• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep TANER İle Çok Özel Röportaj
16 Mart 2014 Pazar 01:08

Recep TANER İle Çok Özel Röportaj

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'ın MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Recep TANER İle Çok Özel Röportaj.. Mart 2014

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'ın MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Recep TANER İle Çok Özel Röportaj.. Mart 2014

Recep Taner : Ana Kimliğim Türk, Alt Kimliğim Yörük

Tabi ben Koçarlı Karacaören Köyü'nden Aydın'a göç etmiş bir çiftçi ailenin çocuğu olarak Aydın Merkezde 1957 yılında dünyaya geldim.İlk tahsilimi eski ismiyle Devrim okulu, yeni ismiyle Yahya Kemal İlkokulunda tamamladım. Arkasından orta ve lise öğrenimimi Aydın İmam Hatip okulunda, yüksek tahsilimi de Ortaklar ve Kütahya eğitim üniversitelerinde tamamlayarak öğretmen çıkmış bir arkadaşınızım. Ama meslek olarak muhasebecilik, 35 yıldır Aydın çarşıda, çarşı esnafı olarak Muhasebecilik yapmaktayım. Aslen kök olarak baktığınızda Yörüğüm. Gerçi ana kimliğimiz Türk'lük, alt kimliğimiz Yörük'lük.

Recep Taner : 1980 Öncesi Gençlik Örgütlerinde Bulundum

Siyasi geçmişimden bahsedersek şimdi ben 1980 öncesinde ülkü ocaklarında masa başkanlığı, ülkü ocaklarında yöneticilik görevlerinde bulundum o dönemin şartları içinde. 1980 öncesinde Milli Türk Talabe birliğinin kurucu üyesiyim, Aydın'da kurucularındanım. TÖMFED ( Töre Müzik Folklor Eğitim Derneği ) nin Aydın kurucularındanım gençlik örgütleri bunlar. O dönemlerde onlarda bulundum, ülkü ocaklarında bulundum.

Recep Taner : 1994 Yılından  Beri MHP Çatısı Altında Her Görevde Bulundum

1980 sonrasında da 1994 e kadar aktif bir siyasetim olmadı. Ama ortağımın kardeşinin Anavatan partisinde siyaset yapmasından dolayı ANAP'lıların arasındaydık. 1994 ten itibaren Milliyetçi Hareket Partisinde il yöneticisi olarak, il muhasibi olarak göreve başladım. 1994 - 1999 arasında Milliyetçi Hareket Partisi il muhasipliği görevini yerine getirdim. 1999 seçimleri öncesinde Aydın Belediye Meclis Üyesi adayıydım. Bu adaylığım devam ederken genel merkez tarafından Aydın'da atama il başkanlığı bünyesinde görevlendirildim ve 1999 18 Nisan seçimlerinde Aydın il başkanlığı yaptım. Arkasından da 2007 yılına kadar da muhtelif aralıklarla İl Başkanlığı görevini sürdürdüm. Arada 2002 seçimlerinde Milletvekilliği adaylığı durumum  oldu.

Recep Taner : 2007 Seçimlerinde Milletvekili Seçildim

Siyasi olarak da 2007 seçimlerinde Aydın Milletvekili seçildim. Mecliste grup yönetiminde görev aldım, MHP grup yönetiminde de dilekçe komisyonunda  Milliyetçi Hareket Partisini  temsilen görev yaptım 4 yıl süresince. Meclis çalışmaları süresince de Aydın'da en fazla gündem yaratan, en fazla soru önergesi veren, orada soru soran Milletvekili seçildim ki o da Aydın'la ilgili meseleleri, Türkiye gündemini ortaya koymak için yaptığım çalışmaların bir göstergesiydi.

Recep Taner : Bu Sefer MHP İçinden Aday İstendi

Adaylık Sürecim Söyle gelişti, Aydın'da partililerimizin, teşkilatlılarımızın mensupları arasında bir olgu oluşturduk. Geçen seçimlerde Hüseyin Aksu Beyin aday yapılması o süreç içinde parti içinde bir kısım arkadaşlarımızın görüş ayrılığına düşmesi, Hüseyin beyin odasında çalışmalara katılmıyor şu bu. Bu dönem milliyetçi hareket partisi kendi içinden bir adayla çıksın düşüncesini ortaya koyuyordu. Bu noktada da işte 2 milletvekili, şu anda mevcut milletvekili Büyükşehir'e, eski Milletvekilimizde Efelere çıksın düşüncesiyle teşkilatlarda bir hareketlenme başladı.

Recep Taner : Vatandaşlarımız Abi Aday Çıkar mısın Diye Bana Geldi

Partililerimizden Efeler adaylığı için yoğun talep gelince tabi bu bize iletildi, İlçe Başkanımız geldi söyledi bana, abi böyle böyle görüştüğümüz arkadaşlarımız böyle bir teveccüh var ne dersin uygun bulur musunuz diye. Erken olduğunu biraz daha zamanın beklemesi gerektiğini düşündüm. Çünkü benim normalde bu dönemde Belediye Başkanlığı düşüncem yoktu mantıklı olarak başta ama baktık ki vatandaşta o teveccüh gözüküyor, normal vatandaşın kendisinden de abi çıkar mısınız çıkarsanız iyi olur şu bu noktasında talepler gelince bu noktada çıkmaya niyetlendik, arkasından da zaten gerek Aydın İl Teşkilatımız gerek Büyükşehir adayımızla oturup nasıl olmalı, nasıl bakmalı noktasında bir yol belirledik.

Recep Taner : Genel Merkez İle Görüştük, İhtiyaç Olduğu Söylendi

O süreç içinde benim çocuklarım Ankara'da çalışıyorlar. Biri eğitiminin staj bölümünü yapıyor, diğeri de ODTÜ'de çalışıyor. Dolayısıyla onların yanına sık sık ziyarete gidip geliyoruz, bu ziyaretler sırasında Genel Merkezle görüştük. Milliyetçi  Hareket Partisi'nin Türkiye genelinde güçlü çıkması için Aydın'da ihtiyaç olduğunu söylendi.

Recep Taner : Beklediğimin Üzerinde Teveccüh Görüyorum

Bizde kararımızı verdik ve yola çıktığımız günden beride ben Aydın kamuoyuna, Aydın'daki partili partisiz tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Beklediğimin üzerinde bir teveccüh gördüm, insanlar tabi ki siyaset yapan insanlarda bir beklenti olur. Ama o beklentinin üzerinde bir teveccüh olduğunu gördüm ki bu beni şahıs olarak, nefis olarak memnun etti. Çünkü demek ki geçmişte Aydınlı ile belli bir irtibat sağlamışım, bu irtibatın sayesinde de bugün Aydınlı bize o teveccühü gösteriyor. Bundan dolayı da memnunum.

Recep Taner : Özlem Çerçioğlu Benim Rakibim Değil

Şimdi Özlem Çerçioğlu benim rakibim değil, Büyük şehirde aday dolayısıyla benim rakibim konumunda değil. Ama benim şu an göreve talip olduğum Efeler Belediye'si eski Aydın Belediyesi'nin üzerine ilave edilen  yani genişletilmiş halidir. Dolayısıyla benim geçmişteki yaptıklarını devam ettirecek olduğum Arkadaş.

Recep Taner : Aydın Belediyesinde Yatırımlar Vatandaşı Memnun Etmedi

Bugün Özlem Hanım'ın yapmış olduklarına bakıldığında Aydın'da bir çok şey yapılmaya çalışıldı ama yatırım olarak baktığımız zaman bir yapılan şeylerin içinde gerçekten vatandaşların menfaatine olan gerçekten vatandaşın yarınlarda şu eseri belediye başkanı yaptı, bir Nevzat Biçer parkı var eserdir, her zaman anılacaktır, veya şunda bozulup yapılan kent meydanı,  Atatürk meydanı geçmişte yapılan bir çalışmadır ve güzel bir çalışmadır. Onun yan tarafında havuz yapılan orada çukur park vardı, havuz vardı onun olduğu yer bir çalışmadır, eserdir. Çünkü vatandaşın lehine bir şey olabiliyor. Bugün yapılan şeylere bakıldığı zaman yatırımların içinde vatandaşı gerçekten memnun edecek bir yatırım görmekte zorlanıyoruz.

Recep Taner : Egemenlik Bulvarına 6 m'lik Kaldırımlar Yapılıyor, Şaşırıyorum

Hangi yatırıma bakacak olursak bakalım; Egemenlik Bulvar'ına dediğimiz yatırım, Egemenlik Bulvarı'nda trafik yoğunluğunun fazla olduğu yaya yoğunluğunun çok az olmasına rağmen hangi akılla 6 metrelik kaldırımlar yapılıyor, şaşıyorum. Yani dereden taraf 6 metrekare oraya hiç bir itirazım yok, yürüyüş yolları gibi. Diğer taraftaki ticari iş yerlerinin önündeki kaldırımların 6 m olması, bugün oradaki trafiği sadece 6-7 metrelik bir yola sıkıştırmanın mantığı var mı bilmiyorum. Şuanda 2 araba park etmiş ise 3. bir arabanın oradan geçemiyor, gerek var mıydı bu 6 metrekarelik kaldırıma yapıldı, yanlış yapıldı.

Recep Taner : Yapılan Otogar İle Projesinin Alakası Yok

Bir garaj yapıldı garajın yer seçimi  eğer oradaki hazine arazilerinin kullanılmasıyla ilgili düşünce ile oraya yapıldıysa haklıdır orada 80 dönüm civarında bir hazine arazisi vardı, o 80 dönüm hazine arazisini kullanmak amacıyla oraya yer seçimi yapıldı.  Şimdi 20 küsur döneme yapıldı, bunun neden bu şekilde olduğuna baktığımızda bizim öğrendiğimiz kadarıyla belediye Milli Emlak a yatırması gereken Ecri Misil Ücretlerini ödememiş             ödemediğinden dolayı oradaki kullanım hakkı valilik tarafından iptal edilmiş. Yani bu 80 dönümü alamamalarının altında yatan sebep paralarının ödenmediği için, aslında çok küçük bir rakam bugün yapılan yatırımların yanında sembolik rakamlar, o rakamlar yatmadığı için bugün ufacık Garajımız oldu artı o garajın Plan projesine baktığımızda yapılan plan proje sayın Çerçioğlu'nun geçmişteki kendisinin vaat ettiği plan projeden çok farklı, sözüm ona vaat etmiş olduğu garaj planı burada onun vaat ettiği garaj planı ile bugünkü yapılan garajın ne alakası var. Bu yapılan otogarla projenin ne alakası var.

Recep Taner : Garaj'da Düğün Salonunun Ne İşi Var

Şu anda bana hiç kimse kalkıp ta otogarda yapılan nikah salonunu düğün salonunu hangi zihniyetle hangi amaçla yapıldığını söylemesi gerekir. Garajda düğün salonunun ne işi var, oraya düğün salonu yapan zihniyet oraya AVM ler var alışveriş merkezleri, alışveriş merkezlerinin olduğu yerde kongre salonunun ne alakası var. Orada kongre salonu var kongre salonunun ne alakası var. Kongre salonu, Düğün salonu ve AVM lerin artı giden gelen yolcuların,  yolcu indirme bindirme yerlerinin  araçlarının olduğu bir yerde diyelim 600 kişilik salon var, 600 kişilik bir salonda 3 kişi bir arabayla gelse 200 tane araba yapar. Kaç araçlık otopark var 67 araçlık, 67 araçlık bir otopark bunu izah edemezsin.

Recep Taner : İhaleye Çıkarılan Dükkanlar Mescit Yapıldı

Ben orada biliyorsun bir polemik oldu, garajda mescit yok davası ben orayı hala iddia ediyorum garaj projesinde mescit yok. Şu anda mescit yapılan yeri şu an basın olarak siz araştırın şu anda mescit yapılan yer daha önce mescit yapılan yer ben bunu iddia etmeden önce ihaleye çıkarılıp alıcı bulmayan boş dükkanlardır. İhaleye çıkarıldı onlar çıkarılan ihale ilanında şu anda mescit yapılan 2 oda daha önce ihaleye çıkmıştır, ihalede birileri alsaydı oraları sen mescidi nasıl yapacaktın nasıl ihaleye çıkarıyorsun mescit ihaleye mi çıkarılır ben ne zaman dedim ki böyle böyle unutmuşlar ki ikaz etme açısından o polemiklerin yaşandığı dönemde projede yoktu şu anda da yapılan yerler kendileri ihaleye çıkarttıkları ama alınmayan yerleri birleştirilmiş ve mescit haline getirilmiştir.

Recep Taner : Özlem Hanım Başladı Bağırmaya..

Ben caminin, dinin ne olduğunu iyi bilen bir insanım 1. si eğitimimin kökeni İmam Hatip, 2.si ben bunlarda hassasiyeti olan bir insanım. Dolayısıyla kesinlikle tek kelime ben demeden cenaze orada musalla taşının önünde taziyede bulundum. Özlem Hanımla karşılaştım nezaketen elimi uzattım tokalaştık, orada kendisi yüksek bir sesle normal bir sesle söylese hiç itirazım olmazdı ve biz 3 kişiydik 1 arabayı kullanan arkadaş, birde benimle birlikte dolaşan Arkadaşla cumartesi pazarını ziyarete çıkmıştık. 3 kişi gittik oraya arkadaşımızın 2 si abdest alıyordu bende bir taziyede bulunayım diye musallanın önüne geldim Özlem Hanım başladı bağırmaya Recep Bey,  Recep Bey orada burada garajda mescit yok diyormuşsun yalan söylüyorsun başlatan kesinlikle kendisi ben hiç bir şey söylemedim söylemem de.

Recep Taner : Ben Cami Adabını Bilirim

Sorunuz üzerine olayı size anlatayım, Cami adabını bilen birisiyim o noktada Özlem Çerçioğlu herhalde cami adabını bilen biriside değil ben cami adabını bilirim. Dolayısıyla bağırdı dedim ki hanımefendi ben garajda mescit yok demedim garaj projesinde mescit yok dedim, dediğim şey bu. Dini siyasete alet ediyorsun yalan söylüyorsun mescit var orada diye bağıra bağıra yürüdü gitti. Dedim ki, sen milletvekilliği yaptıysan bende milletvekilliği yaptım, sen belediye başkanıysan bende senin şu an görev yaptığın yerin bir kat büyük olan alan olarak da 30 kat büyük bir ilçenin Belediye Başkan Adayıyım. Bir nezaket vardır sözüme devam etmemi beklemeden bırakıp gitti gittim koluna dokundum hanımefendi sen yanlış yapıyorsun dini siyasete alet eden sensin burası cami avlusu yakışmadı bu sana dedim. Hiç bir şey tartışmak, itişmek hiç bir şey olmadı olmuş olsa orada Özlem hanımın korumaları var, basından arkadaşlarımız var yalan söylüyorlar, basında gazete sahibi olan arkadaşlarımız var. Kendi partilerinden CHP'den gazete sahibi olan arkadaşlarımız var orada, ben onların yanına vardım onlarla tokalaştım daha sonra kendilerini aradım böyle böyle siz orada böyle bir şey gördünüz mü öyle bir şey oldu mu olmadı ağabey ya dedim bu nerden çıktı böyle bir haber. Orada gittim abdestimi aldım namazımı kıldım namazdan sonra beraber cenaze namazı kıldık hiç bir şey yok ben programa devam edecektim, Özlem hanım mezarlığı geçtiler ben oradan kalan programıma devam ettim.

Recep Taner : 3 Saat Sonra Camide Saldırdı Haberi Çıktı

3 saat sonra falan birileri herhalde dedi ki bu tam bir fırsat böyle bir manşet atıldı, camide saldırdı. Geçmişte camide saldırdı manşetinden dolayı yüzlerce insan öldü öylemi araştır Sivas olayları çıkış sebebi camiye saldırıdır. Beni de camide saldırdı diye bir itham edildi, ben bu dönemdeki tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hiç kimse Recep Taner'in böyle bir saldırıda bulunmayacağını bildikleri için onu haber değeri kılmadılar. Arayan arkadaşlara şunu söyledim benim bir şey demem gerekmiyor, arayın Tepecik'lileri orada yüzlerce Tepecik'li arkadaşımız var. 1 tanesi desin ki şöyle bir itişme kakışma oldu, Recep Beyin yüksek sesle bir sesi duyuldu 1 kişi derse ben özür dilemeye de hazırım, her türlü yaptırımı uygulamaya da hazırım yapmadım, etmedim yok böyle bir şey.

Recep Taner : Çünkü Özlem Hanımın Algısı Düşmeye Başladı

Neden Böyle Bir Yıpratma Çalışması Oldu 2 nedeni var; 1. si ben Aydın merkezde adaylığımı açıkladıktan sonra Aydın Kamoyunda Özlem hanımın algısı düşmeye başladı, Recep Taner algısı birden yükselmeye başladı. Recep Taner ile birlikte Ali Uzunırmak algısı da yükselmeye başladı Özlem hanım bundan tedirgin yani Özlem hanımın Mesut beyi umurunda olduğundan  değil orada Recep Taner'in MHP Recep Taner olarak ön plana çıkması Aydın kamuoyunda belirli bir sempati duyulması yaptıkları anketlerin gerçek sonuçlarını biz biliyoruz o gazetelerde açıkladıklarının doğru olmadığını kendileri de biliyor. Yaptıkları anketlerde Milliyetçi  Hareket Partisinde Recep Taner biraz daha önde çıkınca ya dediler ki Recep'i çekip frenlememiz lazım. Bundan dolayı bu işlem yapıldı.

Recep Taner : Özlem Hanım Kendisine Tayyip Erdoğan ı Rol Model Alıyor

Diğer bir sebep ise Özlem Hanımın yukarıda nasıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genelde 2002 den bu yana mağduriyet rolü oynayarak seçimleri kazandıysa Sayın Çerçioğlu da çok iyi bir şekilde AKP'yi bir yandan AKP'yi eleştiriyor, diğer yandan da kendisine Tayyip Erdoğan'ı rol model  almıştır. Bugüne kadar yaptığı şeylerin tamamında Tayyip Erdoğan Vari bir stille gitmiştir. Tayyip Erdoğan Dindar Cumhurbaşkanı istemiyorlar, dindar Başbakan istemiyorlar, baş örtüsü meselesi bunlarla vatandaşı mağduriyete yarattı. O mağduriyette rol aldı sayın Çerçioğlu'da işte kadın başkan bunlar kadın başkana karşı kadınlık olgusunu ön plana çıkararak bir mağduriyet, kadınları mağdur göstermeye çalıştı. Geçmişte İsmet Sezgin Parkı'nda Erzurum'lular Derneği'nin oradaki yerinde Erzurum'dan biri vefat ettiği zaman Erzurum'a gidip gelmek için kullanılan tabutları tehdit olarak sonra öyle bir şey olmadığı anlaşıldı. Bir açılışta Kadın Efeler Derneği'nin açılışında bir etkinliğinde bir yeşil çiçek göndermiş yeşilin çelengi geldi bize tehdit sökmez falan algısı yarattı. Daha sonra onun Yeşil Restoran diye bir işletmeye ait olduğu ortaya çıktı.

Recep Taner : Umurluda Bombalı Saldırı İddiası Yalanlandı

Umurlu'da Bombalı Saldırı iddiası ortaya atıldı ama Emniyet ve Valilikten açıklama yapıldı böyle bir saldırı iddiası yok, gözaltına alınan yok, gözaltına alındığı iddia edilen vatandaş geçen günlerde Umurlu'da yaptığımız program sırasında dedi ki ben hayatımda bugüne kadar hiç bir siyasi olayın içinde olmadım, hiç bir şeyle de alakam yok Özlem Çerçioğlu'yla da hiç bir alıp veremediğim yok. Ama ben burada deşifre edildim çok üzüldüm diye adam geldi açıklama yaptı. Bunlar benzer şeyde benim üzerimden kendilerine bir rol çıkarmaya çalışıyorlar.

Recep Taner : Ben Milletin Ailesinden Biri Olmuşum

Ben bu dönemde de basın mensuplarına söyledim insanlar insanları belli yerlerde kendilerince konumlandırabilir. İşte milletvekili sıfatıyla kendini tanımlayabilir, Başkan sıfatıyla tanımlayabilir farklı isimlerde Beyefendi falan ama ben Aydın'da Ağabeylik sıfatıyla  tanınabilirim. Aydın'lı hemşerilerim bana Recep milletvekilim demez, Recep başkan demez, Recep Bey demez, Sayın Recep Taner demez, Recep Ağabey diyor. Ağabeylik olgusu insanların karşısındaki insanların ailesinden biri olarak kabul etmesi gibidir.Ben artık milletin ailesinden biri olmuşum artık bu noktada bu yapılan şeylerden bana bir zarar olur mu olmaz. Onlardan etkileneceğimi düşünmüyorum çünkü Özlem Çerçioğlu nun dünkü yaptıklarıyla Recep Taner'in dünkü yaptıklarını kıyasladığında bile Recep Taner'in böyle bir şey yapmayacağını gayet net bilir. 

Recep Taner : Mahalle Hanım Konakları Projemiz Var

Benim önemsediğim projelerden birisi işte mahalle hanım konakları projemiz var, ben sadece hanımlar için erkeklerimizin kullandığı onlarca kahvehaneler var her mahallede 3-4 tane kahve var. Kadın lokali gibi düşündüğüm şey Gazi Bulvarının üst kısmında yüzlerce tarihi öneme sahip binası var buranın restorasyonu yapılmadığından ,bugün sahip çıkılmadığı için yıkılır duruma gelmiş. Bunların içinden sembolik olarak bir kısmının alınıp restore edilip düzenlenmesi o restorana uygun o mimariye uygun diğer taraflarda da hanım konaklarının yapılması hanım konaklarında ki amacımız şuydu; hanımların evden çıkması sosyal olarak bir araya gelebilmeleri ama gidip te sohbet edebilecekleri bir çay kahve içebilecekleri bugün kafetarya ve park bahçeleri haricinde bir yer yok ama hanımlar Gün yapıyor hanımlar o günleri bir hafta birinin evinde öbür hafta başkasının evinde işte hanımların günlerini yapabileceği bir yer olmalı, mevlüt okutuyorlar, mevlüt okutmak için evleri dar hanım mevlüdü orada hanım çalışanları olmalı, hanım çalışanları orada hizmet vermeli, hanımlar orada günlerini yapmalı mevlüdünü okutmalı, çayını kahvesini içmeli orada günlük yerel gazeteleri orada internet ücretsiz olmalı, orada internete girmeleri.

Recep Taner : Misyonumuz Üretken Belediyecilik

Bu tür şeylerin olduğu yer zemin kat üstününde üretim atölyesi. Belediyecilik anlayışımıza baktığınız zaman şurada yazan bir yazım var; üretken belediyecilik, bütün seçim broşürlerimizde bu vardır üretken belediyecilik. Üretken belediyecilik anlayış gereği üst katın üretim atölyesi yapılması hani Aydın'ın yöresel lezzetlerinin işte yuvarlama dediğimiz bugün artık unutmaya yüz tutmuş  keşkek, paşa böreği bunlar Aydın'a has tatlar bunların üretilmesi lazım.

Recep Taner : Yol Kenarındaki Turunçlardan Reçel Yapacağız

Yol kenarlarında yüzlerce turunç ağacımız var telef oluyor görüntü kirliliği o turunçlar Belediye tarafından toplansa o turunçlardan çok güzel reçel yapılıyor, öğretmenimiz gitse hanımlara turunç reçelini öğretse biz kullanacakları malzemeyi kendilerine versek o malzemelerle o turunçlar üretilse, turunç reçelleri üretilse daha sonra Efeler Belediye'si olarak biz onları alsak bir marka yaratsak o markayı borsamızda da uygunluk belgesini alsak arkasından Kazakkave den Umurlu Kanyaşı Mahallesine kadar yapacak olduğumuz sıcak satış noktalarında hanımlar kendileri isterlerse birde internet üzerinden satışlarını yapsak  hanımlara ekonomik değer kazandırsak bundan daha güzel  bir şey olmaz.

Recep Taner :  Projelerimizi Kadınların Görüşünü Alarak Hazırladık

Ben bu projeyi düşünmeden önce bunu nasıl yapacağıma karar vermeden önce Kadın Sivil Örgütlerini, kadın derneklerini çağırdım sağolsunlar Cumhuriyetçi Kadınlar Derneğinden 2000 yılı Hanımlar Derneğine kadar bir çok dünya görüşüne sahip dernek başkanları, dernek yöneticileri bizim toplantımıza geldi. Kendilerine böyle bir düşüncem olduğunu ve orada onlarla beraber nasıl bir şekilde olması gerektiğini beraber karar verdik. Hanımlarımızın görüşünü alarak yaptık. Mesela bizim Aydın'da Efeler Belediye Başkan adayı olan hiç bir arkadaşımın kendine has projesi yoktur. O da Büyükşehirin projeleriyle yetinirler. Ama biz kendimize has bir proje olduğundan gündeme getirmek istedik.

Recep Taner : Efekart İle Vatandaş Neye İhtiyacı Varsa Onu Alacak

İşte Efe Kart projesini gündeme getirdik İşte Efe Kart projesindeki amacımız sosyal yardım yapılmalı mı yapılmalı sosyal yardımlar yerinde yapılmalı gerçek ihtiyaç sahipleriyle yapılmalı ama sosyal yardımları bugünkü yapıldığı gibi göstere göstere başkalarını rencide edecek şekilde yapılmamalı bu noktada da ne yapıyoruz o kart vasıtasıyla biz yardımları yapmayı düşünüyoruz. Bu kartı vereceğiz vatandaşa vatandaş bununla gidecek neye ihtiyacı var et gitsin etini alsın, neye ihtiyacı var gömlek gitsin göleğini alsın, neye ihtiyacı var tuhafiye gitsin tuhafiyesini alsın. Ya ben vatandaşa illa al sana makarna makarna gönderdim veya al sana bulgur bulgur gönderdim demesin yani vatandaşın ihtiyacı neyse onu alsınlar.

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'ın MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Recep TANER İle Çok Özel Röportaj.. Mart 2014

www.aydinozel.com

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1833 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim