki. Ama sadece su faturası ödeyebiliyorsun.

Hale Tan ÖZEL : Bir Belediye Web Sitesine Reklam Almaz

Şimdi bir  belediyenin web sitesi çok önemli, her şirketin önemli  olduğu gibi alt yapısını, üst yapısını bir belediye reklam almaz web Sitesine Didim'de Reklam alınıyor yani söyleyecek çok şey varda hani bunun için bakın Didim'de Didim'in markalaşması için bir kere vizyon gerek, gerçekten vizyon gerek. Açıkçası vizyon sahibi insanlarda eğitimli, bir takım görmüş, geçirmiş bir takım deneyimlere sahip olmuş dinamik insanlardır. Bizim meclis üyesi kadromuza baktığın zaman Hacettepe mezunu var, Amerika mezunu var Amerika'da işletme okumuş, İngiltere'den mezun var, Dokuz Eylül mezunu var, Marmara mezunu var, yani 2 tane lise mezunumuz var, birde Gazi Üniversite'si mezunumuz var. Yani netice itibariyle sadece  üniversite mezunu olmak yetmiyor hayatta, kendini geliştirmek ve deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Hale Tan ÖZEL : Didim'i hak ediyoruz, Didim'de bizi hak ediyor

İşte yani bunları toparlayacak olursak biz ekip olarak  Didim'i hak ediyoruz, Didim'de bizi hak ediyor. Didim halkı eğer ki; yüreğinin sesini dinlerse ve biraz kendi sağ duyusunu dinlerse oyunu satmadan, bakın 5 senede bir oy kullanıyorsunuz, 5 senede bir özgür iradenizi ortaya koyuyorsunuz ve lütfen yüreğinizin sesini dinleyin diyorum, elinizi vicdanınıza koyun ve artık yaşadığımız yerin bir gerçekten yaşam alanı olmasına izin verin. İzin verin yapmak isteyenler yapsın, hizmet vermek isteyenler versin, tehditlerden korkmayın bakın korkunun ecele faydası yok değil mi.

Hale Tan ÖZEL : Bir İnsana En Fazla 2 Kere Şans Verilir

Ben bir şey sormak istiyorum; 500 milyon borcu olan bir belediye var şuanda bir 5 sene sonra bunun 2 katına katlanmayacağı ne mâlum. Yani gördünüz bir şey 2 kere tecrübe edilebilir   mi. ?  Ne diyoruz bir insana 2 den fazla şans vermeyeceksin. 1 kere şans vermiş gelmiş, 2. ye şans vermiş gelmiş, 3. ye niye versinler. Ya bırakın ya, yâ bırakın artık değişsin. Artık Didim değişsin,  yapmayın yani çok özür dileyerek söylüyorum bunu artık bu yaşlı yani yaş ortalaması yüksek olan insanlarımızı biraz geride tutalım. Onlar bizim büyüğümüz olarak kalsınlar, bir fikir babamız, bir atamız olarak kalsınlar. Bıraksınlar gençlerin önlerini açsınlar ve gençler artık Didim'i hak ettiği yere taşısın, bıraksınlar artık, koltuk sevdasını bıraksınlar ben şunu söylüyorum; ben koltuk sevdalısı değilim, ya kimlere şans verdi bu halk kimlere verdi. Hepsinde dili yandı, ağzı yandı bende diyorum ki bana şans versinler, hizmet görsünler, hizmet veremezsem istifa etmezsem namerdim. Bakın çekilmezsem çünkü ben bugüne kadar başaramadığım çok şükür hiç bir iş yok, hep zoru başardım.

Hale Tan ÖZEL : Didim'in 4 te 3 ü Kürt

Bana hep dediler; delimisin sen Didim'i neden Didim Türkiye'nin en yaşlı belediyesi ne yapacaksın, işte o kadar sıkıntı var, Didim halkı işte gelenekçidir, yerlicidir dedim ki; ben kimlerle çalıştım ne zor evrelerden geçtim çok şükür güçlüyüm ve ayaktayım. Cesurum insana saygım var herkese kapım açık benim din, dil, ırk ayrımı yapmam ben. Bakın benim listemde baktığımız zaman diğer Meclis üyesi listelerine 4 te 3 ü kürttür Didim'in bir gerçek var yani 4 te 3 ü kürt ve neticede birbirinden saygı duyduğum insanlar, sonuçta orada yaşıyorlar artık oranın yerlisi haline gelmişler. 25 senedir, 30 senedir yaşayanlar var. Muşlusu var, Karslısı var, Adıyamanlısı var, Malatyalısı var bunların hepsi var. Aleviler var, bizim Sünniler var, yerlide var, göçmende var benim anne tarafı göçmendir. Yani hepsi var hepsi iç içe yaşıyor, hepsi artık bir bütün olmuş. Bakıyorsunuz bir tanesinin listesinde benim kürtlerin oyuna ihtiyacım yok diyor, kürt bir tane meclis üyesi adayına ihtiyacım yok diyor almıyorum diyor, Bir tanesine bakıyorsun ben diyor milliyetçiyim almıyorum, bir tanesine bakıyorsun 5 oka o da almıyor, geçiyorsun Kamacı'ya kürt halkım benim canım benim kanım çay bahçesi sana bilmem ne biranesi sana bilmem ne büfe sana yağdırıyor ya. 1 tane kürt var 15. sırada. Ondan sonra diyorlar ki meclis üyeliği yapamayacağım sandılar gizli gizli yürütüp yaptım mecburen. 8 tane meclis üyem var, 8'inin 5'i kürt hemde 2. 3. 4. sıra . Yani bende Türk'üm hani Türk, Kürt ayrımı yapıyorlar aynı yerde yaşıyorum ben  benim kapım herkese açık yani din, dil, ırk ayrımı yapan insanlar hayatta hiç bir başarıya yani dahil olamazlar.

Hale Tan ÖZEL : Mezhebimiz Hanefi Meşrebimiz Alevi Olabili

O yüzdende biz aynı bayrak altında yaşıyoruz, herkesin zihniyeti kendini ilgilendirir. O yüzden de açıkçası söyleyecek bir şeyim yok daha fazla herkesi sağ duyuya davet ediyorum. Kürtlerimizi de Türklerimizi de Alevilerimizi de yani hepsi bizim biz bir bütünüz mezhebimiz Hanefi olabilir ama Meşrebimiz Alevi olabilir, Yani sonuçta biz bir bütünüz aynı çatı aynı toprakta yaşıyoruz geleneğimiz göreneğimiz peygamberimiz aynı. Hz. Ali olanlar ya Muhammet ya ali diyorlar ama neticede de onlara saygım sonsuz. Bunlar öyle güzel insanlar ki Can ya Can, Didim'e can vermek için geldim. İşin Türkçe'si bu. Aleviler can yoldaşıdır ya her zaman için benim çok sevdiğimiz dostlarımıza yani biz can vermeye geldik, can olmaya geldik, açıkçası kardeşlerime, gençlere kucak açsınlar, sarılsınlar ve sahip çıksınlar. 

 

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ın DYP Didim Belediye Başkan Adayı Hale Tan ÖZEL İle Çok Özel Röportajı - Mart 2014

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1753 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim