• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa BAYRAKTAR İle Çok Özel Röportaj
22 Ağustos 2015 Cumartesi 14:17

MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa BAYRAKTAR İle Çok Özel Röportaj

AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa BAYRAKTAR ile çok özel Röportaj gerçekleştirdik.

MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa BAYRAKTAR İle Çok Özel Röportaj

 

Adnan AYTAŞKIN :

 

Başkanım öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ? Nerelisiniz ? Nerede doğdunuz ? Hangi eğitimleri aldınız ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Eğitim Fakültesi Mezunuyum

Milliyetçi Hareket Partisi Kuşadası İlçe Başkanıyım, 1979 Kuşadası doğumluyum, Liseye kadar bütün Eğitim Öğretim hayatım Kuşadası'nda geçti, Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu, Atatürk Ortaokulu, Kaya Aldoğan Lisesi, Üniversiteyi de Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak mezun oldum.

 

Mustafa BAYRAKTAR : Ticaret İle Uğraşıyorum

Ondan sonra ki süreçte Kuşadası'na tekrar geri geldik, Kuşadası'na geldikten sonra ticaret hayatıyla uğraştım bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisine kaydoldum o dönemden sonra da Ülkü Ocaklarında 3 dönem 2. Başkanlık görevlerinde bulundum, Üniversite de zaten bu görevlerde bulunmuştum daha sonra ki süreçte de MHP'de önce Yöneticilik sonra geçtiğimiz Ocak ayında yapılan Kongrede Kuşadası İlçe Başkanlığına delegelerimiz tarafından layık görüldüm.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Öğretmenlik hiç yapmasınız mı ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : 2 Sene Öğretmenlik Yaptım

2 sene öğretmenlik yaptım o aşamada daha önce okuduğum okul olan Kaya Aldoğan Lisesinde yaptığım öğretmenlik gayet hoştu, oturduğum sıralarda öğretmenlik yaptım bir dönem boyunca o da güzel bir anı olarak kaldı bende.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Siyasete ilk defa ne zaman başladınız ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : 1997'de Ülkü Ocaklarına Gittim

İlk Siyasi hayatımız valla biz ilk şöyle söyleyeyim, Ülkü Ocaklarına gitmemizi sayarsak 1997 yılı aşağı yukarı 18 sene olmuş ama MHP çatısı altına katılalı 2004 senesiydi sanırım o zamandan beri partinin üyesiyim, aktif çalışanıyım yani daha önceki partideki yöneticilik 2 sene civarı 8 aydır da MHP Kuşadası İlçe Başkanıyım.

 

Adnan AYTAŞKIN :

7 Haziran 2015 seçimlerine Başkan olarak girdiniz ? MHP olarak Kuşadasında oy artışı yapabildiniz mi ? Nasıldı sonuçlar ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Oyumuzu 2 Kat Artırdık

Aydında baktığınız zaman oy artışı gerçekleştiren 2 ilçeden 1 tanesiyiz, Kuşadası'nda 7.700 olan oyumuzu son Genel seçimlerde 10.200 e çıkardık, diğer taraftan Kuşadası Belediyesi seçimlerinde aldığımız Oyu da 2 ye katladık, bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız devam ediyor.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadası'nda Belediye CHP'li Özer KAYALI, Kuşadası Belediyesinin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Özer KAYALI Hayal Kırıklığı Olmuştur

Valla Kuşadası Belediyesinin çalışmalarını değerlendirebilmek için 18 aylık bir rapor hazırlayacaktık ama siz sordunuz kısaca cevap vereyim, 18 ay içersinde Kuşadası'nda Belediyenin Performansı ne yazık ki Kuşadası Halkı tarafından pek hoş karşılanmıyor, bu halkın söylediği çünkü biz sürekli halkın içersindeyiz halk tarafından Özer KAYALI büyük bir umutlar ile seçilmiştir ama ne yazık ki ilk 18 aylık Performansı halkta hayal kırıklığı yaratmıştır.

 

Mustafa BAYRAKTAR : 7 Mahallede Toplantısı Düzenledik

Biz MHP olarak Kuşadası'nda iyi yapılan işlere iyi deriz, kötü yapılana kötü deriz bunu AKP de yapsa CHP de yapsa iyiye iyi kötüye kötü deme yetkisine sahibiz ama şuan gelinen noktada biz 7 mahalle toplantısı düzenledik seçildiğimiz Şubat ayından bu yana Kuşadası'nda aşağı yukarı 50-60 tane Belediye ile ilgili yapılmayan iş geldi bize bu işlerde gerek Kaymakamlığa gerek Belediyeye dilekçeler yazdık bunlardan sadece 2 Kurumdan iş yapıldı, bunlardan birincisi AYDEM Alacamescid Mahallesinin ışıklandırılmasını tamamladı Belediye de sanırım 1 mahalle de 1 iş yaptı 50 maddeden sadece 1 i yapıldı, halkın en büyük şikayeti sıkıntısı Belediyeden muhatap bulamamak, bu gerek Belediye Meclis Üyesi anlamında gerekse Belediye Başkanı anlamında yani halkın oylarıyla seçilenler halkın arasında dolaşmaktan korkmamalılar.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Son dönemde Aydın Büyükşehir oldu, Büyükşehir olunca da çok şey değişti, Kuşadası'nı nasıl etkiledi.

 

Mustafa BAYRAKTAR : Büyükşehir Kuşadası'nı Kötü Etkiledi

Büyükşehir olayı bütün ilçeleri olduğu gibi Kuşadası'nı da kötü etkiledi aslında olumlu olması gerekiyordu şundan dolayı olumlu olabilirdi şimdi MHP'nin bir Büyükşehir var elinde Manisa, Manisa'da Turgutlu'ya yapılan hizmet ile Manisa Merkeze yapılan hizmet aynı, CHP'nin elinde bir Büyükşehir var Aydın, en çok oyu aldığı ilçe Kuşadası, 2 Belediye de CHP'li ona rağmen yapılan bir iş yok, Kuşadası'ndan 2014 yılı itibariyle Mart ayından 2014 Aralık ayına kadar Büyükşehir'e aktarılan para eski parayla 100 Trilyon ama yapılan pek bir icraat görülmedi.

 

Mustafa BAYRAKTAR : BŞB Kuşadası'na 2 İcraat Yaptı

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Kuşadası'na yaptığı 2 icraat sayabilirsek, 1 Feribot Seferleri başladı o da 2 Buçuk Saatte Güzelçamlı'ya gittiği için boş gidip geliyor, diğeri de Ege Et açıldı o da esnafla rekabet anlamında ister istemez bir çelişki yarattı.

 

Mustafa BAYRAKTAR : Gazibeğendi Yolu Köstebek Yuvası Gibi

Diğer taraftan da bir Boyalık yolu yapıldı, Boyalık yolunda da kimlerin otellerinin olduğunu Kuşadası Kamuoyu çok iyi biliyor yani Kuşadası'nda CHP'li büyük Otelcilerin olduğu yol yapılmış oldu halbuki Kuşadası'nın girişi olan Gazibeğendi Yolu hale daha Köstebek yuvası gibi önceliği orası olmalıydı diye düşünüyorum.

 

Mustafa BAYRAKTAR : Kuşadası Su Paraları 3 Katına Çıkarıldı

Diğer taraftan Kuşadası'nın su paraları 3 katına çıkarıldı, Söke'de Suyun m3 ü 1,66 TL iken Kuşadası'nda bu rakam 3,10 TL. Bu bizde şöyle bir algı yaratıyor acaba Söke'de asgari Ücret 500 TL de Kuşadası'nda 1.000 TL mi ? Aradaki fark nedir bunu merak ediyoruz veya Kuşadası'nda alınan hava daha mı pahalı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı'na göre.

 

Mustafa BAYRAKTAR : BŞB'nin Otoparkçılığı Bırakması Lazım

Birde Otopark uygulaması var, Kuşadası trafiği karışık, Kuşadası'nda trafik sorunu var, Kuşadası'nın trafik sorununun giderilmesi için Aydın Büyükşehir Belediyesinin Otopark'çılığı bırakması gerekiyor yani Kuşadasından Aydın Büyükşehir Belediyesi şu ana kadar aldığı paranın karşılığını geri vermemiştir bugünde halk zaten bunu söylemektedir Kuşadasında.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Birde Kuşadası Kaymakamlığı ve Valilik mantığıyla Ak Parti'nin İktidar olmasının Kuşadası Turizm Kenti, Kuşadası gelişiyor mu ? Katkı sağlıyorlar mı ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : AKP'ye Göre Kuşadası Yasaklı İlçe

Valla Kuşadası'nın gelişimine pek katkı sağladıkları söylenemez çünkü Kuşadası yasaklı ilçe nasıl Cumhuriyet'in ilk yıllarında Konya yasaklı İl ise şuanda da Kuşadası yasaklı İlçe, AKP'ye oy vermediği için bütün Ege Kıyı şeridinde olduğu gibi yasaklı ilçe gibi, şöyle bir durum var, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu her sene Kuşadası'ndan geçiyordu bu sene Kuşadası'ndan geçmedi, geçmemesinin nedeni AKP'nin Kuşadası'na bakış açısını gösteriyor, bende öyle gördüm şahsen şuanda AKP'nin gerek Kuşadası'na gerek Ege Kıyısına yatırım yaptığını göremedik.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Genel seçimler yenilencik gibi gözüküyor yakın zamanda Listeler değişir mi sizce ? Seçime hazır mısınız ? Oyunuzu artırabilir misiniz ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Seçimlerde Oyumuzu Yine Artıracağız

Yeni yapılacak seçimlerde Listelerin değişip değişmeyeceğini Genel Merkezimiz bilir, bizim bu konuda hiç bir fikrimiz yok, liste nasıl olursa olsun çalışmaya hazırız, Seçimlere şimdiden hazırız. Seçimlerde oyumuzu yine artırırız çünkü şöyle bir durum var MHP'nin oyları Milli Şuur Türkiye'de tekrar ayağa kalktığı için ilk seçimlerde MHP %16,50'nin çok üstüne çıkacaktır, çareyi sandıkta arayanlar seçim diyenler, koalisyonu kurmayanlar halktan cevap alacaktır. Eğer seçim olursa biz öyle düşünüyoruz. Ama Genel Merkezimizin vermiş olduğu her türlü kararın arkasındayız. Bizim için sıkıntı yok yani.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Kuşadasıspor var, Büyükşehir olduktan sonra birçok gelirleri azalmış, bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Kuşadasıspor Profesyonel Ligde Olmalı

Elimizden geldiğince Kuşadasıspor'u destekliyoruz elimizden geldiğince işte daha geçenlerde ikramiyeleri vardı, değişik arkadaşlarımızdan bilet aldık desteklemeye çalışıyoruz ama Kuşadasıspor daha önce Efsane bir takımdı 2. Lig'de oynadı en azından Profesyonel Ligde olmalı diye düşünüyoruz, Kuşadası'nda bu potansiyel var ama burada Yerel Yönetim taşın altına biraz elini sokmalı Yerel Yönetim her yeri olduğu gibi maalesef Kuşadasıspor'u da sahipsiz bırakıyor gördüğümüz kadarıyla..

 

Adnan AYTAŞKIN :

Aydında Havalimanı var bir tan Çıldır diye, yeri var ama Uçak inip kalmıyor, Türkiye de Büyükşehirlerin hepsinde Havalimanı var, Türkiye de 52 Havalimanı var ama Aydında yok, bu hizmet Türkiye de her yerde varken Aydında Havalimanı olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?  

 

Mustafa BAYRAKTAR : Aydında Havalimanı Gerekliliği Had Safhada

Aydında neden Havalimanı yok bunu AKP'nin Milletvekillerine sormak lazım, daha önce Aydında 1. çıkmış bir parti 3 Milletvekili çıkarmış bir partiye sormak lazım birde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU'na sormak lazım çünkü yetki onlarda olduğu için gerekli girişimleri yapmalılar, Aydın'ı Denizli potansiyeline getirmeliler diye düşünüyorum, Nüfusu 1.000.000 u geçmiş bir Aydında Havalimanı gerekliliği had safhada bu bir gerçektir.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Genç yaşta İlçe Başkanı olmanın sırrını anlatır mısınız ? Birde Kuşadası'nın yerlisinin Başkan olması nasıl bir duygudur ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : Kongrede Ülkücü İrade Tecelli Etti

Genç yaşta bu başkanlık nasıl oldu, ben Kongre öncesi şunu söyledim, burada Ülkücü İrade tecelli edecek dedim, biz MHP'nin tabanına gittik başka yere gitmedik, MHP'nin tabanına göre bir çalışma yaptık, Kongre öncesinde tek tek herkesi ziyaret ettik ve Kongrede MHP'nin tabanı Ülkücü İrade bizi tercih etti ondan dolayı da Kongreden biz çıktık, Kuşadası'nın yerlisi olmamız o ayrı bir şey Kuşadası'nda yaşayan herkes bize göre Kuşadalıdır ama dediğimiz gibi taban böyle istedi, böyle oldu, karşımızda güçlü abilerimiz vardı onlara da saygı duyuyoruz, taban bizi seçti.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Bizim Sorumuz bitti sizin söylemek istedikleriniz nelerdir ?

 

Mustafa BAYRAKTAR : AydınÖzel Gazetesine Teşekkür Ediyoruz

AydınÖzel Gazetesine ve ekibine teşekkür ediyoruz bu nazik ziyaretlerinden dolayı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3274 defa okunmuştur
YORUMLAR
Kuşadası mhp ilçe bsk.ile röportaj
Semahat Mutlu
MHP Kuşadası ilçe başkanımız Mustafa BAYRAKTAR ile röportajı zevkle okudum..Tebrik ederim.
25 Ağustos 2015 Salı 01:48
195.174.178.137
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim