• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhtar Halis Hekimoğlu'ndan AYDEM'e Teşekkür +
04 Şubat 2016 Perşembe 01:05

Muhtar Halis Hekimoğlu'ndan AYDEM'e Teşekkür +

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Aydın Efeler İlçesi Osman Yozgatlı Mahallesi Muhtarı Halis HEKİMOĞLU İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Ocak 2016'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Aydın Efeler İlçesi Osman Yozgatlı Mahallesi Muhtarı Halis HEKİMOĞLU İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Halis Bey Aydem Mahallenizde ki Elektrik Direkleri ve Kabloları yer altına aldı, nasıl oldu anlatır mısınız ?

 

Halis HEKİMOĞLU : En Son Osman Yozgatlı Mahallesi Kalmıştı

Bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce Aydın 23 mahalleydi eski haliyle. Bunun  20 - 21 mahallesinde Aydem Elektrik Kablolarını yer altına aldı. Elektrik Kabloları yer altına alınmayan 2 mahalle var, İstiklal Mahallesiyle bizim Osman Yozgatlı Mahallesi kalmıştı. Diğer Bazı mahallelerde de az az var ama çok fazla değil.

Halis HEKİMOĞLU : 3-4 Vatandaşımız Elektrik Çarpmasıyla Öldü

Bizim Osman Yozgatlı Mahallesi gecekondu mahallesi olduğu için biliyorsun, evler kaçakyapı, çok eskiden yapılan evler. Bu mahallenin sokakları da dar 6 - 7 metre uzunlukta çok dar. Elektirk Kabloları yer altına alınmadığı için  her yıl bazı evlere badana boya  yapılırken Vatandaşlarımızdan 3 - 4 kişi kablolara dokunmak sebebiyle elektrik çarpması sonucu öldüler. En son bir bayan öldü, elektrik çarpmasıyla beş altı çocuğu da yetim kalınca artık biz de mahalle olarak gidelim artık ne yapılacaksa yapalım dedik.

Halis HEKİMOĞLU : Mehmet ERDEM'den Allah Razı Olsun

Yine Allah razı olsun Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM’i aradık o zaman, bizim mahallemizde böyle bir durum var, mahallemizin sokakları çok kötü durumda diye anlattık. Sağolsun o da hemen bizi aradı dedi ki yarın şu saatte gelin AYDEM’de buluşalım dedi.  AYDEM'e gittik o da bize ön ayak oldu Müdür Bey ile görüştük, Müdür Bey dedi ki ben elimden geleni yapacağım. Mehmet Bey de yardımcı oldu, bu konuda ne yapılacaksa yapıp buna başlayacağız ve en kısa zamanda da buna başlandı bir buçuk yıl oldu bu olay olalı.

Halis HEKİMOĞLU : Aydem Mahallemiz İçin İhale Yaptı

Aydem İstiklal Mahallesi ve Bizim Osman Yozgatlı Mahallemiz için Aydın da bir ihale yaptı,  5 - 6 ay sonra Müteahhit firma Elektrik kablolaarını yer altına almaya ve ışıklandırma direklerini yenilemeye başladılar.

Halis HEKİMOĞLU : Mahallemizin 3/4 ü Çok Güzel Oldu, Az Bir Yer Kaldı

İstiklal Mahallesi'nin Elektrik kablolarının yer altına alma ve ışıklandırma işlemi tamamen bitti. Bizim Osman Yozgatlı  Mahallemizin de dörtte üçü bitti. Mahallemiz bu yönden çok güzel oldu, yollarımız genişledi sanki biz yolları yapmışız da genişletmişiz gibi oldu, insanları sevindirdiler. Bizi mutlu ettiler. 

Halis HEKİMOĞLU : Elektrik Kablolarının Yer Altına Alınması Bizi Mutlu Etti

Elektrik Kablolarının yer altına alınması ve Mahallemizin Işıklandırılmasında ki çalışmalar çok güzel oldu, Bizim insanlarımız şimdi direklere sahip çıkıyorlar, evlere lambalara sahip çıkıyorlar, herkes bundan mutlu oldu, insanların mutluluğu bizi de mutlu etti.

Halis HEKİMOĞLU : Aydem İl Müdürümüze Teşekkür Ediyoruz

Bundan dolayı başta AYDEM İl Müdürü Ahmet ARI Bey’e, Şeflerine, Mühendislerine, Özellikle Mühendis Fatih Bey’e, çalışanların tamamı bize çok yardımcı oldular ve tabi mütahit firma da bize çok yardımcı oldu. İşi hızlı götürdüler, yıl sonuna kadar büyük bir iş yaptılar, iki mahalleyi bitirmiş oldular.

Halis HEKİMOĞLU : Tüm Çalışanlara Sonsuz Teşekkürler

Bunun için ben  Osman Yozgatlı Mahallemizde yaşayan insanlar adına, buradaki o fakir fukara insanların, o sokakların güzelliğinden dolayı yüzlerinin gülmesini sağladıkları için bu yetkililere sonsuz teşekkür ediyorum ve sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Halis HEKİMOĞLU : Kalan Bölümün 2016'da Bitmesini İstiyorum

Elektrik kablolarının yer altına alınışında Osman Yozgatlı Mahallemizin Dörtte Üçü tamamlandı güzel oldu, yetkililerden isteğim yarım kalan kısmının da 2016 yılı içinde tamamlanıp benim mahallemin tamamen güzelleşmesini istiyorum. Söyleyeceklerim bu kadar teşekkür ediyorum.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2731 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim