• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuşadasıspor Başkanı Muşti DEMİROĞLU İle Çok Özel Röportaj
26 Ağustos 2015 Çarşamba 18:53

Kuşadasıspor Başkanı Muşti DEMİROĞLU İle Çok Özel Röportaj

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN Kuşadasıspor Kulübü Başkanı Muşti DEMİROĞLU ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN Kuşadasıspor Kulübü Başkanı Muşti DEMİROĞLU ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ? Nerelisiniz, Nerede doğdunuz ? Hangi eğitimleri aldınız ?

 

Muşti DEMİROĞLU : Batıhan Otel Genel Müdürüyüm

Kuşadası'nda doğdum, İlkokulu, Ortaokulu ve Lise'yi Kuşadası'nda tamamladım, Askerlik görevimi bitirdikten sonrada 23 yaşında kendi Otelimizde olan Batıhan OTEL'de çalışmaya başladım, 1988 yılında başladım ben Batıhan OTEL Aile şirketidir. 1988 yılından beri de Oteldeyim. ilk etap da değişik departmanlarda çalıştım fakat 17 yıldır Batıhan OTEL'in Genel Müdürlüğünü yapıyorum.

 

Muşti DEMİROĞLU : Balık Çiftliğimiz Var

Başka Balık Çiftliğimiz var onu da 3 yıl önce aldık, Bodrum'da, Milas'ta o da iyi gidiyor şansımıza baya satış yaptık bu yıl fiyatlar çok arttı Balıkta o da iyi oldu.

 

Adnan AYTAŞKIN :

17 Yıldır Batıhan OTEL'de Genel Müdürlük yapıyorsunuz, nasıl Turizm Sektöründe durum, İşler iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?

 

Muşti DEMİROĞLU : Kriz Ülkede ki İstikrara Bağlı

İşler şu son 1 yıl'a bakacak olursak sanki biraz sıkıntılı ve önümüzdeki günlerde daha da sıkıntılı olabileceği görülebiliyor ancak hiçte belli olmuyor yani benim kendi şirketim açısından kriz var, ülkede kriz var ama bazen de kriz yıllarında mesela bizim ciromuz geçen yılı geçecek Allahın izniyle ama sadece stresli bir dönem geçiriyoruz yani geçtiğimiz yıllarda otel 3 ay önceden 4 ay önceden %70 dolardı geri kalanını stressiz doldurur geçerdik bu yıl %30 u doldu Otel'in erken Rezervasyonlarla yüzde 70 son dakika satışlarla doldu buda bizi strese soktu birazda işte promosyonlar ile ama sonucunda yine erken rezervasyon olduğu zaman bizim bir tek avantajımız Rezervasyonlarla kendinizi garantiye alıyorsunuz, %100 değil ama yinede kendinizi garantiye alıyorsunuz ama Rezervasyonlar indirimle geliyorlar, bu sene ki gibi ciro artışı o yüzden kaynaklanıyor, üzerine bu stresi koyarsak aslında yani çok iyi değil önümüzdeki yıllarda bu tamamen Ülkede ki istikrara bağlı.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadasıspor Başkanısınız, Spora ne zaman başladınız ? Aktif olarak Spor yaptınız mı ?

 

Muşti DEMİROĞLU : 2009'da Yöneticiliğe Başladım

Ben Amatör Spor yaptım yaklaşıkta bir 10 yıldır dizkapağımda ki menüsküs'ten dolayı futbol oynayamıyorum  ama Futbol'u çok seviyorum, ilk ben 2009 yılında başladım Yöneticiliği Esat ALTUNGÜN Kuşadası Belediye Başkanı olduğu zaman, ilk yönetime o zaman girdim, o zaman Yönetimde görev de aldım. Altyapıyı ben aldım, Altyapıda biz 3 yıl üst üste çok başarılı olduk, şimdi biraz önce de görüştüm 2 tane Futbolcumuz Bursaspor ile sözleşme imzaladı yani profesyonel oldu hatta onun bir ara lisansını alacaktık, A takım ile Antrenmana çıkıyor 2 tane Futbolcumuz, o dönemde 4-5 tane daha giden oldu geri dönen oldu hala Profesyonel oynayanlar var.

 

Muşti DEMİROĞLU : Özer KAYALI'yı Kıramadım

Şimdi ki Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI'nın Başkanlığından sonra da Başkanımızın ricası üzerine yoksa ben çok zor olacağını biliyordum ama Özer KAYALI Başkanı kıramadım, yardımcı olmak ta istedim çünkü kendisi hem arkadaşım, hem çok sevdiğim değer verdiğim bir insan, böylece girdik maceraya.

 

Muşti DEMİROĞLU :Hedefimiz 3. Lige Çıkmak

Geçen yıl daha geriydik ama yinede başarılı olduk ve bir üst lige çıktık ama hedefimiz Kuşadasıspor'u 3. Lige çıkarmak, tek düşüncemiz o, şuanda onunla yatıp kalkıyorum ben, Kuşadasıspor'un 3. Lige çıkması için elimden ne geliyorsa yapacağım, şuanda bilet satışlarımız çok önemli, 5 Eylül'de ki çekiliş için Bilet Satışlarımız var, bu biletleri ya satacağız, ya satacağız, onun başka bir alternatifi yok, o biletler satılacak çünkü bütün planlamamız, her şeyimiz ona bağlı yani o biletleri satacağız ondan sonra da rahat bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Aydın Büyükşehir olduktan sonra Kuşadasıpor olarak sizinde gelirleriniz düştü diye duydum ben bu konuda neler söylemek ister siniz ?

 

Muşti DEMİROĞLU : Kuşadasıspor'un Bir Geliri Yok

Şimdi bizim bir Otoparkımız vardı ondan olduk, gelirimiz yok, Kuşadasıspor'un bir akar'ı yok, bir kaynak yok işte Kuşadası Belediyemiz geçen yıl meclisten bir destek geçirdi 200.000 TL kadar, bu yıl içersinde alındığı için şimdi alamıyoruz ama belki de Yılbaşından sonra Kuşadası Belediyemiz tekrar destek verecek bunun haricinde işte bizim yönetimimiz de ki arkadaşların desteği oluyor çünkü biz yönetime giren arkadaşlarımızdan belli bir miktar para alıyoruz zaten transferimizi de onlarla gerçekleştirdik.

 

Muşti DEMİROĞLU : Reklam Panoları Yaptık

Stadyumun içersinde Reklam Panoları yaptık ciddi anlamda oradan da bir gelirimiz oluyor, Sağolsun Kuşadası Esnafımız destek veriyor reklamlarla. Bir reklam panosu büyükleri 5.000 TL küçükleri de 3.000 TL ama hepsini dolduruyoruz baya var çünkü 20 ye yakın büyük  reklam panosu var, 20 ye yakın da küçük reklam panosu var.

 

Muşti DEMİROĞLU : Özer KAYALI En Dürüst İnsan

Kuşadası Belediye Başkanımız ÖZER KAYALI Bey çok değerli bir insan, çok iyi bir insan yani hayatımda tanıdığımda en dürüst insandır, bizim çocukluğumuz beraber geçti Özer Başkan ile yani o Abim gibi gördüğüm o kadar değer verdiğim bir insandır. Çok yardım etmek istiyor kulübe ama Büyükşehir'den olsun ama Büyükşehir'e de çok şey yapmamak lazım sonucunda Büyükşehir yapması gerekeni yapıyor sonucunda o yapmasa o da sıkıntılı duruma düşüyor.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Şöyle bir şey yok mu mesela Aydın Büyükşehir oldu ve en çok para ve bütçe Büyükşehir'de var şimdi Büyükşehir yasasına göre benim bildiğim sadece Aydınspor değil bütüm ilçelerde ki Kuşadası, Söke ve Nazilli de dahil yardım yapma yetkisi var Büyükşehirlerin bu nedenle hiç bir görüşme yaptınız mı Aydın Büyükşehir Belediyesi ile..

 

Muşti DEMİROĞLU : Kuşadası'na Özel Durum İstemiyoruz

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile bir görüşme yapmadık çünkü Özlem ÇERÇİOĞLU Hanım'ın da işleri başından aşkın, şey yapmak istemiyoruz yani çünkü bir tek biz değiliz yani Kuşadası var, Didim var, Nazilli var, Söke'si var yani biz kendimize Kuşadası'na bir Özel durum olmasını istemiyoruz o yüzden de zaten rahatsız etmedik ama Özlem Hanım'ın kendisine biz bir ziyarette bulunmak istiyoruz ama şey açısında değil onunda büyük bir sorumluluğu var çünkü Kuşadası gibi büyük bir yer Aydın'a bağlandı yani Kuşadası'na da bir şeyler yapmak istiyor kendisi.

 

Muşti DEMİROĞLU : Kuşadasına Profesyonel Lig Yakışıyor

Biz kendi çalışmalarımızla inşallah bir şeyler yapmak istiyoruz Özer KAYALI Başkan'ın kafasında da bazı Projeler var, bir formül bulunacak elbette ama bu takım kesinlikle 3. Lige çıksın çünkü Kuşadası'na Profesyonel Lig yakışıyor çünkü belirli bir geçmişi var yani Amatör de olması ben şahsım olarak bunu kabullenemiyorum çünkü ben Kuşadasıspor'u gençliğimde Otobüslere dolar Fethiyelere her yere giderdik şimdi halen daha hafızalarımızda yani onun coşkusu bir de insanların sevgisi haftasonu maça gidelim desinler yani, şimdi Alışveriş Merkezleri var, birleştirici özelliği de var, insanları kenetliyor, inşallah bunu geçen yılda yarattık bu sene daha da iyi olacağına inanıyorum çünkü iyi transferler var, valla çok heyecanlı şuanda.

 

Muşti DEMİROĞLU : Behiç Hocamız 10 Numara

Hazırlık maçı yaptık, Bizimkiler A takımızı zorlamadılar, karşı takımda BAL liginde ama bizimkiler kolay geçti ikinci yarı alt yapıyı oynattı hoca, komple değiştirdi takımı çok disiplinli Behiç Hocamız 10 numara, Hocamızı çok takdir ederim, çok karakterli çokta disiplinli tam benim çalışabileceğim tipte bir Hoca, Kuşadasıspor'un şaşalı zamanında Kaptanıydı. Yakışıyor yani Behiç Hoca boş değil bir Teknik Direktörlük havası var yani.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Spor kulüplerinin başarılı olmasının yanında bir de halka yansıması vardır, halk o maç günü bütün işini gücünü bırakıp o stadyuma geliyor mu ? O havayı oluşturmak lazım yani mesela bu Bilet olayı önemli bir şey, çok büyük paran olmayabilir ama 1 bilet alıp 20 TL ye aitlik duygusu oluşabilir

 

Muşti DEMİROĞLU : Amacımız Halka İnmek

Kuşadası'nda belli başlı insanlar hep yardım ediyor şimdi Kuşadası'nda bir şey olsun bir etkinlik mutlaka bize gelinir, hep bu tip insanlara gidilir ne bileyim müteahhitlere gidilir, Kuşadası'nda çok iş yapan esnaflar bir Kuyumcusu, Halıcısı, Dericisi bunlar ciddi anlamda para kazanıyorlar, bizim amacımız halka inmek yani herkes sadece 1 bilet alsa bizim Kuşadasıspor Profesyonel'e de çıkar, Süper Lige de çıkar yani zaten 3. Lige çıktık mı bizi hiç kimse tutamaz.

 

Muşti DEMİROĞLU : Halkımızın Desteği Çok Önemli

Kuşadası'nda çok varlıklı insanlar da var yani Nüfusta kalabalık sadece birbirine kenetlenmek gerekiyor yani birlik beraberlik gerekiyor bunda da halkımızın desteği çok önemli desteğimizi alırsak sağ olsunlar geçen yıl bizi yalnız bırakmadılar hem deplasmanlarda hem kendi sahamızda bu sene daha da artacağına inanıyorum. Bizde siyaset yok benim Siyaset ile hayatta işim olmaz, kendimi bildim bileli benim Siyaset ile işim yoktur, hiç yoktur ama partim vardır, partimiz zaten belli Kuşadası'nda 1 tane parti var.

 

Kaya GAYMALI :

Muşti Abi çok önemli bir görev yapıyorsunuz ? Taşın altına elini koydun, inşallah seni yalnız bırakmazlar.

 

Muşti DEMİROĞLU : Bizim Sıkıntımız Bu Yıl

Bizim sıkıntımız bu yıl, bu yılı aşarsak 3. ligde 700-750 Bin TL Federasyonun Şampiyonluk primi var bunun yanında 3. ligde Mücadele ettiğinizde Federasyondan 750-1.000 Bin yakın destek geliyor, iddia dan işte maç başlarından, galip geliyorsun mağlup olduğunda bile para veriyorlar yani oradan da bir gelir var, Kuşadası spor'un hakikaten de biz olmasak ta kalıcı bir geliri olursa Kuşadasıspor çıktı mı yani Profesyonel lige daha da düşmez o da bizim severek yapılması lazım bazı şeyler tabi bizim desteklerimiz ile oluyor, inşallah bazı şeyleri aşacağız biz artık bu yola baş koyduk işin üstesinden geleceğiz.

 

Muşti DEMİROĞLU : Şampiyon Olmaya Çalışacağız

Hiç bir zamanda futbol bu ben öyle garanti konuşmayı sevmem ama şampiyon olacağız diye ben o cümleyi kullanmam ama hedefimiz var, birazda şans gerekiyor futbol da biliyorsunuz, Allah'ın izniyle biz yolumuzu belirledik inşallah bir aksilik olmazsa da şampiyon olmaya çalışacağız oluruz inşallah.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım Aydında Çıldır Havaalanı diye Mustafa Çıldır isimli bir vatandaşın 50 kusur sene önce bağışladığı bir arazi var, Türkiyenin 50 kusur ilinde Havaalanı var, Büyükşehirlerin hepsinde Havaalanı var, Aydın sınırları içerisinde hazır yeri olan Çıldır Havaalanı var ama uçak kalkın ve inişler yok Aydına Havaalanı gerekli mi sizce ? Neden yok ?

 

Muşti DEMİROĞLU : Aydında Havaalanı Elzem Görünmüyor

Benim fikrim şimdi İzmir Adnan Menderes Havalimanı yakın bu çok güzel, Aydında olsa Aydına da Kuşadası, Didim 1 saat oradan da 1 saat, Aydının en Turistik yeri 1 saat, İzmir'den de 1 saat çok elzem gibi görünmüyor ama bunu büyüklerimiz daha iyi bilir yani benim bu konuda ille de Aydında Havalimanı olsun diye bir düşüncem yok ama şöyle olabilir, Bodrum gibi 2 saat 3 saatlik bir yol olurdu o zaman gerekirdi yani 2 saat lik bir yolculuk adamlar zaten yurt dışından gelirken Havaalanına 2 saat önce geliyor, 1 saat önceden çıkıyor 1 saat havaalanında bekliyor, rötar yapıyor yani onlara bir 3 saat dersen sıkıntılı olur ama Havaalanı yakın, yolumuz güzel, çift yol, Aydında açılacak Havalimanı Nazilli ve Aydın Merkeze hitap edecek Aydının nüfusu 2 Milyon, 1 Buçuk Milyon olsa gerekirdi ama şuanda çok elzem değil gibi görüyorum ben.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım bizim sorularımız bitti, sizin bizim aracılığımız ile okurlarımıza söylemek istedikleriniz nelerdir ? Kuşadasıspor, Kuşadası veya Turizm ile ilgili ?

 

Muşti DEMİROĞLU :  Terör Turizmi Etkilemiyor

Ben Turizm ile ilgili soru sorarsanız kötü senaryo yazmam, iyi olacak çok şükür Allah'a önümüzdeki sene de tabi ki istikrara bağlı ama sadece Türkiye'de değil Avrupa da da alışıldı artık şu bombalar, Terör saldırıları nı insanların çok umursadığı yok, önceden bir bomba patladığında Rezervasyonlar yağardı iptal ama şimdi sadece rezervasyonlar yavaşlıyor ama iptal gelmiyor mesela en azından bizim şirkette böyle bir şey olmuyor genel anlamda da iptaller yaşamıyoruz. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 4056 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim