• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kültür Bakanı Eski Danışmanı Metin Akar İle Röportaj +
01 Ocak 2016 Cuma 18:00

Kültür Bakanı Eski Danışmanı Metin Akar İle Röportaj +

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Kuşadası Temsilcisi Kaya GAYMALI; Kültür Bakanı Eski Danışmanı Metin Akar İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Eylül 2015'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Kuşadası Temsilcisi Kaya GAYMALI; Kültür Bakanı Eski Danışmanı Metin Akar İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Adnan AYTAŞKIN

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Nerelisiniz, nerde doğdunuz, hangi eğitimleri aldınız?

Ali Metin AKAR : Aslen Niğde'nin Bor İlçesindenim

Ben Aslen Niğde’nin Bor ilçesindenim. Geçti  Bor’un pazarı sür eşşeğini  Kuşadasına ilkokul 1 ve 2. Sınıfı Niğde Bor’da okumuştum. Babam Memur İlköğretim Müfettişiydi Erzincan'a tayini çıktı, ilkokulu Erzincan’da bitirdim, Babam Konya’ya gelince ortaokulu Konya’da bitirdim. Daha sonra Babam Bakanlık Müfettişi olunca geçince liseyi Ankara’da Aydınlık Evler Anadolu Lisesinde bitirdim. Üniversiteyi de Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinde bitirdim. 1978-1979 mezunuyum. Yine aynı Üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi pedogoji bölümünden mezun oldum.

Ali Metin AKAR : 1978 Yılından Sonra Kuşadasındayım

1978 yılından sonra da Kuşadasındayım. O zamanlar dayım burada müteahhitlik yapıyordu, İnşaat Mühendisi dayım vardı onunla birlikte ortaklık yaptık.  Aşağı yukarı Kuşadasında da beş bine yakın konut yaptık. Daha sonra da Mali Müşavirlik kendi mesleğimizle uğraşmaya başladık o yıldan itibaren de Serbest Muhasebe için Mali Müşavirliğe devam ettik. Bu arada yaşımız daha 58-59 iken Sakarya Üniversitesinde 2 yıllık master programına katılarak bağımsız denetçi olduk. Ömrümüz hep okumayla ve siyasetle geçti.

Adnan AYTAŞKIN :

Ne zaman başladınız siyasete?

Ali Metin AKAR : Siyasete İlk Özal Dönemi İle Başladım

Siyasete ben 1980 yılından sonra ilk Özal dönemiyle beraber başladım.  Anavatan Partisinin  kuruluşuyla devam ettik. Anavatan Partisi bitince Ak Parti kuruluşuyla devam ettik. 1983 yılında evlendim.

Ali Metin AKAR : Memur Zihniyetiyle 5 Katlı Bir Bina Yaptım

Kuşadasında şuanda içinde bulunduğumuz Mali Müşavirlik binasının kaba inşaatını yapıyordum o zaman 5 katlı bir yer yaptık 1. katında oturayım 4 ünü de kiraya vereyim memur zihniyeti ya 4 ünün kirasıyla yaban ellerdesin ne olur ne olmaz karnımız aç gelir tok gelir tabi böyle bir iş yaptık.

Ali Metin AKAR : 14-15 Sene Otelcilik Yaptım

Daha sonra rahmetli  Özal döneminde turizm faaliyeti başlayınca %100 teşvik vardı yani orada yapacağın her türlü şeyin parasını alıyordun. O dönemde baktık ki talep çok otel yok hemen burayı otel haline çevirdik. Oğlumun adıyla Çağrı oteldi burası aşağı yukarı 14-15 sene çok güzel paralar kazandım ben burada.  Boş oda kişi başı 70 mark oda kahvaltı çok büyük para. 6 ay boş dolu her yıl 650 bin mark cebime para koyuyordum. Günlük de 2000-3000 mark ekstra alıyordum Allah bin bereket versin Kuşadasında gerçekten çok güzel para kazandık.

Ali Metin AKAR : Kuşadasında 24 Derslikli Okul Yaptım

Hayır işi de yaptık kendi memleketime yurt yaptım yine 2000 yılında Kuşadasına 24 derslik okul yaptım. Nermin Metin Akar Ortaokulu adı altında tabi bu memlekete vefa borcumuzu göstermemiz lazımdı.

Ali Metin AKAR : Atilla Koç'un 3 Yıl Bakan Baş Danışmanlığını Yaptım

Bir dönem 2002 yılında Ak Partinin kuruculuğunu yaptık bu yılda milletvekili adayı olduk 7. Sırada, 2007 yılında 6. Sırada milletvekili adayı olduk. Bu arada Atilla Koç’un aşağı yukarı 3 sene Bakan Baş Danışmanlığını yaptım.

Ali Metin AKAR : İl Genel Meclis Üyeliği Yaptım

Daha sonra 2014’ün mart'ın sonuna kadar da İl Genel  Meclis Üyeliğinde bulundum, Ak Partinin İl Genel Meclis Başkan Vekilliğinde bulundum. Yani ömrümüz hep çalışarak geçti. Bugün gittiğiniz gördüğünüz kongre merkezinde hala işin başında sonuna kadar denetleme kurulu başkanlığı yapıyoruz. Orada özel idarenin payı var. Atilla Koç’un döneminde olan bir yer o döneme Kuşadasına  baktığınız zaman tüm  yatırımların %90-%99 u Atilla Koç ve bizim dönemimizde yapılan işlerdir.

Ali Metin AKAR : Turizm Yolu'nu Başlattık

Hastane, Yurt, Kongre Merkezi, Alt Köprüler tamamen Turizm Bakanlığının yoludur. O yolun da hikayesi şöyle; yine milletvekilliği adaylığı dönemimizde İzmir havaalanına inen bir turist 1 haftalık program yaptık arabaya bindi Kuşadasında 3 gün konaklama verdik Efes'i, Meryem Ana'yı gezsin, Zeus Mağarasını gezsin Davutlarda, oradan 3 gün sonra binsin arabasına Söke'ye gitsin orada pireneeyi gezsin oradan Bağarası yoluyla Afrodisyasa Karacasuya gitsin orada konaklama verdik. Ordan Pamukkale'ye geçsin Pamukkalede de konaklama verdik. Dönüş Sultanhisar Nysa yine bizim Özel İdarenin verdiği bir yer Etnografya Müzesi var biliyorsunuz hemen Forum Aydın'ın yanında o alanda tamamen Özel idarenin alanıdır şuanda Ayter A.Ş. ye ait olan yerdir, oranın 15 dönümünü verdik ve orayıda müze yaptık, o müzeyi gezsin heraklesi gezsin, Adnan Menderes Havaalanı.

Ali Metin AKAR : Turizm Yolu Bakanlığın Parası İle Yapılıyor

Bu yolun adı Büyük Menderes Turizm Sahil Yolu o dönemde tamamen Turizm Bakanlığının parasıdır bu karayollarına bu para ödendi karayolları bu şekilde bu yolları yaptı. Şuanda nereyi yaptılar derseniz Selçuk Söke yolu çift şerit haline geldi. Bağarası yolu bitmek üzere çift yol halinde. Afrodisyastanda bu tarafa geliyor çift yol, Şimdi Atilla Koç’un Kültür ve Turizm Bakanlığı bittikten sonra milletvekilliği döneminde de bir protokol yapıldı. Her yıl 10 km yol yapa yapa bu yol birleştirilecekti.

Ali Metin AKAR : Kuşadasından Karacasu'ya 1 Saatte Gidilebilecek

Turizm yolu yapılırken Amaç şuydu ;

1 - Turizm yolunun yapılması.

2 - Kırsal kesim dediğimiz bu Söke ile Karacasu arasındaki köyler yok mu ? Köylü vatandaşlarımızın tarımın dışında Kültür ve Turizm'den ekmek yemesiydi, Projenin amacı buydu. Başardık mı başardık yollar yapıldı üst köprüler yapıldı yol devam ediyor şuanda Kuşadasından arabaya bindiğin zaman 1 saat içinde yada daha erken Karacasuya gidebileceksin bu yoldan.

Ali Metin AKAR : Kongre Merkezi Bizim Dönemimizde Yapıldı

Kongre Merkezi aslında bizim dönemimizde yapılan bir iş, güzel bir iş şuanda yüzde 55 i TURSAB'ın yüzde 26 civarı Kültür ve Turizm Bakanlığının Yüzde 10 u Aydın Valiliğinin yani bizim Ayter A. Ş. nin yüzde 5-6 sı bende hissedarım orada vatandaşların, Yüzde 1,5 u Belediyenin aslında kuruluş amacı çok güzeldi ilk kurulduğu zaman yüzde 90 ı bizim Turizimcilerindi ama maalesef Kuşadasında her işe iştah ile başlanıyor sonu gelmiyor yani burada yatırımcı iyi fakat sonu gelmiyor, vatandaşın yüzde 90 lık hissesi düşe düşe yüzde 5 seviyede kaldı.

Ali Metin AKAR : Kongre Merkezi 200 Milyon TL'ye Mal Oldu

Şuana kadar ödenen para 200 Milyon liradır Sayın Başaran Ulusoy şahsımda kendisine teşekkür ediyorum yani gerçekten adam tek başına Bankaya bile kendi teminatlarını koyarak orayı o şekilde bitirdi, Sayın Cumhurbaşkanımda geçen sene oranın açılışını yaptı,

Ali Metin AKAR : Kuşadasının Yatak Kapasitesi 35.000

Kongre Merkezi gibi yerlerin çalıştırılması zor işler, hele ki Kongre Merkezleri daha profesyonellik isteyen bir iş, şimdi onun olabilmesi için nitelikli yatak kapasitesinin 20.000 i geçmesi lazım, şuanda Kuşadasında 35.000 nitelikli yatak kapasitesi var, mesela yazın yapamıyorsun neden çünkü tüm oteller dolu ne yapacaksın Kış'ın yapacaksın

Ali Metin AKAR : Kongre Merkezinin İşletmesini İhale Edeceğiz

Organizasyon farklı bir şey biz şuanda burayı yabancı bir firmaya vermeyi düşünüyoruz, Fransızlar var, Kuşadasında nasıl bir Liman bir yabancı şirkete verildi işliyorsa yani bizim amatör ruhumuz ile bu işi yapmamız mümkün değil, Limanı biz çalıştırmış olsaydık yada Limaş diye 1.000 ortaklı A.Ş. olarak çalıştırsaydık hiç bir şey olmazdı ama bir şirket aldı şuanda en büyük kurvizer gemiler de geliyor ve işi götürüyor, Kongre merkezinide aynı şekilde iyi bir uluslararası firmaya verilip çalışması lazım ve Kuşadasınında bu ekmeği yemesi lazım.

Ali Metin AKAR : Kongre Merkezinin Yer Seçimi 10 Numara

Aslında burası hem İzmire, hem Denizliye hem Muğlaya hitap eden bir yer orta bir noktada Efes'e Meryemana'ya yakın Leodikya'ya yakın Pamukkale'ye yakın kültür merkezi insanların burada 3-4 gün Kongre yaptığı zaman Efes'e gidebilir, Meryamana'ya gidebilir, işte Leodikya ya gidebilir, Afrodisyas'a gidebilir, böyle bir gezi yapılabilecek noktada Kongre Merkezinin yer seçimi 10 numara tabi bu işler çalıştırmaya bağlı, Amatör çalıştırmayla yani bizim yapabieceğimiz bir iş değil ve şuanda ihaleye çıkarıyoruz herhalde yakın bir zamanda ihale yapılır ve ülke ekonomisine inşallah büyük bir katkı sağlar.

Ali Metin AKAR : Aynı Anda 10.000 Kişiyi Ağırlayabiliriz

Kuşadası Efes Kongre Merkezinde orada 3.000 kişilik yer de var, 1.500 kişilik yer var, 1.000 kişilik yer var, 750 kişilik yer var, 100 kişilik var, 50 kişilik var yani aynı anda 10.000 kişiyi ağırlayabiliyoruz Avrupanın en büyük 3. Kongre Merkezi olan bir yer Türkiyenin en büyük Kongre merkezidir. bu imkan her yerde yok.

Ali Metin AKAR : Kuşadasının Çöp Sorunu Bitti

Mesela çöp tesisi yine bizim dönemimizde yapıldı 20 Milyon Euroluk yatırımla Kuşadasının çöp sorunu bitti, bugün o çöp tesisi ile bütün Kuşadası'nın, Söke'nin, Davutların, Güzelçamlının, Sazlıköyün tüm araç gereçleri ayarlandı ve çöp tesisi yapıldı ve şuan bu bölgenin çöp ile ilgili sıkıntısı yok, çöp tesisimizin her türlü teknolojik imkanı var evet hizmet yapıldı güzel oldu. Şuanda çalışmıyor her şeyi yaparsın ama çalıştıramazsın tüccarlık ayrı bir iş, esnaflık ayrı bir iş, bende yapamam, herkes esnaf olamaz.

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadasında Fuat Akdoğandan sonra Ak Parti yok, daha önce geçmişte Ak Partili Belediye olduğuna göre Fuat AKDOĞAN mı çok iyi birisiydi yoksa Ak Parti mi çöktü ?

Ali Metin AKAR : Ak Parti Çok Güzel Şeyler Yaptı

Şimdi aslında Ak Parti Kuşadasında çökmedi, maalesef siyasette iş yapanın kılıç kuşananın Ak Parti aslında milletin bağrından kopup gelen ve de halkın içinde olan bir parti, aslında çok güzel şeyler yaptı, Ak Parti gerek ekonomi konusunda, Hastane konusu, daha önce emekli para mı alabiliyordu, yani gerçekten çok güzel şeyler yaptı, şimdi kanun çıkartmak ayrı bir şey kanun uygulamak ayrı bir şey şimdi sen Müdürsün ama yetkiyi kullanmaktan acizsin ne yapacağız biz şimdi Ak Parti de bazı şeyleri burada açık açık söylemenin bir manası yok.

Ali Metin AKAR : Atilla KOÇ'tan Allah Razı Olsun

Kuşadası Kuşadası olalı Atilla KOÇ döneminde ve benim Bakan Başdanışmanlığım döneminde aldığı hizmetleri hiç bir zaman alamadı almasıda mümkün değil, Sadece Kuşadası değil Dalama'nın bir köyüne kadar burada Atilla KOÇ'un hakkını yememek lazım, Atilla KOÇ hakkatten bu memlekette doğru yapan bir adamdır, onun için ben bu vesile ile Sayın Bakanıma Allah Razı olsun diyorum, yaptığı hizmetlerden dolayı ben çok şey gördüm ondan

Ali Metin AKAR : Bakanımız Vecdi Gönül Bizi Hep Destekledi

Şuanda Milli Savunma Bakanımız Sayın Vecdi GÖNÜL'e de teşekkür ediyorum, bizim burada yapmış olduğumuz her türlü hizmetin altına bu abimizde destek olmuştur.

Adnan AYTAŞKIN :

2015 1 Kasımda Milletvekili Aday Adaylığına başvurdunuz mu ? Neden ?

Ali Metin AKAR : Batı Bölgesi İtibar Görmüyor

Hayır 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adaylığına başvurmadım ben sebebine gelirsek ben zaten 2 dönem Aday oldum hep batı bölgesi siyaseten hiç itibar gören bir yer değil ben ilk günden beri izah ediyorum kardeşim.

Ali Metin AKAR : Aydın'ı 4'e Ayırmak Lazım

Eğer siz buradan oy alacaksanız Ak Parti olarak Aydını 3 e ayırmak hatta 4 e ayırmak lazım,

Şimdi birinci sıra Aydını yazarsan ikinci sıra batı bölgesi yani Söke Kusadası Didim üçgeni'nden biri olması lazım üçüncü tarafı Nazilli olması lazım dört çine veyahutta efeler olması lazım, simdi sen bu üçgeni kurmadığın müddetçe seçmeni küstürüyorsun,

Ali Metin AKAR : Doğu'dan Seçilen Doğu'ya Bakıyor

Şimdi batı bölgesi yerine batı bölgesi bugun Aydında  göç alan iki tane ilçe var birincisi Didim ikincisi Kusadası şuan Kusadasının nüfusu 100.000 i geçti Didimde ona yaklaştı, Söke de baktığın zaman Aydının nüfus demografik yapısına batı bölgesi yüzde 45 oranında Aydın nüfusu yasıyor, şimdi sen Aydın'ın yüzde elli'si yasayan bi ryere değer vermiyorsun, nasıl olsa simdi doğudan seçilen doğuya bakıyor oradan gelse oraya bakıyor buraya bakan çeken yok burası Allaha emanet, sıkıntı bu, yani bazı sıkıntılarımız yok mu var bu niye böyle oluyor bu kadar hizmet etmemize rağmen bazı seyleri başaramıyoruz.

Adnan AYTAŞKIN :

İl Başkanları yönetemiyor mu her ilçeye  aynı şekilde Milletvekillerini?

Ali Metin AKAR : Çıldır Havaalanının Yolunu Uzattık

Bu söylediğim ayrım Genel Merkezin şeyi oluyor doğu batı ilişkisi sıkıntı oluyor bak mesala biz havaalanı ile ilgili konu oldu benim İl Genel Meclis Başkanvekilliği dönemimde biliyorsunuz Söke tarafında Söke  Bağarası yolunda 100.000 lik planda ayrılan yer var Havaalanı olarak oraya yapılsın istedik ki Çıldır havaalanıda 500 - 600 m yolunu uzattık birkaç trilyonda para çıkarttık hazır bütün millet ayağa kalktı.

Ali Metin AKAR : Doğu Hep Batıyı Kullanmıştır

Kardeşim ben Söke Bağarasına Havaalanı yapacaksam hem Turizm e yarayacak hem de efendime söyleyeyim Tarımsal  mal, malzeme tarımsal gıdaların ihraç yeri olacak hepsi ayağa kalktı niye kalkıyorsun sıkıntı ne ? Ya burası cavur memleketi değil  doğu hep batıyı kullanmıştır, ya sen demografik yapısına bak nüfus yapısına bak gelir yapısına bak sen bu imkanı vermiyorsun nasıl olcak abi?

Ali Metin AKAR : Kuşadasının Arıtması Hala Yapılmamış

Şuanda bak Kuşadasına Kuşadası hala daha Arıtmasını yapamamış, tüm pisliğimiz Denizin içinde olan biz hala neden bahsediyoruz, Bunlar olmaz abi yanlış şeyler bunlar, önce mutlaka bu bölgeninde bir Milletvekili olma ihtiyacı vardır bak CHP Bizden daha iyi yapıyor 1. sıra Sayın Bülent TEZCAN Kuşadası CHP'nin eski İlçe Başkanı, 2. Sıradaki Metin Lütfi BAYDAR Söke'li, 3. sırada bulunan Hüseyin YILDIZ arkadaşımızda Didim'li ama Ak Partide de bu bölgeden bir arkadaş olsaydı bir değişiklik olurdu daha çok sahip çıkılırdı

Ali Metin AKAR : İktidarsan Güç Sende Yatırım Yapacaksın

Şimdi Muhalefet ile İktidar Partisi ayrı bir iş, İktidar Partisi ile muhalefettekini karıştırmamak lazım, İktidarsan güç sende herşey sende o gücü de yatırıma geçiriyorsun ama biz İl Genel Meclisi Üyeliği yaptığımız zamanımızda da Allah var şimdi ben Ak Parti'den Plan Bütçe'deydim, bizim yine Ak Parti'den Kenan ÖZCAN vardı o da Ak Partili, bir tane CHP'den arkadaşımız vardı bizim Orhan KORKMAZ vardı CHP'den birde Hasan Bey vardı Didim'den 4 tane bir tane de MHP'den 5 kişiydik, biz bütün yatırımları Kuşadası Söke ve Didim'e aktardık, bizde buraya aktarmaya çalıştık aktar aktar ama Aydın'ın 490 köyüne de çok hizmet ettik, İlçelere çok hizmet ettik hatta bırak onu Adnan Menderes Üniversitesine hiç bizim görevimiz bile değil Sağlık Müdürlüğüne para gönderdik Kemoterapi Merkezi kuruldu bir sürü alet hedevat aldık yani para var en son Bütçemiz 300 Kusur Milyondu.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI'yı başarılı buluyormusunuz ?

 

Ali Metin AKAR : Özer KAYALI'yı Başarılı Bulmuyorum

Ben Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI dönemini de önceki dönemde Esat ALTUNGÜN dönemini de hiç başarılı bulmuyorum, çünkü

1 - Paylaşım yok,

2 - Yatırım yok,

Şimdi bir insan ya Mühendis olur, ya Muhasebecidir, ya Doktor'dur, ya Öğretmen'dir bir insan herşey olursa olmuyor.

Ali Metin AKAR : Büyükşehir Belediyesinin Parası Çok

Birde Büyükşehir Yasasının getirdiği dezavantajlar var şimdi bir araba düşün arkada bir dişli vardır birde önde Mil vardır küçük dişli çalışır bunları döndürür, ön dişli ile uyumlu olması lazım ki arkadakini döndürsün ama aynı partiden olmalarına rağmen bir türlü bu dişliyi döndüremiyorlar, böylece hizmette olmuyor bana göre uyum içerisinde hizmet etmeleri lazım şuanda Büyükşehir Belediyesinin parası çok bugün neredeyse Bütçesi 700 Milyon civarında yani korkunç bir Bütçe var, Efeler Belediyesnin 250-300 Milyon Bütçesi var bu paralar nereye gidiyor nereye harcanıyor.

Ali Metin AKAR : Hizmet Yapılacak Yer Çok Altyapı Yok

Büyükşehir Belediyesi bakıyorum sadece yok partakal almış portakal dağıtıyor, yok kep almış, eldiven almış bunlarla bu iş olmaz hizmet yapılcak yer çok Altyapı yok, üstyapı yok, temizlik yok bunların yapılması lazım ben başarılı bulmuyorum yani bir sıkıntı var maalesef Belediye Başkanını seçmesini de bilmiyor, yaptığı şeyleri de bilmiyor, bir adamı seçiyorsan o adamın icraatına bakacaksın, geldiği yere bakacaksın, mesleğine bakacaksın, mücadelesine bakacaksın, şu partili olsun, benim çocuk olsun yok öyle bir şey onun için ileri gidemiyoruz.

Adnan AYTAŞKIN :

Üniversiteyi nasıl buluyorsunuz ?

Ali Metin AKAR : Rektör BİRİNCİOĞLU Güzel Hizmet Etti

Adnan Menderes Üniversitesi eski Rektörümüz Mustafa Birincioğlu Allah var şimdi ben eski Rektörü yakından tanıdım ve çalıştım o arkadaşımızla ve çok güzel hizmet etti Allah Razı Olsun, bana göre 1 dönem daha devam etseydi Adnan Menderes Üniversitesini daha üst noktalara götürürdü diye düşünüyorum bir yanlışlık oldu tabi YÖK'ün takdiri bilemiyorum, keşke kalsaydı diye düşünüyorum ben.

Ali Metin AKAR : Bir Hayırseverimiz Var

Şuanda ki Rektörlük ne yapıyor geçen ben Telefonla aradım bundan 1 ay önce Kuşadası için Denizcilik Fakültesini çıkarttık Ankara'dan birebir uğraştığım bir iş bir Hayırsever bulduk gel oturalım dedim adamın 20 Trilyon parası var bütün mallarını Üniversiteye bağışlayacak onun karşılığında burada yokmu Adviye Ertuğrul Denizcilik Lisesi ni yaptıran kişi 1 ay oldu Rektör hala gelecek arkadaş ne oldu demiyor yada kendin gelemiyorsan Yardımcını gönder kardeşim adam para harcayacak şimdi ilgi alaka olduğu yerde iş olur başka türlü olmaz bu iş ekip işi ekibin yoksa bu iş olmaz, ben daha çok iyi tanımıyorum yeni Rektörü Didimde yaptığımız Geleneksel İftar Yemeğinde beraber olduk, ben yakından tanımıyorum.

Ali Metin AKAR : Beni Yatağımdan Kaldırdılar

Zamanında ben para vereceğim sene 2000 yılı okul yaptıracağım o zaman Vali Muharrem GÖKTAYOĞLU, Kaymakamımız Ceyhun TÜRKGEÇER, Emniyet Müdürmüz, Jandarma Genel Komutanımız hepsi geldi gece saat 01:00 di beni yataktan kaldırdılar bir imzan var onu at dediler ben o zaman dernek başkanlığı yapıyorum, bir yerde yaptıracağım diye söz verdim,  ne yapacaksın Okul adı ne Nermin Metin AKAR İlköğretim Okulu tamamdır, imzala bakalım dediler. Öyle imzaladım ben.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 7964 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim