• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Röportajı
05 Aralık 2016 Pazartesi 20:45

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Röportajı

AydınÖzel Dergileri Genel yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Kuşadası Temsilcisi Kaya GAYMALI Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK ile çok özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Dergileri Genel yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Kuşadası Temsilcisi Kaya GAYMALI Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK ile çok özel Röportaj gerçekleştirdi.

Adnan AYTAŞKIN : Başkanım öncelikle nerelisiniz, nerede doğdunuz, hangi eğitimleri aldınız
?

Haluk ALICIK : Nazilli Doğumluyum

Ben 1976 Nazilli doğumluyum, evliyim, 3 tane çocuğumuz var, Sağlık Eğitim Enstitüsünü bitirdim. Şuan Sağlık Eğitim Fakültesi oldu. Hem Öğretmenlik yaptım hem Hastane Müdürlüğü yaptım.

Haluk ALICIK : 2007 yılında Milletvekili Adayı oldum

2007 yılında Milletvekili adayı oldum, 2009 yılında Belediye Başkan Adayı oldum, halen de devam ediyoruz.

Adnan AYTAŞKIN :

İlk Siyasi hayatınız Milletvekili adaylığı ile mi başladı yoksa daha önceden var mı ?

Haluk ALICIK : 14 Yaşımdan Beri Siyasetin İçerisindeyim

İlk siyasi hayatım derken öncelikle biz Belediye Başkanı olmak için Siyasete giren bir kardeşiniz değiliz. Biz siyasetin içerisinde her dönemde vardık ama Allah bize Belediye Başkanlığı ile beraber hizmet etmeyi nasip etti. Yoksa biz baktığımızda Nazilli’yi yöneteceğiz, Ülkeyi yöneteceğiz diye talip olduğumuz bir şey değil valla ben 14 yaşımdan beri Siyasetin içerisinde olan bir kardeşinizim, aktif Siyasetin içerisindeyim.

Adnan AYTAŞKIN :

Ülkü Ocaklarında mı yetiştiniz?

Haluk ALICIK : Ülkü Ocaklarında Yetiştim

Evet Ülkü Ocaklarında yetiştim, Sendikal faaliyetlerde olsun hep çalışma tempomuz vardı. 

Adnan AYTAŞKIN :

Bir dönem Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra aldığınız oyu artırdınız, demek ki Başarılı bulundunuz, bu nasıl oldu.

Haluk ALICIK : 2009 Yılında Belediye Başkanı Oldum

Biz 2007 de Milletvekili Adayı olduk 2009’da da Belediye Başkanı olduk, 2007 ile 2009 arasında şu var, biz 2007 yılında Milletvekili Adayı olunca Aydın’ı karış karış dolaşmıştık, yaklaşık olarak 200.000 km üzerinde yol yaptık. Ben 5. Sıradan Milletvekili Adayıydım, çoğu kişi çalışmaz bu durumda ama dediğim gibi biz bir Makam ya da Mevki sahibi olmak için Siyasete girenlerden değiliz, Siyaseti araç olarak görüp hakikaten Halka hizmet Hakka hizmet düsturundan başka bir düşüncemiz yok. Böyle çıktığımız yolda Allah bize 2009 yılında Belediye Başkanlığı nasip etti.

Haluk ALICIK : Ne Söz Verdiysem Yaptım

Biz Belediye Başkanı olmadan önce de Nazilli ile ilgili kriterlerimizi ortaya koymuştuk, Nazilli’yi Üniversite Şehri yapacağız, Nazilli’yi Organize Sanayi şehri yapacağız dedik, oluşturduğumuz bir kitapçık var ki 2009 ile 2014 yılları arasında Nazilli halkına ne söz verdiysem onların hepsini yaptım ve üzerine söz vermediğim daha farklı işleri de yapan bir kardeşinizim.

Haluk ALICIK : Seçim Vaatlerimizin Üstünde Çok Şey yapmışız

Nasıl farklı diyeceksiniz düşünün ben seçim zamanında Fen Lisesi yapacağım dememişim, Huzur evi yapacağım dememişim, Ağız Diş Sağlığı yapacağım dememişim, Mobese’yi alacağım dememişim, 6 tane Cami yapacağım dememişim, 6 tane köprü yapacağım dememişim, o kadar Parke Taşı döşeyeceğim dememişim. Bunların hepsini yapıp Devletimizin hizmetine sunmuşuz, bunlar bizim seçim vaatlerimizin içerisinde olmayan şeyler baktığınız zaman niye Nazilli Belediyesi çok büyük bir Belediyedir.

Haluk ALICIK : Belediyemizde Hırsızlık – Ahlaksızlık Olmaz

Nazilli Belediyesini işyeriniz gibi düşünün, gelirinizi giderinizi ayarlayacaksınız, girdiniz çıktınız maliyetlerinizi hesaplayacaksınız, böyle bir Belediyecilik anlayışı var. Biz bu memlekete şunu söylemiştik zaten şehrin hizmetkârı olacağız dedik, yemeyeceğiz yedirmeyeceğiz dedik, kesinlikle bizim Belediyemizde hırsızlık olmaz, ahlaksızlık olmaz, izin vermeyiz hakikaten de bununla mücadele ettik, böyle bir Belediyeciliği, Halka Hizmet Hakka Hizmet anlayışı ile yola çıktık ve yaptık, olması gereken buydu, bizden beklenen buydu.

Haluk ALICIK : 33.000 Oy’u 42.000’e Çıkardık

Ve bununla beraber ben 2009’da yılında Belediye başkanı olunca Köy’de Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte 33.000’in üzerinde oy almıştık. Bu dönemde köyler biliyorsunuz mahalle oldu, 42.000 oy aldık, bu kolay değildir tabi Belediye Başkanısınız, insanların işini gördükleriniz var, görmedikleriniz var, tabi ister istemez kaybedenlerden olabilirsiniz ama Allah’a şükür ki bir kaybımız yok.

Haluk ALICIK : Nazilli’yi Organize Sanayi Şehri Yaptık

Nazilli’yi Üniversite ve Organize Sanayi Şehri yapmak için yola çıktık, hakikaten bunları da becerdik bugün Organize Sanayi Bölgemiz 1994 yılında başlamış, sene 2016’ya gelmişiz, nereden bakarsak 22 yıl olmuş, Nazilli Belediyesi olarak 4-5 Trilyon arası para vermişiz. En son seçimlere 2 ay kala Kepçe’miz, Greyderimiz ve asfalt makinemiz Organize Sanayi’de çalışıyordu, Bugün Organize Sanayi’de 17-18 tane Fabrikamız var. Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nden bahsediyoruz, bugün Aydın’a baktığımızda bir Umurlu Organize Sanayi var faal olarak, Çine Organize Sanayi Bölgesi ve Söke Organize Sanayi Bölgesi bir şeyler yapmaya çalışıyor ama daha faal değiller. Böyle bir Organize Sanayimiz var.

Haluk ALICIK : Üniversite Şehri Olmak İstiyoruz

Bunun yanında Üniversite şehri olmak istiyoruz, Nazilli’nin kriteri budur, Nazilli Üniversite şehri olmak için kendini yırtıyor yani bugün Rektör Hocalara sorarsanız bugün en çok hizmeti yapan Belediye kim deseniz Nazilli Belediyesi derler. Çünkü ben Aydında Üniversite de ki arkadaşlara da yardım ettim 2014 yılından önce.

Haluk ALICIK : Üniversiteye Konferans Salonu ve Kütüphane Yapıyoruz

Bugün Dekan Hoca geldi, biz Üniversiteye Konferans Salonu ve Kütüphane yapıyoruz bu eski parayla 850 Milyar’a mal oluyor, KDV’si ile 1 Trilyon’a mal olacak bir rakam, normalde bizim işimiz değil ama biz yapıyoruz çünkü Üniversite bizim olmazsa olmazımız, Nazilli’yi Üniversite şehri yapacağız. Aydın Kaybediyor, ehil ellerde olmadığı için daha çok kaybediyor. Aydın Üniversite kurulurken kaybetmiş, Aydın Büyükşehir kurulurken kaybediyor, Aydın hep kaybedenlerden olmuş.

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım sizin döneminizde Nazilli’de ki Öğrenci Sayısında ki artış durumu nasıl ? Yeni bölümler açıldı mı ?

Haluk ALICIK : Nazilli’de 2 Yeni Fakülte Kuruldu

Üniversitemiz tarafından Nazilli’ye yeni bölümler açıldı. Yeni bölümlerden ziyade şuan 2 tane daha Fakülte var Nazilli’de kurulan, Nazilli Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Nazilli Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi zaten var. Yüksekokullardan bahsetmiyorum 4 yıllık fakültelerden bahsediyorum. 3 tane Fakültenin olması demek ileride Nazilli’nin kendisine bağımsız bir Üniversite olması demek ama şuan ki şartlarda sorarsanız ayrılmak istemiyoruz ama ileri ki yıllarda bu öğrenci sayısı yükseldikçe dönüşüm olduğu zaman Üniversitenin bir tanesi Nazilli’de olacaktır.

Haluk ALICIK : Sümer’de 150 Dönüm Kampüs Alanı Var

Size Üniversite ile ilgili 2-3 tane şey anlatayım, bir tanesi geçen Rektör Hoca ile görüştük. Sümer de 150 dönüm Kampüs alanı var, kullanmadığı bölümlerin tamamını Nazilli Belediyesine vermesi şartıyla Senatodan karar çıkarttı.  Turizm Bakanlığına gönderdi çünkü orası özelleştirmeden geçmişti ben Anıtlar Kurulundan da işi takip ediyorum.  2 şey takip ediyoruz hem oranın basit sit’e çıkarılmasını takip ediyoruz hem de o alanların Nazilli Belediyesine verilmesini takip ediyoruz.

Haluk ALICIK : Nazilli ODTÜ’den Sonra En Büyük Kampüs Alanı Olacak

Ne yapacaksınız derseniz, yapacağımız şey çok boş alanlar var buraları Derslik yapacağız, Üniversitenin kullanım alanları yapacağız ki Nazilli ODTÜ’den sonra en büyük kampüs alanına sahip olacak. Ciddi manada Sümerbank’ın olduğu yer fevkalade bir yer, çok uygun bir yer ileride burası inşallah güzel olacak.

Haluk ALICIK : Üniversite istiyorsanız Su parası Almayacaksınız

Üniversitenin değişik bölümlerinin gelmesi için bir şekilde fedakârlıkta yapıyoruz. Fedakârlık hiç kimse yapmıyor, Aydın merkezde bile bu fedakârlık yapılmıyor. Siz eğer Üniversiteyi istiyorsanız Su parası almayacaksınız, destekleyeceksiniz, şunu yapacaksınız, bunu yapacaksınız. Ben Rektör Hoca ile konuştuğumda Üniversite olarak diyorlar ki biz şu kadar Su parası ödüyoruz, Doğalgaz’ı kendi imkânlarımız ile döşüyoruz gibi, sayabileceğimiz o kadar çok şey var. 

Haluk ALICIK : Üniversite Olmazsa Olmazımız

Nazilli Belediyesi olarak Üniversiteye yaptığımız fedakârlık bizim gibi ilçeler için, Aydın’ın bunu yapması fark etmiyor, Rektörlük Aydın Merkez de olduğu için bütün yatırımlar Aydın Merkeze geliyor ama biz ilçeler olarak baktığımızda biz Üniversiteyi olmazsa olmaz hedeflerimizden çıkaramayız.

Adnan AYTAŞKIN : 2014 Yılında Aydın Büyükşehir olduktan sonra İlçe Belediyelerinin geliri çok düştü, Diğer ilçelerde ki Belediyelerin Üniversiteye yardım edemeyiş, konferans salonları yapamayış sebebi para sıkıntısından mı yoksa ilgi sıkıntısından mı ?

Haluk ALICIK : Üniversiteye En Çok Destek Veren Belediye Nazilli’dir

2014 yılından önce de gidin sorun 3 tane Rektör değişti burada Cavit BİRCAN, Mustafa BİRİNCİOĞLU ve Şükrü BOYLU vardı daha öncede. İlçe Belediyeleri olarak siz en çok kim yardımcı oluyor derseniz Nazilli Belediyesi diyeceklerdir 2014 yılından öncesi de var bunun gelirlerin azalması ile hiç alakası yok.

Haluk ALICIK : İktidarın En Kötü Yasası Büyükşehir

Gelirler hiç adaletli dağıtılmıyor bunu rahatlıkla söyleyebiliriz sana İktidarın çıkarmış olduğu en yanlış yasalardan bir tanesi de Büyükşehir Yasasıdır. Büyükşehir Yasası iyi yönetilmediği zaman 2. Bir felaket yaratıyor. Niye öyle diyecek olursanız akla Özlem ÇERÇİOĞLU akla geliyor ama bununla bir alakası yok.

Haluk ALICIK : İstanbul ve Kocaeli Örneği Yanlış

Büyükşehir Yasasına baktığınız zaman o gün Yasa diye gösterdikleri örnek verdikleri yerler İstanbul ve Kocaeli’dir. İstanbul ve Kocaeli birbirine karışmış vaziyette köy yok, beldesi yok, şunu yok, bunu yok baktığınız zaman orada Belde dediğiniz Yer’in buralarda bir ilçeden fazla nüfusu var. Bunu kıyaslayamazsınız ki yani sınırdan sınıra Büyükşehir’i kıyasladığınızda felaket bir olay oluyor.

Haluk ALICIK : Büyükşehir’de Kötü Bir Yönetim Var

Birde diyorum ki kötü yönetim var, kötü yönetimi kabul edecekler biz bunları söylüyoruz, söylediğimiz zamanda belki bize kızıyorlar, kızdıklarından dolayı da belki bunlar daha çok söylenecek, niye daha çok söylenecek seçim zamanı geliyor, seçim zamanı geldiği zaman ilçe Belediyelerinin hepsi, kendi arkadaşları zaten eleştirmeye başladılar Cumhuriyet Halk Partililer.

Haluk ALICIK :  Nazilli’den 155 Trilyon Büyükşehir’e Gitti

Mesela ben bir örnek vereyim size 2 tane kalem, bas bas da bağırıyor devletin yetkilerini söylüyor, eğer adaletli olunacaksa Büyükşehir Yasasının verdiği yetkiler belli. Nazilli Belediyesi için her ay İller Bankasından 1 Buçuk Trilyon kesiliyor, 3 Buçuk Trilyonda Su Parasından alıyorlardır, etti mi 5 Trilyon siz birde Tabela vergisi alıyorlar, Çevre Temizlik Vergisi alıyorlar, İnşaat’tan alıyorlar, hal’den alıyorlar, Otopark’tan alıyorlar bunları saymayalım. Birçok ek kalem hariç, Nazilli Belediyesinden kesilen 5 Trilyon para var, 31 ay geçmiş güzel kardeşim, 5 er Trilyondan 155 Trilyon yapar Nazilli’nin hesabından kesilen para.

Haluk ALICIK : Büyükşehir'den Nazilli’ye Yapılan Hiçbir Şey Yok

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu güne kadar Nazilli’ye kaç liralık yatırım yapmıştır. Görüyorsunuz işte Bozdoğan’a Yüzme Havuzu valla bizde gidiyoruz, bizde bir şeyler yapılsın noktasında istiyoruz ilk proje verenlerden bir tanesi de benim, Pirlibey’in altyapısını değiştirin dedim, kendi görevleri bekliyoruz. 155 Trilyon Nazilli belediyesinden kesilecek para gidecek kendine yakın gördüğü küçük ilçelere yatırım yapacaksınız, Nazilli’ye yapılan hiçbir şey yok.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım Seçim Vaatlerini Yapmıyor

Niye Nazilli’ye hiçbir hizmet yapılmıyor 155 Trilyon karşılığında neden Nazilli’ye hiçbir hizmet gelmiyor, yapıyoruz diyeceklerdir, köy yolunu yapıyoruz bunlar iş değil kardeşim, 155 Trilyonluk paradan gelirsin buraya bir yüzme Havuzu yapalım dersin, Kapalı Spor Salonu yapalım dersin, geldiniz de hayır mı dedik veya seçim vaatlerinde söylediklerin var, onları yaparsın.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım benim Okul Arkadaşım

Büyükşehir Belediye Başkanı olursam şunları şunları yapacağım dediğiniz şeyleri yaparsınız, Nazilli Halkı bunları istiyor, Özlem Hanım’da benim Nazilli’den okul arkadaşım, Nazilliliyim demek Nazilli’ye hizmet etmek ile olur, olaya böyle bakamazsınız.

Haluk ALICIK : Büyükşehir Büyük İlçelere Sırtını Dönüyor

Siz Söke’ye sırtınızı dönerseniz, Kuşadası’na sırtınızı dönerseniz, Efeler İlçenize sırtınızı dönerseniz, Nazilli’ye sırtınızı dönerseniz bunu anlatırlar bizde bunu anlatıyoruz, bakmayın siz bizim bunları anlatamamazlık diye bir şeyimiz yok, bunları iyi anlatıyoruz. Bunları herkes görüyor bakın bu Belediyelerin 3 tanesi Cumhuriyet halk partili, 1 tanesi Milliyetçi Hareket Partili.

Haluk ALICIK : Belediye Başkanı'nın Partisi Olmaz

Belediye Başkanının Partisi olur mu Allah Aşkına, Belediye Başkanının partisi olmaz, Belediye Başkanının rozeti olmaz, Belediye Başkanının rozeti Türk Bayrağı olur, bize oy versin vermesin herkese hizmet etmeye çalışıyoruz. Siz bana oy vermeyenlere oy vermeyeyim derseniz, ben burayı alamamışım ondan dolayı buraya hizmet gelmiyor derseniz, insanlar bunun hesabını farklı şekilde sorarlar.

 Haluk ALICIK : Ahmet Gözen Abi Beni Aradı

Vatandaş her şeyi bizden biliyor mesela bir örnek vereyim. Geçen gün Ahmet GÖZEN abi arıyor beni, Haluk’um yaşlı bir amca ile çocuğunu köpek ısırmış, çok büyük projelere el atıyorsun, buna bir baksana diyor ama Ahmet GÖZEN gibi Aydın bir abimiz bu köpek barınaklarını veya toplama işlerinin Büyükşehir’de olduğunu bilemiyor, Büyükşehir olmanın böyle dez avantajları da var. Adam gidiyor şimdi 12 m üzerinde ki yollar Büyükşehir’in demişsin, Büyükşehir geliyor diyor ki burası Cadde ve Bulvar olmadığından dolayı buraya ilçe Belediyesi bakacak diyor, gelip altyapısını yapmıyor, vatandaş tozdan geçemiyor, vatandaş bunun altyapısını Büyükşehir’in yapacağını bilmiyor, vatandaşın karşısında mağdur biz oluyoruz.

Haluk ALICIK : Büyükşehir 1,1 TL’lik Suyu 4 TL’ye Satıyor

Allah için bir şey söyleyeyim Su’dan Katı Atık parası alıyorduk, sanki 2014 yılından sonra olmuş gibi Kıyametleri kopartıyorlar, Bu en önemli şeylerden birisi bunu yazın. 2014 yılından önce ben Katı Atık Parası alıyordum 8 TL ama benim suyun tonu 1.035 ti veya son bıraktığımızda 1,070 TL idi yani 1,100 TL değildi, şuanda suyun tonunu kaç TL’ye içiyorsunuz, ondan sonra ben Aydın halkına suyu ucuz içireceğim için Katı Atık parası almıyorum diyorsunuz. 8 TL alıyorduk biz Nazilli Belediyesi olarak bu hiç kimseyi rahatsız etmiyorduk, 1,035 liraydı su şimdi 4 TL yapıyorsun.

Haluk ALICIK : ASKİ’nin Faturası’na Nazilli Belediyesi Yazıyorlar

Milletvekili seçimleri öncesinde tepki almamak için o dönemde Mehmet ERDEM olsun diğer Ak partili Milletvekilleri eleştiriyordu, Özlem Hanım bu sebepten dolayı Katı Atık Parası almayacağız dedi, bunu su parası ile alması lazım, yasa öyle diyor, sizde ilçe Belediyeleri olarak dava açtınız, şimdi ne yapıyor biliyor musunuz, sizi zor duruma düşürmek için su faturasının üzerine yazıyorlar……………………… bırakıyorlar, o boş alana gerekirse Nazilli Belediyesi ya da başka ilçe Belediyelerinin adını yazıyorlar, altına ASKİ olarak yazıyorlar, su parası alıyorlar ve İlçe Belediyeleri alıyor diyorlar. 

Haluk ALICIK : Büyükşehir’in Bizi Zan Altında Bırakmaya Hakkı Yok

Eğer ilçe Belediye Başkanları arasında adaletli iseniz, diğer Belediye Başkanlarının çoğu CHP’li kendi arkadaşları, onları da zor duruma düşürüyorsunuz, yazık günah değil mi, biz seçmenin ve kitlenin bol olduğu yerdeniz ama bu seçmen 40.000, 41.000, 42.000 oyu öle bedavaya vermiyor. Biz bu memlekete hizmet etmişiz öyle veriyor. Sen beni bu yaştan sonra böyle bir şeyden sonra böyle kendi hem iş yapmayıp sonra kalkıp ta bizi zan altında bırakarak insanlarla bizi karşı karşıya getirmenin kime hakkı var Allah aşkına böyle bir şey olabilir mi? Bu bugün banaysa yarın sana değil mi ? Böyle bir şey var.

Haluk ALICIK : Ben Hala Hizmet Ediyorum

Ben size bir şey söyleyeyim daha önce 28 km2 idi benim alanım, 800km2 ye çıkmış ve ben hala hizmet ediyorum. Dağına taşına hizmet ediyorum, hiç vermediğim köye 300-400 milyar vermişim, verdiğim köye de 3 trilyon para vermişim, eski parayla konuşuyorum. Bu kadar da yatırım yapıyorum. Yol yapıyorum, Camii yapıyorum, Taş döşüyorum, Fen Lisesi yaptım, Huzur Evi yaptım, Ağız Diş Sağlığı Merkezi yaptım, Mobese diyorlar Mobese kuruyoruz, bunların hepsini biz yapıyoruz.

Haluk ALICIK : Büyükşehir’den Para İstemiyoruz, Önümüzü Açsın

Biz hizmetleri yapıyoruz, biz parada istemiyoruz Büyükşehirden, bari bizim önümüzü açsınlar, bir bakıyorsun bir binlik var yatağın tadilatı için 8 ay bekledik, 8 ay sonra Bakanlığa başvurmak zorunda kaldık. Çok şeyler var böyle anlatsak saatlerce konuşulur, kimse Aydını günlük güneşlik göstermesin.

Haluk ALICIK : Aydın’ın Şaha Kalktığı Falan Yok

Ben size bir şey söyleyeyim yanlışta anlamayın basın mensupları çıkıyor, herkesin bir tarafı var, Aydın şaha kalktı. Herkesin taraf olduğu bir yer var işte çıkıyorlar, Aydın Şaha kalktı, Aydının hiç bir yere kalktığı falan yok. Herkes kendine aldığı şey ölçüsünde reklam yapıyor. Bizim reklam yapacağımız bir şeyimiz yok, bizim reklamımız insanımız ama Aydın’ın şaha kalktığı falan yok.

Haluk ALICIK : Aydın Yönetim Tarzından Çok Sıkıntı Çekiyor

Aydın bu Büyükşehir yasasından dolayı çok büyük sıkıntı çekiyor, Aydın yönetim tarzından dolayı çok sıkıntı çekiyor, bu memleketi bu memleketin öz evlatları, fedakar insanları işte rahmetli Adnan Menderes’in memleketinde bu memleketin hakikaten derdiyle dertlenecek bu memleketin insanlarıyla barışık olacak arkadaşlarımız yönetmeli, ben bunu her zaman söylüyorum. Bu biz değilsek bizim yerimize de birileri gelmeli, bu Milletin derdiyle dertlenecek insanlar lazım.

Kaya GAYMALI : Başkanım Nazilli’nin İl Olacağı konuşuluyor ?

Haluk ALICIK : Nazilli’nin İl Olması Şuan Gündem dışı

Nazilli’nin İl olmasıyla ilgili şuan bir şey yok, o konu gündem dışı, Nazilli 1937 yılından beri İl olmayı bekliyor, şimdi de böyle bir şey var, Devletimiz var ama Başkanlık Sistemi ile birlikte bunlar gündeme gelebilir mi bilemiyorum, gelirse de biz istiyoruz açıkçası.

Haluk ALICIK : Büyükşehir Yasasından Kaynaklı Çok Eksiklik Var

Ben size çok net bir şey söyleyeyim, Nazilli’den Büyükşehir’e ortalama 5 Trilyon para kesiliyor dedim, toplamda 155 Trilyon yapıyor dedim, diğer ruhsatlar hariç. Devletimiz deseydi ki arkadaş 60 tane köy vardı burada 2 tane Belde vardı bunları sana bağladım ama 5 yıl sonra senden bunların altyapısı bitmiş olarak istiyorum, yolların yapılmış olmasını istiyorum deseydi, bunların hepsi yapılırdı, Bu manada Yasadan kaynaklı çok eksiklik var.

Kaya GAYMALI : Başkanım alanınız büyüdü, gelirleriniz küçüldü.

Haluk ALICIK : Siz Verdikçe İnsanlar Daha Çok İstiyor

Alanımız büyüdü, gelirlerimiz küçüldü evet, 28 km’den 800 Km’ye çıktı ilçe sınırlarımız ve herkes çöpünün alınmasını istiyor, hizmet istiyor, yardım istiyor birde işin enteresan tarafı şu var, mesela önceden 10 milyar para gelirdi köylere adam şükrederdi. Şimdi 110 tane seçmeni olan köye 285 milyar veriyorum düğün salonu yapıyorum, adam 1 ay sonra geliyor ki ben başka bir şey daha istiyorum. Birde böyle bir olay var yani en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu yani siz verdikçe insanlar çok daha fazlasını istiyor.

Haluk ALICIK : Akıllı İnsan Siyaseti Nazilli’de Yapar

Bakın akıllı adam siyaseti nerede yapar Nazilli’de yapar, Nazilli’de bir tane sokağa parke taşı döşeyin çok daha farklı oy alırsınız ama köylerde herkesin bir partisi var zaten ben orada arkadaşlara şunu anlatmak istiyorum, Allah’ın yarattığı en güzel kul eşrefi mahlukat insan, insana hizmet etmek hakka hizmettir. Bu düsturda gidiyorsunuz. Her şey oy değil diyorsunuz ama tabi ki vatandaşımızda çok daha farklı şeyler istiyor. Büyükşehir yasasından bence hiç memnun olan yok yani köydekiler memnun değiller, şehir merkezine gitsen memnun değiller hiç kimse memnun değil.

Haluk ALICIK : Büyükşehir Su’dan Dünyanın Parasını Alıyor

Ben size bir şey söyleyeyim 1 Katrilyon’un üzerinde bütçesi olan Büyükşehir Belediyesi düzgün bir şekilde kullanılsa bu para ile çok şey yapılabilir çünkü ben yapılabileceğine inanıyorum. Çünkü neden diyeceksiniz Su’dan dünyanın parasını alıyorsunuz, ayda belki 1 Trilyon giriyor.

Adnan AYTAŞKIN : Başkanım MHP’nin menderes Parkta bir toplantısı olmuştu ondan sonra sizinle bulvarda karşılaştık Büyükşehir Yasası çıkmıştı siz demiştiniz ki şu dönemde Nazilli Belediye Başkanlığı mantıklı değil geliri çok düşüyor farklı şeyler yapmak lazım dediniz, orada Büyükşehir’i mi istiyordunuz, Milletvekilliği mi bilemiyorum ama tekrar Nazilli Belediye Başkan Adayı oldunuz.

Haluk ALICIK : Belediye Başkanlığını Severek Yapıyorum

Ben Nazilli Belediye Başkanlığını severek yapıyorum, ben hayatımda Milletvekili olmak istemem, partim beni aday gösterirse ben İlçe Belediye Başkanı Adayı olurum, Belediye Başkanlığı severek yaptığım bir şey, ben mesela ekonomik yönden çok zengin bir ailenin çocuğu değilim, 20 yaşında Babamı kaybettim, 42 yaşında insanlar beni Belediye Başkanı seçti kolay değil yani, 22 yıl babasız büyüyeceksiniz ondan sonra insanlar sizi Belediye Başkanı seçecek. Biz insanlarla Allah Rızası için, Allah Razı olsun dedirttirmek için çalışıyoruz, Belediye Başkanlığına baktığın zaman benim severek yaptığım bir durum, Milletvekili olabilirsiniz eyvallah, Partiniz aday gösterir Milletvekili olursunuz.

Adnan AYTAŞKIN : Mesela siz şuanda Büyükşehir Belediye Başkanı olsaydınız durum çok farklı olmaz mıydı ?

Haluk ALICIK : Özlem Hanım’ın Özel Hayatına Bir şey Söylemiyoruz

Biz bunu Özlem Hanıma da söyledik bakın bir şeyin olup olmaması Özlem Hanım’ın iki dudağının arasında biliyor musunuz ? O bizim arkadaşımız, kardeşimiz, bizim oraya hiçbir zaman bak benim bugüne kadar kişisel olsun veya onun iş dünyasına, aile dünyasına, yaşayış tarzına veya işine bir şey söylemiyoruz bak söylersek saygısızlık olur, bizim insani ilişkilerimiz çok farklı, o bizim yine arkadaşımız.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım’ın Belediye Başkanları İle Problemi Var

Özlem Hanım’ın Belediye Başkanları ile anlaşamadığı gibi uyumsuzluk problemi var, bu ne oluyor biliyor musunuz, Özlem Hanıma biri bir laf götürüyor işte Haluk ALICIK senin hakkında şunu söyledi, bunu birinci elden sorsa öğrense, konuşurken bile saygısızlık yapmayalım diye kırmayalım noktasındayız.

Haluk ALICIK : Büyükşehir’de Oturmamış Bir ASKİ Var

Seçime az kaldı arkadaşlar, önümüzde 6-7 ay sonra seçim var, sonra Büyükşehir seçimi de var, zannetmeyin ki zaman çok, hala daha oturmamış bir ASKİ var, hala daha su ile ilgili problem olan yerler var kendiniz görüyorsunuz, kendiniz yazıyorsunuz, bunların kurulması gerekiyor.

Haluk ALICIK : Belediye Başkanlarının Elinde Bütün İmkanlar Var

Milletvekili olursunuz gidersiniz Ankara’ya, hafta sonu gelirsiniz insanları ziyaret edersiniz, İktidar olmadıktan sonra, iktidar olsanız bile her şeye muktedir misiniz Allah aşkına ama İlçe Belediyeleri olsun Büyükşehir Belediyesi olsun elinizde bütün imkanlar var yani vatandaş gelse size dese ki Özlem Hanım, Haluk Bey şuraya bir park yap dese, elinde imkan vardır 2 gün sonra parkını yaparsın, efendim buraya Düğün Salonu yap derse verirsin Projeni yaparsın, böyle bir imkanınız var ama siz Milletvekili olduğunu zaman böyle bir imkanınız yok.

Haluk ALICIK : Milletvekili Olacaksın, Oturacaksın

Vatandaş sizi seçecek siz bir dönem Milletvekili olacaksınız, oturacaksınız, Muhalefet partisi olduğumuzdan dolayı oturursunuz, iktidar olmadığımızdan dolayı yetkiniz olmaz, adınız oraya yazılır işte 30. Dönem ,40. Dönem işte neyse Milletvekili Haluk ALICIK, ondan sonra hiçbir şey yok, ekonomik yönden şöyle rahatlarsın, 1. Sınıf üzerinden emekli olursun, çoluğun çocuğun, eşin artık özel hastanelerde tedavi olur, kendin yeşil pasaport sahibi olursun falan filan gibi sayabiliriz. İktidar olmadıktan sonra Milletvekillinin yapacağı çok bir şey yok.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım; 17 Belediye Başkanını Çağırsaydı

Ben Özlem Hanıma bunu söylediğim için çok rahat söylüyorum. Özlem Hanım şunu yapsaydı mesela 17 tane İlçe Belediye Başkanının hepsini çağırsaydı arkadaşlar dertleriniz sakıntılarınız nelerdir bunları yazın deseydi, ben sizin ilçelerinizi teker teker ziyaret edeceğim, orada da ayrıca dertlerinizi anlatırsınız, Sivil Toplum Örgütlerine, kendi Meclis Üyelerinize olsun ister Ak Parti’den, İster CHP’den, İster MHP’den haber verin, basın mensuplarına haber verin işte ayın 19‘unda Nazilli’ye geleceğim, 26’sında Kuşadası’nda olacağım işte 6’sında Söke’de olacağım gibi, Yazarsınız, gelirsiniz buraya burada oturur derdimizi anlatırız.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım Güvendiği Adamlarla Gelseydi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sende kalkarsın, arkadaşlar Belediye Başkanı benim arkadaşım hangi partiden seçilirse seçilsin bundan sonra hizmet yarışı var, Bürokratlarınla gelirsin, Genel Sekreterinle gelirsin, ASKİ Genel Müdürünü, güvendiğin adamları, Özel Kalem Müdürünü falan getirirsin dersin ki işte kardeşim İlçe Belediye Başkanımız aradığında işini emir kabul edin, gideceksiniz, yapacaksınız çünkü onlar benim arkadaşım, dava arkadaşlarım, mesai arkadaşlarım diyeceksiniz.

Haluk ALICIK : Özlem Hanımı Şehrin Girişinde Karşılardık

Ondan sonra basın mensupları varken döneceksiniz diyeceksiniz, Sivil Toplum Örgütleri değerli arkadaşlar Belediye Başkanlarımız bak ne güzel anlattı, yol istiyor, köprü istiyor, 1 senede bunları yapacağım diyeceksin, ondan sonra Nazilli Belediye Başkanı sizi Nazilli’nin girişinde karşılayacak ya da siz bu tarafa bir yere geçerken size eşlik edecek, bu işler böyle, ama Özlem hanım bunu yapamadı ki.

Haluk ALICIK : Nazilli Pas Geçilecek Bir Yer Değil

Siz kendi kafanıza göre bakıyorsunuz, herkesin bir mizacı var, herkesin bir yoğurt yiyişi var, kusura bakmasınlar ben hiçbir belediye Başkanı arkadaşıma bir şey demem ama Nazilli böyle pas geçilecek bir yer değil ki, 152.000 nüfusu var bir kere Aydının en büyük ilçesi.

Haluk ALICIK : 31 Aydır Buradayım Özlem Hanım Gelmedi

31 aydır buradayım daha özlem hanım buraya gelmedi. Ben Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasına gittim. 2 defa 3 defa hayırlı olsun’a gittim arkadaşlara. Ben Ak Partiye de hayırlı olsun’a gidiyorum İlçe Başkanı seçildiği zaman. Ben burada Cumhuriyet Halk Partisine bedava salon veriyorum, MHP’ye bedava salon veriyorum, Ak Parti’ye bedava salon veriyorum, biz de Belediye Başkanıyız aramızda ne fark var. O Büyükşehir Belediye Başkanı bizde İlçe Belediye Başkanıyız. 

Adnan AYTAŞKIN : Bir ara Özlem Hanım sanıyorum burada bir organizasyon yapılacaktı bir yemek miydi siz yapacaktınız hatta adam muhabbeti  oldu. Bozdoğan’ın Belediye Başkanıyla tartıştınız organizasyon iptal oldu.

Haluk ALICIK : Bozdoğan Belediye Başkanıyla Tartışmadık

Hayır, Bozdoğan Belediye Başkanıyla tartışmadık o Salim Tümer Apaydın’ın kendi çıkarması. Şunu söyleyeyim; şimdi Özlem hanım dedi ki, mecliste söylemiştim ben bunu Özlem Hanıma muhakkak bir yemek verin, insanları dinleyin falan, Allah var o dedi ki iki yerde yapalım doğu - batı diye ayıralım falan.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım 2 Yerde yemek Yiyelim Dedi

Özlem Hanım mecliste Doğu – Batı iki yerde yemek yiyelim diye söyleyince bende dedim ki tamam ben yapayım mı dedim. Tamam, sen yap dedi. Bakın dedim siz telefonlara çıkmıyorsunuz. Bu söylediklerimi söylediğim için çok rahat konuşabiliyorum. Ulaşamayız size hangi gün hangi tarih. Ben 2 gün boyunca aradım yine olmadı. Sonra bizim Mustafa Akkaya bizim büyükşehir meclis üyesi o gidiyor Perşembe günü saat birde geleceğim diyor. 1 veya 1 buçuk. Ben de tamam dedim 15-16 tane İlçe Belediyesi var hepsini aradım. 3-4 tanesi dışarıdayım gelemeyeceğim dedi. Gelecek olan Belediye Başkanlarının toplam sayısı 10 tanedir.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım’a Yöresel Ev  Yemekleri Hazırlattım

Bende tamam hanımefendi geliyor et yemeğidir falan nerede yiyelim dedim, Belediyede yiyelim. Belediyede yiyelim deyince bende kalktım taze fasulyedir, börülcesinden, bamyasından, semiz otundan vs burada ev yemekleri yapan bir dükkan var. Perşembe Nazilli’nin pazarıdır. Hiç kimse bırakıp gelmez. Arkadaşımız Ali Bey’e rica ettim, geldi Ali Bey buraya yemeği hazırladık hatta dükkana Hanım’ı baktı, İnsan gelmeyecekse bir en azından telefon açar dimi Özel Kalem’i arkadaş der ki biz iptal ettik Nazilli’yi gelmeyeceğiz.

Haluk ALICIK : Tümer APAYDIN beni Aradı

Organizasyondan 1 gün önce beni Salim Tümer APAYDIN aradı, diyor ki sen ne yapmaya çalışıyorsun, ne yapmaya çalışıyorum Belediye Başkanı arkadaşları yemek yemeye çağırıyorum, bunun muhatabı Tümer APAYDIN mıdır Allah aşkına, eğer Tümer APAYDIN özlem Hanım’ın Özel Kalemi ise sekreterliğini yapıyorsa eyvallah ama bu tarz bir şey Özel Kalem’den gelir, iptal edildi program denir bizde ona göre harcama yapmayız, insanları meşgul etmeyiz o gün 5 tane Belediye Başkanı geldi işin açıkçası özlem Hanım gelmedi.

Haluk ALICIK : Tümer APAYDIN’a Hakkımı Helal Etmiyorum Dedim

Bu işte kavga mavga yok ondan sonra ben şunu söyledim. Ben Tümer APAYDIN’a hakkımı helal etmiyorum dedim. Tümer APAYDIN Beyefendi de çıktı işte biz Nazilli’nin Kepçesi, Grayderi gönderdiyse Nazilli halkının şeyiyle gönderdi ama mevzunun onunla hiç alakası yok. Benim hakkımı helal etmiyorum dediğim nokta çok farklı bir nokta. Sen telefon açıpta bana bunu diyemezsin, herkes haddini bilecek, sen Bozdoğan Belediye Başkanısın, Bozdoğan ile ilgili bir şey olursa ben de aynısını yapsam o da bana aynısını diyebilir.

Haluk ALICIK : Tümer APAYDIN’ın Gücü Varsa Köprü Olabilirdi

Benim sana hakkımı helal etmiyorum dediğim nokta şu, Tümer APAYDIN olsun Ali Ulvi AKOĞLU olsun bunlar benim en iyi arkadaşlarımdır ve ben bunlara 2014 yılından önce çok yardım ettim. İşin açıkçası ben onu söylemek istemedim. Esasında Tümer APAYDIN burada eğer o kadar gücü varsa ki Özlem Hanım’ın yanında burada ki arkadaşlar ile ilgili köprü olabilirdi ama yapmadı ben ondan dolayı hakkımı helal etmiyorum dedim.

Haluk ALICIK : Özlem Hanım’la İşle İlgili Bir şey Konuşmayalım Dedim

Siz düşünebiliyor musunuz Özlem Hanım’a kim bilgi veriyorsa güveniyor. Bu bilgi çok çirkin bir bilgi, bu bilgi çok sağlıksız bir bilgi, bunu Nazilli Belediye Başkanına açıpta sorma gereği duymuyor, en azından beni arasa arkadaş sen bizim için bunu yapmak istiyormuşsun dese. Biz burada Özlem Hanıma şey yapmaya çalışıyormuşuz, Belediye Başkanlarını toplayıp onu boğacakmışız, olur mu ya Allah aşkına böyle bir şey. Ve ben adamlara şunu söyledim samimi olarak söylüyorum sakın ola ki Özlem Hanım geldiğinde kesinlikle ve kesinlikle iş ile ilgili hiçbir şey konuşmayalım dedim. Önemli olan burada bir kardeşlik yapalım. Bir birliktelik yapalım, oturalım bir yemek yiyelim dedim ama karşılığında aldığımız laf bu.

Haluk ALICIK : Ben Başbakan’a Ulaşıyorum

Düşünebiliyor musunuz bugün ben Başbakan’a Cumhurbaşkanı’na ulaşıyorum kardeşim ben Bakanlara ulaşıyorum, gidiyorum çatkapı tamam mı. Siz böyle olduğunuz halde en azından Özel Kalem’i nezaketen bile olsa arar der ki biz bugün gelmeyeceğiz. Organizasyonu iptal ederiz. Başka bir şey yok.

Haluk ALICIK : Bizim Kavgamız Nazilli İçin Olur

Ne kavgası olacak. Büyükşehir toplantılarında bir şey demiyoruz ki ben bu yaşımdan sonra kavga edemem ben onları 15-18-20 yaşımda yapıyordum. Onu da vatan millet bayrak için yapıyordum. Ülke için yapıyordum. O işleri geçtik biz. Biz onları Üniversite yıllarında gördük, lise yıllarında gördük, hepsini gördük onların geçtik. Biz kavga edemeyiz, bizim kavgamız Nazilli için olur.

Haluk ALICIK : Ben Bakan Veysel EROĞLU’na Teşekkür Ettim

Ben Nazilli’ye hizmet edenleri de şakır şakır da çıkıp söyleyen bir adamım. Ben Sayın Bakan Veysel EROĞLU’nu 7 Haziran seçimlerinden 1 hafta önce Sabah Gazetesinde, Yeniasır’da o dönem Zaman grubunda olsun değişik gazetelerin hepsinde Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz diye methiye yayınlatan benim. Seçimlere 1 hafta kalmış Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz diye.

Haluk ALICIK : Dandalaz Barajı İçmesuyu Projesine İmza Atmış

Niye Sayın Bakan Dandalaz Barajı için İçmesuyu projesine imza atmış bakın ben Nazilli’nin derdiyle dertlenmeyecek olsam benim İçme Suyu ile ne işim var Allah Aşkına, suyun parasını alan Büyükşehir, Bundan sonra Su’ya yatırım yapacak olan Büyükşehir, ben Büyükşehir Belediye Başkanı değilim baktığınızda ama ben Dandalaz Barajı Sulama Suyu, Nazilli Belediyesi İçme Suyu diye geçiyor, Muhalefet Belediye Başkan ı diyorsunuz.

Haluk ALICIK : Büyükşehir Protokol Yapmıyor

Bakın biz 96 Trilyon lira ishale hattı tutan rakam ihaleye çıkacak, Büyükşehir gidip protokol yapmıyor, Büyükşehirde ayda 30-40-50 milyar işte neyse ödeme yapacak Adamların yaptığı işe. Siz su parası alıyorsunuz Allah göstermesin 1 yıl sonra 6 ay sonra Nazilli’de su eksilse Su’yu veremeseniz o zaman 150 milyar verseniz yine kurtaramazsınız ama sen orada 30-40-50 milyar vereceksin Dandalaz Barajından içme suyu gelecek, ishale hattını Devlet çekecek, Büyükşehir yetkilileri imzalamıyor.

Haluk ALICIK : Bakanlıktan beni Aradılar

Bakanlıktan beni arıyorlar işte Büyükşehir Belediyesi ile aranız nasıl, ben dedim ki önce Allah’a güveniyorum, sonra Sayın Bakan’a güveniyorum sonra size güveniyorum. Düşünebiliyor musunuz 3 tane Çay’ın ıslahını yaptırıyorsunuz, Devlet 26-27 Trilyon para veriyor, 8-10 Trilyon da siz harcıyorsunuz, bakın bunlar yapılıyor, İsabeyli Gölet’ini siz alıyorsunuz.

Haluk ALICIK : Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu Yapılıyor

Nazilli’nin Sulama Suyunu Nazilli Belediyesi verecek siz bunları yapıyorsunuz bunları yapan İktidar partisi. Yine ben söylüyorum Sayın Bakan’a teşekkür ediyoruz diyorum. İşte bize Yüzme Havuzu yapıyorlar, eyvallah. İşte Kapalı Spor Salonu yapıyorlar eyvallah. Biz bunları yaptırıyoruz zaten.

Adnan AYTAŞKIN : İktidar Partisiyle Nazilli’de ortak çalışmalarınız oluyor. Yeri siz verdiniz sanırım Havuzu onlar yapıyor. Hatta Ak parti İl Danışma Meclisi toplantısında da size teşekkür ettiler.

Haluk ALICIK : Büyükşehir Belediyesi Hiçbir şey yapmıyor

Organize Sanayi’den hiç kimse yer vermemiş biz Yer verdik, şimdi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu oraya yapılıyor. Kapalı Spor Salonu için yeri biz verdik, Orayı da yapıyorlar. Bunları yapıyoruz, yaptırabiliyoruz, verebiliyoruz biz, siz Büyükşehir belediyesi olarak hiçbir şey yapmıyorsunuz ki, şimdi siz hiçbir şey yapmazsanız, ben hiç kimseyi ayırt etmiyorum ki insanlar beni ayırt ederlerse ayıp ederler.

Haluk ALICIK : Büyükşehir, Nazilli Belediye Başkanı’nı Yok Sayamaz

Sabah Namazında çıkıyorum yola, akşamın gecenin 12-1’ine kadar herkesin derdini dinliyorum ben, sen beni yok sayamazsın bana 42.000 oy veren Vatandaş gurubu var, Oy versin ya da vermesin 152.000 nüfuslu Nazilli Belediye Başkanıyım. Ben herkesin Belediye başkanıyım sen 152.000 Nüfuslu bir ilçenin Belediye Başkanını yok sayabilir misin ama sen yok sayıyorsun şuan.

Haluk ALICIK : Hiç Kimsenin Yeri garanti Değil

Seçim gelecek, herkeste görecek hiç kimsenin yeri garanti değil. Bizimde yerimiz garanti değil, başkalarının da yeri garanti değil. Zannetmeyin ki kimse bulunmaz hint kumaşı değil, herkesin kendine göre bir çapı var ama herkesin kendine göre de anlatabileceği bir şey var. Siz sokaktaki insandan su parasını alacaksınız, onu yapacaksınız, bunu yapacaksınız ama alt yapısını yapmayacaksınız. Oraya gideceksiniz yapmayacaksınız, buraya gideceksiniz yapmayacaksınız. 

Haluk ALICIK : Valilik El Koymalı

Atıyorum A ilçesi 20.000 nüfuslu bana oy verdi tamam mı oraya hizmet yağdıracaksınız, o ilçeden kaç lira kesildi de hizmet yağdırıyorsunuz, işte yasada ki hata burada sıkıntı burada, işte burada Valilik olsun, devreye girmeli niye Valiler mesela A ilçesinde yatırım gelmediği zaman giriyor da Büyükşehirden kesiyorsa yasa da değişecek zaten. Eğer Aydında Adaletli para dağıtımı olmuyorsa Büyükşehir yapmıyorsa Valilik el koymalı, yapmalı Mahalli İdareler vasıtasıyla neyse eksik yapmalı ve Büyükşehir payından kesilmeli.

Haluk ALICIK : İnşaat Yapılmış, Millet Bekliyor

Ben söyleyeyim 31 ay, 5 Trilyondan 155 Trilyon paranız kesilmiş, siz altyapısı yapılmayan bir sürü yerler var. Millet bekliyor inşaat yapılmış, her şey yapılmış ya insanlar Cumhuriyet Halk Partisinden adamlar da var. Ak Parti’de var, HDP’de var. Bakın şunu söyleyeyim size bir sokak var ya oraya ishale hattı döşenmesi veya oraya kanalizasyon döşenmesi, Nazilli Belediyesi’nin 2014’ten önce 3 gününü alırdı arkadaşlar.

Haluk ALICIK : Alt Yapı Yok, Yolu Yapsak 2 Gün Sonra kazıyorlar

Size ben burada devasa bir iş yapacaksınız demiyorum, Nazilli’nin altyapısını değiştireceğim derseniz tamam o zaman isterse 1 sene sonra gelsin, eyvallah ama siz yeni inşaat olmuş adam gelmiş apartmanı bitirmiş, apartmana insanlar yerleşmiş, Kanalizasyon bağlanacak, yok. Hadi yapmıyorsun vazgeçtik biz yapıyoruz, biz yapacağız e altyapı yok, Altyapıyı yapmadan yolu yaparsak sonra geliyor 2 gün sonra da kazmaya kalkıyorlar. O nasıl olacak böyle de bir şey var.

Adnan AYTAŞKIN : Başkanım siz birde Amatör Spor Kulüplerinin yönetimindesiniz. Spor ile de içiçesiniz. Nazilli’de ki Spor dan bahseder misiniz ?

Haluk ALICIK : Nazilli’de 8-10 Tane Sahamız Var

Nazilli Belediyespor biz olmazsak olmaz zaten. Amatörleri de destekliyoruz. Nazilli’de güzel kulüplerimiz var, 8-10 tane sahamız var, sentetik olsun, çim olsun. Bunların gece ışıklandırmaları bile var. Hepsine biz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Amatör Spor Kulüplerine Forma olsun, Araç tahsisi olsun.

Haluk ALICIK : Yıldızgücü Spor Başkanıyım

Baktığınız zaman Amatör Spor kulüplerinde ki arkadaşların çoğu zaten bizim kendi arkadaşımız, ben zaten Yıldızgücü Spor kulübününde Başkanlığını yapıyorum. Şimdi 2 tane daha Çim Saha yapacağız. Aşağıya Sümer Parkın olduğu yere.

Haluk ALICIK : Amatör Spor Kulüpleri Desteklenmeli

Amatör Spor Kulüpleri desteklenmeli, desteklenmezse zaten Profesyonel lige baktığınız zaman sıkıntı yaşarsınız. O yüzde Amatör Spor Kulüplerinin desteklenmesi gerekiyor. Bunun içinde ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. İleriki günlerde de daha farklı projeler ile devam edeceğiz.

Kaya GAYMALI : Hedefiniz ne Başkanım, Nazillispor olarak.

Haluk ALICIK : Nazilli Belediyespor Bu Sene Kötü Gidiyor

Nazilli Belediyespor bu sene çok kötü gidiyor baktığınız zaman iyi bir kadro kurduk ama uyum sıkıntısı var. geçen sene iyiydi ama geçen sene de son zamanlarda bir şey yapılmıştı. Biz bu sene Şampiyon olalım diye çıktık ama o hayal olacak gibi görünüyor.

Adnan AYTAŞKIN : Siyasi olarak Meral Akşener gurubu ve Devlet Bahçeli gurubu olarak partiniz 2 ye ayrılmıştı. Siz Meral AKŞENER’i desteklediniz diye biliyoruz.

Haluk ALICIK : Ben Muhalif Gruptaydım

Ben muhalif gruptaydım. Sadece Meral AKŞENER’i desteklemek değil bütün Muhaliflerin hepsini beraber destekledim. Biz değişimden yanaydık partide. Değişimden yana olduğumuzu da her zaman söyledik. Değişimden yana derken kesinlikle saygısızlık yapacak anlamına gelmesin.

Haluk ALICIK : Her Tarafta Devlet Bey Var

Basında görmüşsünüzdür işte buraya geldi bir yerel gazeteci arkadaşımız, Belediyeden Resimler indirilmiş diye haber yaptı. Kendiniz görüyorsunuz işte burada kaç tane yerde Devlet Bey var, burada Devlet Bey’in Fotoğrafı var, orada Devlet Bey’in Fotoğrafı var. Şimdi o Fotoğrafın asıldığı yer tahta, beton değil, ben Rize’deyim 1 haftalık izindeydim.

Haluk ALICIK : Siyasette Sizi Çekemeyenler Oluyor

Devlet Bey’in Fotoğrafının olduğu Çerçeve düşüyor, kırılıyor, Çerçeve tamire gönderiliyor, Belediye Başkan Yardımcılığı yapan arkadaşta Basın Mensuplarıyla bir toplantı halindeyken orada görülüyor. Haluk Bey zaten muhalifti tamam mı ? Devlet Bey’in de Resmini indirmiş, deniliyor. Siyasette bunlar ne yazık ki oluyor, Siyasette içerinden ve dışarıdan sizi çekemeyen insanlar oluyor, Siyasetin cilvesi bu.

Haluk ALICIK : Genel başkanımıza Saygısızlık Yapamayız

Ama gönül isterdi ki burada gelsinler bize sorsunlar, biz bir cevap verelim noktasında olurdu ama fısıltı gazetesine inanıp ta gerçeklere inanmamak. Tamam değişim yanlısı olabiliriz ama biz Genel Başkanımıza saygısızlık yapamayız. Bizim Genel Başkanımızın söylediği bir laf var. Her toplantıda da söylüyor. Sevgide Serbestlik Saygıda mecburiyet vardır. Sevmesekte birbirimize saygı göstermek zorundayız. 

Röportaj Haber : Adnan AYTAŞKIN

adnan-445.jpgkaya-445.jpgdsc00777.jpg

baskan-makaminda-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 18083 defa okunmuştur
YORUMLAR
buyuk.baskan
naif.ayes
Saygila.selamla.sizi.cok.seviyom
17 Ekim 2016 Pazartesi 23:36
176.54.181.41
buyuk.baskan
naif.ayes
Saygila.selamla.sizi.cok.seviyom
17 Ekim 2016 Pazartesi 23:36
176.54.181.41
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim