• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Deniz DEPBOYLU İle Röportaj
27 Ekim 2015 Salı 22:30

MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Deniz DEPBOYLU İle Röportaj

Aydın Özel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Deniz DEPBOYLU İle Röportaj gerçekleştirdi.

Aydın Özel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Deniz DEPBOYLU İle Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Deniz Hanım öncelikle nerelisiniz ? Nerede doğdunuz ? Hangi eğitimleri aldınız ?

 

Deniz DEPBOYLU : Babam Aydın'ın İlk Matbacılarındandır

7 Haziran 1969 Aydın doğumluyum ben, Aydında Hasanefendi  mahallesinde büyüdüm, Babam Aydın'ın ilk matbaacılarından rahmetli Mustafa Kolalı'dır, İlk, Orta ve Lise eğitimimi Aydında aldım, Üniversiteyi Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikoljik Anabilim Dalında devam ettim, 1991 yılında Üniversiteden mezun oldum.

Deniz DEPBOYLU : 20 Yıl Rehber Öğretmen Olarak Çalıştım

Milli Eğitim Bakanlığında göreve başladım, 20 yıl Milli Eğitim Bakanlığında Rehber Öğretmen Kadrosunda Okul Psikoljik Danışmanı görev yaptım ve 20 yılın sonunda istifa ederek aldığım diğer eğitimler ile birlikte Aile Danışma Merkezi kurma hakkına sahiptim, Aile Danışma Merkezi kurdum, 2011 Yılında kurdum, 2012 yılında yapılan ilk kongrede MHP Nazilli İlçe Yönetimine girdim.

Deniz DEPBOYLU : Nazilli Belediye Başkan Vekilliği Yaptım

2014 Yerel Seçimlerinde MHP'den Nazilli Belediye Meclis Üyesi seçildim ve arkasından hemen Nazilli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildim, 10 Şubat 2015 tarihinde görevimden istifa ederek Milletvekili için 7 Haziran Seçimleri için Aday Adaylığı başvurumu yaptım, 7 Haziran seçimlerinde MHP 4. Sıra Aydın Milletvekili Adayı olarak girdim, 1 Kasım seçimleri için MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adaylığı nasip oldu, bu şekilde çalışmalara devam ediyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Deniz Hanım 7 Haziran Seçimlerinde seçilecek gibi çalıştınız da mı siz 1. sıraya getirildiniz, nasıl oldu anlatır mısınız ?

 

Deniz DEPBOYLU : 1. Sıra Genel Başkanımızın Takdiridir

4. Sıra Milletvekili Adayı iken gerçekten 1. Sıra Aday gibi çalıştım ama sadece ben değil hepimiz öyle çalıştık, öyle olmak zorundaydı, ülkemizin gelecekteki görüntüsü hiç iç açıcı görünmüyordu, hepimizin çocukları var sadece kendi çocuklarım değil ülkemizin geleceği için vatanımız için toprağımız için fedakarlık yapmak bizim boynumuzun borcuydu, her şeyden çocuklarımızdan zamandan ailemizden, işyerimi kapattım ve bütün gücüm ile çalıştım, Genel Merkezimizin Genel Başkanımızın takdiridir, bir tek ben çalışmadım ama kendi adıma çok çalıştığımı söyleyebilirim.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Neden Milliyetçi Hareket Partisi, Aileden gelen bir şey mi ? Sizin tercih sebebiniz mi ? Ne zamandan beri MHP'de siyaset yapmaya başladınız ?

 

Deniz DEPBOYLU : Üniversitede Okurken Ülkücü Oldum

Aktif siyasete 2011 yılında başladım ama Üniversitede Ülkücü oldum zaten liseyi yatılı okumuştum ben biliyorsunuz yatılı okul şartları çok daha başka oluyor, Ülkücülüğe gönül verdim, Ülkücü oldum, eşimde Ülkücüdür arkasından zaten bizim Vatan, Bayrak, Milliyetçilik konusunda başka bir partide olmamız, başka bir davada olmamız pek mümkün değildi, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum, en iyi şekilde hem davamızı hem vatanımızı Milletimizi temsil etmek için bu göreve talip oldum, sorumluluğu çok ağır bir görev, sorumluluğu Dünya'da da Ahiret'te de çok ağır, Allah utandırmasın ben son gücüme kadar Milletim için, vatanım için, Gençlerimiz geleceğimiz için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Deniz Hanım siz 4. sıra Milletvekili Adayı olduğunuz zaman Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK'ın sıralamayı beğenmediği yada sizin adaylığınızı mı beğenmediği yönünde haberler çıktı, şuanda Haluk ALICIK tam olarak destek veriyor mu ?

 

Deniz DEPBOYLU : Nazilli'yi Kıran 2. Sıranın Verilmemiş Olmasıydı

Belediye Başkanımız Haluk ALICIK Bey ile aramızda bir sorun yok, bu bazen yanlış algılanıyor, Nazilli'yi kıran Nazilli'ye 2. sıra Adaylığın verilmemiş olmasıydı çünkü biliyorsunuz yerel seçimlerde Nazilli'de Yüzde 40 Kusur bir oran ile Nazilli Belediyesini biz kazandık, bu nedenle biliyoruz ki biz Nazilli Halkı daha çok adayına oy veriyor, 2. sırada olsaydık partimize çok daha fazla oy kazandırabilirdik, kırgınlıktan da ziyade bir yorgunluk yarattı, duygusal bir yorgunluk yarattı tabi ki ben bunu toparlamak için elimden geleni yaptım, Nazilli teşkilatımızı toparlamak açısından, belirli bir noktaya kadar toparladık en azından çok iyi çalıştıklarını söyleyebilirim ama her halde benim Başkanımızla ilgili bir sorunum yok.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU Hanım ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Başarılı mı sizce ?

 

Deniz DEPBOYLU : Büyükşehir'i Başarılı Bulmuyorum

Ben Aydın Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini başarılı bulmuyorum evet Sosyal Belediyecilik yapılıyor ama özellikle ilçelerde en başta Nazillide yapılıyor, Belediyelerin fiziksel işlevlerinde daha doğrusu ilçelerin fiziksel yapılandırılmasında yollarında, altyapı çalışmalarında eksiklikler olduğunu görüyorum, çok başarılı bulmuyorum açıkçası ben bunu 2019 Yerel seçimlerinde halkımızın değerlendireceğini düşünüyorum.

Deniz DEPBOYLU : Belediyecilikte İncirliova, Germencik ve Nazilli'ye Bakın

Belediyecilikte İncirliova, Germencik ve Nazilli bugüne kadar nasıl yapıyorsa tabi ki karşılaştırmayı Büyükşehir Belediyeciliği olarak değerlendirsinler çünkü 2014 yılından sonra İlçe Belediyelerin büyük bir maddi kaybı oldu, hizmet sınırlarında daralma oldu, o dönemi bir kenara bırakıp özellikle 2014 yılına kadar olan kısma bir baksınlar biz aldığımız ilçeleri adalet ile özveriyle ve her alanda mükemmel bir şekilde idare ettik, bunu Nazilli halkına da sorabilirsiniz ben oraya yaşıyorum, görüyorum, bunu 2019 Yerel Seçimlerinde halkımızın değerlendirip takdir edeceğini düşünüyorum, talibiz Milliyetçi Hareket Partisi olarak.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Aydında Çıldır Havaalanı diye bir yer var ama Uçak iniş, kalkışı olmuyor, Türkiye de Büyükşehir ler arasında Havalimanı olmayan tek il Aydın, sizce Aydın'a Havalimanı gerekli mi ? Bugüne kadar neden yapılmamış ?

 

Deniz DEPBOYLU : Aydın Denizli Otobanı Yapılmadı

Aydın hep ihmal edildi, bakın 13 yıllık sürede şu Aydın Denizli Otobanına her yıl 10 km yol yapsalardı, bugün Aydın Denizli Hattı bitmiş olacaktı, Aydın Tarımda ihmal edildi, yılda Duble Yol yaptıklarını söylüyorlar ama bunun başlangıcı Milliyetçi Hareket Partisinin Milletvekili Sayın Ali UZUNIRMAK döneminde yapılmıştır.

Deniz DEPBOYLU : İzmir Havalimanı Çok Uzak Değil

Çıldır Havaalanının durumunun değerlendirilmesi lazım, bunu ben özellikle söylüyorum Aydın aynı zamanda bir Tarım şehri, çevreye zarar verebilecek her türlü unsurun kontrollü yapılması gerekir, uzmanlarıyla da bir arada oturmamız gerekir, işlevsel hale getirilmesi gerekiyor o konuda hemfikirim ama bu Havaalanının büyüklüğü ne olacaktır nasıl kullanılacaktır, nasıl bir ulaşıma açılacaktır ben bu konunun uzmanı olmadığım için bir şey söylemem çok doğru olmaz, nihayetinde İzmir'de çok uzak değil ben Ankara'da ki Havaalanı'na 1 saatte gidiyorum, evimiz çay yolunda, takdir edersiniz ki Samsun yolunda Havalimanı çok uzak yani buradan da İzmir çok uzak değil değerlendirmeli eğer  bu konuda Sanayi de Ticarette bir talep varsa bunları dikkate almamız gerekiyor, halkımızın isteği bizim için çok önemli.

Deniz DEPBOYLU : Jeotermal İle İlgili Sorunlar Yaşanıyor

Bunun yanında Jeotermal ile ilgili sorunlar yaşanıyor, belki yanlış bilgilendirmeden kaynaklanıyor belki de gerçekten yapılan büyük hatalar var, bunların uzman kadrolar tarafından Bilimsel olarak incelenip Uluslararası standartlarda çevreye insanlara zarar vermeden yapılandırılması gerekiyor, varsa eksiklikler, yanlışlıklar onları da düzeltmemiz gerekiyor, zira biliyoruz ki bugün İncir Ağaçlarında Zeytin ağaçlarında Kestane ağaçlarında sorunlar var, bunların ne olduğuna bakmamız lazım, yine bu yasaların değiştirilmesi kararnamelerin çıkarılmasıyla birlikte Zeytin ağaçlarımız tehlikede, İncir ağaçlarımız tehlike de zaten seçim beyannamemizde çiftçiye destek vereceğimiz yardımlar var, inceleyebilirler, şimdi uzun uzun anlatmam çok vaktimizi alacak.

Deniz DEPBOYLU : Aydın İhmal Edildi

Her konuda ve Turizm de çok kayıplarımız var, dış politika da buna etken Turizm ile ilgili çalışmaların yapılması gerekiyor, Aydın daha önceden Üniversite Sınav sonuçlarında üst sıralarda idi, Türkiye uluslararası kriterlerde bir ülke, üniversitelerimiz ön sıralardaydı bakın hepsi geriye gidiyor, Türkiye'de ki hatalar ile birlikte Aydın'ın ne kadar ihmal edildiğini görüyoruz, bunların hepsini ele alıp düzeltmemiz gerekiyor ve biz kadro olarak bunların hepsini düzeltebileceğimiz konusunda ben eminim, görüyorsunuz, adaylarımızı inceleyin, 1-2-3-4 yani biz Aydın'ın hakkını da savunuruz, bütün bu ihmalleri onarır, Aydını kalkındırır, Aydını örnek bir şehir yapabiliriz.

 

Adnan AYTAŞKIN : Bizim 9 Işığımızdan birisi Bilimcilik

Adnan Menderes Üniversitesi ile ilgili yönetim ile falan tanışıyor musunuz ?

 

Deniz DEPBOYLU : 9 Işığımızdan Birisi Bilimcilik

Adnan Menderes Üniversitesi İle İlgili Rektör Bey ile bir kez tanıştım, Rektör Bey'in Devir Teslim töreninde bulunmuştum çok yakından özel ilişkilerim olmadı, Dekan Bey ile tanışıyoruz Nazilli'de ama mutlaka onlarında sorunları vardır, belki de Üniversiteyi çok daha Bilimde Başarıda daha iyi noktaya geçirmek için harcadıkları çabalarda önlerine çıkan engeller olabilir, Bizim 9 Işığımızdan birisi Bilimcilik.

Deniz DEPBOYLU : Bilim Adamımız Nobel Ödülü Aldı

Bakın bugün bir Bilim Adamımız Nobel Ödülü aldı ve kendisi takdir edersiniz tamamen Türk olmaktan gurur duyan bunu her yerde haykıran Mardin İlimizin bir köyünden çıkmış ve aynı zamanda Ülkü Ocaklarında yetişmiş bir Bilim Adamımız kendisiyle de gurur duyuyoruz neden böyle daha çok insanımız çıkmasın sadece yurt dışında bir başarı değil tüm Üniversitelerimizden böyle çıkmalı, çünkü beyin göçü var, biz beyin göçüyle birlikte kaybettiğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi Bizim Adamlarımızı ülkemizde tutup ama öğrenci ama Akademisyen olarak kaybetmemenin yollarını aramalıyız.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Şimdi şöyle bir şey var, sizi Nazilli li olarak algılıyorlar, Beliğ Bey'i Söke'li olarak algılıyorlar, bu hizmet durumunu bütün Aydın'a nasıl yayacaksınız ? Aydın merkez ve birçok ilçeden oy gelecek diğer ilçelerde oy düşer mi ? Oralarda da çalışma yapıyor musunuz ?

 

Deniz DEPBOYLU : Ben Aydın İlinin Vekiliyim

Tabi ki her ilçede çalışma yapıyorum, şunu söyleyeyim Hayatımın ilk 18 yılı Aydın Merkezde son 18 yılı da Nazilli'de geçti, ben bir denge unsuruyum aslında, bir ablamı Ortaklar'a gelin verdik, Ortaklar'dan rahmetli Abime gelin aldık, ben 20 günlüktüm 40 ım Kuşadasında bozuldu, rahmetli Mahmut ÖZAY benim dayımdır Yazar, orada parklarda ismi vardır, Umurlu da Ananem, Dedem, Teyzem yatıyor, Karacasu'nun geliniyim yani ben sadece Nazilli ile sınırlı değilim, Allaha şükür Ailemle de eşimin Ailesi kendi ailem hepsi saygı değer insanlar her yere bir ucumuz dayanıyor ben sadece Nazilli'li değilim. Aydıın İlinin sadece Efeler'de değil Aydın İlinin Vekiliyim beni böyle kabul etsinler.

 

Adnan AYTAŞKIN :

MHP Olarak Aydında kaç tane Milletvekili çıkartırsınız ?

 

Deniz DEPBOYLU : 3 Milletvekili Alacağımıza İnanıyorum

7 Haziranda 1 tane çıktı, bizim 3 Milletvekili çıkaracağımızı düşünüyorum, çok çalışırsak önümüzde belirli bir süreç var, dürüst davranıp mantıklı konuşmak lazım 3 tane Milletvekili alacağımıza inanıyorum. 4. Vekili de zorlamak istiyorum, sadece ben değil ekip olarak zorlamak istiyoruz.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Benim sorularım bitti, sizin son olarak bizim aracılığımız ile Aydın Halkına iletmek istediğiniz şeyler nelerdir ?

 

Deniz DEPBOYLU : Ben Aydınlılara Güveniyorum

Ben halkıma güveniyorum, Milletime güveniyorum, onların damarlarında asil bir kan dolaşıyor, bu asil kan onların akıl oyunlarına efendim algı yönetimine nihayetinde uyanıp karşı koymalarına yardımcı olacaktır eminim, bizi izlesinler, bizi dinlesinler, bizi tanımaya çalışsınlar, partimiz ile ilgili çok fazla yalan yanlış fikirler ediniyorlar, yanlı basın nedeniyle yada daha farklı yöntemlerle ben Aydınlılara güveniyorum, onların ruhunda Efe ruhu var, onların ruhunda Kuvayı Milliye ruhu var ne korkuya karşı diz çökerler ne de zulme karşı diz çökerler.

Deniz DEPBOYLU : Ülkenin Geleceğine Oy Verin Diyorum

Bakın bugün ege adaları neredeyse Yunan işgali altında, Güneydoğu da PKK'nın uzantısı olan HDP'li Belediye Başkanı Bodrum Cizre'ye çok yakın diyor, bakın nasıl tehditler altındayız, Aydın halkı şöyle bir silkelen, uyan biz bu ülkenin geleceğiyiz, bu ülkenin geleceği Milliyetçi Hareket Partisidir, bize güvenin Ülkenin geleceğine oy verin diyorum. Teşekkür ediyorum.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 6480 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim