• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soner KAPLAN : En Başarılı İlçe Başkanlarından Birisiyim
08 Kasım 2015 Pazar 13:14

Soner KAPLAN : En Başarılı İlçe Başkanlarından Birisiyim

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner KAPLAN İle CHP'nin Kuşadasında ki Başarısını konuştu.

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner KAPLAN İle CHP'nin Kuşadasında ki Başarısını konuştu.

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım Türkiye Geneline göre CHP her zaman ki gibi Kuşadasında başarısını her zaman ki gibi kanıtladı, ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

 

Soner KAPLAN : Başarıda Türkiye'nin Sayılı İlçeleri Arasındayız

Tabi ki sonuç Türkiye Genelinde sonuç istediğimiz gibi çıkmadı, hepimizin temennisi iktidar olmaktı, iktidar ortağı olmaktı, hepimiz üzgünüz bu saatte çıkıp ta Kuşadası'nın sonuçlarına bakıp sevinecek gibi bir halim, bir durumum yok ama diğer taraftan da bir gerçek Türkiye'nin sayılı ilçeleri içerisindeyiz, ilk 10'un içerisindeyiz.

Soner KAPLAN : Kuşadası Tarihinin En Başarılı Sonucunu Aldık

Kuşadası tarihinin en başarılı sonucunu aldık, en iyi sonucunu aldık, gönül isterdi ki benim buradaki başarıma genelde de başarımız eklensin, Cumhuriyet Halk Partisinin İktidarında birleştirelim, her iki sonuç olmadı üzgünüz, buruğuz, bu sevinçlerimiz hep böyle buruk kalıyor ama umudu bitirmeden umudu yaşatarak siyasete devam etmek zorundayız, kaldığımız yeren devam ediyoruz.

Soner KAPLAN : Delege Seçimlerine Başlıyoruz

Kuşadası İlçe Kongresi sürecimiz başlıyor, bununla ilgili de birkaç bir şey söyleyeyim, 9 Kasım Pazartesi gününden itibaren İlçe Kongremizin Mahalle Delege seçimlerimize başlıyoruz.

Soner KAPLAN : Kuşadası'nda 4930 Üyemiz Var

23 mahallemiz var, 4830 üyemiz var, bunun partimize, örgütümüze, bütün Delegelerimize hayırlı olmasını diliyorum, CHP Kuşadası İlçe Örgütü olarak başarılı bir süreçten geçtik, bu başarı sadece benim değil, yarın yarışa girecek olan bütün arkadaşlarımızın emekleri var bu geçmiş dönemde ki başarılarımızın içerisinde, bu sadece Soner KAPLAN'ın başarısı, KAYA'nın başarısı değil bütün 4.800 kişilik bir ailenin emeklerinin sonucu getirilen bir başarı.

Soner KAPLAN : Kuşadası Halkına Yüzde 54 İçin Teşekkür ediyorum

Ben burada ayrıca Kuşadası Halkına da bir parantez açmak istiyorum, gerçekten burada ki insanlarımız okuma seviyesi yüksek, eğitim seviyesi yüksek, olaylara daha böyle gerçek daha böyle objektif bakabiliyorlar, duygularıyla birlikte hareket etmiyorlar, Genel Başkanımızın dediği gibi takım tutar gibi parti tutmuyorlar, gerçekleri görerek ülkenin içinde bulunduğu şartları değerlendirerek bu sonuçların bizlere çıkmasını sağladılar, ben Kuşadası halkına da Yüzde 54 gibi bir sonucu bizlere armağan ettiği için kendilerine de çok çok teşekkür ediyorum sizlerin aracılığıyla.

Soner KAPLAN : Fatih ATAY Vekilimiz İçin Üzüldük

Aydında ki Milletvekili sayımızda bir düşüş var, bunun üzüntüsü var, ayriyeten paylaşıyoruz kendi içimizde, Fatih ATAY Vekilimizi daha önce göndermiştik, 1 Kasım seçimlerinde çok az bir oy farkıyla sonuç 3-3-1 olarak çıktı.

Soner KAPLAN : Özlem ÇERÇİOĞLU Zor Şartlar Altında Çalışıyor

Burada Büyükşehir Belediye Başkanımızın içerisinde bulunduğu şartları ben kısaca anlatayım, Genel bir özetleme yapmak gerekirse gerçekten çok zor şartlar altında çalışıyor Büyükşehir Belediye Başkanımız çünkü yapılan bütün hizmetlerin içerisinde sadece Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri bulunuyor.

Soner KAPLAN : Büyükşehir Konusunda Ayrımcılığa İsyan Ediyorum

Aydın Büyükşehir Belediyesine Devletin, Hükümetin katkısı, desteği çok az denilebilecek bir noktada, ben buna isyan ediyorum, ben buna katılmıyorum, İstanbul Büyükşehir Belediyesine verilen desteğin katkının, Ankara Büyükşehir Belediyesine verilen desteğin, katkının, Denizli'ye verilen desteğin, katkının, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine verilen desteğin, katkının yüzde 1 i Aydın Büyükşehir Belediyesine verilmiyor sonra kalkıp diyorlar işte Aydın bölgesinde yaşayan insanlarımız doğruları bilmeden gerçekleri bilmeden acımazsızca eleştirmeye kalkıyorlar halbuki durum böyle değil.

Soner KAPLAN : Hiç Bir Belediye Başkanımız Bunu Haketmiyor

Devletin görevi, Hükümetin görevi bütün Belediyelere bütün Belediye Başkanlarına aynı orantıda yaklaşmalı aynı orantı da destek vermeli, katkı sağlamalı, benim partili Belediyem deyip o Belediyenin bütün sorunlarını, bütün borçlarını, imkanlarını her şeyini kendi bünyende çözersen senin partinden olmayan Belediyeleri de elinin tersiyle dışarıya itersen olmaz bu ayrımcılık olur, bu ötekileştirme olur bunu Türkiye Cumhuriyet sınırları içerisinde yaşayan hiç bir vatandaşımız da hakketmiyor, hiç bir Belediye Başkanımızda hakketmiyor.

Soner KAPLAN : Yerel Yönetimde Bize Saygı Duymak Zorundalar

Sonuçta yerelde ki yaşadığımız yarışları genelde ki yaşadığımız yarışları bugün biz demokrasinin gerektirdiği çerçevede hazmediyorsak bu sandığın çıkardığı sonuca saygı duyuyorsak diğer onları desteklemeyen partililere de aynı şekilde saygı duyup desteklerini vermeleri gerekiyor, bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Başkanım İlçe Başkanlığına aday değilsiniz bildiğim kadarıyla, desteğinizi vereceğiniz birisi var mıdır ?

 

Soner KAPLAN : İlçe Başkanlığına Aday Değilim

CHP Kuşadası İlçe Başkanlığına aday değilim, şimdi ben 2007 nin sonunda daha önce de sizinle yaptığımız röportajda bunu dile getirdim, 2007 nin sonunda Yönetim Kurulu üyesi olarak başladığım süreçte Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, sonrasında İlçe Başkanlığı olarak 7 tane büyük seçim, 3 tane İlçe Kongresi yaşadım, hepsinden başarıyla çıktık biz.

Soner KAPLAN : En Başarılı İlçe başkanlarından Birisiyim

Ekip arkadaşlarımızla birlikte yöneticilerimiz ile birlikte bütün seçimlerden başarıyla çıktık Allah'ımıza çok şükürler olsun ki yaşadığımız yarışların içerisinde hiç birisinde yüzümüzü kızartacak bir sonuç almadık, ben bu konuda çok şanslıyım, Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası teşkilatının en başarılı İlçe Başkanlarından birisiyim, bunu tarih yazacak bunu kimse silemez, ben bunu zirvede bırakmak istedim.

Soner KAPLAN : Biraz Aileme Zaman Ayırmak İstedim

Bir ara vermek istedim, biraz eşimle, çocuklarımla, işimle kendi yaşantımla biraz daha ilgilenmek biraz daha onlara zaman ayırmak istedim, bu bir aradır yarın öbür gün olacak yarışlarda partimizin bize ihtiyacı olursa Soner gel bu partinin sana ihtiyacı var bugün, parti sana bu nokta da görev veriyor derse hangi alanda olursa olsun yine görev almaya hazırız.

Soner KAPLAN : Desteklemek İsteyeceğim Bir Aday Olacaktır

Bu bir aradır, partimize en ufak bir kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok, önümüzde ki süreçte bütün adaylarımıza ben başarılar diliyorum, bu bir parti içi yarış, tabi ki benimde gönlümden geçen liste olacaktır, desteklemek isteyeceğim bir aday olacaktır, onunla birlikte yürüyeceğiz bu örgütün takdiridir, benim istemem ile olmaz, sizin istemenizle de olmaz, bu 4830 tane Üyenin vereceği karar sonucunda çıkan hangi arkadaşımız olursa olsun bir şekilde temsil edeceğine ben inanıyorum, bu konuda da en ufak bir tereddüdüm yok, hepsine başarılar diliyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Şuan adaylığını açıklayan kimler var ?

 

Soner KAPLAN : Nail ÖZAZMAN ve Erdal GÜNGÖR Adaylığını Açıkladı

Şuan adaylığını açıklayan sadece Nail ÖZAZMAN var, Erdal GÜNGÖR var ama öncelikle tabi ki Delege seçimlerinin bitmesi gerekiyor, İlçe Başkanlığı yarışı daha sonraki aşamada.

Soner KAPLAN : Birde 3 Arkadaşımızın Bir Araya Geldiği Çalışma Grubu Var

Bir de büyük bir ihtimal 3 tane grubun bir araya geldiği çalışma grubu arkadaşlarımız var, onlar şuan için kendi içlerinde bir İlçe Başkan Adayı ismi deklare etmekten kaçınıyorlar biz önce Delege seçimlerini bir bitirelim, İlçe Başkanlığı yarışını kendi içimizde bir arkadaşımızı çıkararak devam ettiririz düşüncesi içerisindeler.

Soner KAPLAN : Karşı Karşıya Gelen Arkadaşlarımız Şuan Kol Kola Yürüyor

Delege seçimleri ve İlçe Kongreleri bir yarış, bir bakıyorsun bir önceki seçimde birbirleriyle karşı karşıya gelen arkadaşlarımız şuan kol kola yürüyorlar, bu da Demokrasinin getirdiği güzellik, böyle bakmak lazım, bunu böyle karşılamak lazım.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Ben bir şey merak ettim Başkanım, bu 3 grubun bir araya gelip tek bir aday çıkarma durumu var yani Soner Bey ille de sen bizim adayımızsın, sen Başkanımız olmalısın diye gelip ısrar ederler ise aday olur musunuz yani ikna edebilirler mi ? Adayları belli değil ve sizde mevcut başkan ve En Başarılı Başkanlardan birisisiniz.

 

Soner KAPLAN : Kimse Gelipte Soner Sen İlçe Başkanlığına Yürü Demez

Şimdi Rahmetli Süleyman DEMİREL'in bir sözü var, doğmamış çocuğa don biçilmez yani bugünden bu tür şeyleri konuşmanın bence anlamı da yok, manası da yok, yani yarın o sonuçlar çıktıktan sonra da merak etmeyin kimse gelipte Soner sen İlçe Başkanlığına yürü demez yani açıkça söyleyeyim.

 

Adnan AYTAŞKIN :

3 Kişilik Grubun Şimdi bir tane aday arayışı varsa ki siz mevcut Başarılı bir Başkansınız ? Size Adaylık Teklif Gelemez mi ?

 

Soner KAPLAN : Doğmamış Çocuğa Don Biçmeyelim

 

Doğmamış çocuğa don biçmeyelim, olmamış bir şeyin üzerine de yorum yapmanın farklı spekülasyonlara yol açacağını düşünerek o arkadaşlarımıza da saygı duyarız, bu bir demokratik yarış, bu parti de ki her bireyin İlçe Başkanı olmaya da hakkı var, Belediye Başkanı olmaya da hakkı var, Milletvekili olmaya da hakkı var, Genel Başkan olmaya da hakkı var bunu hiç kimse kısıtlayamaz.

Soner KAPLAN : Bizde Biat Kültürüyle Hareket Edilmez

Bizim bu yarışları kendi içerimizde olgunlukla karşılamamız gerekiyor biz diğer siyasi partiler gibi değiliz öyle bizde biat kültürüyle hareket edilmez, bizde demokratik bir yarış olur herkes girer yarışını sürdürür sonucuna da herkes saygı duyar, ben böyle büyüdüm bu parti terbiyesiyle büyüdüm, bu olgunlukla bunu da karşılamak lazım, teşekkür ediyorum.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2046 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim