• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oyuncu Cesur DOĞAN İle Çok Özel Röportaj +
01 Ocak 2016 Cuma 16:28

Oyuncu Cesur DOĞAN İle Çok Özel Röportaj +

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Hadi Ya Filmi Senarist ve Başrol Oyuncusu Cesur DOĞAN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Ekim 2015'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Hadi Ya Filmi Senarist ve Başrol Oyuncusu Cesur DOĞAN İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Adnan AYTAŞKIN :

Nerelisin nerede doğdun hangi eğitimleri aldın? Hangi lise de okudun ?-

Cesur DOĞAN : Adnan İle Ortaokul Arkadaşıyız

Evet öncelikle Mardinliyim Adnan biliyorsun çünkü nerden biliyorsun çok küçük yaşta tanışıyoruz senle, çünkü Adnanla ortaokul arkadaşıyız. 12,13 yaşından beri tanışıyoruz. Adnan ın saçı döküldü benim dökülmedi ve benden büyük gözüküyorsun o da doğru, Adnan ortaokulda beraberdik sonra biliyosun liseye geçtik ondan sonra  Aydın Lisesindeydim.

Cesur DOĞAN : Uzun Yıllar Radyo'da Çalıştım

Evet ondan sonra Adnan benim bir radyo dönemim oldu, Üniversite deneyimim olmadı uzun yıllar biliyorsun radyoda çalıştım, yerel radyoda spikerlik yaptım, ondan sonra Tiyatroya karşı bir amatör olarak bir eğitimim vardı ama hani profesyonel olsun istedim, bu da bir dizi sayesin de oldu. Ezo gelin,

Cesur DOĞAN : Ezogelin Dİzisinde Oyunculuğa Başladım

Ezogelin dizisinde oyunculuğa başladım tesadüfen oldu ,eğitim almak istedim araştırdım ve diolog iletişim Can Gürzap Arsen Gürzap'tan eğitim aldım, orada eğitim bittikten sonra geri dönmedim hiç, hep İstanbul da kaldım, küçük küçük dizilerde oynadım, Birkaç tane sinema filmim oldu, Geçen sene de HADİ YA başladı, bir fragmanla başladı küçük bir teaser çektim, ondan sonra olan oldu zaten internette bir haber oldu, haber olduktan sonra da biraz bekledi bu iş.

Adnan AYTAŞKIN : Hadi Ya Filmi Neyi Bekledi Uzun Süre ?

Cesur DOĞAN : Hadi Ya'yı Söke'de Çektik

İmkansızlıktan, para olmadığından, yapımcı bulamamaktan ve bu sefer nasip oldu HADİ YA'yı Söke de çektik, AVCI FİLM Hasan Avcı ile beraber, seneryosu bana ait, baş rollerinde ben varım ondan sonra yönetmeni ben değilim sadece seneryo ve başrolü, Senem Kuyucuoğlu var, Pop star Mehtap var Mehtap Yılmaz, Volkan Baş var Egelilerin çok iyi bildiği sağolsun sonradan İstanbulda konuk oyuncu olarak oynayan Levent İnanır var, İlkin Çakır var, Sertaç Akkaya var, Hülya Böcekli var, Tuncay Gençkalan var. Güzel bir film oldu değişik bir film çekimler bitti.

Adnan AYTAŞKIN :

Çekimler Neden Söke İstanbul ?SÖKENİN ÖZELLİĞİ?

Cesur DOĞAN : Aydın Söke'de Çekilmesi Gerekiyordu

Neden Söke'de çekildi Söke'nin özelliği ne dersen çünkü seneryomuzla alakalı burada Mardinli yasayan bir aile uzun yıllardır burada yasıyor  ve İstanbul dan konsere gelen iki arkadaşın hikayesi o yüzden yani seneryo gereği  Aydın da çekilmesi gerekiyordu ve gerçekten de istediğimizi orada çektik yani Söke de inanılmaz mekanlar var.

Adnan AYTAŞKIN :

Şimdi komedi filmimi birazcık bahsedermisin?

Cesur DOĞAN : Trajikomik Bir Film Çektik

Yani aslında  Komedi filmi trajik komedi çünkü yani şimdi oyuncularımız izlemedi bir tek ben izledim, yani hem gülecekler hem ağlayacaklar inan bana.

Adnan AYTAŞKIN :

Evet vizyona nezaman girecek ?

Cesur DOĞAN : 2016'nın Başında Vizyona Girecek

Yani vizyona inşallah 2015 filmi sonuna kadar girmeyi düşünüyoruz ama şuanda biliyosun Adnan yani ne olacağı belli değil, şuanda ülkemizde çok kötü bir durumda yasta, inan yani şuanda vizyon olsaydı ben iptal ederdim, kesinlikle yani o kadar büyük acımız var, bekliyoruz Adnancım bilmiyorum ama hani 2015 te veya 2016 nın ilk aylarında vizyona girecek.

Adnan AYTAŞKIN :

Evet Hadi Ya Filminin devamı gelecekmi ?

Cesur DOĞAN : Hadi Ya 3 Seri Olarak Gelecek

Tabi tabi gelecek çünkü HADİ YA filmini üç seri olarak yazmıştım ben, Hadi ya Mardin, HADİ YA İstanbul da bitiyor. HADİ YA Aydın ı çektik, üç seri halinde ondan sonra İnsallah başka filmler gelecek.

Adnan AYTAŞKIN :

Bu sektörde  kaç yıldır İstanbul dasın?

Cesur DOĞAN : 2009'da Bir Dİzi İçin İstanbula Gittim, Dönmedim

evet  kaç yıldır İstanbuldayım, 2009 dan beri İstanbul dayım, 2009 da gittim çok eski değil aslında dizi dedim ya bir dizi için, dizi bittikten sonra da ben hep mücadele ettim yani  çok sevdim  alaylı olabiliriz sonradan eğitim aldık çok iyi hocalardan, alaylı yız ama hani çok iddalıyız, alaylı olmak demek sinema yapmamak değil, inşallah beğenirler ilk filmim Adnan ne diyeyim.

Adnan AYTAŞKIN :

Seni ne zaman Türkiye de herkesin tanıdığı bir oyuncu olarak göreceğiz?

Cesur DOĞAN : İnşallah Hem Senarist Hemde Oyuncu Olarak Hatırlanırım

Yani inşallah tanıdığı olarak değil de akılda kalmam da yani iyi seneryo yazmış bu adamın kalemi kuvvetli oyunculuğu da iyi olarak hatırlanırım, yani inşallah bu olur, benim hedefim bu Adnan çünkü gerçekten beş senelik bir hikaye yani beş sene de seneryo haline geldi, gerçek bir hikaye yani anladın mı, ben profosyönel bir senarist olmadığım için ben bunu dönem dönem yazabildim, parça parça öğrene öğrene destek ala ala bu arada seneryo danışmanımız da var, KASIM UÇKAN. Seneryo bana ait danışmanımızda Kasım Uçkan, yani anladın mı çok uzun bir süreç sürdü yani gerçekten hani film yapmak bişey anlatmak çok zor ben yaptım demiyorum hala, anladın mı çok zor. keşke yapabilsem, öyle bir sektör öyle bişey.

Adnan AYTAŞKIN :

Sinema olarak mı devam edeceksin yoksa dizilere devam mı? Teklifler ?

Cesur DOĞAN : Yine Film Yapmak İstiyorum

Valla Adnan ne yalan söyleyeyim eğer sinemada başarırsam bir daha film yapabilecek kadar para kazanabilirsem inan ki film yapmak istiyorum, bunu çok içten söylüyorum, bir film daha yapabilecek paramız olursa çünkü çok zor yani bizim ne sponsorumuz vardı Adnancım, ne bir desteğimiz vardı, kendi imkanlarımızla setin son günü medya dan zaten biliyorlardır çok ulusal medya ya da yansıdı çok büyük bir kaza geçirdik aracımız yandı Söke de, büyük bir maddi zarar Allah tan hiç kimseye bir şey olmadı tek seyimiz o dur yani, o yüzden benim beklentim o inşallah bir gün gişe yapar.

Adnan AYTAŞKIN :

Şimdi bu hani tekrar film yapacak paramız deken, yani anlamadığım için soruyorum filim gişe yaptı çok sayıda izlendiği zaman mı bu paralara sahip olucaksınız ?

Cesur DOĞAN : Gişe Yaparsa Yine Film Çekeceğim

Tabi ki Adnancım büyük bir maliyet film yapmak yani şimdi herkes biliyor yani çok büyük paralar yani küçük paralara film yaptığın zaman zaten film olmuyor yapamıyorsun yani, olmuyor, film yapmak gerçekten çok zor bizde çok kısıtlı imkan olmasına rağmen yapımcımızın neler yani, ben gözümle gördüm yani olmuyor, yani tabiki  gişe yapmazsa beklemen lazım Adnan, para olmayacak çünkü bu filme para yatırdık bu da bir parayla yapıldı sonuçta, kesinlikle.

Adnan AYTAŞKIN :

O soruya şöyle cevap vermemiz lazım aynı anda kaç sinema da ?

Cesur DOĞAN : 10 Kopya İle Vizyona Gireceğiz

İnşallah 100 kopya tüm illere dağılmış olacak yani bu Türkiyenin her yerin de bir tane HADİ YA olacak, inşallah.

Adnan AYTAŞKIN :

İnsallah yurt dışında vizyon durumu var mı?

Cesur DOĞAN : Önce Türkiye Sonra Yurt Dışı

Tabi ki o sonra olacak bir şey hani Türkiya vizyonundan sonra.

Adnan AYTAŞKIN :

Reklama yönelik sen bu sektörden geldin tanıtım la ilgili durum nedir?

Cesur DOĞAN : TV Programlarına Çıkacağız

Yani çok paramız yok Adnancım tanıtımla ilgili yani çok çok aşırı diğer firmalar gibi yok ama biz filmimize inanıyoruz inşallah, izleyen diğerine söyler ya biz film izledik diye, biz ona güveniyoruz, tabiki tanıtımlarımız olacak oyuncularımızla televizyon programlarına çıkacağız, bazı programlar zaten şimdiden belli, o kadar yani bildiğimiz bir piar yapılacak, ondan sonrası artık seyircinin, bizde bitiyor.

Adnan AYTAŞKIN :

Gala iki tanemi yapılacak?

Cesur DOĞAN : İstanbul ve Aydında Gala Yapacağız

İnsallah İstanbul ve Aydın çünkü filmi Aydında çektik Aydın benim için özel ben Aydın da büyüdüm ailem burada, arkadaşlarım burada tabiki burada da bir Gala yapacağız.

Adnan AYTAŞKIN :

Kaç bir milyonmu izlenecek ne diyosun?

Cesur DOĞAN : 1 Milyon İzlenirse Hemen Yeni Filme Geçerim

ooone diyosun Adnancım bir milyon izlenir inşallah bir milyon izlenirse az önce ki sorduğun soruyu hemen cevap verebilirim hemen diğer filme başlayabilirim, hemen hemen, biz şunu yapmayacağız CESUR DOĞAN olarak para kazandım, ev alayım, araba alayım yok. Sinema yine filme yatırımımızı yapacağız yine insanlar çalışacak yine hikayeler gerçekleşecek  buna inan yani sen beni  eski tanıyan insanlardan birisin, bu hayal zaten sinemanın seyi değilmi ? Yani düşünsene başkasına satıyosun parayla başka bir hayatı.

Cesur DOĞAN : Çok Süprizlerimiz Var

Mehtap var film de, Mehtap olduğu için cok güzel sarkılar var, cok sürprizlerimiz var dedim ya komedi filmi değil bizimkisi yani insanlar sadece güleceklerdi ama bir hikaye izleyecekler, bir gerçek var orada.

Adnan AYTAŞKIN :

Hikayenin ana fikrini söyler misin ne anlıyacağız?

Cesur DOĞAN : 2 Asker Arkadaşının Hikayesi

Aslında hani cok büyük bir sürprizi var cok özele giremem ama inan ki iki asker arkadaşın hikayesi, bir sürpriz, baş kahramanımız Haydar'ın bir günde hayatı değişiyor hem hayellerine kavuşuyor hem de hayatının en kötü dönemini yaşıyor, düşünebiliyor musun hayalini gerçekleştiriyosun ve en kötü gününü yasıyorsun, bu bir dram aynı gün.

Adnan AYTAŞKIN :

Şimdi seylerdende bahsetsene sen baya birkaç dizide oynadın onlardan anlatmadın anlatırmısın? Orada sadece oyuncuydun

Cesur DOĞAN : Bana Bir Soygun Yaz'da Selim Karekterini Oynadım

Adnan benim en çok izlenen filmim bana bir soygun yaz orada selim karakterini oynadım, orada beni çok sevdiler, seyirci orada biraz tanımaya başladı sinemada selim karakteri çok sevildi bana bir soygun yaz zaten ne diyeyim sinema olarak ilk filmimdi çok uğurlu geldi bana, O filmde sadece oyuncuydum, o zamandan zaten yazmaya başlamıştım.

Cesur DOĞAN : Yapımcıma Teşekkür Ediyorum

Hadi Ya filmi için  yani bekliyosun çünkü kime diyeceksin ki daha yenisin inandıramıyorsun cok zor kaç tane yapımcı gezdim lütfen bunu yaz inanmadılar, yapmadılar filmi, inanmadılar bu hikayeye, ben yapımcıma filme cok teşekkür ederim arkasında durdu hikayenin, çünkü korktular benim hikayemden zor bir hikaye girmek istemediler nedense.

Adnan AYTAŞKIN :

Kaç kişilik bir ekip le çekim yaptınız? kalabalıkmıydı?

Cesur DOĞAN : Sette 110 Kişi Olduğumuz Günler Oldu

Yani şöyle söyleyeyim, 110 kişi olduğumuz günler oldu, yardımcı oyuncularlan zaten sabit bi 40 kişi istanbuldan gelmişti, bir 10 kişi buradan dahil oldu, buradan çok arkadaşim destek oldu, Adnan burada büyüduğum için buradan da çok destek oldu, özellikle teşekkür ediyorum herkese.

Adnan AYTAŞKIN :

Söke de destek olanlar oldu mu?

Cesur DOĞAN : Söke Belediyesi'ne Teşekkür Ediyorum

Söke de çok destek oldular, Söke Belediyesi yani Emniyet her zaman bize yardımcı oldu yani halkı özellikle kalabalık sahnelerimiz vardı gönüllü gelip oynadılar hepsi o kadar doğal sahneler çektik ki yani insanlar bu film de Aydın'ı Söke'yi gerçekten ege insanını görecekler, cünkü Egelilerle Güneydoğulu bir ailenin hikayesi aslında onuda görücekler aslında bir sorun yok bu film dedim ya sana adnan bir derdi var, biz film yaptık, yaptığımızı düşünüyoruz yani inşallah beğenirler eleştirilere açığım, zaten eleştirecekler ilk filmim bu çünkü hata yokmu tabiki var yani ama diyorum ya devam edecek bu yeter ki  paramız olsun.

Adnan AYTAŞKIN :

İlk filmini çekmek size nasıl bir duygu hissettirdi?

Cesur DOĞAN : Para Beni Bu Kadar Mutlu Edemezdi

Yani sana şöyle söyleyeyim nasıl bi duygu parasal hiç bir şekilde bu kadar mutlu edemezdi beni düşünsene sen kendini düşün gözünü kapat DVD'in var afişin var, sinema filmin var ve tarih olacak bunu başar mıssın yani bu herkese nasip olucak bişey değil bence ben öyle düşünüyorum yani, iyi film kötü film farketmez, bir sinema var, bir aşk var gerçektende bir emek var çünkü insanlar inanmışlar bunu çekmişler en büyük şeyi başardım yani çok zor bir şey başardım bunu bilin yani çok böyle kendiliğinden gelmedi.

Cesur DOĞAN : Alay Eden Yapımcı Oldu

Adnan dedim ya sana kaç yapımcıdan geri döndü alay eden oldu benle böyle seneryo mu olur diye çok önemli yapımcılar söyledi bunu bana ben yine dedim ki vardır bir hatam seneryoyu düzelttim.dediklerini dinledim.çok zor çünkü seni kabullenmeleri için tanımaları lazımizin vermiyorsunuz  tanıyın diye izin vermiyorsunuz bizde diyoruz ki bi tanıyın görün izin verin yani ben çok zorlandım diyorum ya anlatamadım satamadım filmi

Adnan AYTAŞKIN : 

Tesekkür ediyorum.

Cesur DOĞAN :

Ben teşekkür ederim.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3617 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim